Szczecin – Wieliczka 3:0 (koniec) | Red Devils – AZS UŚ 2:2 (koniec)
Red Devils Futsal Club
2:2 (2:0)
AZS UŚ Katowice
Niedziela 18.09.2016, 18:00 • Centrum Park Chojnice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 1

Koniec meczu, druga połowa toczyła się na niezbyt wysokim poziomie, goście zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. (19:41:38)

40

39:55
    Kolesnik z rzutu wolnego wprost w Krzyśkę, Laskowski nie zdołał dobić piłki.

39:51
    Warowski wychodził sam na sam z Krzyśką ten jednak wychodzi poza pole karne i fauluje go,

37:22
    Żółtą kartkę otrzymuje Kaźmierczak (Red Devils Chojnice).

36:33
    Timeout dla gospodarzy.

36:33
    Goście stwarzają sobie kolejne dogodne sytuacje. Tylko dzięki dobrej postawie golkipera Red Devils utrzymuje się remis.

33:42
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Pękala wprost z rzutu wolnego pokonuje Kartuszyńskiego.

32:00
    Do końca meczu jeszcze osiem minut. Wciąż więcej sytuacji stwarzają sobie goście. W grze obydwu zespołów nadal jednak dominuje niedokładność.

31:04
    Tomasz Dura z dystansu trafia w Ivanova.

28:30
    Goście od dłuższego czasu przeważają. Jacek Hawlik zdobywa bramkę kontaktową strzałem w dolny róg bramki Kartuszyńskiego.

24:39
    Spod linii końcowej Ivanov oddaje silny strzał na bramkę. Krzyśka jednak pewnie spisuje się w bramce AZS-u.

24:30
    Spotkanie bardzo się wyrównało. W grze obydwu zespołów można jednak dostrzec sporo niedokładności.

22:00
    W drugiej połowie do ataku bardziej zdecydowanie ruszyli goście. Red Devils bronią się na własnej połowie.

20:01
    Zaczynamy drugą połowę.

Po pierwszej części meczu po bramkach Łukasza Sobańskiego z czwartej i Marka Steinborna z ósmej minuty prowadzą zawodnicy Red Devils. To oni byli stroną dominującą i stwarzali więcej dogodnych sytuacji. Goście najlepszą sytuację stworzyli sobie chwilę przed utratą drugiej bramki, kiedy to Kartuszyński wybronił uderzenie Dury z małej odległości.

20

19:49
    Marcin Wanat otrzymał idealne podanie od Mariusza Kaźmierczaka, jednak po jego strzale Krzyśka wybija na rzut rożny.

17:36
    Goście już z pięcioma faulami w pierwszej połowie. Każdy kolejny będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym.

17:13
    Ivanov wychodził na czystą pozycję, Musiał zatrzymał go w nieprzepisowy sposób.

16:37
    Wardowski głową przecina podanie jednego z zawodników AZS-u. Goście nie zagrozili jednak po rzucie rożnym.

15:45
    Wardowski spod bocznej linii bliski pokonania Rafała Krzyśki, ten jednak popisuje się znakomitą paradą.

15:37
    Po długiej stagnacji goście nieco się przebudzili. Teraz to oni są w ataku pozycyjnym.

13:40
    Jacek Hewlik z prawej flanki uderza na bramkę Kartuszyńskiego, ten nogą wybija piłkę na aut.

11:50
    Strata Sobańskiego, goście nie potrafili jednak jej spożytkować, oddając strzał wprost w nogi Kolesnika,

11:03
    Marcin Wanat faulowany w środkowej strefie boiska, rzut wolny dla gospodarzy.

10:17
    Żółtą kartkę otrzymuje Dudzik (AZS UŚ Katowice).

9:35
    Timeout dla AZS-u.

7:41
    Marek Steinborn po dograniu Sobańskiego umieszcza piłkę w pustej bramce!

7:41
    Gol dla Red Devils!
    Strzelcem bramki MAREK STEINBORN.

6:31
    Żółtą kartkę otrzymuje Gronowski (Red Devils Chojnice).

6:20
    Po rzucie rożnym Kolesnik wprost w Musiała.

5:03
    Strzał Ivanova zablokowany, z rzutu rożnego gospodarze.

3:04
    Po przechwycie Ivanova Sobański strzela do pustej bramki!

2:13
    Kolesnik strzela z dystansu, broni Krzyśka.

1:36
    Kolesnik wychodził na czystą pozycję, Dudzik wybija w trybuny.

1:20
    Przemysław Laskowski obok bramki Rafała Krzyśki, chwilę później obok bramki goście.

1

Red Devils Chojnice: M. Kartuszyńsk – Kolesnik, Sobański, Kaźmierczak, Laskowski.

AZS UŚ Katowice: Krzyśka – Dura, Wojtas, Musiał, Dudzik.

Witamy z hali Centrum Park Chojnice. Już za niespełna pół godziny początek spotkania. Obie drużyny już od kilkunastu minut rozgrzewają się na parkiecie.

Zarówno Red Devils jak i AZS UŚ nie są faworytami do zajęcia wysokich miejsc w tegorocznych rozgrywkach. Mecz ten jednak zapowiada się niezwykle emocjonująco. Jakim wynikiem się zakończy? O tym dowiemy się około 19:30. Zapraszamy do śledzenia relacji na naszej stronie!

Do tej pory obydwie drużyny na poziomie ekstraklasy rywalizowały ośmiokrotnie. Aż sześć z tych spotkań padło łupem chojniczan, tylko raz zaś z trzema punktami schodzili z parkietu katowiczanie.

W miniony poniedziałek Red Devils zmierzyli się w meczu o Superpuchar Polski z Mistrzami Polski – Gattą Zduńska Wola. Spotkanie to co prawda przegrali 2:3, ale w obliczu przedsezonowych osłabień ich postawa nie budziła większych zastrzeżeń.

Gospodarze podczas przygotowań rozegrali tylko jeden mecz kontrolny – na wyjeździe pokonali 7:3 pierwszoligowy Team Lębork.

W przedsezonowych sparingach goście przegrali aż 1:5 z Rekordem Bielsko-Biała i wygrali 4:1 z drużyną z Trzcińca i 3:0 z Gwiazdą Ruda Śląska.

Red Devils Chojnice zakończyli poprzedni sezon na czwartym miejscu w ekstraklasie oraz zdobyli Puchar Polski. Przed sezonem chojniczanie borykali się jednak ze sporymi problemami finansowymi, które przyczyniły się do odejścia wielu kluczowych zawodników. Luki powstałe po ich odejściu zapełnili m.in. wznawiający karierę Mariusz Kaźmierczak a także Marcin Wanat (FC Bydgoszcz).

Drużyna AZS-u UŚ Katowice miniony sezon zakończyła w strefie spadkowej, lecz dzięki fuzji GAF-u i Nbitu Gliwice nadal będzie występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ekipę z Katowic przed sezonem zasilili m.in. Jakub Haase, Jacek Hewlik (Gwiazda Ruda Śląska), Krzysztof Salisz (Clearex Chorzów) i Damian Wojtas (Nbit Gliwice).