Szczecin – Wieliczka 3:0 (koniec) | Red Devils – AZS UŚ 2:2 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
3:0 (2:0)
MKF Solne Miasto Wieliczka
Niedziela 18.09.2016, 14:00 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 1

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje! (15:55:22)

Wicemistrz Polski rozpoczął sezon od zwycięstwa z MKF Solne Miasto. Pogoń II Szczecin to drużyna bardziej konsekwentna, skuteczna i dojrzała. Właśnie ta dojrzałość była kluczem do wygrania meczu. Beniaminek miał w Azoty Arenie dobre fragmenty. Szczególnie na początku spotkania zepchnął faworyta głęboko do obrony i zapachniało niespodzianką. Przyjezdni nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie doskonale dysponowanego Kamila Lasika. W końcu Pogoń II Szczecin ukarała przeciwnika za niewykorzystane szanse i cieszy się z udanej inauguracji. Autorem dubletu Mateusz Jakubiak, bez wątpienia pierwszoplanowa postać widowiska.

40:00

38:00
    Gospodarze szykują się już, by świętować pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie.

36:32
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

Dublet Jakubiaka i jest już pozamiatane w Szczecinie! Zero-czwórka prowadzi 3:0, a Miasto Solne zostało surowo ukarane za wariant z wycofaniem bramkarza.

36:17
    Przerwa na żądanie trenera Łukasza Żebrowskiego. Tłumaczy swojej drużynie jak zachować się wobec przewagi liczebnej przeciwnika.

35:40
    Na 5 minut przed końcem meczu goście wycofali bramkarza. W roli piątego zawodnika w polu Piotr Myszor.

34:35
    Michał Skórski huknął po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zabrakło odrobinę rotacji, jakiegoś elementu zaskoczenia, by pokonać Kamila Lasika. Nie takie strzały bronił dziś Portowiec!

34:15
    Piłka w centrum boiska i trochę dogorywa to spotkanie, o czym świadczą również stonowane reakcje publiczności. Pewnie chciałaby zobaczyć więcej goli.

33:20
    Myszor wywalczył, a następnie wykonał stały fragment. Uderzenie z odpowiednią energią, ale bez odpowiedniej precyzji, a czas ucieka.

32:20
    Jeszcze raz Lasik, który odbił przed siebie uderzenie Konrada Cebuli z rzutu wolnego. Jak pokonać bramkarza zero-czwórki – zastanawiają się gracze z Wieliczki.

32:10
    Lasik wmieszał się w ostatnim momencie w rozegranie zawodników w białych koszulkach i czarnych spodenkach.

31:22
    Przekładanka Geperta przed polem karnym zespołu z Wieliczki zakończona ciut niecelnym strzałem.

30:20
    10 minut szans Miasta Solnego. Raport z tablicy fauli nie przyniesie przerażających informacji. Pogoń popełniła jedno przewinienie, a goście dwa.

29:35
    Gepert nastrzelił nadbiegającego Cebulę i piłka dla granatowo-bordowych, którzy zbliżają się dużymi krokami do zwycięstwa.

28:30
    Lasik szaleje już nie tylko między słupkami, ale również na przedpolu. Duże brawa dla zawodnika ze Szczecina po odważnym wyjściu.

27:26
    Brzydki faul Pawła Doroszko i sędzia wyjął żółtą kartkę z kieszonki po raz drugi.

27:15
    Shamotii zatrzymany na skrzydle przez Skórskiego. Po chwili ponowienie ataku przez Portowców i odbite rykoszetem uderzenie Soleckiego tuż obok bramki.

26:15
    Mało widoczny jest Adam Jonczyk, ale kiedy już pokazał się Kubikowi w przodzie, strzelił zewnętrzną częścią buta nieopodal spojenia słupka z poprzeczką.

25:45
    Rzut wolny dla szczecinian. Krótkie podanie do Michała Kubika i płaskie uderzenie kapitana Pogoni 04 Szczecin zatrzymane przez Kurowskiego.

25:10
    Mateusz Jakubiak odbił się od Pawła Kurowskiego, a po chwili Artur Jurczak sięgnął zmierzającą prosto do bramki Pogoni piłkę po strzale Podobińskiego. Dwie fenomenalne interwencje!

24:30
    Lasik odbiera energię przeciwnikom. Interwencja za interwencją.

24:05
    Piotr Myszor próbował tym razem nie uderzyć w pierwszym tempie, a ominąć Kamila Lasika. Bramkarz Pogoni 04 Szczecin wyczuł intencję przeciwnika i sprzątnął piłkę spod jego nóg.

23:45
    Mateusz Gepert mierzył płasko w narożnik bramki. Nogą zatrzymał piłkę Kurowski. W samą porę interweniował gracz Solnego Miasta.

23:05
    A tak całkiem serio Pogoń 04 Szczecin kontroluje wydarzenia i ma zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki po powrocie z szatni.

22:35
    Kamil Lasik włożył za dużo energii w swój wykop. Michał Kubik nie miał szans, by sięgnąć piłkę nawet ze wzrostem Michaela Jordana.

22:05
    Daniel Suchan zatrzymał dobrym wślizgiem Kubika. Wszystko w granicach przepisów i tylko korner dla Pogoni 04 Szczecin.

21:40
    Dominik Solecki prowadzi ostrzał, ale celność znacznie gorsza niż w przypadku fanek, które brały udział w konkursie w przerwie spotkania.

21:05
    Najwyraźniej Portowcy chcą bardziej poszanować piłkę w drugiej połowie. Oczywiście, na ile jest to możliwe w futsalu.

21

Siła doświadczenia górą nad staraniami beniaminka. Pogoń 04 Szczecin prowadzi 2:0 po wyrównanej połowie. Początek ze wskazaniem na Miasto Solne. Następnie inicjatywa przechodziła raz na jedną, raz na przeciwną stronę boiska. Ograni w Futsal Ekstraklasie gospodarze byli o dwa trafienia skuteczniejsi. Mocno pomaga im Kamil Lasik, który przyciąga piłkę jak magnes. Po przerwie zapewne zaatakują goście, którzy poznali już warunki w Szczecinie i nie ponieśli kolosalnych strat.

20:00

19:45
    Interwencja ratunkowa Skórskiego. Zawodnik Miasta Solnego wybił zmierzającą do bramki piłkę po strzale Jurczaka. Nie było już tam Kurowskiego.

18:42
    Gepert użył dużo siły, by oddać strzał. Odczuł to boleśnie blokujący to wszystko przeciwnik.

18:20
    Kubik do Myszora, a Myszor poza boisko. Tak doświadczeni gracze...

17:41
    Ten sezon może należeć do Kamila Lasika. Czas pokaże czy tak będzie, ale młody bramkarz Pogoni 04 przyciąga piłkę jak magnes. Przed momentem zatrzymał próbę Arkadiusza Jelenia.

17:15
    Dominik Solecki zabawia publiczność. Dwie szarże reprezentanta Polski na połowie przeciwnika i zabrakło tylko celnego strzału.

16:33
    Piotr Myszor ma najwięcej jakości w swoich strzałach. Doświadczony futsalista oszukał przeciwnika i z ostrego kąta w słupek!

16:14
    Daniel Suchan spróbował szczęścia zza pola karnego. Jak to często bywa w polskiej piłce. Dobry pomysł, gorsze wykonanie.

15:25
    Adam Jonczyk, czyli najlepszy strzelec Pogoni 04 w poprzednim sezonie, przegrał pojedynek sam na sam z Kurowskim. Ta bramka mogła ustawić pojedynek, ale golkiper przydał się Miastu Solnemu!

14:30
    Najpierw Gepert, po chwili Jurczak oddali nieczyste strzały. Po pierwszym był chociaż korner, po drugim trzeba było wracać.

14:20
    Po golu trener Miasta Solnego zaprosił podopiecznych na przerwę. Ich sytuacja staje się coraz trudniejsza.

13:51
    Strzelcem bramki ARTUR JURCZAK.

Świetna klepka zagrana w tempo przez Geperta i Jurczaka. Pierwszy w roli asystującego, drugi w roli egzekutora. W końcu Jurczak wybiegł sam na sam z bramkarzem i kopnął piłkę między jego nogami do bramki!

13:20
    Nie wyszło szczecinianom skomplikowane rozegranie rzutu wolnego. Wystawił na czas nogę jeden z obrońców Miasta Solnego.

13:15
    Przed rzutem wolnym trener Łukasz Żebrowski poprosił o przerwę na żądanie.

13:14
    Kamil Jeleń podrapał po nodze rozpędzonego Jakubiaka i jest pierwsza żółta kartka.

12:43
    Jeszcze rzut rożny i wrzutka na ustawionego przed polem karnym Myszora. Miało być uderzenie z woleja, ale nie siadła grzecznie piłka na nodze zawodnika Miasta Solnego.

12:35
    Piotr Myszor wyskoczył w tempo do podania za plecy obrońców Pogoni 04 i lekko dziobnął piłkę bez przyjęcia. Nieznaczne pudło, a było tak blisko wyrównania!

12:15
    Byli goście na połowie przeciwnika. Płasko bita z rzutu wolnego piłka znów nie miała adresata. Podobiński jest wszędzie tam, gdzie nie potrzeba.

11:35
    Jeszcze raz huknął Shamotii, który ma wyraźnie ochotę na zdobycie gola. Nie poprawił się, a drużyna z Wieliczki była spokojna już w momencie strzału.

11:16
    Strzał Shamotiia odbił się rykoszetem i przeleciał nad bramką Miasta Solnego. Kurowski szybko wznowił grę, ale to nie był wyrzut idealny.

10:45
    Kurowski motywuje partnerów, którzy dość topornie pressowali gospodarzy. Czyżby futsaliści z Wieliczki trochę opadli z sił po szturmie na początku meczu.

10:24
    Kubik zrobił prawie szpagat, ale i tak nie utrzymał piłki w parkiecie. Jest trochę takich nieporozumień po powrocie z wakacji.

09:35
    Michał Gąsior pojawił się na boisku, ale nie opanował crossowego podania i od autu wznowili grę granatowo-bordowi.

08:25
    Futsaliści przestali okładać się jak na zapaśniczej macie. W faulach pozostało 4:3 na niekorzyść Pogoni 04.

07:59
    Pogoń 04 Szczecin podkręciła tempo i zostanie na połowie przyjezdnych. Po przeciwnej stronie walczy głównie Arkadiusz Lekki.

07:35
    Mateusz Gepert zatańczył na lewym skrzydle. Po wymanewrowaniu dwóch rywali, nie wiedział co zrobić z piłką.

06:59

Pierwszą bramkę dla Pogoni 04 Szczecin w nowym sezonie zdobył Jakubiak, który przyczaił się blisko słupka i dziobnął mocne wstrzelenie do siatki. Rozpędzali się gospodarze i ostudzili beniaminka golem.

06:05
    Kubik podał do Shamotiia, a ten trochę na aferę huknął w kierunku bramki Kurowskiego. Bramkarz Solnego Miasta ustawił się idealnie i odbił piłkę.

05:08
    Pierwsze uderzenie faworyta. Dominik Solecki zamknął akcję na prawej stronie i mierzył płasko w krótki róg. Kurowski nie dał się zaskoczyć.

04:40
    Zaskakująco dobry początek beniaminka i zaskakująco mizerny wicemistrza Polski. Ciekawe, jak rozwinie się te widowisko. Gwiazdy Pogoni 04 na parkiecie.

03:58
    Arkadiusz Lekki i zapachniało prowadzeniem Miasta Solnego. Końcami palców wybił piłkę poza boisko Kamil Lasik. Bramkarz ratuje Portowców!

03:33
    Czwarty faul na koncie prawdopodobnie poddenerwowanych inauguracją szczecinian. Dotychczas nie oddali groźnego strzału.

02:55
    Kamil Jeleń zdecydował się na mocne wstrzelenie piłki z rzutu wolnego. Żaden z futsalistów nie przeciął tego podania i Lasik odprowadził je wzrokiem poza boisko.

02:33
    Faul Geperta w bocznym sektorze to trzeci popełniony przez granatowo-bordowych w ciągu niespełna trzech minut.

02:20
    Fatalny błąd Bugańskiego w centrum boiska. Nie skoncentrował się zawodnik Pogoni 04 Szczecin i wykopał piłkę za linię boczną.

01:45
    Bezpardonowo aktorzy widowiska na początku spotkania. Po dwa faule z obu stron, więc będą musieli uważać.

00:55
    Pierwsze groźne uderzenia oddali futsaliści z Wieliczki. Lasik musiał wyciągnąć się jak struna, by zatrzymać strzał Przybyła.

Pogoń 04 Szczecin: Lasik (Koszmider) – Gepert, Jakubiak, Bugański, Jurczak – O. Solecki, Czepielewski, Jonczyk, D. Solecki, Kubik, Kawczak, Maćkiewicz, Shamotii.

MKF Solne Miasto: Kurowski (Jaszczyński) – Podobiński, Lekki, Skórski, Przybył – Doroszko, Gąsior, Myszor, Suchan, Cebula, Grochalski, Ławrowski, Jeleń.

Sędziowie: Witkowski, Baryczkowski – Śliwiński, Struk.

1

Hymn Dumy Pomorza wybrzmiał w Szczecinie. Trwa prezentacja drużyn. MKF Solne Miasto w biało-czarnych strojach, a Pogoń 04 w granatowo-bordowych pasiakach.
    Tak to wyglądało 20 minut przed meczem!

Dobiega końca rozgrzewka obu drużyn. Ostatnie uderzenia i za moment powrót futsalistów na parkiet.

Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego w nowym sezonie pojedynku Futsal Ekstraklasy w Szczecinie. Pogoń 04 podejmie beniaminka MKF Solne Miasto. Początek meczu o godzinie 14.

Portowcy są aktualnymi wicemistrzami Polski. W walce o złote medale zostali pokonani przez Gattę Active Zduńska Wola i drugi raz w historii klubu musieli zadowolić się srebrnymi medalami. Szczecin bywa nazywany polską stolicą futsalu, a kibice w portowym mieście marzą o mistrzostwie.

Siłą granatowo-bordowych ma być stabilizacja składu. Drużyna Łukasza Żebrowskiego przeszła bardzo kosmetyczne zmiany kadrowe. Nowo pozyskani futsaliści to Oktawian Solecki oraz Łukasz Cymański. Tego drugiego nie ma w kadrze na MKF Miasto Solne.

Do pojedynku dojdzie w największej hali Szczecina Azoty Arenie. Wątpliwe, że wypełni się po brzegi, ale można spodziewać się śmiało ponad 1000 kibiców spragnionych futsalu. Pogoń 04 jest bardziej przyzwyczajona do gry pod baczną obserwacją tysięcy oczu.

MKF Solne Miasto to beniaminek Futsal Ekstraklasy. Dotychczas pokazywał siłę na zapleczu najwyższej ligi, a także potrafił zaskakiwać faworytów w Pucharze Polski. Poprzeczka idzie w górę, a występ na terenie wicemistrza kraju to mocne uderzenie na początek sezonu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Gole: 7. Jakubiak, 14. Jurczak, 37. Jakubiak

Kartki:   14. Jeleń (SMW), 28. Doroszko (SMW)

Pogoń '04 Szczecin: Lasik (Koszmider) – Gepert, Jakubiak, Bugański, Jurczak – O. Solecki, Czepielewski, Jonczyk, D. Solecki, Kubik, Kawczak, Maćkiewicz, Shamotii.
    MKF Solne Miasto Wieliczka: Kurowski (Jaszczyński) – Podobiński, Lekki, Skórski, Przybył – Doroszko, Gąsior, Myszor, Suchan, Cebula, Grochalski, Ławrowski, Jeleń.

Sędziowie: Witkowski, Baryczkowski – Śliwiński, Struk