Stany Zjednoczone – Rosja 3:2 (koniec) | Włochy – Brazylia 0:3 (koniec)
22 26 24
Brazylia
3
25 28 26
Niedziela 21.08.2016, 18:15 • Maracanãzinho, Rio de Janeiro • LETNIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2020 - mężczyżni • Finał

0:0
    Na dziś to już wszystko z naszej strony. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wspólne emocje, które mimo trzysetowego spotkania z pewnością były w każdej partii tego meczu. Zachęcam do śledzenia innych relacji w naszym serwisie. Miłego niedzielnego wieczoru! (20:04:06)

0:0
    Sérgio – libero brazylijskiej reprezentacji kończy swoją karierę w barwach reprezentacji w świetnym stylu! Brazylia oszalała z radości. Przypomnijmy, że Włosi kończą Olimpiadę w Rio ze srebrnym medalem, a z kolei Amerykanie w meczu o trzecie miejsce pokonali po dramatycznym meczu Rosjan 3:2 i ostatecznie to oni zdobyli brąz.

0:0
    Łzy w oczach Juantoreny i Zaytseva! Radość w szeregach Canarinhos. Ależ mieszanka nastrojów po obydwu stronach siatki. Mogli ten set wygrać Włosi, ale prowadzenie, które w połowie seta objęli, bardzo szybko stracili i Brazylia już tego nie wypuściła! Złoty medal Igrzysk Olimpijskich dla reprezentacji Brazylii! Włosi wciąż bez złotego krążka na Olimpiadzie.

24:26
    Trzeci set skończony.

24:26
    Złotooooo dla Brazylijczyków! Felipe Fonteles na lewym skrzydle blokuje atak Ivana Zaytseva!

24:25
    Lucas Saatkamp kończy atak na środku. Kolejna piłka meczowa dla Brazylii!

24:24
    Ivan Zaytsev z zimną krwią na lewej stronie obija potrójny blok rywali.

23:24
    Wallace na prawej stronie po rękach Juantoreny! Piłka meczowa dla Brazylijczyków na wagę złotego medalu Igrzysk Olimpijskich!

23:23
    Sprytnie Zaytsev kiwa po palcach Fontelesa, a piłka spada na aut. Walczą Włosi.

22:23
    Fenomenalny atak Wallace'a na lewej stronie i Włosi przyjmują ten atak, ale piłka wypada daleko w trybuny.

22:22
    Buti atakuje ze środka po bloku w aut.

21:22
    Bruno Rezende kiwa z drugiej piłki i to była dobra decyzja. Punkt dla Brazylii. Canarinhos coraz bliżej wygranej, ale czy Włosi się postawią?

21:21
    Juantorena świetnie z drugiej linii w wolne pole.

20:21
    Ivan Zaytsev też się myli. Uderza na zagrywce w siatkę.

20:20
    Fonteles serwuje na aut.

19:20
    Piekielnie mocny atak Wallace'a po rękach Lanzy.

19:19
    Lanza z lewej strony obok bloku i nie daje rady obronić piłki Sérgio.

18:19
    Podwójne odbicie w wykonaniu Simone Giannelliego! Włosi tracą prowadzenie i trener Blengini prosi o czas!

18:18
    Pewnie z prawego skrzydła w wolne pola wbija się Wallace.

Adam Ka

Włochy: Sottile, Vettori, Juantorena, Giannelli, Rossini, Zaytsev, Lanza, Buti, Piano, Birarelli (C), Antonov. Libero: Colaci
    Brazylia: Rezende (C), Eder, Wallace, William, Fonteles, M. Souza, D. Souza, Saatkamp, Evandro, Lucarelli, Borges. Libero: Sérgio

Sędziowie: Andrey Zenovich (Rosja) – Denny Francisco Cespedes Lassi (Dominikana)