Polska – Niemcy 25:31 (koniec) | Dania – Francja 28:26 (koniec)
Polska
25:31 (13:17)
Niemcy
Niedziela 21.08.2016, 15:30 • Future Arena, Rio de Janeiro • LETNIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2020 - mężczyżni • o 3. miejsce

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Przed nami kluczowe rozstrzygnięcia turnieju piłkarzy ręcznych na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro! Podczas tej relacji śledzić będziemy mecz o trzecie miejsce – reprezentacja Polski zmierzy się z Niemcami. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 15:30. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Biało-czerwoni nie najlepiej spisywali się podczas zmagań w ramach fazy grupowej. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zanotowali zaledwie dwa triumfy i trzy porażki. Z grupy wyszli dzięki temu, że Niemcy w ostatnim meczu pokonali Egipt. Po niepowodzeniach w pierwszej fazie, biało-czerwoni rozpoczęli nowy turniej. Nasze "Orły" rozegrały kapitalne spotkanie z Chorwatami, triumfując 27:30. Dzięki temu zwycięstwu nasi rodacy znaleźli się w półfinale.

Mecz półfinałowy można przyrównać do prawdziwego dreszczowca. Ależ to były niesamowite emocje! Polacy zafundowali nam naprawdę dobre widowisko. Nie wszystko układało się po ich myśli, a mimo to mężnie walczyli z Duńczykami. Gdy wydawało się, że sytuacja jest już beznadziejna, na kilka sekund przed końcem czasu regulaminowego spektakularne trafienie zaaplikował Michał Daszek. Niestety, w dogrywce reprezentacja kraju Hamleta zwyciężyła jedną bramką, dzięki czemu awansowała do finału, w którym zmierzy się z Francją.

Droga Polaków do meczu o trzecie miejsce.

Polska – Dania 28:29 (po dogrywce)
    Polacy bardzo mocno przeżyli klęskę w półfinale. Dziś trzeba się podnieść i powalczyć o brąz!

Reprezentacja Niemiec od początku turnieju finałowego w Rio de Janeiro spisuje się naprawdę dobrze. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali grupę B, notując cztery zwycięstwa i jedną porażkę. W zmaganiach grupowych, podobnie jak i my, Niemcy przegrali z Brazylijczykami 33:30. W ćwierćfinale nasi dzisiejsi rywale zmiażdżyli Katarczyków. Inaczej tego określić nie można. Mecz zakończył się wynikiem 34:22.

A w półfinale? W półfinale Niemcy zostali zatrzymani przez Omayera i spółkę. Francuzi prezentowali naprawdę wysoki poziom. W pewnym momencie prowadzili z naszymi sąsiadami aż sześcioma bramkami. Niemieccy reprezentanci się jednak nie poddawali i do końca walczyli o finał. Ostatecznie ich heroiczny bój zakończył się minimalną porażką, 28:29.

Droga Niemców do meczu o trzecie miejsce.

Francja – Niemcy 29:28

Z Niemcami zmierzyliśmy się podczas zmagań grupowych. 9 sierpnia w Arenie Przyszłości lepiej zaprezentowali się nasi zachodni sąsiedzi, zwyciężając 32:29. Od tej pory minęło już sporo czasu. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zaczęli grać znacznie lepiej. Miejmy nadzieję, że dzięki temu sięgną dziś po brązowe medale. Innego scenariusza nie przewidujemy!
    Polacy nie mogą rozpamiętywać porażki z Duńczykami. Trzeba się skupić tylko i wyłącznie na dzisiejszym pojedynku o brąz!

Mocno wierzymy, że Polacy zdołają osiągnąć cel i opuszczą Rio de Janeiro z medalami. W naszej drużynie drzemie ogromny potencjał, lecz nie zawsze jest on odpowiednio wykorzystany. W półfinale zabrakło tych atomowych rzutów Karola Bieleckiego. Popełnialiśmy też sporo błędów w ataku, co trzeba wyeliminować. Sytuację ratował Piotr Wyszomirski, który zagrał jak z nut. Oby dziś to powtórzył, a pozostali reprezentanci dołożyli solidną postawę w ataku.
    Michał Jurecki toczy bój o powrót do pełnej sprawności i występ w meczu o brązowy medal.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania o trzecie miejsce w turnieju piłkarzy ręcznych na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Początek pojedynku Polski z Niemcami zaplanowano na godzinę 15:30. Kilkanaście minut wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu ekip. Czekają nas olbrzymie emocje. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com!

Mecz Polaków poprowadzi czeski duet arbitrów: Vaclav Horacek oraz Jiri Novotny. Ci sami sędziowie gwizdali podczas naszego spotkania półfinałowego.

Przyjrzyjmy się składom obydwu reprezentacji:

Polska: Szmal, Wyszomirski – Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Kus, Szyba.

Niemcy: Heinevetter, Wolff – Gensheimer, Lemke, Wiencek, Reichmann, Wiede, Pekeler, Weinhold, Strobel, Fath, Hafner, Kuhn, Drux.

Sędziowie: Vaclav Horacek, Jiri Novotny (Czechy).

Oby tym razem było inaczej.

Polska!

Czterdzieści lat czekamy na medal piłkarzy ręcznych na IO.

Po dzisiejszym meczu chcielibyśmy usłyszeć to samo!

Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany. Czas na hymn Niemiec.
    Za moment zaczynamy. Do boju!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Spotkanie rozpoczęli nasi rodacy, którzy zagrają dziś w biało-czerwonych strojach. Niemcy natomiast prezentować się będą w czarnych kompletach. (0:0)

1
    Krzysztof Lijewski odgrywał do skrzydła, ale był faulowany. Rzut wolny dla naszej reprezentacji. (0:0)

2
    Bardzo stanowczy w defensywie są reprezentanci Niemiec. Kolejny faul, tym razem ucierpiał Bielecki. Sędziowie sygnalizują grę pasywną. (0:0)

2
    Faulowany był Krzysztof Lijewski, ponownie. Będziemy mieli rzut karny! (0:0)
    2
    Dość pewnie wykonany rzut karny przez Karola Bieleckiego. Piłka otarła się o rękę Wolffa, jednak wpadła do siatki. Otwieramy wynik tego meczu! (1:0)

3
    Myli się Hafner! Po chwili Krajewski faulował w ataku, po czym kapitalny przechwyt zanotował Piotr Wyszomirski. Ależ wyjście! (1:0)
    3. Interwencja Wyszomirskiego.

4
    Dobrze zaczyna się dla nas ten pojedynek. Polacy w ataku. Czekamy na drugie trafienie w wykonaniu naszych chłopaków. (1:0)

4
    Drux brzydko odpychał jednego z Polaków. Żółta kartka. (1:0)
    4
    Fenomenalnie przedarł się teraz Przemysław Krajewski! Prowadzimy dwoma bramkami. (2:0)

4
    Żółta kartka dla Niemcy (Pekeler). (2:0)
    5
    Pierwszy gol Niemców. Wyszomirski pokonany przez Druxa. Chcieliśmy szybko odpowiedzieć, ale dobrze zaprezentował się Wolff. Na szczęście piłka jest nasza. (2:1)
    6
    Mamy wyrównanie. Bardzo dobry rzut Wiede'a. (2:2)

6
    Indywidualna akcja Przemysława Krajewskiego kończy się niepowodzeniem. Wielka szkoda. Piłka poszybowała ponad bramką. (2:2)

7
    Niebywałe! Jachlewski miał stuprocentową szansę na odnotowanie trafienia, ale obił poprzeczkę. Co za pech! (2:2)
    7. Poprzeczka Jachlewskiego.

8
    Żółta kartka dla Krajewskiego, który faulował rywala podczas oddawania rzutu. (2:3)
    8
    Prowadzenie Niemcom daje Reichmann. Musimy uspokoić swe poczynania. Za dużo chaosu. (2:3)
    8
    Ależ kapitalna bomba Karola Bieleckiego! (3:3)
    9
    Przemysław Krajewski! Przechwyciliśmy piłkę w defensywie, a następnie Krajewski ze spokojem pokonał Wolffa. Znów prowadzimy! (4:3)
    9
    Rywale doprowadzają do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Wiencek. (4:4)

10
    Nerwowy początek spotkania. Obie ekipy mają na swych kontach sporo strat. Obecnie to my jesteśmy w ataku. (4:4)

10
    Rzut karny dla Niemców, a ponadto Jachlewski wędruje na ławkę kar za faul na Reichmannie. (4:4)
    10
    Gensheimer zamienił rzut karny na trafienie. Dujszebajew wycofuje bramkarza, byśmy nie atakowali w osłabieniu. (4:5)

11
    Lemke dostał żółtą kartkę za faul na Bartoszu Jureckim. Będziemy mieli rzut karny. (4:5)
    11
    To jest właśnie Karol Bielecki! Pewnie wykonany rzut z siedmiu metrów. Mamy remis! (5:5)
    11. Gol Karola Bieleckiego - 5:5

12
    Mylą się Niemcy. Mamy szansę na objęcie prowadzenia. Wykorzystać to panowie, wykorzystać! (5:5)

12
    Daszek rzucał ze skrzydła, ale minimalnie się pomylił. Wielka szkoda, piłka przybrała niezłą rotację, jednak trafiła jedynie w słupek. (5:5)

13
    Wiede zatrzymany przez Wyszomirskiego! Dobrą pracę w defensywie wykonał też Mateusz Kus. (5:5)

14
    Nie ma komfortu Krzysztof Lijewski. Rywale są bezlitośni i bardzo ostro go zatrzymują. Kolejne przewinienie. (5:5)

14
    Bielecki szukał szansy na oddanie strzału, ale został zatrzymany. (5:5)
    14
    Profesor Jachlewski wykorzystał kapitalne podanie od Lijewskiego, pewnie umieszczając piłkę w siatce. (6:5)
    15
    Wyborna wkrętka Przemysława Krajewskiego! Niemcy mają kłopot z rzuceniem bramki. Dobrze, dobrze! (7:5)
    15. Wkrętka Krajewskiego - 7:5
    15
    Rywale trafiają w słupek, co bezlitośnie wykorzystuje Michał Daszek! Fantastyczny okres gry w wykonaniu naszych rodaków. Oby tak dalej! (8:5)

15
    Mamy reakcję trenera Niemców. Selekcjoner rywali poprosił o czas.

16
    Rzut karny dla Niemców. (8:5)
    16
    Gensheimer nie myli się, pokonując Wyszomirskiego rzutem po koźle. (8:6)

16
    Krajewski zatrzymany przez Wolffa. Pomysł był niezły, ale niemiecki golkiper doskonale wyczuł intencje Polaka. (8:6)

17
    Weinhold zdecydował się na oddanie rzutu z dystansu. Kapitalną robinsonadę zaprezentował Piotrek Wyszomirski! Brawo! (8:6)
    17. Parada Wyszomirskiego.

17
    Bomba Bieleckiego poszybowała obok bramki Wolffa. (8:6)
    18
    Drux pewnym rzutem pokonuje Wyszomirskiego. Niemiec wykorzystał małą lukę w naszej defensywie. (8:7)

18
    Szyba podał do Wiśniewskiego, ale ten przekroczył linię. Wielka szkoda, rywale mogą doprowadzić do remisu. (8:7)
    19
    Gensheimer rzuca pierwszą bramkę z gry. Mamy wyrównanie. (8:8)

19
    Krajewski był brzydko zatrzymywany przez przeciwników. Będziemy egzekwować rzut karny. Karol, musisz! (8:8)

19
    Jakaż szkoda! Rzut Karola Bieleckiego zatrzymany. Dobrze spisał się Heinevetter. (8:8)
    20
    Drux wyprowadza reprezentację Niemiec na prowadzenie. Nasi rodacy nie rzucili bramki od pięciu minut. (8:9)

21
    Jurkiewicz był nieprzepisowo powstrzymywany przez rywali. Będziemy mieli rzut wolny. Czas pokonać niemieckiego bramkarza. (8:9)

21
    Lemke otrzymał dwuminutowe wykluczenie za pociąganie naszego reprezentanta za koszulkę. Słuszna decyzja czeskich sędziów. (8:9)

21
    Krajewski faulował w ataku! Nie można tak grać w przewadze. Niemcy przy piłce, niepotrzebna strata. (8:9)
    22
    Drux świetnie odegrał do Weinholda, który popisał się bardzo precyzyjnym rzutem. Wyszomirski bez szans na obronę. (8:10)

22
    Przerwa na wytarcie parkietu. Nadal nie możemy przedrzeć się przez defensywę Niemców. Długo czekamy na dziewiątą bramkę. (8:10)
    23
    Uff, Bartosz Jurecki w końcu pokonał golkipera przeciwnej drużyny. Teraz musimy się skupić na dobrej grze w obronie. (9:10)

23
    Niemcy faulują w ataku! Będziemy mieli piłkę, ale gra została zatrzymana. W polskim polu bramkowym leży Jurkiewicz. (9:10)

23
    Wracamy do gry. Z Jurkiewiczem jest wszystko w porządku. Możemy odetchnąć z ulgą. (9:10)

24
    Ależ potężny pech. Lijewski trafia w słupek! (9:10)

24
    Rywale znów faulują w ataku! Czesi momentalnie gwiżdżą i przyznają nam piłkę. Panowie, trzeba to wykorzystać. (9:10)
    24
    Krajewski popełnił błąd w ataku. Bezlitośnie wykorzystuje to Reichmann... (9:11)

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko pięć minut. Przegrywamy dwoma bramkami, trzeba odrabiać te straty. (9:11)
    25
    Posypała nam się gra w ataku. Błąd popełnił Karol Bielecki, co ponownie skrzętnie wykorzystał Reichmann. (9:12)

26
    Dwie minuty kary dla Druxa, który pociągał za koszulkę Krzysztofa Lijewskiego. Przez jedenaście minut rzuciliśmy tylko jedną bramkę. Coś się zacięło. (9:12)
    26
    Szczęśliwe trafienie Bartosza Jureckiego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki! (10:12)
    26. Gol Bartosza Jureckiego - 10:12
    27
    Mateusz Kus za wszelką cenę próbował zatrzymać Weinholda, ale jego starania spaliły na panewce. Bramka dla Niemców. (10:13)

28
    Bardzo ostro w obronie grają rywale, Polacy nie mają pomysłu na oddanie rzutu. (10:13)
    28
    Wyjście Wyszomirskiego zdało się na nic. Gensheimer umieścił piłkę w pustej bramce. Niedobrze, bardzo niedobrze. (10:14)

28
    Rywale grają już w pełnym składzie. Kara dobiegła końca. Rzućmy coś w końcu! (10:14)
    28
    Krzysztof Lijewski! Mamy jedenaste trafienie. Teraz trzeba postawić twarde warunki w obronie. (11:14)

29
    Lemke trafił w słupek, ale rywale zaczną z dziewiątego metra. Jeden z naszych rodaków przekroczył przepisy. (11:14)
    29
    Kuhn pewnym rzutem pokonał Wyszomirskiego. (11:15)
    29
    Błyskawiczna odpowiedź Adama Wiśniewskiego! Przegrywamy trzema bramkami. (12:15)
    30
    Potężna petarda Kuhna! Ależ to był mocny rzut. Wyszomirski nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Musimy rzucić bramkę. (12:16)
    30
    Krzysztof Lijewski! Znów mamy do odrobienia trzy bramki! (13:16)
    30
    Ależ pech, ależ olbrzymi pech. Reichmann na dwie sekundy przed syreną umieścił piłkę w naszej bramce. Niezbyt komfortowa sytuacja biało-czerwonych. (13:17)

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:17)

Inauguracyjna odsłona meczu o trzecie miejsce za nami. Póki co lepiej sprawowali się Niemcy, o czym świadczy chociażby bieżący wynik. Pierwszy kwadrans był bardzo dobry w wykonaniu podopiecznych Dujszebajewa. Później coś się zacięło i Polacy mieli spory problem z dobrą grą w ataku. Nasza obrona też nie błyszczała, co Niemcy bezlitośnie wykorzystywali. Nie ma co się smucić, jest jeszcze druga połowa. Miejmy nadzieję, że nasze "Orły" odmienią losy tego pojedynku.
    Brakuje nam celnych bomb Bieleckiego!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:17)

31
    Broni Piotrek Wyszomirski! Weinhold zatrzymany. Dobry początek naszych rodaków. Teraz trzeba rzucić. (13:17)
    32
    Lijewski wykorzystał świetne podanie od Bieleckiego, trafiając tuż przy słupku. Odrabiamy straty! (14:17)
    32. Trafienie Lijewskiego - 14:17

32
    Wydawało się, że Lijewski przejmie piłkę, ale ostatecznie została ona przyznana Niemcom. Sędziowie uznali, że Drux był faulowany. (14:17)

33
    Piłka nasza, mylą się rywale! (14:17)

33
    Jakiż pech! Mateusz Kus wprowadził piłkę do siatki, ale bramka nie została uznana. Przekroczona linia. (14:17)
    34
    Wiencek wykorzystuje nasz błąd. Znów mamy do odrobienia cztery bramki. (14:18)

34
    Wolff wybronił mocne huknięcie Karola Bieleckiego. Nasz bombardier ma na swym koncie zaledwie jednego gola z gry i dwa po rzutach karnych. (14:18)

35
    Piłka pozostaje w naszym posiadaniu, ale nie potrafimy oddać rzutu. (14:18)

35
    Popełniamy błąd w ataku. Niemcy chcieli szybko skontrować, ale wytracili tempo przez niedokładne podanie. Mimo tego mają inicjatywę po swojej stronie. (14:18)

35
    Jachlewski próbował przejąć piłkę główką, ale nic z tego. (14:18)
    36
    Znów trafia Weinhold. Robi się gorąco, jesteśmy w tarapatach. (14:19)

36
    Dwie minuty kary dla Jurkiewicza, który odpychał Weinholda podczas oddawania przez niego rzutu. Nie możemy przełamać się w ataku. (14:19)
    37
    Krajewski wywalczył piętnaste trafienie. To jest jego czwarta bramka w dzisiejszym spotkaniu. Musimy skupić się na lepszej grze w defensywie, inaczej nie odrobimy strat. (15:19)

37
    Wyszomirski świetnie interweniował. Później Jachlewski próbował utrzymać piłkę w boisku, ale nic z tego. Szkoda. (15:19)
    38
    Reichmann popisał się świetnym rzutem ze skrzydła. Wyszomirski bez szans na skuteczną paradę. (15:20)

38
    Gramy siódemką w polu. Dujszebajew wycofał bramkarza. (15:20)
    38
    Ucieka nam ten mecz. Przegrywamy już różnicą sześciu bramek. Niedobrze to wygląda. Bardzo niedobrze. (15:21)

38
    Na domiar złego dwie minuty kary otrzymuje Karol Bielecki. Trzeba zacząć grać znacznie lepiej. (15:21)

39
    Rzut karny dla naszej reprezentacji. Na pewno nie będzie rzucał Karol Bielecki, bowiem on zasiada na ławce kar. (15:21)
    39
    Jest bramka Przemysława Krajewskiego! Pewny rzut z rzutu karnego. Miny mamy nietęgie, ale jeszcze można zmienić ten wynik. (16:21)
    39. Gol Przemysława Krajewskiego - 16:21
    39
    Pekeler znów pokonał Piotra Wyszomirskiego. Prawie dziesięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. (16:22)
    40
    Michał Daszek trafia ze skrzydła! (17:22)

40
    Rzut karny dla Niemców. Sławomir Szmal melduje się w naszej bramce. Wierzymy! (17:22)
    41
    Gensheimer pewnie wyegzekwował ten rzut karny. Wymyka nam się ten mecz spod kontroli. Brakuje nam dobrych obron. (17:23)
    41
    Kamil Syprzak! Eliminujemy błędy w ofensywie, jednak brakuje nam skutecznej defensywy. (18:23)
    42
    Niemoc Polaków trwa. Na listę strzelców wpisuje się Wiede. Ciężko, jest bardzo ciężko. (18:24)

42
    Kamil Syprzak z karą dwóch minut. Wiede leży na parkiecie. Potrzebna jest przerwa przeznaczona na interwencję medyków. (18:24)
    43
    Bielecki niedokładnie odgrywał do Wiśniewskiego, co z zimną krwią wykorzystał Reichmann... (18:25)

43
    Minorowe nastroje na twarzach polskich kibiców. Powoli wielka szansa na brązowy medal zaczyna nam uciekać. (18:25)

43
    Dwie minuty kary dla Wiencka. Niemiec mocno atakował Jurkiewicza. Walczyć panowie, walczyć! (18:25)

44
    Daszek zatrzymany przez Wolffa. Kłopoty. Olbrzymie kłopoty reprezentantów naszego kraju. (18:25)

44
    Weinhold rzucił obok naszej bramki, ale piłka odbiła się od polskiego bloku, zatem rywale pozostają w posiadaniu inicjatywy. (18:25)

44
    Trener reprezentacji Niemiec poprosił o czas.

45
    Potężna bomba Kuhna trafiła w słupek! Sporo szczęścia miał teraz Piotr Wyszomirski. Przez piętnaście minut zdobyliśmy tylko pięć bramek. (18:25)

45
    Daszek znów zatrzymany przez Wolffa. A niech to diabli... (18:25)

46
    Bartosz Jurecki z dwuminutową karą za brzydkie sfaulowanie rywala. Ponadto Niemcy będą egzekwować rzut karny. (18:25)

46
    Gensheimer nie wykorzystał rzutu karnego! Bardzo dobrze spisał się teraz Piotr Wyszomirski. Rzućmy coś w końcu! (18:25)
    46. Parada Wyszomirskiego.
    47
    Jurkiewicz! W końcu zdobywamy dziewiętnastą bramkę. Jeszcze mamy matematyczne szanse. Trzeba walczyć! (19:25)

47
    Nie trafia Gensheimer! (19:25)
    48
    Jurkiewicz rzuca drugą bramkę z rzędu! Dobrze, dobrze. Chyba wracamy na dobre tory, ale czy nie za późno? (20:25)

48
    Gensheimer znów nie trafia! Proszę Państwa, tu jeszcze może się coś zmienić! (20:25)

48
    No niestety, serca zabiły mocniej, ale Polacy znów zaprzepaścili szansę na zdobycie bramki. Tym razem zabrakło spokoju. Cóż. Gramy dalej. (20:25)

49
    Kuhn nie trafia. Broni Piotr Wyszomirski! Niestety, po chwili myli się też Krajewski. Dlaczego? Piłka zatrzymana przez blok Niemców. (20:25)

50
    Weinhold ponownie zatrzymany przez Piotra Wyszomirskiego! Nasz golkiper jest w transie, co może napawać optymizmem. (20:25)
    50
    Niemcy przerwali długą posuchę, której do końca nie potrafiliśmy wykorzystać. Ostatnie dziesięć minut czasu podstawowego. Jesteśmy pod ścianą. (20:26)

51
    Polacy heroicznie pracują w ofensywie, ale niewiele z tego wynika. Rywale stawiają twarde warunki. (20:26)

51
    Dwie minuty kary dla Strobla. Coraz mniej czasu pozostaje Polakom na odrabianie strat. (20:26)

51
    Fantastyczna interwencja Wolffa. W takim momencie... Krzysztof Lijewski zatrzymany. Wielka szkoda. (20:26)
    51. Wyborna parada bramkarza!
    52
    Lijewski trafił do pustej bramki! Mniej niż minuta do końca kary Strobla. Przejmijmy piłkę i zróbmy to jeszcze raz! (21:26)

53
    Kuhn po raz kolejny pokonuje Wyszomirskiego. (21:27)
    53
    Momentalnie odpowiedział Krzysztof Lijewski. Nasz reprezentant nerwowo spojrzał na zegar. Pozostało już tylko siedem minut. Rywale w pełnym składzie. (22:27)
    54
    Daszek znalazł się w sytuacji sam na sam z Wolffem i pewnym rzutem po koźle wprowadził piłkę do bramki. Cztery trafienia straty. (23:27)

54
    Piłka była już w rękach Daszka, ale sędzia przyznał ją Niemcom. (23:27)

55
    Po co żeśmy się tak teraz pospieszyli... Kus nie przyjął podania od jednego z partnerów. Mogliśmy pomniejszyć straty do trzech bramek. (23:27)
    55
    Wiede odegrał do Wiencka, który pewnie pokonał Wyszomirskiego. (23:28)

55
    Reichmann zabiegał drogę Daszkowi, za co został ukarany dwuminutowym wykluczeniem. (23:28)

56
    Lijewski spektakularnie dogrywał do Jachlewskiego, który przekroczył linię koła. Niemcy w ofensywie, za moment może być już pozamiatane. (23:28)

56
    Brakuje nam czasu i paru innych rzeczy. Przede wszystkim skuteczności. No i Michała Jureckiego... (23:28)
    57
    Wiencek chciał przelobować Wyszomirskiego, ale nic z tego! Po chwili Daszek pewnie pokonał Wolffa! (24:28)
    57
    Przełamał się Gensheimer. Świetne trafienie ze skrzydła. (24:29)

58
    Jachlewski popełnił błąd w ataku. To już jest koniec. Koniec marzeń o brązowym medalu. (24:29)
    58
    Wiencek obdziera nas z ostatnich nadziei. Kapitalne trafienie. (24:30)
    59
    Jurkiewicz zaaplikował jeszcze jedną bramkę. Ale to już nic nie zmienia. Wciąż pewnie prowadzą rywale. (25:30)
    59
    Ach ten Wiencek... Nasza obrona już praktycznie w ogóle nie funkcjonuje. Niebawem usłyszymy dźwięk syreny kończącej ten mecz. (25:31)

60
    Nieudane podanie do Daszka. To już jest koniec, koniec jakichkolwiek marzeń, nadziei i szans. Cóż... Trzeba będzie się z tym pogodzić. (25:31)

Koniec meczu. (25:31)

Łzy, ogromne łzy w naszych oczach. Płaczą też polscy szczypiorniści. Wielki zawód w naszych szeregach. Dziękujemy za walkę! Biało-czerwoni dostarczyli nam kapitalnych emocji, czego nigdy nie zapomnimy. Brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich był blisko, ale niestety – nie udało się. Pozostaje niedosyt, ale i tak możemy być dumni z naszych chłopaków. Są wielcy!
    Jedni płaczą, drudzy skaczą z radości. Taki jest sport.

Piękne słowa.

Cóż. Turniej w Rio de Janeiro nie układał się po naszej myśli. Polacy przeciętnie radzili sobie w fazie grupowej, z trudem awansując do ćwierćfinału. Później odrodzili się niczym feniks z popiołu, ogrywając reprezentację Chorwacji. W półfinale biało-czerwoni stoczyli heroiczną batalię z Duńczykami. Niestety, minimalnie lepiej spisali się w niej rywale, co z pewnością zostawiło odcisk w psychice podopiecznych Dujszebajewa. W meczu o 3. miejsce chwilami brakowało nam sił. Pozostaje tylko pogratulować Niemcom i podziękować naszym chłopakom za piękne emocje. Będzie co wspominać! (17:12:03)
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!