SPR Pogoń – KPR G.K. 32:13 (koniec) | Olimpia-Beskid – MKS Perła 23:28 (koniec) | Młyny Stoisław – KPR J.G. 34:30 (koniec)
AZS Łączpol – UKS PCM 27:24 (koniec)
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz
23:28 (10:13)
MKS Perła Lublin
Sobota 03.09.2016, 16:00 • Hala MOSiR, Nowy Sącz • PGNiG Superliga kobiet • 1. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Po kilkumiesięcznej przerwie swoje rozgrywki wznawia PGNiG Superliga Kobiet! Już za kilka godzin Olimpia-Beskid podejmie we własnej hali MKS Selgros Lublin!

Nowosądecki zespół przeszedł prawdziwą kadrową rewolucję. Rozpoczęła się ona już w trakcie ubiegłych rozgrywek. Od tego czasu zespół opuściło aż 13 zawodniczek i to jak "Góralki" zainaugurują sezon, jest jedną wielką niewiadomą.

Piłkarki Olimpii-Beskid po niezbyt udanej rundzie zasadniczej, musiały walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podopieczne Lucyny Zygmunt przeszły jak burza przez grupę spadkową i zakończyły sezon na 9. miejscu.

O wiele lepsze humory panowały w szeregach MKS-u Selgros Lublin, którego zawodniczki sięgnęły po Mistrzostwo Polski, w finale pokonując Pogoń Balticę Szczecin.

W nadchodzących rozgrywkach będziemy mogli oglądać jeden nowy zespół. Miejsce spadkowicza – KPR-u Ruchu Chorzów zajął zespół KPR-u Gminy Kobierzyce.

Spotkanie poprowadzi dwójka sędziowska z Kielc – Igor Dębski oraz Artur Rodacki. Dlegatem z ramienia ZPRP będzie Mariusz Szynklarz z Opola.

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Czy Olimpia-Beskid będzie w stanie sprawić niespodziankę? Odpowiedź na to pytanie poznacie państwo już jutro, śledząc naszą relację minuta po minucie! Początek już kilka minut przed godziną 16!

Jesteśmy już na hali w Nowym Sączu! Trwa rozgrzewka zawodniczek obu drużyn.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz:

MKS Selgros Lublin:

Piłkarki zakończyły rozgrzewkę. Już za chwilę prezentacja obu drużyn, a po niej pierwszy gwizdek w tym meczu.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Pierwszy atak gospodyń zakończony faulem w ataku Agnieszki Leśniak. (0:0)
    2
    Długo rozgrywana akcja przyjezdnych, podanie do Gęgi i celny rzut z 8. metra! (0:1)
    2
    Nieudany atak Olipmii-Beskid i kontratak Selgrosu Lublin, który świetnie finalizuje Mihdaliova! (0:2)
    3
    Tamara Smbatian pokonuje Weronikę Gawlik! (1:2)

4
    Błąd w rozegraniu przyjezdnych i natychmiastowa kontra gospodyń. Rosińska podała jednak zbyt lekko i Agnieszka Leśniak nie zdołała dojść do piłki. (1:2)

5
    Mikhdaliova rzuca wysoko nad poprzeczką. (1:2)

5
    Joanna Drabik ukarana żółtą kartką. Będzie rzut karny. (1:2)
    6
    Gabriela Szabo wykorzystuje okazję z 7. metra! (2:2)

6
    Kara dwóch minut dla Joanny Drabik. (2:2)

7
    Gospodynie zmarnowały szansę na prowadzenie. Katarzyna Pożoga faulowała próbując przedrzeć się przez obronę drużyny z Lublina. (2:2)

7
    Gabriela Szabo dostała dobre podanie z własnej połowy i zdecydowała się na rzut. Piłka poszybowała ponad bramką. (2:2)

8
    Szabo ukarana żółtą kartką i będzie rzut karny. (2:2)

8
    Aleksandra Sach broni rzut Małgorzaty Roli! (2:2)
    9
    Świetna indywidualna akcja Gęgi i piłka w siatce! (2:3)
    9
    Natychmiastowa odpowiedź Rosińskiej i znów mamy remis! (3:3)

10
    Uzar zatrzymana na skrzydle przez Sach! (3:3)
    11
    Szybkie podanie do Leśniak i piłka w siatce! (4:3)
    12
    Podanie na koło do Drabik i gol! (4:4)
    13
    Kolejna bramka z koła zdobyta przez Joannę Drabik! (4:5)

13
    Weronika Gawlik świetnie broni rzut Marty Rosińskiej! (4:5)

14
    Dwie źle rozegrane akcje przez zespół z Nowego Sącza i piłka w posiadaniu MKS-u Selgros Lublin. (4:5)
    15
    Kontratak Olimpii-Beskid. Szabo podaje do Płachty i znów mamy remis! (5:5)

15
    Dwie minuty kary dla Katarzyny Pożogi. (5:5)
    16
    Marta Gęga wykorzystuje rzut karny! (5:6)

16
    Gospodynie po raz kolejny łatwo gubią piłkę. Okazja dla lublinianek do odskoczenia na dwie bramki. (5:6)

17
    Dwie świetne interwencje w bramce notuje Aleksandra Sach! Piłka dla Olimpii-Beskid. (5:6)
    18
    Świetny rzut z drugiej linii oddaje Gabriela Szabo! (6:6)
    19
    Długo rozgrywały swoją akcje sądeczanki! Na rzut w końcu zdecydowała się Gabriela Szabo i piłka w bramce! (7:6)

20
    Kara dwóch minut dla Tamary Smbatian. (7:6)
    20
    Marta Gęga w bardzo widowiskowy sposób zdobywa bramkę z rzutu karnego! (7:7)

21
    Matuszczyk dostaje piłkę na koło, ale nie trafia w bramkę! (7:7)
    22
    Kontratak lublinianek i Małgorzata Rola zdobywa bramkę! (7:8)
    22
    Marta Rosińska szczęśliwie pokonuje Weronikę Gawlik! (8:8)
    23
    Szybka odpowiedź Sylwii Matuszczyk! (8:9)
    24
    Szybka kontra i Matuszczyk po raz kolejny wpisuje się na listę strzelczyń! (8:10)

24
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt – trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (8:10)

24
    Gramy dalej! (8:10)

24
    Faul w ataku Tamary Smbatian. (8:10)

25
    Aleksandra Sach zatrzymuje rzut Marty Gęgi! (8:10)

25
    Sach zatrzymuje Repelewską! Dobre zawody w wykonaniu bramkarki Olimpii-Beskid! (8:10)
    25
    Sprytny rzut Rosińskiej – Weronika Gawlik bez szans na skuteczną interwencję. (9:10)

26
    Aleksandra Sach broni rzut Marty Gęgi! (9:10)
    26
    Gabriela Szabo doprowadza do remisu! (10:10)
    27
    Indywidualna akcja Repelewskiej i bramka dla drużyny z Lublina. (10:11)
    27
    Kontratak lublinianek i kolejna bramka Repelewskiej! (10:12)

28
    Rosińska rzuca, piłka po bloku wychodzi w aut. (10:12)

29
    Repelewska trafia w poprzeczkę. (10:12)
    30
    Nieudany rzut Szabo. Dagmara Nocuń wychodzi z kontrą i trafia do bramki! (10:13)

30
    Pierwsza połowa skończona. (10:13)

Oglądamy ciekawe widowisko na hali w Nowym Sączu. Jeżeli gospodynie poprawią skuteczność w drugiej połowie, to będziemy mogli spodziewać się sporych emocji. Wracamy po przerwie!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (10:13)

31
    Mihdaliova rzuca, ale dobrze broni Sach! (10:13)
    32
    Kamila Skrzyniarz przedziera się przez obronę i rzuca bramkę! (10:14)

33
    Karolina Szczurek zatrzymuje rzut ze skrzydła Dagmary Nocuń! (10:14)
    33
    Kolejna próba Dagmary Nocuń i tym razem piłka ląduje w siatce! (10:15)

34
    Weronika Gawlik broni rzut Karoliny Płachty! (10:15)
    35
    Marta Rosińska trafia z 9. metra w samo okienko bramki! (11:15)
    36
    Gabriela Szabo zdobywa bramkę po indywidualnej akcji! (12:15)
    36
    Marta Gęga trafia z rzutu karnego! Aleksandra Sach zdołała odbić piłkę, jednak nie na tyle, by uniknąć straty bramki. (12:16)
    37
    Odpowiedź Gabrieli Szabo! (13:16)
    37
    Dagmara Nocuń sprytnym lobem pokonuje Karolinę Szczurek! (13:17)

38
    Dwie minuty kary dla Karoliny Płachty. (13:17)
    38
    Świetny rzut Gabrieli Szabo z 9. metra! (14:17)
    39
    Piłka na koło do Mihdaliovej i bramka! (14:18)

39
    Oliwia Nosal nie trafia w bramkę ze skrzydła. (14:18)
    40
    Kontratak MKS-u Selgros Lublin i Dagmara Nocuń kolejny raz wpisuje się na listę strzelczyń! (14:19)
    41
    Łatwa strata piłkarek Olimpii-Beskid i Mihdaliova zdobywa bramkę po kontrze! (14:20)

41
    Kolejny raz Mihdaliova w roli głównej! Tym razem dwie minuty kary dla Białorusinki. (14:20)
    42
    Szybkie rozegranie i bramka Marty Rosińskiej! (15:20)

42
    Lublinianki grają z wycofanym bramkarzem. (15:20)
    43
    Karolina Szczurek – bramkarka Olimpii-Beskid zdobywa bramkę! (16:20)
    44
    Marta Gęga trafia z rzutu karnego! (16:21)

45
    Weronika Gawlik broni rzut Gabrieli Szabo z rzutu karnego! (16:21)
    46
    Świetny rzut Dagmary Nocuń ze skrzydła! Szczurek bez szans! (16:22)
    47
    Dagmara Nocuń po raz kolejny trafia ze skrzydła! (16:23)
    48
    Agnieszka Leśniak wykorzystuje rzut karny! (17:23)
    49
    Marta Gęga zdobywa bramkę z 8. metra! (17:24)

49
    Dwie minuty kary dla Choromańskiej i będzie rzut karny. (17:24)
    50
    Katarzyna Kozimur pokonuje Karolinę Szczurek! (17:25)

50
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt, trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (17:25)

50
    Gramy dalej! (17:25)

50
    Tamara Smbatian rzuca zza bloku, ale Gawlik świetnie broni! (17:25)
    50
    Kamila Skrzyniarz rzuca z 9. metra i zdobywa bramkę! (17:26)
    51
    Piłka na koło do Lubereckiej, która rzutem po koźle pokonuje Weronikę Gawlik! (18:26)

51
    Rzut karny dla MKS-u Selgros Lublin. (18:26)

51
    Karolina Szczurek broni rzut Aleksandry Uzar! (18:26)

52
    Kamila Dzidek dwukrotnie starała się pokonać Weronikę Gawlik, ale bramkarka lublińskiej drużyny nie dała się zaskoczyć. (18:26)

53
    Faul w ataku jednej z zawodniczek drużyny przyjezdnej. (18:26)

54
    Gabriela Szabo rzuca, ale świetnie broni Gawlik! (18:26)

54
    Odpowiedź Karoliny Szczurek, która zatrzymuje rzut Aleksandry Uzar ze skrzydła! (18:26)

55
    Szczurek po raz kolejny świetnie broni! Tym razem zatrzymana Dagmara Nocuń! (18:26)

55
    Kara dwóch minut dla Gabrieli Szabo. (18:26)

56
    Karolina Szczurek broni rzut Sylwii Matuszczyk! (18:26)
    56
    Małgorzata Rola trafia ze skrzydła! (18:27)
    57
    Podanie na koło do Choromańskiej która oddaje sprytny rzut na bramkę, po którym piłka wpada do siatki! (19:27)

57
    Przerwa na życzenie Sabiny Włodek, trenerki MKS-u Selgros Lublin. (19:27)

57
    Gramy dalej! (19:27)

58
    Karolina Szczurek broni rzut Repelewskiej! (19:27)
    59
    Piłka na skrzydło do Agnieszki Leśniak, która pokonuje Weronikę Gawlik! (20:27)
    59
    Kozimur na koło do Roli, która podwyższa prowadzenie swojej drużyny! (20:28)
    60
    Szybkie wyjście z akcja sądeckiego zespołu i Tamara Smbatian zdobywa bramkę! (21:28)

60
    Kara dwóch minut dla Katarzyny Kozimur. (21:28)
    60
    Agnieszka Leśniak zamienia rzut karny na bramkę! (22:28)
    60
    Przechwyt gospodyń w obronie i szybki kontratak, świetnie wykończony przez Gabrielę Szabo! (23:28)

Koniec meczu. (23:28)

Mecz inaugurujący nowy sezon PGNiG Superligi Kobiet zakończony zwycięstwem MKS-u Selgros Lublin! Mistrzynie Polski zgarniają komplet punktów i w świetnych humorach mogą wracać do Lublina! Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji w LAJFY.COM! (17:31:31)

Krzysztof Orzeł

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek – Płachta, Leśniak, Choromańska, Luberecka, Janik, Dzidek, Wielocha, Smbatian, Nosal, Pożoga, Rosińska, Szabo
    MKS Perła Lublin: Januchta, Gawlik – Rola, Gęga, Matuszczyk, Repelewska, Kozimur, Drabik, Mihdaliova, Nocuń, Skrzyniarz, Uzar

Sędziowie: Igor Dębski, Artur Rodacki (Kielce)