Polonia W. – Ursus 2:0 (koniec) | Karvina – Zagłębie S. 1:1 (koniec) | Sandecja – Bardejov 4:1 (koniec)
Soła – GKS K. 0:8 (koniec) | GKS T. – Jarota 0:2 (koniec) | Miedź – Warta 1:0 (koniec)
Stomil – Olimpia Z. 3:1 (koniec) | Siarka T. – Spartakus 0:2 (koniec) | Odra O. – Polonia B. 3:0 (koniec)
Olimpia E. – Nowy Staw 5:1 (koniec) | Slovacko – Radomiak 1:1 (koniec) | Olimpia G. – Bałtyk G. 2:0 (koniec)
Górnik Z. – Tomaszów Maz. 1:3 (koniec) | Olimpia G. – Concordia 2:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Legionovia 0:0 (koniec)
Górnik Ł. – Pogoń Sdl. 1:0 (koniec) | Ruch – Karpaty 0:3 (koniec) | Lechia – Bytovia 2:1 (koniec)
Siarka T. – Wigry 2:1 (koniec) | Wisła Pu. – Broń 3:2 (koniec) | MSK Żilina – Podbeskidzie 3:0 (koniec)
Korona – AEK Atény 0:2 (koniec) | Pogoń – Chojniczanka 1:0 (koniec)
Pogoń Szczecin
1:0 (0:0)
Chojniczanka Chojnice
Sobota 09.07.2016, 18:00 • Goleniów • Spotkania towarzyskie

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (21:32:31)

Pogoń Szczecin przystąpi do sezonu w Ekstraklasie podbudowana zwycięstwem z Chojniczanką Chojnice. Druga połowa przebiegała pod dyktando Portowców, a przeciwnik miał problem z przedostaniem się pod ich bramkę. Przewagę udało się udokumentować jednym golem Adama Gyurcso. Kilkakrotnie Chojniczankę ratował brak precyzji szczecinian, a także aktywny w bramce Miązek. Za tydzień drużyna Kazimierza Moskala zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Okres przygotowań kończy z bilansem dwa zwycięstwa oraz dwie porażki. Chojniczanka ma jeszcze trochę czasu do inauguracji sezonu.

90

88
    Ostatnie minuty starcia i wszystko wskazuje na to, że Pogoń Szczecin wygra skromnie próbę generalną przed inauguracją sezonu.

86
    Zacięta walka w bocznym sektorze boiska. Górą Franciszek Siwek, który zachował się sprytnie w zamieszaniu.

84
    Zwoliński próbował strzelić z półwoleja, ale w swoim stylu kopnął nieczysto w piłkę. Napastnik Pogoni Szczecin razi nieskutecznością również w okresie przygotowań.

82
    Roszada również w zespole Macieja Bartoszka. Czerwiński zastąpił na placu boju Mrozika.

80
    Zmiana goni zmianę w Pogoni Szczecin, co wpływa negatywnie na tempo meczu. Wbiegli Obst, Piotrowski.

78
    Japońska siła Pogoni Szczecin na ostatnie kilkanaście minut sparingu. Na boisko wbiegli Kitano i Akahoshi.

77
    Chojniczanie przenieśli grę na połowę faworyta. Słowik musiał zachować czujność na przedpolu i zatrzymać płaskie, niebezpieczne dośrodkowanie.

76
    Zwoliński wystartował do podania z głębi pola. Napastnika Pogoni Szczecin wyprzedził Miązek.

74
    Zgranie Delewa głową w środek pola karnego. Wszystkich wyprzedził tam Miązek i zgarnął piłkę sprzed nosa wszystkich chętnych szczecinian.

72
    Po zmianie wyniku przewaga Pogoni Szczecin jest miażdżąca. Chojniczanka nie jest w stanie wyjść z okolic własnego pola karnego. Przed momentem uderzył niecelnie Delew.

70
    Na ostatnie 20 minut sparingu Matras wbiegł na boisko, a opuścił je Drygas.

69
    Dwa następne niecelne uderzenia. Kort mierzył po wymianie podań z Delewem, a następnie Drygas chybił z dystansu.

66
    Portowcy chcą iść za ciosem i podwoić prowadzenie. Zwoliński złożył się do strzału szczupakiem po wrzutce z lewego skrzydła i chybił minimalnie!

64
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki ADAM GYURCSO.

Węgier trafił na 1:0 i Pogoń Szczecin doczekała się prowadzenia! Gyurcso wpadł w pole karne z lewego skrzydła i płaskim strzałem trafił do siatki obok bezradnego Miązka!

63
    Doskonała szansa dla Pogoni Szczecin, ale Delew nie trafił w piłkę podaną idealnie przez Murawskiego!

62
    Na boki bloku obronnego powędrowali Adam Frączczak i Ricardo Nunes.

60
    Trzy zmiany w zespole ze Szczecina. Na boisko wbiegli Słowik, Kort oraz Zwoliński.

58
    Był jeszcze rzut wolny z 20. metra dla Pogoni Szczecin. Do piłki podszedł Adam Gyurcso i trafił w dobrze ustawiony mur przeciwnika.

57
    Lewandowski zbiegł z lewego skrzydła do środka pola. Miał odrobinę miejsca do strzału i postanowił z niego skorzystać. W porę zablokował go obrońca.

56
    Miązek wybiegł wysoko na przedpole i przerwał akcję granatowo-bordowych w ostatnim momencie.

53
    Zameldował się również na boisku Franciszek Siwek, który jest testowany w Chojnicach, a kibice znają go doskonale z gry w Błękitnych Stargard.

52
    Delew podbiegł pressingiem pod Miązka, który pojawił się w bramce Chojniczanki Chojnice. Zmusił go do błędu.

50
    Po przerwie Pogoń Szczecin nie skonstruowała jeszcze groźnego ataku. W przeciwieństwie do swojego przeciwnika z zaplecza Ekstraklasy.

49
    Kudła wyjaśnił sytuację pewnym chwytem i głośnym okrzykiem popędził swoich partnerów, by opuścili okolice pola karnego Pogoni Szczecin.

48
    Seria strzałów z dystansu Chojniczanki Chojnice i piłka szybuje niebezpiecznie obok bramki Dawida Kudły. Próbowali Biskup oraz Grzelak.

46

Bezbramkowo po 45 minutach sparingu. Najlepszy dla kibiców był początek. Zakotłowało się wówczas po obu stronach boiska. Następnie zarysowała się przewaga Pogoni Szczecin, z której około 25. minuty niewiele zostało. Generalnie drużyny grają falami i momentami zbyt nerwowo. W dobrych sytuacjach podbramkowych 4:2 dla Pogoni, ale żadna nie zaowocowała golem.

45

44
    Minimalne pudło po uderzeniu głową zamknęło pierwszą połowę sparingu. Mierzył Frączczak i piłka otarła się o poprzeczkę!

42
    Zdenerwowali się piłkarze Pogoni Szczecin. Czysta pozycja strzelecka Frączczaka, a jednak nie ma gola. Po raz kolejny doskonale wyczuł intencję Dumieński!

40
    Piłka w bramce Chojniczanki Chojnice, ale sędzia asystent uratował przyjezdnych i zasygnalizował spalonego.

39
    Nie ma już śladu po optycznej przewadze przedstawicieli Ekstraklasy. Szala przechyla się na stronę Chojniczanki Chojnice, która w ostatnich minutach jest na połowie Pogoni.

37
    Uderzenie Mikity odbiło się rykoszetem. Był jeszcze korner, z którego miernie dośrodkował Kryszak.

35
    Mikita powalczył o piłkę w polu karnym Pogoni Szczecin. Spadła ona dobrze pod nogi Rybskiego, którego płaskie uderzenie z kilkunastu metrów poturlało się tuż obok bramki!

34
    Wysoki pressing piłkarzy w białych koszulkach. Jakoś radzą sobie szczecinianie, a konkretnie Sebastian Rudol.

33
    Kudła wyszedł w powietrze i chwycił piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska. Czaili się na strzał głową Kieruzel z Biernatem.

31
    Rybski tańczył przed polem karnym. Tak krótko pilnował go Drygas, że pomocnik Chojniczanki stracił koncepcję na zakończenie ataku i ratował się chaotycznym przerzutem.

30
    Od czasu do czasu Delew zmienia się pozycjami z Frączczakiem i wbiega na szpicę. Właśnie Bułgar miał najlepszą szansę na zdobycie gola dla Portowców.

28
    Na razie obawy o pogodę okazały się bezpodstawne. Od czasu do czasu świeci słońce, od czasu do czasu chowa się za chmurami, ale przede wszystkim nie pada.

26
    Coraz mniej jest dokładności w atakach Pogoni Szczecin. Formalni gospodarze stracili koncepcję, jak dobrać się do obrońców I-ligowca.

24
    Mateusz Lewandowski dostał piłkę w tempo od Gyurcso i postanowił strzelić potężnie bez chwili zastanowienia. Nadział się na blok Biernata.

23
    Rybski nie mógł uwierzyć, że piłka uciekła mu poza boisko. Blondyn z Chojnic wybrał się na lewe skrzydło.

21
    Faul taktyczny Drygasa w środku pola. Nowy pomocnik Pogoni Szczecin miał za zadanie przerwać atak grającej w białych strojach Chojniczanki Chojnice.

19
    Delew zatańczył z obrońcami Chojniczanki po szybkiej wymianie podań. W ostatnim momencie nadział się na interwencję Dumieńskiego, który wyczekał Bułgara do samego końca.

17
    Chojniczanie liczą głównie na ataki z wykorzystaniem skrzydeł. W bocznych sektorach boiska trwa najbardziej zacięta walka.

16
    Biskup liczył, że sędzia asystent zarządzi korner dla Chojniczanki Chojnice. Pan Arys miał zupełnie inną interpretację całego zdarzenia.

15
    Minął kwadrans sparingu w Goleniowie. Delikatna przewaga Pogoni Szczecin, ale również Chojniczanka Chojnice miała jedną szansę na zdobycie gola.

13
    Fojut asekurował Lewandowskiego na lewej stronie boiska. Konstruowali tu swoją akcję Lisowski z Biskupem.

11
    Delew zmienił się pozycjami z Gyurcso. Bułgarsko-węgierski duet postanowił rozegrać akcję dwójkową, ale zabrakło w tym właściwego timingu.

10
    Za głębokie podanie w kierunku Gyurcso. Węgier wybiegł razem z piłką za linię bramkową. Asekurował to wszystko Kieruzel.

9
    Nieśmiały doping na trybunie w Goleniowie. Nie brakuje w tym mieście kibiców Pogoni Szczecin.

7
    Dynamiczny początek sparingu. Piłkarze postanowili trochę uspokoić sytuację na murawie.

5
    Błąd Kudły i Biskup miał fantastyczną szansę na zmianę wyniku. Lobował bramkarza Pogoni Szczecin zza pola karnego i zabrakło precyzji!

4
    Biskup dostał podanie za linię obrońców Pogoni Szczecin. Sędzia asystent przerwał rajd nowego pomocnika Chojniczanki Chojnice, sygnalizując spalonego.

3
    Pierwsza szansa dla Pogoni Szczecin! Spas Delew dostał podanie od Rafała Murawskiego i miał przed sobą tylko Dumieńskiego. Ominął golkipera swoim strzałem, ale również bramkę!

2
    Chojniczanka próbuje utrzymać się w posiadaniu piłki w centrum boiska. Pod naciskiem granatowo-bordowych nie wygląda to jednak składnie.

1

Drużyny zakończyły rozgrzewkę i za moment zameldują się ponownie na murawie w Goleniowie. Na trybunie kilkaset kibiców.

Pogoń Szczecin rozpocznie w składzie bliskim ligowemu. Niespodzianki w jedenastce to obecność Adama Frączczaka w ataku i ponownie Ricardo Nunesa na rozegraniu.

Przygotowania Pogoni!

Pogoń Szczecin: Kudła – Rudol, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Drygas, R. Murawski – Delew, Nunes, Gyurcso – Frączczak.

Rezerwowi: Słowik – Zwoliński, S. Murawski, Obst, Kitano, Akahoshi, Piotrowski, Listkowski, Matras, Kort.

Chojniczanka Chojnice: Dumieński – Lisowski, Biernat, Kieruzel, Mrozik – Kryszak, Grzelak – Biskup, Rybski, Mikita – Kozłowski.

Rezerwowi: Miązek – Siwek, Jakóbowski, Niedziela, Podgórski, Gierszewski, Kompanicki, Krzywicki, Piechowski, Czerwiński.

Zapraszamy na relację na żywo z ostatniego sparingu Pogoni Szczecin przed inauguracją sezonu w Ekstraklasie. Przeciwnikiem zespołu Kazimierza Moskala będzie Chojniczanka Chojnice. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.
    Próba generalna Pogoni!

Portowcy przygotowywali się do sezonu na własnych obiektach i na zgrupowaniu we Wronkach. Do zespołu dołączyli Kamil Drygas, David Niepsuj oraz Spas Delew. Najważniejsza zmiana nastąpiła na stanowisku trenera, które zajął Kazimierz Moskal.

Szczecinianie rozpoczęli sparingowe granie od zwycięstwa 7:1 z Energetykiem Gryfino. Na zgrupowaniu w Wielkopolsce nie szło już równie dobrze. Pogoń przegrała najpierw 0:1 ze Śląskiem Wrocław, a następnie 1:2 z Hapoelem Beer Szewa.
    Poprzedni sparing Chojny z Lechią Gdańsk!

Chojniczanka Chojnice ma trochę więcej czasu do meczów o stawkę w Pucharze Polski i na zapleczu Ekstraklasy. Drużyna Macieja Bartoszka zdążyła już wygrać dwa sparingi w letnim okresie przygotowań. Okazała się lepsza od Viitorulu Constanta oraz Lechii Gdańsk.

Drużyna z Chojnic nie miała łatwego, poprzedniego sezonu. Klub ratował się przed spadkiem i zdecydował się zakończyć długą współpracę z trenerem Mariuszem Pawlakiem. Nowego ducha w drużynę tchnął Maciej Bartoszek i razem z podopiecznymi zagwarantował Chojniczance utrzymanie.

Gole: 64. Gyurcso

Pogoń Szczecin: Kudła (60' Słowik) – Rudol (60' Kort), Czerwiński (80' Obst), Fojut, Lewandowski (60' Zwoliński) – Drygas (70' Matras), R. Murawski (78' Akahoshi) – Delew (78' Kitano), Nunes, Gyurcso (80' Obst) – Frączczak.

Zmiany: Słowik – Zwoliński, S. Murawski, Obst, Kitano, Akahoshi, Piotrowski, Listkowski, Matras, Kort.

Chojniczanka Chojnice: Dumieński (46' Miązek) – Lisowski (70' Podgórski), Biernat, Kieruzel, Mrozik (82' Czerwiński) – Kryszak (46' Siwek), Grzelak – Biskup (46' Jakóbowski), Rybski (46' Gierszewski), Mikita (46' Niedziela) – Kozłowski (70' Kompanicki).

Zmiany: Miązek – Siwek, Jakóbowski, Niedziela, Podgórski, Gierszewski, Kompanicki, Krzywicki, Piechowski, Czerwiński.

Sędziowie: Karol Arys