Polska – Niemcy 25:31 (koniec) | Dania – Francja 28:26 (koniec)
Polska
25:31 (13:17)
Niemcy
Niedziela 21.08.2016, 15:30 • Future Arena, Rio de Janeiro • LETNIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2020 - mężczyżni • o 3. miejsce

55
    Reichmann zabiegał drogę Daszkowi, za co został ukarany dwuminutowym wykluczeniem. (23:28)

51
    Dwie minuty kary dla Strobla. Coraz mniej czasu pozostaje Polakom na odrabianie strat. (20:26)

46
    Bartosz Jurecki z dwuminutową karą za brzydkie sfaulowanie rywala. Ponadto Niemcy będą egzekwować rzut karny. (18:25)

43
    Dwie minuty kary dla Wiencka. Niemiec mocno atakował Jurkiewicza. Walczyć panowie, walczyć! (18:25)

42
    Kamil Syprzak z karą dwóch minut. Wiede leży na parkiecie. Potrzebna jest przerwa przeznaczona na interwencję medyków. (18:24)

38
    Na domiar złego dwie minuty kary otrzymuje Karol Bielecki. Trzeba zacząć grać znacznie lepiej. (15:21)

36
    Dwie minuty kary dla Jurkiewicza, który odpychał Weinholda podczas oddawania przez niego rzutu. Nie możemy przełamać się w ataku. (14:19)

26
    Dwie minuty kary dla Druxa, który pociągał za koszulkę Krzysztofa Lijewskiego. Przez jedenaście minut rzuciliśmy tylko jedną bramkę. Coś się zacięło. (9:12)

21
    Lemke otrzymał dwuminutowe wykluczenie za pociąganie naszego reprezentanta za koszulkę. Słuszna decyzja czeskich sędziów. (8:9)

10
    Rzut karny dla Niemców, a ponadto Jachlewski wędruje na ławkę kar za faul na Reichmannie. (4:4)

Mateusz

Polska: Szmal, Wyszomirski – Lijewski, Jachlewski, Krajewski, Bielecki, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Kus, Szyba.
    Niemcy: Heinevetter, Wolff – Gensheimer, Lemke, Wiencek, Reichmann, Wiede, Pekeler, Weinhold, Strobel, Fath, Hafner, Kuhn, Drux.

Sędziowie: Vaclav Horacek, Jiri Novotny (Czechy)