Kanada – Rosja 0:3 (koniec) | Stany Zjednoczone – Polska 3:0 (koniec) | Włochy – Iran 3:0 (koniec)
Stany Zjednoczone
3
25 25 25
Polska
0
23 22 20
Środa 17.08.2016, 19:00LETNIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2020 - mężczyżni • Ćwierćfinał

:
    Zdecydowanie momentem kulminacyjnym dzisiejszego spotkania był 2. set i prowadzenie Polaków 18:13. Jeśli marzysz o półfinale Igrzysk Olimpijskich, to nie można tracić takiej przewagi. Kto wie, co by się działo, jeśli wygralibyśmy drugiego seta i mieli 1:1 w całym meczu. Na wyciągnięcie wniosków przyjdzie czas, ale nie zaliczymy tego turnieju do udanych.
    Mimo bardzo dobrej postawy w grupie, żegnamy się z Igrzyskami Olimpijskimi w ćwierćfinale. Pozostaje trzymać kciuki za piłkarzy ręcznych dzisiejszej nocy! (21:01:54)
    : Niestety. Ćwierćfinałowa passa trwa, to czwarta Olimpiada, w której Polacy odpadają właśnie w 1/4!

:
    To nie tak miało wyglądać. Wszyscy kalkulowali porażkę, ale chyba nie taką łatwą i w takim stylu. Polacy nie zdołali wygrać nawet seta i Mistrzowie Świata kończą swoją przygodę na ćwierćfinale. Amerykanie zasłużenie wchodzą do najlepszej czwórki i to USA będzie się biła o olimpijskie medale!
    : Radość po stronie Amerykanów. Smutne twarze naszych Orłów, które dziś latały za nisko.

25:20
    Trzeci set skończony.
    25:20 To już jest koniec...

25:20
    Amerykanie bardzo pewnie wykorzystują kontratak i bez najmniejszych wątpliwości wygrywają całe spotkanie! Dzisiaj grała tylko jedna drużyna!

24:20
    Bartosz Kurek na zagrywce, a to oznacza tylko jedno – aut biało-czerwonych i Amerykanie mają piłkę meczową na wagę półfinału Igrzysk!

23:20
    Mamy akcję w górze i rozegranie idzie do Bartka Kurka! Ten wkłada całą siłę w potrójny blok i go obija! Amerykanie proszą o czas, ale przewaga wciąż jest duża.

23:19
    Punktujemy, ale co z tego. Amerykanie praktycznie już świętują.
    23:18 Nieskuteczny blok Polaków. Jesteśmy w potężnych tarapatach...

23:18
    Chyba największe pretensje spadną na Antigę, że w ogóle nie próbuje zmienników. Kurek ponownie nie radzi sobie na skrzydle i Amerykanie niedługo wskoczą do półfinału!

22:18
    Mamy okazję do ataku w drugiej akcji. Łomacz rozgrywa do Nowakowskiego, a ten punktuje z krótkiej!

22:17
    Kubiak w siatkę i Polacy chyba zapomnieli, jak poradzić sobie w tak prostym elemencie.
    21:17 Heroiczna obrona rywali zakończyła się fiaskiem!

21:17
    Kurek nie kończy swojego ataku, ale Antiga chyba nie widzi błędów naszego atakującego. Całe szczęście, że ponawiamy akcję i punktuje Kubiak! Walczyć Polska walczyć!