Kazachstan – Rumunia 0:0 (koniec) | Czechy – Azerbejdżan 0:0 (koniec) | Niemcy – Irlandia Północna 2:0 (koniec)
Norwegia – San Marino 4:1 (koniec) | Dania – Czarnogóra 0:1 (koniec) | Polska – Armenia 2:1 (koniec)
Litwa – Malta 2:0 (koniec) | Słowacja – Szkocja 3:0 (koniec) | Słowenia – Anglia 0:0 (koniec)
Słowenia
0:0 (0:0)
Anglia
Wtorek 11.10.2016, 20:45 • Stozice Stadium • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Po zmianie stron ponownie nie ujrzeliśmy piłki w siatce. Kilka razy skórę swoim kolegom ratował Hart, narażając się nawet na kontuzję reki tuż po przerwie, ale na szczęście dla niego, wszystko skończyło się dobrze. Po tym remisie Anglicy wciąż zajmują pierwsze miejsce w grupie F z siedmioma punktami na koncie. Na drugiej lokacie klasyfikowana jest Litwa, która traci dwa oczka do wyspiarzy, a trzecia pozostaje Słowenia.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY COM! (22:38:58)

90+6

90+5
    Dośrodkowanie Rooneya z rzutu wolnego. Piłka wychodzi za linię końcową boiska.

90+3
    Zamknięta Słowenia we własnej szesnastce. Za głębokie dośrodkowanie i od bramki Oblak.

90+2
    Faulowany na skrzydle Townsend przez Bezjaka.

90+1
    Pięć minut dolicza arbiter spotkania.

89
    Za niesportowe zachowanie kartonik ogląda także Lingard.

89
    Żółty kartonik ogląda Struna, który zostaje wykluczony z kolejnego spotkania.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Gary Cahill (Anglia). Anglik najpierw trafił w piłkę, ale następnie obiema stopami trafił w staw skokowy Ilicicia.

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Rok Kronaveter (Słowenia).

86
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Townsenda, bez problemów bramkarz Atletico Madryt.

84
    Zmiana w drużynie Słowenia: z boiska schodzi René Krhin, na boisku pojawia się Nik Omladič.
    83. Jesse Lingard (ENG)

83
    Z dystansu Lingard, znakomicie Oblak!

82
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Daniel Sturridge, na boisku pojawia się Marcus Rashford.

79
    Lingard podaje do Rooneya, tez uderza sprzed szesnastki gospodarzy. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka!

77
    Z ostrego kąta strzał oddaje Sturridge, bez problemów przy krótkim słupku broni Oblak.

75
    Dośrodkowanie Rooneya z narożnika boiska, głową wybija Samardzić.

73
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Dele Alli, na boisku pojawia się Wayne Rooney.

73
    Niecelne dośrodkowanie Townsenda. Od bramki zacznie Oblak.

71
    Z ponad dwudziestu metrów strzał oddaje Kronaveter, piłka przelatuje wysoko ponad bramką.
    70. Ponownie duże zagrożenie stanowił Ilicić, ale nie daje się pokonać Hart.

70
    Z piłką ucieka rywalom Ilicić, z bramki ponownie wyszedł Hart, który po raz kolejny ratuje skórę swoim kolegom!

69
    Z boiska schodzi kontuzjowany Cesar, zastąpi go Mevlja.

66
    Zablokowane uderzenie Sturridge'a przez Samardzica.

63
    Dobry techniczny strzał lewą nogą oddaje Townsend. Do boku zbija piłkę Oblak.

62
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Theo Walcott, na boisku pojawia się Andros Townsend.

60
    Osamotniony w szesnastce rywali Alli.

60
    Na pozycji spalonej złapany Ilicić.

59
    Zmiana w drużynie Słowenia: z boiska schodzi Valter Birsa, na boisku pojawia się Rok Kronaveter.
    59. Świetna próba z dystansu w wykonaniu Ilicicia.

59
    Sprzed pola karnego strzał w kierunku długiego słupka oddaje Ilicić. Piłka minęła słupek bramki!

58
    Kolejna udana interwencja Oblaka po uderzeniu Lingarda.

56
    Strzał oddaje Alli, prosto w Oblaka.

54
    Dośrodkowanie Hendersona z rzutu rożnego wprost na głowę Bezjaka.

52
    Atakują goście, Alli rozciąga do Walcotta. Znakomitym wślizgiem popisuje się Cesar.
    49. Fenomenalna interwencja Harta!

49
    Bramkarz Torino już po oględzinach lekarskich gotów do dalszej gry.

47
    Rzut rożny dla gospodarzy. Piłka zmierzała prosto w okienko bramki. Znakomicie interweniował Hart, który przy okazji nabawił się małego urazu. Nie wiadomo czy Anglik dokończy to spotkanie.

46
    Kolejny raz szczęście stanęło po stronie anglików. Po ziemi na piąty metr dogrywał jeden z gospodarzy, niestety za plecy nabiegającego kolegi i wybija Stones!

46

Do przerwy mamy bezbramkowy remis. Najgroźniejszą sytuację w 10. minucie mieli gospodarze, kiedy to po złym podaniu Rose'a sam na sam z Hartem wyszedł gracz Słowenii, a chwilę później w słupek trafił Kurtić. Pod koniec pierwszej części spotkania częściej swoje akcje tworzyli goście, jednak nie oddali celnego strzału. Druga połowa rozpocznie się za około 15 minut! Do zobaczenia!

45

43
    Po ziemi dośrodkowuje Walcott, wybijają rywale.

41
    Rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie w kierunku Cahilla, piłka po uderzeniu głową przez defensora Chelsea trafia w plecy Kurticia.

38
    Lingard zagrywa na ścianę do Sturridge'a, lecz napastnik niecelnie odgrywa.

37
    Żółtą kartkę otrzymuje Valter Birsa (Słowenia).

37
    Rozpędza się Lingard, fauluje go powracający Birsa.

35
    Korner dla gości. Dośrodkowanie Hendersona wyłapuje Oblak.

35
    Rose wycofuje na 16 metr, przedłużenie podania do Lingarda. Piłka po rykoszecie wylatuje za końcową linię boiska.

34
    Dobrze przeczytał zamiary Stones'a przeciwnik, piłka na szczęście dla Anglików dociera jednak do Rose'a. Faulowany obrońca Tottenhamu.

31
    Za swoje przewinienie napastnik gości ukarany zostaje żółtą kartką.

31
    Kurtić faulowany w defensywie przez Sturridge'a.

30
    Przejmują podanie Rose'a rywale.

29
    Od kilku minut zespoły toczą walkę głównie w środkowej części boiska.

26
    W pojedynku Verbić z Walkerem, Słoweniec wywalcza aut.

23
    Strzał Walcotta z osiemnastego metra, piłka przelatuje minimalnie nad bramką.

22
    Prostopadłe podanie Lingarda do Rose'a, dośrodkowanie obrońcy blokuje Samardzić.

20
    Żółtą kartkę otrzymuje Eric Dier (Anglia).

19
    Dośrodkowanie Walcotta z prawej strony boiska. Za mocno robi to Anglik, piłka dla gospodarzy.

18
    Pod presją Stones, naciska na niego Verbić. Obrońca Manchesteru City nabija rywala i od bramki zacznie Hart.

17
    Rzut wolny dla gospodarzy. Głębokie dośrodkowanie w kierunku Birsy, wybija Stones.

15
    Od autu w środkowej strefie boiska zaczną Słoweńcy.

13
    Kolejna akcja gospodarzy, wypycha Bezjaka Cahill.
    10. Mnóstwo szczęścia mieli teraz Anglicy!

10
    Niesamowite jaki błąd popełnia Rose!!!! Wycofuje do Harta, ale tam przed pole karne wybiega Bezjak! Bramkarz Anglików wychodzi z bramki i wybija futbolówkę spod nóg napastnika rywali. Kilka sekund później słupek obija Kurtić! To powinna być bramka!

9
    Z dystansu strzał oddaje Sturridge, piłka przelatuje ponad bramką.

8
    Alli zbierał się do strzału z woleja z szesnastego metra, przyblokowali go rywale.

7
    Pierwszy strzał oddaje Verbić, trafił w swojego kolegę z reprezentacji. Nie musiał ruszać się Hart.

5
    Piąta minuta gry, a już dwukrotnie faulowany był Rose.

4
    W ofensywie faulował Cahill.

4
    Ładna akcja Anglików. Prostopadłe podanie do napastnika Liverpoolu, Oblak końcami palców wybija futbolówkę za końcową linię boiska.

3
    Długie podanie Rose'a w kierunku Sturridge'a, wybija głową Krhin.

2
    Niecelny strzał w kierunku długiego słupka oddaje Sturridge.

1
    W pierwszej ofensywnej akcji faulowany Rose.

1

Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!
    Szybkie przypomnienie jak wygląda grupa F.

Słowenia zagra dzisiaj ustawieniem 1-4-1-4-1.

Gary Cahill świetować będzie dzisiaj 50. występ w barwach reprezentacji Anglii.

Tak na papierze wygląda skład Anglików.

W dzisiejszym meczu kapitanem Synów Albionu będzie pomocnik Liverpoolu - Jordan Henderson.

Słowenia: Oblak – Struna, Samardzic, Cesar, Jokić – Kurtić, Krhin, Verbić – Ilicić, Birsa, Bezjak
    Rezerwowi: Črnic, Novakovič, Jović, Omladič, Kronaveter, Koprivec, Trajkovski, Belec, Skubic, Pihler, Mevlja, Zajc

Anglia: Hart – Walker, Cahill, Stones, Rose – Dier, Henderson – Walcott, Alli , Lingard – Sturridge
    Rezerwowi: Forster, Pickford – Smalling, Gibbs, Antonio, Keane, Oxlade-Chamberlain, Rooney, Vardy, Rashford, Townsend.

Co ciekawe w kwalifikacjach do Euro 2016 Słowenia również znalazła się w grupie z Anglią. Wtedy to oba spotkania wygrali Synowie Albionu, 3:1 na własnym stadionie oraz 3:2 na wyjeździe. Aby przekonać się czy Słoweńcy wyciągnęli wnioski z tych spotkań i zdołają tym razem pokonać sowich rywali zapraszam do śledzenia relacji z tego spotkania już we wtorek od godziny 20:45 na portalu LAJFY COM!

Słowenia w pierwszym spotkaniu zmierzyła się z niżej notowaną Litwą. Do przerwy ku zaskoczeniu wszystkich prowadzili nasi wschodni sąsiedzi dwoma bramkami. Po zmianie stron w 77 minucie bramkę kontaktową zdobył Krhin, a w doliczonym czasie gry wyrównał Cesar. W drugiej kolejce Słoweńcy mierzyli się ze Słowakami i podobnie jak Anglicy wygrali z rywalami 1:0. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 74. minucie Kronaveter, który na boisko wszedł 120 sekund wcześniej.

Anglicy przygodę z kwalifikacjami rozpoczęli od skromnego zwycięstwa 1:0 nad Słowacją. Nasi południowy sąsiedzi od 57. minuty po drugiej żółtej kartce Skrtela grali w dziesiątkę, a na sekundy przed końcem w 90+5 minucie bramkę zdobył Lallana. Drugi mecz to również niskie dwubramkowe zwycięstwo z najsłabszą w grupie Maltą. Do siatki dla wyspiarzy trafiał Sturridge oraz Alli.

Oprócz Słowenii i Anglii w grupie F są jeszcze reprezentacje Szkocji, Litwy, Słowacji oraz Malty. Po rozegranych dwóch spotkaniach z kompletem zwycięstw liderują Synowie Albionu. Natomiast Słowenia znajduje się na trzecim miejscu z taką samą liczbą punktów co Szkocja, jednak wyspiarze mają lepszy bilans bramkowy.

Gorąco zapraszam na relację z meczu trzeciej kolejki spotkania rozgrywanego w ramach Kwalifikacji Mistrzostw Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji. W najbliższy wtorek o godzinie 20:45 zmierzą się ze sobą reprezentacje Słowenii i Anglii.