Olimpia Z. – GKS T. 2:1 (koniec) | Świt NDM – Wigry 0:1 (koniec) | Legionovia – Zagłębie S. 0:3 (koniec)
Raków – Chrobry 2:2 (6:5 po rz. karnych) | Siarka T. – Sandecja 2:4 (po dogrywce) | Błękitni – Bytovia 1:2 (koniec)
KSZO – Pogoń Sdl. 2:1 (po dogrywce) | KKS – Polonia B. 1:0 (koniec) | Wda – Puszcza 1:2 (po dogrywce)
GKS Bełchatów – Miedź 1:1 (6:7 po rz. karnych) | Kotwica – Chojniczanka 2:3 (koniec)
koniec po rz. karnych (6:7)
GKS Bełchatów
1:1 (1:0)
Miedź Legnica
Sobota 23.07.2016, 17:30 • GIEKSA Arena, Bełchatów • Fortuna Puchar Polski

Witamy. Mecz rozpocznie się o 17:30 i będziemy informować o zmianach stanu.

Startuje liga, startuje też Puchar Polski. Choć do decydujących rozstrzygnięć i starć najważniejszych ekip jeszcze daleko, to emocji na pewno nie zabraknie już w pierwszych fazach. My zabieramy Państwa do Bełchatowa, gdzie miejscowy GKS w ramach I rundy PP podejmie przyjezdnych z Legnicy.

Bełchatowianie ostatnich dwóch lat na pewno nie zaliczą do udanych, być może były one ich najgorszymi w całej historii klubu. Jeszcze w sezonie 2014/2015 występowali w Ekstraklasie, a od nadchodzących rozgrywek oglądać będziemy ich w II lidze. Mimo, że kadra GKS-u znów zmieniła się diametralnie, pewnie pokonali oni drugi zespół Miedzi Legnica 4:1 w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Gole dla ekipy z Bełchatowa strzelali kolejno: Marcin Grolik, Szymon Zgarda i Aghvan Papikyan (dwa). Warto dodać jeszcze, że do spadkowicza z I ligi dołączył kilka dni temu młody zawodnik Zagłębia Lubin – Konrad Andrzejczak – który być może zadebiutuje w zapowiadanym spotkaniu.

Legniczanie z kolei to bardzo solidna drużyna, która od sezonu 2012/2013 występuje na szczeblu I ligi. Co roku wszyscy w klubie liczą, że uda się w końcu awansować do Ekstraklasy, lecz praktycznie zawsze kończy się to tylko na hucznych zapowiedziach. Zespół z Legnicy zazwyczaj plasuje się w górnej połowie tabeli, lecz bez większych szans na walkę o najwyższe lokaty. Miedź ma w swojej kadrze bardzo doświadczonych i ogranych zawodników, takich jak Łukasz Garguła czy Wojciech Łobodziński. Ponadto trenerem jest rozpoznawalny w Polsce, mający na koncie kilka sukcesów – Ryszard Tarasiewicz.

Nadchodzący pojedynek rozpocznie się już jutro równo o godzinie 17:30 na stadionie GIEKSA Arena w Bełchatowie. Będziemy na bieżąco informować o tym co się dzieje na płycie boiska. Do usłyszenia na portalu lajfy.com!

Od rozpoczęcia tego spotkania dzielą nas już tylko minuty! Za moment rozpoczynamy! Na bocznym panelu można zapoznać się z wyjściowymi składami, a także ławkami rezerwowych.

1

10
    Po pierwszych dziesięciu minutach ciężko stwierdzić, która drużyna ma przewagę. Jak na razie na boisku dzieje się niewiele ciekawego.

17
    Stasiak będąc we własnym polu karnym pogubił się nieco i zagrał futbolówkę ręką. Dostrzegł to sędzia i bez wahania wskazał na jedenasty metr!

18
    Gol dla GKS-u!

Do podyktowanego "wapna" podszedł kapitan gospodarzy PATRYK RACHWAŁ! Doświadczony zawodnik spokojnie uderzył i bez jakichkolwiek problemów pokonał Kapsę! "Brunatni" na prowadzeniu!

25
    Przed pierwszą bramką to Miedź zaczęła panować nad boiskowymi wydarzeniami i tak samo jest również po trafieniu dla bełchatowian. Legniczanie wyglądają nieco lepiej od swoich rywali.

27
    Arbiter zdecydował się na pokazanie pierwszej w tym meczu żółtej kartki. Obejrzał ją defensor przyjezdnych – Stasiak.

36
    Nadal w natarciu są podopieczni Ryszarda Tarasiewicza! Ciągle atakują oni pole karne strzeżone przez Lenarcika. Czy uda im się wyrównać przed przerwą?

45

Do przerwy na tablicy świetlnej mamy nieco zaskakujący wynik. Faworyzowana Miedź niespodziewanie przegrywa na wyjeździe z niżej notowanym GKS-em Bełchatów 0:1. Jedyny gol padł w osiemnastej minucie, a był on autorstwa Patryka Rachwała, który wykorzystał rzut karny. Goście mocno walczą by doprowadzić do wyrównania, jednak nie mogą znaleźć sposobu na defensywę "Brunatnych". Wracamy za niecały kwadrans!

46

60
    Obraz gry po przerwie zupełnie się nie zmienił. Legniczanie jeszcze bardziej naciskają na przeciwników i coraz częściej są w ich szesnastce. Trzeba przyznać, że zasługują oni na chociażby jednego gola.

62
    Pierwsze przemeblowanie w zespole Bełchatowa. Za Ziębę na placu gry po pojawia się Maciejewski.

66
    Na pierwszą korektę zdecydował się trener legniczan. Do wejścia na murawę gotowy jest Rasak. Swój występ kończy Łuszkiewicz.

67
    Od razu reagują gospodarze. Szansę dostaje Kondracki, a zmienia on zmęczonego Klepczyńskiego.

70
    Druga zmiana w ekipie "Miedziowych". Na ławce usiądzie Bartczak. Jego miejsce na placu boju zajmie Chrzanowski.

75
    Mógł zanotować wejście smoka Chrzanowski! Kapitalna indywidualna akcja środkiem pola. Minął już dwóch rywali obrońca Miedzi i huknął! Futbolówka minimalnie mija lewy słupek.

77
    Obudzili się też goście. Uderzenie z woleja sprzed "szesnastki" w wykonaniu Martina! Prosto w golkipera GKS-u trafia zawodnik z Miedzi.

78
    Druga kartka w dzisiejszym spotkaniu. Tym razem ukarany został piłkarz miejscowych – Rachwał.

79
    Kara nie ominęła także Zgardy. Drugi piłkarz bełchatowian trafia do kajetu arbitra.

85
    Niesamowicie bliscy wyrównania byli teraz przyjezdni! Wyłożenie przed "szesnastkę" do Bartkowiaka, a ten zdecydował się na potężną bombę w kierunku bramki Lenarcika. Golkipera GKS-u ratuje poprzeczka!

86
    Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Być może trener GKS-u chce już grać na czas. W każdym bądź razie na ostatnie minuty na boisko wchodzi Bartosiak. Z murawy w powolnym tempie zbiega Andrzejczak.

90
    Sędzia zdecydował się na doliczenie trzech dodatkowych minut do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90+1
    Gol dla Miedzi!

W końcu udało się wpakować piłkę do siatki przyjezdnym! Autorem trafienia w końcówce jest MICHAŁ STASIAK, ten który sprokurował rzut karny przy golu dla GKS-u! Forsell idealnie dośrodkował z rzutu wolnego w okolice piątego metra, gdzie najwyżej wyskoczył wspomniany Stasiak i pokonał Lenarcika. 1:1!

90+3
    Druga połowa skończona.

Wydawało się, że już nic nie uratuje GKS-u przed utratą tego prowadzenia, a jednak stało się inaczej! W ostatnich minutach gola na remis zdobył Stasiak i dzięki temu jego zespół powalczy o awans w dogrywce. Trzeba szczerze przyznać, że legniczanie zasłużyli na tę bramkę. Za chwilę kontynuujemy to spotkanie w dodatkowych dwóch kwadransach!

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

92
    Kapitalna szansa dla Miedzi! Batin stanął oko w oko z Lenarcikiem, jednak nie zdołał go pokonać w świetnej sytuacji. To powinien być gol!

94
    Przyjezdni pakują futbolówkę do siatki, a znów robi to Stasiak! Już cieszyli się legniczanie, lecz arbiter nie uznał tej bramki dostrzegając faul w ataku.

104
    Żółtą kartkę od sędziego ogląda jeszcze wprowadzony w drugiej części Maciejewski. To czwarte tego typu upomnienie w tym pojedynku.

105
    Pierwsza dogrywka skończona.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

108
    Po raz kolejny pecha miał Stasiak! Z rzutu rożnego idealną wrzutkę przed pole karne posłał Forsell! Obrońca Miedzi uderza i tylko obija poprzeczkę!

115
    Trzecie przemeblowanie w zestawieniu gości. Za aktywnego dzisiaj Batina pojawia się Cierpka.