Kanada – Rosja 0:3 (koniec) | Stany Zjednoczone – Polska 3:0 (koniec) | Włochy – Iran 3:0 (koniec)
Stany Zjednoczone
3
25 25 25
Polska
0
23 22 20
Środa 17.08.2016, 19:00LETNIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2020 - mężczyżni • Ćwierćfinał
    25:20 To już jest koniec...

25:20
    Amerykanie bardzo pewnie wykorzystują kontratak i bez najmniejszych wątpliwości wygrywają całe spotkanie! Dzisiaj grała tylko jedna drużyna!

24:20
    Bartosz Kurek na zagrywce, a to oznacza tylko jedno – aut biało-czerwonych i Amerykanie mają piłkę meczową na wagę półfinału Igrzysk!

23:20
    Mamy akcję w górze i rozegranie idzie do Bartka Kurka! Ten wkłada całą siłę w potrójny blok i go obija! Amerykanie proszą o czas, ale przewaga wciąż jest duża.

19:13
    Sander atakuje w bardzo trudnej sytuacji i zupełnie nie istniejemy w tym secie! W Polakach nie ma nawet odrobiny uśmiechu.

16:11
    Kurek nie przypomina dzisiaj samego siebie. Psuje coraz więcej nasz atakujący i Amerykanie pewnie zmierzają po półfinał Igrzysk Olimpijskich!

14:9
    Nasz kapitan wstaje, ale Buszek nie kończy ataku z lewego skrzydła! Mamy następną szansę, ale tym razem to Kurek atakuje prosto w aut! Antiga prosi o czas, ale smutne miny mają biało-czerwoni.

13:9
    Nic nie dała ta zmiana i tracimy kolejne punkty, a sytuacja w całym meczu staje się coraz bardziej dramatyczna. Dodatkowo Kubiak upada na parkiet i potrzebna jest pomoc lekarzy!

12:9
    Niestety, to Amerykanie powiększają swoje prowadzenie. Mimo tego, że mieliśmy akcję po swojej stronie, to nie wykorzystujemy jej.

9:6
    Kurek atakuje po bloku, ale to Amerykanie mają akcję, której także nie kończą! Dłuższa akcja i reprezentacja USA powiększa swoje prowadzenie. Kapitalny mecz rywali, a Antiga prosi o czas.

25:22
    Niestety, Michał Kubiak dotknął siatki, a to oznacza punkt dla reprezentacji USA! 2:0 w całym meczu i oddala się od nas półfinał Igrzysk.

24:22
    Niestety, Polacy gubią się na własnej połowie i dodatkowo wpadają w siatkę w prostej akcji. Piłka setowa dla Amerykanów, którzy są blisko 2:0 w całym meczu!

22:22
    Mamy pojedynczy blok Karola Kłosa, który skacze w ciemno do drugiej linii! Chyba najważniejszy punkt w tym secie – mamy remis!

22:20
    Mamy przyjęcie, ale Mika nie kończy swojego ataku! Amerykanie mają kontratak i rywale wykorzystują to atakiem z drugiej linii!

20:19
    Tracimy całą przewagę, a mieliśmy już 5-punktową zaliczkę. Kolejny as Sandera i USA wychodzi na prowadzenie!

19:19
    Niestety, niestety to jest punkt dla Amerykanów po przerwie! Kiwka z serwisu i Zatorski nie zdążył do piłki! Remis, a więc najczarniejsze sny przychodzą.

18:19
    Mamy kontratak w górze, ale Kurek kiwa zbyt lekko! To rozpoczęło bardzo długą akcję i w końcu Mika obija blok rywali! Wszyscy obserwowali piłkę, a ta spada w nasze pole! O czas prosi Antiga, bo robi się gorąco.

16:18
    Mamy problemy z przyjęciem i z przechodzącej piłki atakuje Holt! Oj topnieje nasza przewaga, to trzeba powstrzymać.

11:16
    Dłuższa akcja i to Amerykanom puszczają nerwy! Russell źle trafia w piłkę i nie zmieścił się w boisku! 5 punktów przewagi biało-czerwonych!

10:14
    Gramy wyblokiem i mamy okazję do kontrataku! Fenomenalna obrona Zatorskiego, a następnie świetny atak Kurka na potrójnym bloku! Ależ akcja Polaków – kolejny czas dla USA!

8:11
    Mamy świetny serwis, po którym odzyskujemy piłkę i mamy swoją akcję! Wykorzystujemy to przez Kurka i znów mamy 3 punkty!

8:9
    A my mamy problemy z przyjęciem serwisu Christensona! Niestety, ale to jest as serwisowy i Amerykanie zdecydowanie się zbliżyli! Reaguje Antiga.

4:8
    Tym razem stawiamy potrójny blok i odskakujemy na 4 punkty od naszych rywali! Natychmiast reagują Amerykanie, którzy biorą czas! Przypominamy, że nie ma przerw technicznych.

1:3
    Bardzo dobra decyzja o sprawdzeniu! Nie było bloku Polaków, a był aut! Wciąż mamy 2 punkty przewagi!

25:23
    Kolejna piłka setowa dla Amerykanów, ale tym razem się nie mylą nasi rywale. Pewny atak z drugiej linii i to oni wygrywają pierwszą partię!

24:23
    Mamy kapitalny blok Michała Kubiaka! Oj jeszcze będą emocje w tym secie, na to liczyliśmy, a trener USA prosi o drugą przerwę po jednej akcji!

24:22
    Źle przyjmują Amerykanie i odzyskujemy kolejny punkt! Tym razem o przerwę prosi reprezentacja USA!

24:21
    Zmiana decyzji i było dotknięcie siatki Amerykanów! Gramy dalej w pierwszym secie!

25:20
    Wystawa na środek do Bieńka, ale ten także się myli! Sędzia przyznaje punkt dla USA, ale Antiga chce wykorzystać sprawdzenie.

24:20
    Ponownie atakuje Michał Kubiak i nasz kapitan niestety bije w aut! Pierwsze piłki setowe będą mieli Amerykanie, ale Antiga prosi o sprawdzenie!

21:18
    Mamy problemy z przyjęciem, a Amerykanie mają czas na ustawienie potrójnego bloku! Nadział się Mika i USA ma już 3 punkty przewagi w takim momencie seta! Reaguje Antiga.

16:16
    Mamy podbicie blokiem, lecz nie wykorzystujemy kontry! Amerykanie także popełniają błędy i przebijają piłkę z naszej strony! Znów mamy remis!
    16:14 Świetna kontra USA.

16:14
    Amerykanie podbijają atak ze środka w wykonaniu Bieńka i wyprowadzają natychmiastową kontrę! Szybka ucieczka na dwa punkty. O pierwszy czas prosi Antiga.

2:4
    Błąd Amerykanów na rozegraniu i gubią się nasi rywale! Odskakujemy na 2 punkty!

:
    Dzisiaj trzeba przełamać naszą złą, ćwierćfinałową passę! W ostatnich 3 turniejach olimpijskich odpadaliśmy właśnie w tej fazie. Do boju Polsko!