Komprachcice – Słomniki 2:6 (koniec) | Ruda Śląska – Lublin 7:1 (koniec) | Tychy – Łódź 2:0 (koniec)
Brzeg – Nowiny 5:5 (koniec)
Gwiazda Ruda Śląska
7:1 (0:1)
AZS UMCS Lublin
Niedziela 09.10.2016, 17:00 • Hala im. Rudzkich Olimpijczyków w Rudzie Śląskiej • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 3

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy na pozostałe, do zobaczenia! (18:32:36)

Prawdziwe "lanie" w drugiej połowie zafundowali miejscowi AZS-owi UMCS Lublin. Gwiazda wykazała się niezwykłą skutecznością, co okazało się kluczem do sukcesu. W pierwszy połowie spotkania rudzianom brakowało celności, a to skutkowało minimalnym prowadzeniem przyjezdnych. Gospodarze dominowali i dobitnie to pokazali w drugiej części gry.

39:52
    Waszka wychodzi z bramki i stara się pomóc kolegom. Miejscowi nie tracą piłki, a to oznacza, że nic w tym spotkaniu się już nie wydarzy.

39:32
    Do bramki studentów z Lublina wrócił Hajkowski. Ostatnie kilkadziesiąt sekund spotkania, gospodarze mogą już świętować zdobycie trzech punktów.

39:07
    Gol dla Gwiazdy!
    Drobny błąd, pusta bramka AZS-u i mamy siódme trafienie. JAKUB NALEŚNIK wpisuje się na listę strzelców w ostatniej minucie. Druga połowa to prawdziwy pogrom przyjezdnych.

38:55
    Gospodarze wciąż w ustawieniu defensywnym. Lublinianie nie są w stanie sforsować szyków Gwiazdy.

38:22
    Konsekwentnie w szeregach lublinian widzimy bramkarza lotnego. Pięć bramek muszą nadrobić goście – patrząc na zegar wydaje się to być niewykonalne.

37:57
    Dzieje się! Piąte przewinienie Gwiazdy, a to oznacza, że przyjezdni lada moment mogą mieć okazję z rzutu karnego.

37:15
    Pusta bramka AZS-u, czy taką okazję można zmarnować? Na pewno nie zmarnował jej SEBASTIAN GIELZA, który wbija gwóźdź do trumny przyjezdnych.

36:42
    Przyjezdni wciąż korzystają z lotnego bramkarza. Lublinianie mają pretensje do sędziego i sugerują, że Opeldus faulował w ataku.

36:00
    Niesamowita sytuacja! Akcje sam na sam broni Waszka, który szybko wznawia grę. Piłka trafia do ARTURA OPELDUSA i po chwili mamy piąte trafienie!

35:18
    AZS przechodzi do gry z lotnym bramkarzem. Momentalnie cofają się do defensywy miejscowi.

34:50
    Futbolówka wraca na połowę gospodarzy. Podąża za nią Artur Opeldus, który z pewnością nie pozwoli na jej przejęcie przez rywala.

33:45
    Groźnie pod bramką przyjezdnych. Na listę strzelców i tym razem nie wpisze się Piotr Hiszpański, który przed chwilą próbował swoich sił.

33:27
    Dwóch zawodników z Lublina wychodzi z mocnym pressingiem. Nie daje się sprowokować Waszka.

33:08
    Płaskie uderzenie Opeldusa w kierunku lewego słupka. Corner dla rudzian.

32:51
    Wycofanie do Waszki. Bramkarz Gwiazdy chwilę się rozglądał po czym postawił na długie podanie w kierunku Jagodzińskiego.

Bartosz Bednarek

Gole: 23. Jagodziński, 27. Jagodziński, 30. Opeldus, 31. Jagodziński, 36. Opeldus, 38. Gielza, 40. Naleśnik – 20. Kozieł

Gwiazda Ruda Śląska: Waszka (Barteczka, Płaczek) – Hyży, Piasecki, Naleśnik, Gładkowski, Małek, Hiszpański, Krajanowski, Jagodziński, Opeldus, Gielza, Kryger.
    AZS UMCS Lublin: Hajkowski – Ławicki, Wankiewicz, Tarkowski, Kozieł, Boniaszczuk, Fularski, Stelmaszuk.

Sędziowie: Andrzej Śliwa – Tomasz Kondrak (Świętokrzyski ZPN) – Grzegorz Wiercioch (Śląski ZPN)