Kanada – Rosja 0:3 (koniec) | Stany Zjednoczone – Polska 3:0 (koniec) | Włochy – Iran 3:0 (koniec)
Stany Zjednoczone
3
25 25 25
Polska
0
23 22 20
Środa 17.08.2016, 19:00LETNIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2020 - mężczyżni • Ćwierćfinał

:
    Zdecydowanie momentem kulminacyjnym dzisiejszego spotkania był 2. set i prowadzenie Polaków 18:13. Jeśli marzysz o półfinale Igrzysk Olimpijskich, to nie można tracić takiej przewagi. Kto wie, co by się działo, jeśli wygralibyśmy drugiego seta i mieli 1:1 w całym meczu. Na wyciągnięcie wniosków przyjdzie czas, ale nie zaliczymy tego turnieju do udanych.
    Mimo bardzo dobrej postawy w grupie, żegnamy się z Igrzyskami Olimpijskimi w ćwierćfinale. Pozostaje trzymać kciuki za piłkarzy ręcznych dzisiejszej nocy! (21:01:54)
    : Niestety. Ćwierćfinałowa passa trwa, to czwarta Olimpiada, w której Polacy odpadają właśnie w 1/4!

:
    To nie tak miało wyglądać. Wszyscy kalkulowali porażkę, ale chyba nie taką łatwą i w takim stylu. Polacy nie zdołali wygrać nawet seta i Mistrzowie Świata kończą swoją przygodę na ćwierćfinale. Amerykanie zasłużenie wchodzą do najlepszej czwórki i to USA będzie się biła o olimpijskie medale!
    : Radość po stronie Amerykanów. Smutne twarze naszych Orłów, które dziś latały za nisko.

25:20
    Trzeci set skończony.
    25:20 To już jest koniec...

25:20
    Amerykanie bardzo pewnie wykorzystują kontratak i bez najmniejszych wątpliwości wygrywają całe spotkanie! Dzisiaj grała tylko jedna drużyna!

24:20
    Bartosz Kurek na zagrywce, a to oznacza tylko jedno – aut biało-czerwonych i Amerykanie mają piłkę meczową na wagę półfinału Igrzysk!

23:20
    Mamy akcję w górze i rozegranie idzie do Bartka Kurka! Ten wkłada całą siłę w potrójny blok i go obija! Amerykanie proszą o czas, ale przewaga wciąż jest duża.

23:19
    Punktujemy, ale co z tego. Amerykanie praktycznie już świętują.
    23:18 Nieskuteczny blok Polaków. Jesteśmy w potężnych tarapatach...

23:18
    Chyba największe pretensje spadną na Antigę, że w ogóle nie próbuje zmienników. Kurek ponownie nie radzi sobie na skrzydle i Amerykanie niedługo wskoczą do półfinału!

22:18
    Mamy okazję do ataku w drugiej akcji. Łomacz rozgrywa do Nowakowskiego, a ten punktuje z krótkiej!

22:17
    Kubiak w siatkę i Polacy chyba zapomnieli, jak poradzić sobie w tak prostym elemencie.
    21:17 Heroiczna obrona rywali zakończyła się fiaskiem!

21:17
    Kurek nie kończy swojego ataku, ale Antiga chyba nie widzi błędów naszego atakującego. Całe szczęście, że ponawiamy akcję i punktuje Kubiak! Walczyć Polska walczyć!

21:16
    Amerykanie pewnie przyjmują naszą zagrywkę i natychmiast wykorzystują środek siatki – pewnie Holt!

20:16
    Świeży Dawid Konarski pewnie wykorzystuje swoją akcję! Antiga decyduje się na powrotną zmianę Kurka i Łomacza – ale po co?

20:15
    Ale w taki sposób na pewno nie odrobimy. Karol Kłos marnuje zagrywkę, fatalna postawa.

19:15
    Aut Andersona i nie ma zmiany decyzji sędziego. 4 punkty do odrobienia, to da się zrobić! Trzeba powalczyć!

19:15
    Anderson posyła piłkę prosto w aut i mamy kolejne "oczko"! O sprawdzenie proszą jednak Amerykanie.

19:14
    Mamy kolejny punkt, ale to zdecydowanie za mało. Musimy jednak wierzyć w jakiś cudowny obrót spraw.

19:13
    Sander atakuje w bardzo trudnej sytuacji i zupełnie nie istniejemy w tym secie! W Polakach nie ma nawet odrobiny uśmiechu.
    18:13 Uciekają nam Igrzyska Olimpijskie.

18:13
    To nie jest nasz dzień, to nie jest nasz mecz. Kolejny punkt naszych rywali i nie możemy odrobić tej kilkupunktowej straty.

17:13
    Buszek pewnie atakuje ze skrzydła i mamy punkt! Szykują się zmiany w naszym zespole – Konarski i Drzyzga na boisku!

17:12
    Kurek dokłada fatalną zagrywkę. Dziwi mnie tylko fakt, dlaczego Antiga nie wpuścił jeszcze Dawida Konarskiego. Co mamy do stracenia?

16:12
    Holt znów próbował ustrzelić Polaków, ale tym razem prosto w siatkę na zagrywce.

16:11
    Kurek nie przypomina dzisiaj samego siebie. Psuje coraz więcej nasz atakujący i Amerykanie pewnie zmierzają po półfinał Igrzysk Olimpijskich!

15:11
    Kolejna bomba Bieńka i mamy podbity atak Amerykanów! Szalona, długa akcja, ale Bartek Kurek zostaje zablokowany! Spuszczone głowy Polaków!

14:11
    As serwisowy Bieńka w idealnym momencie! Może to jest ten moment, aby odwrócić losy spotkania!

14:10
    Kubiak podrywa naszych siatkarzy do walki! Ładny atak z drugiej linii!

14:9
    Nasz kapitan wstaje, ale Buszek nie kończy ataku z lewego skrzydła! Mamy następną szansę, ale tym razem to Kurek atakuje prosto w aut! Antiga prosi o czas, ale smutne miny mają biało-czerwoni.

13:9
    Nic nie dała ta zmiana i tracimy kolejne punkty, a sytuacja w całym meczu staje się coraz bardziej dramatyczna. Dodatkowo Kubiak upada na parkiet i potrzebna jest pomoc lekarzy!

12:9
    Buszek wchodzi za Mikę i jest to indywidualna zmiana.

12:9
    Niestety, to Amerykanie powiększają swoje prowadzenie. Mimo tego, że mieliśmy akcję po swojej stronie, to nie wykorzystujemy jej.
    11:9 Nieskuteczny blok Polaków.

11:9
    Próbujemy ustawić szczelny blok, ale Russell przedziera się przez ręce naszych siatkarzy z drugiej linii! Nie możemy doprowadzić do remisu.

10:9
    Autowa zagrywka Christensona, który nie może uwierzyć, że to nie wpadło.

10:8
    Amerykanie grają lewym skrzydłem, gdzie pewnie wyskakuje do piłki Sander. Bez szans Polacy w obronie.

9:8
    Mamy przechodzącą piłkę i Bieniek świetnie zachowuje się na siatce! Mamy punkt kontaktowy, kolejny serwis Łomacza!

9:7
    Dobra wystawa Łomacza i Kurek pewnie wykorzystuje swój atak z prawego skrzydła.

9:6
    Kurek atakuje po bloku, ale to Amerykanie mają akcję, której także nie kończą! Dłuższa akcja i reprezentacja USA powiększa swoje prowadzenie. Kapitalny mecz rywali, a Antiga prosi o czas.

8:6
    Anderson ma akcję na prawym skrzydle i bez problemu radzi sobie z pojedynczym blokiem Michała Kubiaka.

7:6
    Mamy przyjęcie Miki i Łomacz wystawia przesuniętą krótką do Karola Kłosa! Kapitalna bomba naszego środkowego!

7:5
    Fatalnie funkcjonuje dzisiaj zagrywka Polaków, praktycznie wszystko ląduje na aucie, bądź w siatce.

6:5
    Amerykanie próbują ofiarnie bronić, ale atak Bieńka był zbyt mocny! Trzymamy kontakt, ale znów nie wygląda to najlepiej.

6:4
    A Russell gra swoje i atakuje mimo potrójnego bloku. Najniższe ręce Łomacza zahaczone i pewny punkt.

5:4
    Psujemy zagrywkę i oddajemy darmowy punkt. Zdecydowanie zbyt dużo błędów po stronie biało-czerwonych.

4:4
    Dobre rozegranie Grzegorza Łomacza na drugą linię, a zza środkowego wyskoczył nasz kapitan! Brawo Michał!

4:3
    Michał Kubiak nie radzi sobie z zagrywką Holta i reprezentacja USA wychodzi już na prowadzenie w trzecim secie!

3:3
    Mieli rację nasi przeciwnicy, bowiem atak Kurka był poza boiskiem. Nie mamy prowadzenia, wracamy do remisu.

2:4
    Strasznie długa akcja i mnóstwo podbić pod siatką! Ostatecznie atakuje Kurek, który zdaniem sędziego zdobywa punkt! O sprawdzenie proszą Amerykanie.

2:3
    Zwycięsko wchodzimy w trzeciego seta i ponownie wychodzimy na prowadzenie. Trochę szczęśliwie.

2:2
    Ustawiamy podwójny blok na prawym skrzydle, ale niestety piłka spada w aut po rękach naszych blokujących!

1:2
    Samymi krótkimi grają teraz rozgrywający! Znów to Mateusz Bieniek w roli głównej!

1:1
    Holt odpowiada gwoździem ze środka siatki i nie było czego zbierać.

0:1
    Rozpoczynamy trzeciego seta atakami na raty! Ze środka atakują Polacy.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

:
    Polacy mieli prowadzenie 18:13, a i tak przegraliśmy drugą partię. Takie sytuacje nie mogą się przytrafiać w dalszym ciągu, jeśli marzymy o najlepszej czwórce Igrzysk Olimpijskich w Rio. Trzeba zacisnąć zęby i odrabiać straty, bo to ostatnia ku temu okazja!

25:22
    Drugi set skończony.

25:22
    Niestety, Michał Kubiak dotknął siatki, a to oznacza punkt dla reprezentacji USA! 2:0 w całym meczu i oddala się od nas półfinał Igrzysk.

24:23
    Istne cuda dzieją się teraz na boisku, ale to my mamy punkt! Amerykanie proszą o sprawdzenie dotknięcia siatki Kubiaka.

24:22
    Niestety, Polacy gubią się na własnej połowie i dodatkowo wpadają w siatkę w prostej akcji. Piłka setowa dla Amerykanów, którzy są blisko 2:0 w całym meczu!
    23:22 Robi się nieciekawie...

23:22
    Ogrom emocji w końcówce tego seta, ale to Russell przybliża USA do kolejnej partii!

22:22
    Mamy pojedynczy blok Karola Kłosa, który skacze w ciemno do drugiej linii! Chyba najważniejszy punkt w tym secie – mamy remis!

22:21
    Całe szczęście, że Holt podaje nam rękę na serwisie. Mika idzie w pole zagrywki.

22:20
    Mamy przyjęcie, ale Mika nie kończy swojego ataku! Amerykanie mają kontratak i rywale wykorzystują to atakiem z drugiej linii!

21:20
    Wszyscy liczyli na bombę Kurka, ale nasz atakujący posyła piłkę prosto w aut. Nie wygląda to dobrze.

20:20
    Uf, Sander ładuje swoją zagrywkę prosto w siatkę i zapowiada się na kolejny horror w wykonaniu biało-czerwonych.

20:19
    Tracimy całą przewagę, a mieliśmy już 5-punktową zaliczkę. Kolejny as Sandera i USA wychodzi na prowadzenie!

19:19
    Niestety, niestety to jest punkt dla Amerykanów po przerwie! Kiwka z serwisu i Zatorski nie zdążył do piłki! Remis, a więc najczarniejsze sny przychodzą.

18:19
    Mamy kontratak w górze, ale Kurek kiwa zbyt lekko! To rozpoczęło bardzo długą akcję i w końcu Mika obija blok rywali! Wszyscy obserwowali piłkę, a ta spada w nasze pole! O czas prosi Antiga, bo robi się gorąco.

17:19
    Dobry serwis Polaków, ale co z tego, skoro Amerykanie grają przez środek siatki i pewnie atakuje Holt.

16:19
    Łomacz gra przez pewnego Kurka, który ciągnie grę naszej reprezentacji! Świetny atak i mamy bardzo ważny punkt na naszym koncie!

16:18
    Mamy problemy z przyjęciem i z przechodzącej piłki atakuje Holt! Oj topnieje nasza przewaga, to trzeba powstrzymać.

15:18
    Łomacz zdecydował się na rozegranie do Miki, ale nasz rozgrywający chyba to przerzucił! Niestety Mika nie poradził sobie na siatce.

14:18
    Anderson podrywa swoją ekipę i dobrym atakiem daje nadzieje Amerykanom. Jeszcze nie możemy być pewni tej przewagi.

13:18
    Można liczyć na Kurka, który swoją siłą przedziera się przez obronę Amerykanów! Zbliżamy się do decydującej fazy tego seta!

13:17
    Nie blokujemy tym razem Sandera, który lekko obił ręce Kubiaka. Ależ emocje, ależ mecz!

12:17
    Amerykanie zaczynają się gubić i tym razem to Anderson psuje swój atak na czystej siatce! Ależ szczęście Polaków, to była praktycznie przegrana akcja!

12:16
    Niestety Kłos marnuje swoją zagrywkę i podajemy rękę rywalom.

11:16
    Dłuższa akcja i to Amerykanom puszczają nerwy! Russell źle trafia w piłkę i nie zmieścił się w boisku! 5 punktów przewagi biało-czerwonych!

11:15
    A my gramy swoje w tym secie! Łomacz na lewe skrzydło do Kubiaka i mamy kolejny punkt!

11:14
    Grają przez drugą linię Amerykanie, a tam jest niezawodny Sander, który obija nasz podwójny blok.

10:14
    Gramy wyblokiem i mamy okazję do kontrataku! Fenomenalna obrona Zatorskiego, a następnie świetny atak Kurka na potrójnym bloku! Ależ akcja Polaków – kolejny czas dla USA!

10:13
    Holt psuje serwis i oddaje nam darmowy punkt! Z tego trzeba korzystać.

10:12
    Russell kiwa za blok, ale to było do podbicia! Przeszkadzał sobie Kurek z naszym libero i ostatecznie tracimy piłkę.

9:12
    Mateusz Mika popisuje się kapitalnym zakończeniem swojej akcji i tym razem to my zbliżamy się do końca!

9:11
    Rozegranie na środek siatki do Holta i Łomacz był bliski bloku! Niestety tylko bliski.

8:11
    Mamy świetny serwis, po którym odzyskujemy piłkę i mamy swoją akcję! Wykorzystujemy to przez Kurka i znów mamy 3 punkty!

8:10
    Znów Christenson, ale tym razem mamy atak Kurka. Niestety również on nie kończy, ale na nasze szczęście Anderson myli się na kontrataku!
    8:9 Topnieje przewaga Polaków.

8:9
    A my mamy problemy z przyjęciem serwisu Christensona! Niestety, ale to jest as serwisowy i Amerykanie zdecydowanie się zbliżyli! Reaguje Antiga.

7:9
    Michał Kubiak także nie może wstrzelić się ze swoim serwisem, kolejny błąd.

6:9
    Bieniek atakuje ze środka i piłka po bloku opuszcza boisko! Utrzymuje się nasza przewaga, oby tak dalej!

6:8
    Anderson w kolejnym ataku i mieliśmy podbicie! Powinien to podbić Mateusz Mika, ale zupełnie pogubił się w tej obronie!

5:8
    Christenson oszukuje wszystkich Polaków i kiwa z drugiej piłki. Bez szans byli nasi, ale takie akcje trzeba wkalkulować.

4:8
    Tym razem stawiamy potrójny blok i odskakujemy na 4 punkty od naszych rywali! Natychmiast reagują Amerykanie, którzy biorą czas! Przypominamy, że nie ma przerw technicznych.

4:7
    Łomacz gra przez drugą linię i Mateusz Mika rozbija amerykańską obronę! Świetna akcja Polaków!

4:6
    Russell atakuje po przekątnej i Grzegorz Łomacz nie miał szans zatrzymać go blokiem.

3:6
    Będzie kolejny punkt dla Polski! Śmiały atak Kurka, który nie daje szans Amerykanom w obronie! 3 punkty przewagi biało-czerwonych!

3:5
    Festiwal zepsutych serwisów, tym razem oddaje nam punkt Anderson.

3:4
    Mika ma ten sam problem. Kolejny aut Mateusza, który nic nie może trafić w dzisiejszym spotkaniu.

2:4
    Holt nie może wstrzelić się z zagrywką – prosto w siatkę!

2:3
    Ależ emocji było w tej akcji! Mieliśmy kontrę w górze i atak Kubiaka z drugiej linii na pojedynczym bloku! Niestety w aut nasz kapitan!

1:3
    Bardzo dobra decyzja o sprawdzeniu! Nie było bloku Polaków, a był aut! Wciąż mamy 2 punkty przewagi!

2:2
    Trochę kontrowersji w tej akcji, ale sędzia uznał, że był blok Polaków. O sprawdzenie prosi Antiga, bowiem piłka była w aucie!

1:2
    Kolejna wystawa idzie już do Andersona, który jest nie do zatrzymania. Bez szans Polacy w obronie.

0:2
    Zerwał swój atak ze środka Holt! Mamy dwupunktowe prowadzenie!

0:1
    Christenson zaczyna drugiego seta, ale od zepsutej zagrywki! Punkt dla naszych!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

:
    Niestety pierwszy set pada łupem Amerykanów, ale przez większość partii walka toczyła się punkt za punkt. Dopiero w końcówce reprezentanci USA odskoczyli na 3 punkty, czego nie wypuścili już do końca. Walczymy po przerwie!

25:23
    Pierwszy set skończony.

25:23
    Kolejna piłka setowa dla Amerykanów, ale tym razem się nie mylą nasi rywale. Pewny atak z drugiej linii i to oni wygrywają pierwszą partię!

24:23
    Mamy kapitalny blok Michała Kubiaka! Oj jeszcze będą emocje w tym secie, na to liczyliśmy, a trener USA prosi o drugą przerwę po jednej akcji!

24:22
    Źle przyjmują Amerykanie i odzyskujemy kolejny punkt! Tym razem o przerwę prosi reprezentacja USA!

24:21
    Zmiana decyzji i było dotknięcie siatki Amerykanów! Gramy dalej w pierwszym secie!

25:20
    Wystawa na środek do Bieńka, ale ten także się myli! Sędzia przyznaje punkt dla USA, ale Antiga chce wykorzystać sprawdzenie.
    24:20 Michał Kubiak wpatrywał się w telebim jak w obrazek, ale ostatecznie nic to nie dało.

24:20
    Niestety, nie ma zmiany decyzji – atak Kubiaka był autowy. Wraca na boisko Kurek oraz Łomacz – koniec podwójnej zmiany.

24:20
    Ponownie atakuje Michał Kubiak i nasz kapitan niestety bije w aut! Pierwsze piłki setowe będą mieli Amerykanie, ale Antiga prosi o sprawdzenie!

23:20
    Nie bronimy potężnego ataku Andersona i Amerykanie utrzymują swoją kilkupunktową przewagę.

22:20
    Kłos zmienia Nowakowskiego.

22:20
    Kubiak przyblokowany, ale mamy drugą akcję. Znów piłka wędruje do Kubiaka, a ten z premedytacją obija blok rywali! Piłka daleko za bandami, ale z blokiem!

22:19
    Amerykanie biją ponad blokiem Polaków i to rywale zmierzają po pierwszą partię! Trzeba jeszcze powalczyć.

21:19
    Podwójna zmiana w naszej ekipie. Drzyzga i Konarski za Kurka i Łomacza.

21:19
    Możemy odetchnąć – Anderson w siatkę po przerwie!

21:18
    Mamy problemy z przyjęciem, a Amerykanie mają czas na ustawienie potrójnego bloku! Nadział się Mika i USA ma już 3 punkty przewagi w takim momencie seta! Reaguje Antiga.

20:18
    Gramy wyblokiem, ale nikt nie asekurował 9. metra! Anderson włożył w ten atak mnóstwo siły, co przełożyło się na punkt.

19:18
    Gramy przez lewe skrzydło, gdzie Łomacz wypatrzył Mateusza Mikę! Pewny punkt naszego młodziaka!

19:17
    My także podajemy rękę naszym przeciwnikom i Bieniek oddaje punkt za darmo popsutą zagrywką.

18:17
    Na nasze szczęście Sander w siatkę w kolejnym serwisie!

18:16
    Przechodząca piłka po mocnym serwisie Sandera! Wykorzystują to Amerykanie i znów prowadzą dwoma "oczkami". Szkoda.

17:16
    Niestety Michał Kubiak przestrzela swoją zagrywkę.
    16:16 Heroiczna obrona rywali.

16:16
    Mamy podbicie blokiem, lecz nie wykorzystujemy kontry! Amerykanie także popełniają błędy i przebijają piłkę z naszej strony! Znów mamy remis!

16:15
    Bartek Kurek przypomina o sobie i potężnie przyłożył na lewym skrzydle! Na nic zdał się podwójny blok rywali!
    16:14 Świetna kontra USA.

16:14
    Amerykanie podbijają atak ze środka w wykonaniu Bieńka i wyprowadzają natychmiastową kontrę! Szybka ucieczka na dwa punkty. O pierwszy czas prosi Antiga.

15:14
    Holt ze środka i nie ma czego zbierać. Znów na prowadzeniu USA.

14:14
    Biało-czerwoni zachowują czujność na siatce i tym razem przyblokowali przeciwników! Mamy remis i zanosi się na gorącą końcówkę!

14:13
    Mamy jednak Mateusza Mikę, który bardzo pewnym atakiem po bloku zdobywa kolejny punkt dla Polski!

14:12
    Fantastyczny atak Andersona, który miał wystawę od tyłu. Mieliśmy potrójny blok, ale dziurawy!

13:12
    Kiwka Kubiaka i mamy punkt kontaktowy! To chyba pierwsza akcja naszego kapitana, oby tak dalej!

13:11
    Russell pocelował Zatorskiego, a nasz libero źle przyjmuje! Amerykanie uciekają nam na 2 punkty i trzeba będzie gonić!

12:11
    Mateusz Mika psuje drugą zagrywkę i nie wygląda to dobrze, musimy zdecydowanie poprawić zagrywki.

11:11
    Zostaliśmy odsunięci od siatki, ale Kurek i tak poradził sobie w swoim ataku ze skrzydła! Amerykanie dodatkowo dotykają siatki i mamy punkt! Ależ zacięty set!

11:10
    Odpowiadają tym samym nasi rywale – Lee na środku siatki również bardzo pewny!

10:10
    A Grzegorz Łomacz ponownie wykorzystuje naszych środkowych! Nowakowski bije bardzo pewnie i mamy punkt!
    10:9 Firmowa akcja Amerykanów.

10:9
    Reprezentacja USA po raz pierwszy wykorzystuje atak z drugiej linii! Znów w roli głównej Sander!

9:9
    Sander na zagrywce, ale na nasze szczęście serwis autowy!

9:8
    Ależ bomba Sandera, który atakuje z prawego skrzydła. Bez szans w obronie był Zatorski, który śledził piłkę wzrokiem.

8:8
    Nie ma przerw technicznych, a więc gramy dalej! Psują serwis także Amerykanie.

8:7
    Łomacz także myli się na zagrywce i praktycznie wszyscy Polacy popsuli swoje serwisy. Beznadziejnie w tym elemencie.

7:7
    Lee serwuje bardzo lekko i Łomacz świetnie dogrywa przesuniętą krótką do Bieńka!

7:6
    Amerykanie grają środkiem i Lee świetnie zmylił naszego blokującego. Kiwka w puste pole i nie podbijamy.

6:6
    Na potrójnym bloku atakuje Kurek i mamy kolejny punkt, który ponownie daje nam remis! Nowakowski idzie na serwis.
    6:5 Skutecznie blokują rywale.

6:5
    Kolejna piłka na prawe skrzydło do Kurka i tym razem Bartek zostaje powstrzymany przez podwójny blok.

5:5
    Mika także w siatkę na zagrywce. Szkoda tych popsutych serwisów.

4:5
    Trudna sytuacja Polaków, ale Kurek świetnie atakuje na podwójnym bloku! Znów na prowadzeniu biało-czerwoni!

4:4
    Anderson na zagrywce to zawsze zagrożenie, również teraz. Pocelowany Mika i as serwisowy USA!

3:4
    Niestety tym razem niedokładnie Kurek na serwisie i oddajemy punkt przeciwnikom.

2:4
    Błąd Amerykanów na rozegraniu i gubią się nasi rywale! Odskakujemy na 2 punkty!
    2:3 Kapitalna akcja Polaków!

2:3
    Bomba Kurka na zagrywce i gramy blokiem! Podbita piłka i mamy akcję w kontrze! Kapitalny atak Miki i już prowadzimy z USA!

2:2
    Holt idzie w nasze ślady i również przestrzela na zagrywce. Punkt za punkt na początku.

2:1
    Bieniek niestety psuje swój pierwszy serwis.

1:1
    Mamy akcję na lewym skrzydle i Mika odpowiada dobrą kiwką! Mamy pierwszy punkt w dzisiejszym meczu!

1:0
    Zagrywamy jako pierwsi! Od razu rozegranie na Andersona, który pewnie punktuje!

0:0

0:0

Stany Zjednoczone: Anderson, Russell, Sander, Lee, Shoji E., Christenson, Holt

Polska: Nowakowski, Kurek, Łomacz, Kubiak, Mika, Bieniek, Zatorski

Sędziowie: Fabrizio Pasquali – Andrey Zenovich.

:
    Zakończyła się już rozgrzewka. Ostatnie rady od Antigi i Polacy wybiegną na boisko! Ależ nerwy i emocje unoszą się na hali!

:
    Dzisiaj trzeba przełamać naszą złą, ćwierćfinałową passę! W ostatnich 3 turniejach olimpijskich odpadaliśmy właśnie w tej fazie. Do boju Polsko!
    : Statystyki przemawiają za USA.

:
    Rosja pierwszym półfinalistą Igrzysk Olimpijskich! Polskie spotkanie będzie drugim dzisiejszego wieczoru, liczymy na naszych!

:
    Startujemy o 19:00! Nie ważne jest ile będzie setów, jak dramatyczne one będą. Ważne jest tylko to, aby to Polacy wygrali 3 z nich i awansowali do wielkiego półfinału! Cały kraj ściska kciuki za naszych siatkarzy, a my zapraszamy do śledzenia relacji punkt po punkcie na naszym portalu!
    Bądźcie z nami!

:
    Chyba nie musimy przypominać, że w fazie pucharowej rozstrzyga się wszystko. Zwycięzca wywalczy bezpośrednią walkę o medale olimpijskie, bowiem awansuje już do najlepszej czwórki turnieju! Przegrany będzie musiał opuścić Rio i pożegnać się z marzeniami. Liczymy, że to Biało-czerwoni przedłużą nasze nadzieje na kolejny medal na IO!
    : Nie mogło być mowy o zlekceważeniu Kubańczyków w ostatnim meczu:

:
    Zdecydowanie największą sensacją olimpijskiego turnieju w Rio jest odpadnięcie Mistrzów Europy – Francuzów! Wielu specjalistów wypatrywało we Francuzach nawet głównego kandydata do złota – tymczasem Trójkolorowi muszą pakować walizki już po fazie grupowej! W ostatnim meczu przegrali oni z Brazylią 1:3 i był to bój o bezpośrednie wyjście z grupy, lepsi okazali się być gospodarze!

:
    Siatkarze Stanów Zjednoczonych spisali się nieco gorzej w swojej grupie, lecz i tak bez problemu uzyskali awans do ćwierćfinałów. Od reprezentacji USA, w bezpośrednim starciu, lepsza była Kanada oraz Włochy. Ostatecznie zajęli oni 3. miejsce w Grupie A. Losowanie połączyło zespoły Polski oraz USA!
    : Wszystkie pary ćwierćfinałowe:

:
    Polacy bardzo dobrze spisują się w dotychczasowym turnieju. Podopieczni Stephana Antigi wygrali 4 z 5 meczów i lepsi okazali się tylko Rosjanie, którzy i tak zwyciężyli z Polakami tylko 3:2. Biało-czerwoni uplasowali się jednak na drugiej pozycji w Grupie B, gdzie dość niespodziewanie tryumfowała Argentyna (Polska wygrała z Argentyną 3:0).

:
    Czas na najważniejsze spotkanie biało-czerwonych na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio! W ćwierćfinale siatkarskiego turnieju spotykamy się z reprezentacją USA!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wiktor Bukowski

Stany Zjednoczone: Anderson, Russell, Sander, Lee, Shoji K., Priddy, Troy, Jaeschke, Christenson, Holt, Smith, Shoji E.
    Polska: Nowakowski, Konarski, Kurek, Kłos, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Mika, Buszek, Bednorz, Bieniek
    Libero: Zatorski

Sędziowie: Fabrizio Pasquali – Andrey Zenovich