Bournemouth – Man Utd 1:3 (koniec) | Arsenal – Liverpool 3:4 (koniec)
Arsenal F.C.
3:4 (1:1)
Liverpool F.C.
Niedziela 14.08.2016, 17:00 • Emirates Stadium, Londyn • Angielska Premier League • Runda 1
    Statystyki:

Chyba mało kto spodziewał się takich emocji podczas otwarcia tego sezonu dla Arsenalu i Liverpoolu! Pierwszy gol padł po 30. minucie, a worek z bramkami został odwiązany!
    Arsenal miał przewagę oraz gola przewagi, ale wtedy do walki wkroczył Liverpool, który wyszedł na prowadzenie 4:1! Arsenal się nie poddał i zdołał strzelić kolejne 2 gole.
    Straszne to musi być uczucie, gdy ładujesz 3 bramki, a mimo to przegrywasz przed własną publicznością! Świetny mecz, Premier League w najlepszej postaci!

Buczenie i gwizdy pojawiają się po ostatnim gwizdku sędziego! Arsenal przegrywa pierwszy mecz sezonu przed własną publicznością, a do tego traci aż 4 gole! Liverpool cieszy się z 3 punktów! (18:54:56)
    Zdecydowanie mecz kolejki, a może i całej rundy! Trudno będzie przebić to spotkanie.

90+5

90+4
    Ostatnie minuty nieubłaganie upływają i Arsenal jest coraz dalej remisu w pierwszym meczu sezonu! Ale jeszcze poczekajmy do ostatniego gwizdka sędziego!

90+3
    Henderson podłączył się pod akcję Liverpoolu i zakończył ją strzałem z granicy pola karnego! Futbolówka leci nad poprzeczką, ale był jeszcze rykoszet. A to oznacza korner!

90+2
    Zupełnie nie wyszło to dośrodkowanie Walcottowi, który przerzucił futbolówkę poza plac gry. Rozpocznie od bramki Mignolet, ale na pewno nie będzie się spieszył.

90+1
    Arsenal przechodzi do ofensywy i szuka szczęścia długimi podaniami w pole karne. Czy to dobry sposób na rosłych obrońców?

90
    Aż 5 minut doliczone do regulaminowego czasu gry! Czekamy na gole w takim wypadku!

89
    Liverpool ma rzut rożny, który zostaje rozegrany krótkim podaniem. Przyjezdni będą grali na czas w każdym możliwym momencie, trudno się temu dziwić.
    Dobra zmiana Oxlade'a!

88
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Georginio Wijnaldum, na boisku pojawia się Kevin Stewart.

87
    Jeszcze raz próbują zaatakować piłkarze The Reds. Bellerin ratuje futbolówkę przed rzutem rożnym i wybija piłkę wślizgiem na aut. Będzie ostatnia zmiana w tym spotkaniu.

86
    Xhaka dokłada nogę w niedogodnej dla siebie sytuacji i fauluje przeciwnika. Żółta kartka dla nowego gracza Arsenalu.

85
    Tym razem to Firmino zdecydował się na indywidualne zakończenie akcji swojego zespołu! Uderzenie z dystansu, ale piłka ociera się o nogę jednego z obrońców – będzie korner!

83
    Liverpool przebywa na połowie Arsenalu i stara się wymieniać jak największą ilość podań. Arsenal już dawno nie gościł na połowie przyjezdnych.

82
    Ogromne emocje po obu stronach. Stoi już Wenger, stoi również Klopp i obaj kierują swoimi podopiecznymi. Dużo walki w środku pola.

Wiktor Bukowski

Gole: 31. Walcott, 64. Oxlade-Chamberlain, 75. Chambers – 45+1. Coutinho, 49. Lallana, 56. Coutinho, 63. Mané

Kartki:   37. Coquelin (ARS), 57. Iwobi (ARS), 86. Xhaka (ARS) – 26. Lallana (LIV), 29. Moreno (LIV), 41. Lovren (LIV)

Spudłowany karny!: 30. Walcott (ARS), bramkarz Mignolet obronił

Arsenal F.C.: Čech – Bellerín, Holding, Chambers, Monreal – Elneny (67. Xhaka), Coquelin – Walcott, Ramsey (62. Cazorla), Iwobi (60. Oxlade-Chamberlain) – Alexis Sanchez.
    Zmiany: Ospina – Gibbs, Akpom, Xhaka, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Wilshere.

Liverpool F.C.: Mignolet – Clyne, Lovren, Klavan, Moreno – Lallana (76. Origi), Henderson, Wijnaldum (88. Stewart) – Mané, Firmino, Coutinho (69. Can).
    Zmiany: Manninger – Stewart, Can, Origi, Matip, Grujić, Arnold.

Sędziowie: Michael Oliver

Widownia: 60 033