Schalke 04 – Bayern 0:2 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
0:2 (0:0)
Bayern Monachium
Piątek 09.09.2016, 20:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Niemiecka Bundesliga • Runda 2

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Pora rozpocząć drugą kolejkę niemieckiej Bundesligi! Na pierwszy ogień idzie spotkanie, które zawsze przyciąga szerokie zainteresowanie. Schalke Gelsenkirchen podejmie na własnym stadionie Bayern Monachium!

Pierwsza kolejka rozegrała się zupełnie inaczej dla obu ekip. Bayern Monachium zgarnął 3 punkty w starciu z Werderem Brema, a do znakomitego wyniku 6:0 znacznie przyczynił się Robert Lewandowski, który wszedł w sezon z hattrickiem!
    Schalke nie miało tyle szczęścia i przegrało w wyjazdowym spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt 0:1. Aktualnie ekipa Schalke prezentuje się na 15. pozycji.
    Robert gotowy na dalsze strzelanie!

Jedną z ważniejszych informacji sprzed kilku dni było z pewnością przejście Jewhena Konoplianki z Sevilli właśnie do Schalke. Czy reprezentant Ukrainy i były kolega Grzegorza Krychowiaka pomoże swojej nowej drużynie zawojować Bundesligę?

Przypomnijmy, że piątkowe spotkanie będzie meczem pomiędzy mistrzem Bundesligi (Bayern), a szóstą ekipą, którą było Schalke Gelsenkirchen. Czy gospodarze zgarną pierwsze punkty w tym sezonie? A może Bayern zainkasuje pełną pulę i odskoczy od stawki?
    Gospodarze będą chcieli pokazać się przed własną publicznością:

Szykują się ogromne emocje na rozpoczęcie drugiej kolejki Bundesligi! Czy Schalke będzie w stanie przeciwstawić się nowej jakości Bayernu pod wodzą Ancelottiego? Oczywiście wszyscy liczymy na bramki Roberta Lewandowskiego, który mógłby odskoczyć rywalom w klasyfikacji na najlepszego strzelca.
    Bądźcie z nami!
    Robi wrażenie! Życzymy powodzenia.

Lewandowski od pierwszej minuty!

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Baba, Nastasić, Naldo, Höwedes – Goretzka, Stambouli, Bentaleb, Konoplyanka, Choupo-Moting – Huntelaar

Bayern Monachium: Neuer – Alaba, Hummels, Javi Martinez, Lahm – Renato Sanches, Alonso, Alcantara, Ribery, Müller – Lewandowski

Sędziowie: M. Gräfe.
    Czy objawienie Euro we Francji sprawdzi się w Bayernie? Czas na debiut Sanchesa!

Pan Manuel Gräfe wyprowadza obie jedenastki na płytę boiska Veltins-Areny! Przed nami już tylko losowanie stron i możemy zaczynać hit drugiej kolejki Bundesligi!

1

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w niebieskich koszulkach! Bayern w całości na czerwono. Liczymy na kapitalne zawody z obu stron!

2
    Przyjezdni szybko przenoszą ciężar gry do ofensywy i wywalczają pierwszy rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu. Krótkie rozegranie, które niczego nie przyniosło. Schalke pozostaje cofnięte.

2
    Robert Lewandowski walczy o piłkę w polu karnym rywali, ale nie dał rady przepchnąć Naldo! Sędzia łapie za gwizdek i przerywa grę po faulu Polaka.

3
    Bayern od początku nastawiony bardzo ofensywnie! Kolejne zagranie w pole karne gospodarzy, tym razem na Müllera! Niemiec źle przyjął futbolówkę i obrona oddaliła zagrożenie.
    Tuż przed pierwszym gwizdkiem!

5
    Schalke nieco uspokoiło grę i spokojnie wyczekuje ruchu mistrzów Niemiec. Gospodarze nie będą ryzykowali i niepotrzebnie się wychylali. Ale można się było tego spodziewać.

6
    Bayern nieustannie utrzymuje się przy piłce i konstruuje atak pozycyjny. Na razie jednak nie widzieliśmy groźniejszych akcji, w których mógłby wykazać się Fährmann.

7
    Ribéry przedziera się przez zasłonę obrońców i Francuz zdołał wpaść z piłką w pole karne! Ribéry traci jednak piłkę, a Fährmann wyłapuje ją jeszcze przed linią końcową.

9
    Mamy pierwszą akcję ofensywną gospodarzy! Choupo-Moting wziął akcję na własne barki i holował futbolówkę przez kilkanaście metrów. Ostatecznie zbyt lekki strzał i bez najmniejszego problemu broni Neuer.

10
    Pierwsze 10 minut gry za nami i chyba spodziewaliśmy się czegoś więcej. Głównie to Bayern próbuje atakować, ale skutki są mizerne. Fährmann w zasadzie jeszcze nie interweniował.

12
    Zrobiło się dość nudne spotkanie. Bayern klepie piłkę w okolicy środka boiska, a często wycofuje akcję nawet do Neuera. Nic specjalnego w ostatnich minutach.

13
    Świetna akcja Roberta Lewandowskiego, który zdecydował się na akcję indywidualną! Nasz snajper minął dwóch obrońców, a następnie wywalczył rzut wolny w bardzo groźnej odległości od bramki Schalke!

14
    To Xabi Alonso podszedł do stałego fragmentu gry i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie! Prosto w mur, ale Bayern jest wciąż w posiadaniu.

15
    Kolejna piłka poszukuje Roberta w polu karnym! Polak przyjął futbolówkę będąc tyłem do bramki, a następnie próbował uderzać z woleja – blokuje go Naldo!

16
    Na razie mało widoczni są debiutanci. Renato Sanches jeszcze próbuje coś skonstruować, ale Konopljanki to już w ogóle nie widać.

17
    Mamy pierwszą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Bardzo brzydkie wejście Hummelsa w nogi rywala i arbiter nie zawahał się nawet sekundy. Zasłużona kara.

18
    Konopljanka próbował wrzucić piłkę z rzutu wolnego, ale próba Ukraińca zupełnie nie wypaliła. Neuer wznowi grę od bramki.

19
    To Schalke stworzyło sobie najlepszą okazję w tym spotkaniu! Goretzka wyskakuje do dośrodkowania i oddaje bardzo dobry strzał głową! Piłka wpada na ostatniego obrońcę, który ratuje Bayern przed utratą gola!

20
    Zdecydowanie przycisnęli gospodarze, którzy od kilku minut utrzymują się na połowie mistrzów Niemiec. Ten fragment gry zdecydowanie należy do miejscowych.

21
    Ponownie w polu karnym pokazał się Goretzka! Niemiec gonił piłkę ile sił w nogach i zdołał uderzyć tylko wślizgiem! To także mogło zaskoczyć przyjezdnych!

22
    Robi się coraz lepsze widowisko! Müller fantastycznie wypatrzył Ribéry'ego, ale Francuz w ostatniej chwili został uprzedzony przez defensora! Tylko korner dla Bayernu.
    Wciąż bez goli w Gelsenkirchen.

24
    Ostatnie minuty należą do Müllera, który bierze udział w każdej akcji monachijczyków! Thomas podaje w stronę Lewandowskiego, ale Robert źle trafił w futbolówkę i ostatecznie leci ona obok bramki Fährmanna!
    24. Szansa Lewego!

25
    Znów to Bayern zyskuje inicjatywę. Trzeba przyznać, że Schalke dzielnie się trzyma i wcale Bayern nie jest zdecydowanym faworytem.

26
    Ribéry przeprasza swoich kolegów, bo po jego akcji Bayern traci piłkę i Schalke wznowi grę od bramki. Będzie chwila przerwy.

27
    Manuel Gräfe też bierze udział w tym meczu! Główny arbiter zbiegł za linię boczną i potrzebna jest pomoc lekarska. Dość niecodzienna sytuacja, ale może obejdzie się bez zmiany sędziego.

28
    Do rozgrzewki ruszył... arbiter techniczny. Piłkarze mają okazję do uzupełnienia płynów, wciąż czekamy na wznowienie gry.

29
    Wydaje się, że z nogą Manuela Gräfe już wszystko w porządku. Wraca na murawę i możemy grać dalej! Schalke przy piłce.

30
    Pół godziny gry za nami, a wciąż nie mieliśmy stuprocentowych okazji dla którejś z drużyn. Przypomnijmy, że w poprzednim meczu Bayern zwyciężył 6:0. Dzisiaj na pewno tak nie będzie.

32
    Schalke miało swoją okazję, ale gospodarze tracą piłkę i to przed Bayernem otworzyła się szansa na kontrę! Fauluje Bentaleb, ale arbiter nie daje mu żółtej kartki.

33
    Chyba spodziewaliśmy się większych fajerwerków na Veltins-Arenie. Nie mamy szaleńczych ataków z jednej strony boiska na drugą, mało jest prób z dystansu.

35
    Schalke ma okazję na zdobycie punktów z mistrzem Niemiec. Gospodarze naprawdę grają bardzo konsekwentnie, a Bayern ma spory problem z przedarciem się przez defensywę.

36
    Ribéry rusza z akcją indywidualną! Francuz biegł z piłką na lewej stronie pola karnego, ale ostatecznie chyba brakło pomysłu na wykończenie tej akcji. Bayern będzie miał rzut rożny!

37
    To mogło zakończyć się golem dla Schalke! Z piłką ruszył Konopljanka, który nagle znalazł się za linią obrońców! Musiał zbiec do środka przy linii końcowej, skąd odgrywał w stronę partnerów! Jakimś cudem broni Neuer!
    38. Akcja Konopljanki i obrona Neuera!

38
    Höwedes ogląda żółtą kartkę za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika. Kamerzysta wraca jednak do poprzedniej akcji, gdzie Hummels wchodził w nogi Konopljanki.

40
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej odsłony i czekamy na otwarcie wyniku! Czy któraś ekipa zdecyduje się na większe ryzyko jeszcze przed zejściem do szatni?

41
    Dobrą robotę wykonuje dzisiaj Ribéry, który raz za razem pędzi lewym skrzydłem. Tym razem nieudane dośrodkowanie wgłąb szesnastki.

42
    Ponownie w polu karnym widoczny jest Lewandowski! Polak był w bardzo trudnej pozycji, skąd jeszcze próbował podawać do partnera. Fährmann skutecznie przerywa to podanie.

44
    Renato Sanches do Müllera, a ten odgrywa głową do wolnego Lewandowskiego. Robert uderza bez przyjęcia, ale zupełnie nie wyszedł ten strzał z woleja. Sporo nad bramką Schalke.

45
    Alaba podłączył się pod akcję Bayernu i dośrodkowuje spod linii końcowej. Austriak wywalczył kolejny rzut rożny i to może być jedna z ostatnich okazji w tej połowie.

45+1
    3 minuty doliczone do czasu pierwszej połowy. Głównie za sprawą urazu arbitra.

45+2
    Niewiele dzieje się w końcówce pierwszej połowy, chociaż to Bayern wciąż atakuje. Jest okazja Alaby, ale ponownie zostaje tylko korner!

45+3
    0:0 w hicie kolejki!

Niestety bez goli po pierwszych 45 minutach. To Bayern miał optyczną przewagę, ale chyba to Schalke miało nieco groźniejsze okazje w polu karnym przeciwników. Z niecierpliwością czekamy na drugą odsłonę, to wtedy wszystko się rozstrzygnie!
    Zostańcie z nami!

Piłkarze powoli wracają na murawę. Czas na decydujące 45 minut!

46

46
    Drugą odsłonę rozpoczynają mistrzowie Niemiec. Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady kadrowe w czasie przerwy, a więc gramy w takich samych ustawieniach.

46
    Już z atakiem wybiega Robert Lewandowski, który założył "siatkę" jednemu z obrońców! Dośrodkowanie Polaka na głowę Müllera, ale ten nie mógł oddać dobrego strzału.

48
    Schalke miało rzut wolny, ale to Thiago Alcántara przejmuje futbolówkę i wyprowadza ją z własnego pola karnego. W dodatku faulowany był pomocnik Bayernu.

49
    Ribéry nie daje za wygraną i znów rozpędza się z futbolówką przy nodze! Pewnie między słupkami Fährmann.

51
    Niespecjalnie rozpoczyna się druga połowa. Piłkarze głównie wymieniają podania i niewiele dzieje się pod bramkami obu ekip.

53
    Stambouli nadepnął na nogę jednego z Bawarczyków i arbiter odgwizduje rzut wolny niedaleko narożnika pola karnego! To może być nawet akcja bramkowa dla Bayernu!

54
    Tym razem to Lewandowski został dopuszczony do rozegrania rzutu wolnego! Uderzenie Polaka mija mur, ale mija również lewy słupek bramki Fährmanna! Ma czego żałować Robert!

55
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Jevhen Konopljanka, na boisku pojawia się Breel Embolo.

56
    W końcu pokazał się niewidoczny Huntelaar! Holender bije z dystansu i z wielkimi problemami obronił to Neuer, a następnie piłka wpadła na poprzeczkę! Nikt nie zdołał zablokować Huntelaara, a strzał był bardzo dobry!
    56. Poprzeczka Huntelaara!

58
    Mamy chwilę przerwy, ponieważ Huntelaar narzeka na uraz kostki. Medycy nie wbiegają na murawę, ponieważ snajper Schalke po chwili wstaje.

59
    Schalke jest coraz bliżej otwarcia wyniku! To gospodarze mają znacznie lepsze sytuacje do bramki i możemy mieć miłą niespodziankę za kilka minut. Cały stadion wspiera swoich piłkarzy.

60
    Godzina gry za nami, a teraz to Bayern stworzył niemałe zamieszanie w polu karnym Schalke! Ostatecznie miejscowi obrońcy oddalają grę, jak najdalej się da. Szykują się kolejne zmiany.

61
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Xabi Alonso, na boisku pojawia się Arturo Vidal.

61
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Franck Ribéry, na boisku pojawia się Douglas Costa.
    Szykują się gole?

62
    Czy tak hitowe spotkanie miałoby zakończyć się bezbramkowym remisem? Wciąż liczymy, że na listę strzelców wpisze się Robert Lewandowski, który powiększyłby swój dorobek bramkowy.

63
    Zderzenie głowami dwóch piłkarzy i mamy medyków na murawie. Chwila przerwy, Huntelaar wyraźnie ucierpiał.

65
    Douglas Costa próbował dośrodkować w stronę Alcántary, ale ten nie miał szans, aby sięgnąć tego mocnego podania. Od bramki rozpocznie Fährmann.

66
    Coś niedobrego dzieje się z głową Huntelaara, który ponownie kładzie się na murawie i wzywa do siebie lekarzy. Chyba konieczna będzie zmiana, lepiej nie ryzykować zdrowia piłkarza.

67
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Klaas-Jan Huntelaar, na boisku pojawia się Max Meyer.
    Frekwencja nie mogła być inna!

68
    Bawarczycy ponownie zbliżyli się do pola karnego przeciwników i nękają ich wrzutkami z prawej i lewej strony. Bez większego efektu, ale obrońcy muszą wystrzegać się błędów.

69
    Goretzka wyprowadza szybki kontratak Schalke i Renato Sanches musiał interweniować w zdecydowany sposób. Faul taktyczny i natychmiastowa kartka dla Portugalczyka.

71
    Kolejne kartki w dzisiejszym spotkaniu. Arturo Vidal zablokował drogę przeciwnikowi i także został wpisany do notesu sędziego.

71
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Renato Sanches, na boisku pojawia się Joshua Kimmich.

73
    Brakuje nam akcji podbramkowych w dzisiejszym spotkaniu. Słabsza dyspozycja obydwu zespołów, chociaż bardziej mogą podobać się gospodarze. Schalke wciąż bardzo skupione i konsekwentne. A Bayern bezradny w ataku.

74
    Robert Lewandowski zabawił się teraz w Arka Milika! Kapitalna szarża Alaby, który zagrywa na piąty metr! Akcję zamyka Polak, który nie trafia w zupełnie pustą bramkę! To powinno być 1:0 dla Bayernu!
    74. Klops Roberta na pustą bramkę!
    Robert nie wpisuje się na listę strzelców.

76
    Niespełna kwadrans do końca spotkania, a z biegiem minut widzimy już coraz słabsze zawody. Tutaj zadecyduje ta jedna jedyna okazja, kto ją wykorzysta?

78
    Trochę szkoda, że tak układa się dzisiejsza rywalizacja. Mecz jest bardzo wyrównany, ale liczyliśmy na więcej sytuacji bramkowych.

79
    Teraz już zupełnie stanęła gra na Veltins-Arenie. Vidal próbuje przerzucić piłkę na drugą flankę, ale ta opuszcza plac gry i Schalke wznawia grę zza linii bocznej. Nudy i ogrom niedokładności.

80
    Sporo ożywienia próbuje wprowadzić Douglas Costa, który dwoi się i troi. Sam jednak nic nie zdziała, a od Bayernu bije bezradność ofensywna.

81
    Gol dla Bayernu!

Można było skrytykować Roberta w poprzedniej akcji, ale Polak potrafi odkupić swoje winy! ROBERT LEWANDOWSKI dostaje idealne podanie za obrońców i naszemu snajperowi pozostało już tylko wykończyć akcję sam na sam z Fährmannem! Bayern otwiera wynik spotkania!
    81. Robert Lewandowski (BAY) - 0:1

83
    Teraz już wszystko będzie pod kontrolą Bawarczyków, którzy będą wymieniać podania w nieskończoność. Schalke próbuje jednak wykrzesać ostatki sił. Gospodarze nie mają już nic do stracenia.

84
    Przypominamy, że Robert ma już 4 gole na swoim koncie w obecnym sezonie! A to dopiero drugi mecz i wszystko przed Lewandowskim, życzymy powodzenia!

86
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Benjamin Stambouli, na boisku pojawia się Sead Kolašinac.

87
    Müller łapie się za głowę, bo miał całkiem dobrą okazję na oddanie celnego strzału! Zaspali trochę obrońcy Schalke, którzy zupełnie odpuścili Niemca. Ostatecznie niecelnie strzela Thomas.

88
    W ataku pozycyjnym podopieczni Ancelottiego, którzy bezustannie wymieniają podania. Czy będą kolejne ataki Bayernu?

89
    To powinna być druga bramka Roberta Lewandowskiego! Wydawało się, że Polak uwolnił się z krycia obrońców i piłka zaraz trafi do siatki! Tak się jednak nie stało i Robert ponownie marnuje doskonałą okazję do gola!

90
    Bayern czeka na rozegranie rzutu rożnego, ale kibice Schalke rzucają różne przedmioty na murawę. W końcu Bawarczycy podają krótko z narożnika boiska.

90+1
    5 minut doliczone do regulaminowego czasu gry!

90+1
    Mamy kolejne kartki i małe przepychanki między piłkarzami. Do notesu sędziego trafiają Alcántara oraz Baba Rahman.

90+2

Wszystko staje się jasne, a Bayern podwyższa prowadzenie w doliczonym czasie gry! Vidal przejął piłkę i rozpoczął kontrę swojego zespołu! Dalej do boju ruszył Robert Lewandowski, który notuje asystę do JOSHUY KIMMICHA, który pewnie trafia między słupki!
    90+2. Joshua Kimmich (BAY) - 0:2

90+3
    Nic nie zapowiadało takiego wyniku w końcówce dzisiejszego spotkania. Schalke dzielnie walczyło przez większość meczu i to gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia gola.

90+4
    Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się na Veltins-Arenie. Schalke jest zupełnie zrezygnowane, a Bayern wymienia podania w środkowej strefie boiska.

90+5
    Schalke źle wchodzi w obecny sezon. Dwie porażki i 0 punktów na starcie.

Przez większość spotkania mieliśmy bezbramkowy remis, ale mistrzowie Niemiec w końcu odpalili i włączyli drugi bieg, strzelając dwa gole.
    Schalke prezentowało się naprawdę solidnie i Bawarczycy mieli ogromny problem z przedarciem się przez defensywę. Cóż, Bayern dokłada do swojego dorobku kolejne 3 punkty i podopieczni Ancelottiego mają pierwsze miejsce i świetny bilans bramkowy 8:0 po dwóch meczach.

Robert Lewandowski notuje dzisiaj gola i asystę! To już czwarte trafienie Polaka w tegorocznych rozgrywkach Bundesligi. Robert miał jeszcze kilka okazji, które powinien był zamienić na bramki, ale wszystko nie może wychodzić.
    Brawo Robert! (22:37:20)