Kazachstan – Rumunia 0:0 (koniec) | Czechy – Azerbejdżan 0:0 (koniec) | Niemcy – Irlandia Północna 2:0 (koniec)
Norwegia – San Marino 4:1 (koniec) | Dania – Czarnogóra 0:1 (koniec) | Polska – Armenia 2:1 (koniec)
Litwa – Malta 2:0 (koniec) | Słowacja – Szkocja 3:0 (koniec) | Słowenia – Anglia 0:0 (koniec)
Słowenia
0:0 (0:0)
Anglia
Wtorek 11.10.2016, 20:45 • Stozice Stadium • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Gorąco zapraszam na relację z meczu trzeciej kolejki spotkania rozgrywanego w ramach Kwalifikacji Mistrzostw Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji. W najbliższy wtorek o godzinie 20:45 zmierzą się ze sobą reprezentacje Słowenii i Anglii.

Oprócz Słowenii i Anglii w grupie F są jeszcze reprezentacje Szkocji, Litwy, Słowacji oraz Malty. Po rozegranych dwóch spotkaniach z kompletem zwycięstw liderują Synowie Albionu. Natomiast Słowenia znajduje się na trzecim miejscu z taką samą liczbą punktów co Szkocja, jednak wyspiarze mają lepszy bilans bramkowy.

Anglicy przygodę z kwalifikacjami rozpoczęli od skromnego zwycięstwa 1:0 nad Słowacją. Nasi południowy sąsiedzi od 57. minuty po drugiej żółtej kartce Skrtela grali w dziesiątkę, a na sekundy przed końcem w 90+5 minucie bramkę zdobył Lallana. Drugi mecz to również niskie dwubramkowe zwycięstwo z najsłabszą w grupie Maltą. Do siatki dla wyspiarzy trafiał Sturridge oraz Alli.

Słowenia w pierwszym spotkaniu zmierzyła się z niżej notowaną Litwą. Do przerwy ku zaskoczeniu wszystkich prowadzili nasi wschodni sąsiedzi dwoma bramkami. Po zmianie stron w 77 minucie bramkę kontaktową zdobył Krhin, a w doliczonym czasie gry wyrównał Cesar. W drugiej kolejce Słoweńcy mierzyli się ze Słowakami i podobnie jak Anglicy wygrali z rywalami 1:0. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 74. minucie Kronaveter, który na boisko wszedł 120 sekund wcześniej.

Co ciekawe w kwalifikacjach do Euro 2016 Słowenia również znalazła się w grupie z Anglią. Wtedy to oba spotkania wygrali Synowie Albionu, 3:1 na własnym stadionie oraz 3:2 na wyjeździe. Aby przekonać się czy Słoweńcy wyciągnęli wnioski z tych spotkań i zdołają tym razem pokonać sowich rywali zapraszam do śledzenia relacji z tego spotkania już we wtorek od godziny 20:45 na portalu LAJFY COM!

Słowenia: Oblak – Struna, Samardzic, Cesar, Jokić – Kurtić, Krhin, Verbić – Ilicić, Birsa, Bezjak
    Rezerwowi: Črnic, Novakovič, Jović, Omladič, Kronaveter, Koprivec, Trajkovski, Belec, Skubic, Pihler, Mevlja, Zajc

Anglia: Hart – Walker, Cahill, Stones, Rose – Dier, Henderson – Walcott, Alli , Lingard – Sturridge
    Rezerwowi: Forster, Pickford – Smalling, Gibbs, Antonio, Keane, Oxlade-Chamberlain, Rooney, Vardy, Rashford, Townsend.
    W dzisiejszym meczu kapitanem Synów Albionu będzie pomocnik Liverpoolu - Jordan Henderson.

Tak na papierze wygląda skład Anglików.

Gary Cahill świetować będzie dzisiaj 50. występ w barwach reprezentacji Anglii.

Słowenia zagra dzisiaj ustawieniem 1-4-1-4-1.

Szybkie przypomnienie jak wygląda grupa F.

Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!

1

1
    W pierwszej ofensywnej akcji faulowany Rose.

2
    Niecelny strzał w kierunku długiego słupka oddaje Sturridge.

3
    Długie podanie Rose'a w kierunku Sturridge'a, wybija głową Krhin.

4
    Ładna akcja Anglików. Prostopadłe podanie do napastnika Liverpoolu, Oblak końcami palców wybija futbolówkę za końcową linię boiska.

4
    W ofensywie faulował Cahill.

5
    Piąta minuta gry, a już dwukrotnie faulowany był Rose.

7
    Pierwszy strzał oddaje Verbić, trafił w swojego kolegę z reprezentacji. Nie musiał ruszać się Hart.

8
    Alli zbierał się do strzału z woleja z szesnastego metra, przyblokowali go rywale.

9
    Z dystansu strzał oddaje Sturridge, piłka przelatuje ponad bramką.

10
    Niesamowite jaki błąd popełnia Rose!!!! Wycofuje do Harta, ale tam przed pole karne wybiega Bezjak! Bramkarz Anglików wychodzi z bramki i wybija futbolówkę spod nóg napastnika rywali. Kilka sekund później słupek obija Kurtić! To powinna być bramka!
    10. Mnóstwo szczęścia mieli teraz Anglicy!

13
    Kolejna akcja gospodarzy, wypycha Bezjaka Cahill.

15
    Od autu w środkowej strefie boiska zaczną Słoweńcy.

17
    Rzut wolny dla gospodarzy. Głębokie dośrodkowanie w kierunku Birsy, wybija Stones.

18
    Pod presją Stones, naciska na niego Verbić. Obrońca Manchesteru City nabija rywala i od bramki zacznie Hart.

19
    Dośrodkowanie Walcotta z prawej strony boiska. Za mocno robi to Anglik, piłka dla gospodarzy.

20
    Żółtą kartkę otrzymuje Eric Dier (Anglia).

22
    Prostopadłe podanie Lingarda do Rose'a, dośrodkowanie obrońcy blokuje Samardzić.

23
    Strzał Walcotta z osiemnastego metra, piłka przelatuje minimalnie nad bramką.

26
    W pojedynku Verbić z Walkerem, Słoweniec wywalcza aut.

29
    Od kilku minut zespoły toczą walkę głównie w środkowej części boiska.

30
    Przejmują podanie Rose'a rywale.

31
    Kurtić faulowany w defensywie przez Sturridge'a.

31
    Za swoje przewinienie napastnik gości ukarany zostaje żółtą kartką.

34
    Dobrze przeczytał zamiary Stones'a przeciwnik, piłka na szczęście dla Anglików dociera jednak do Rose'a. Faulowany obrońca Tottenhamu.

35
    Rose wycofuje na 16 metr, przedłużenie podania do Lingarda. Piłka po rykoszecie wylatuje za końcową linię boiska.

35
    Korner dla gości. Dośrodkowanie Hendersona wyłapuje Oblak.

37
    Rozpędza się Lingard, fauluje go powracający Birsa.

37
    Żółtą kartkę otrzymuje Valter Birsa (Słowenia).

38
    Lingard zagrywa na ścianę do Sturridge'a, lecz napastnik niecelnie odgrywa.

41
    Rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie w kierunku Cahilla, piłka po uderzeniu głową przez defensora Chelsea trafia w plecy Kurticia.

43
    Po ziemi dośrodkowuje Walcott, wybijają rywale.

45

Do przerwy mamy bezbramkowy remis. Najgroźniejszą sytuację w 10. minucie mieli gospodarze, kiedy to po złym podaniu Rose'a sam na sam z Hartem wyszedł gracz Słowenii, a chwilę później w słupek trafił Kurtić. Pod koniec pierwszej części spotkania częściej swoje akcje tworzyli goście, jednak nie oddali celnego strzału. Druga połowa rozpocznie się za około 15 minut! Do zobaczenia!

46

46
    Kolejny raz szczęście stanęło po stronie anglików. Po ziemi na piąty metr dogrywał jeden z gospodarzy, niestety za plecy nabiegającego kolegi i wybija Stones!

47
    Rzut rożny dla gospodarzy. Piłka zmierzała prosto w okienko bramki. Znakomicie interweniował Hart, który przy okazji nabawił się małego urazu. Nie wiadomo czy Anglik dokończy to spotkanie.

49
    Bramkarz Torino już po oględzinach lekarskich gotów do dalszej gry.
    49. Fenomenalna interwencja Harta!

52
    Atakują goście, Alli rozciąga do Walcotta. Znakomitym wślizgiem popisuje się Cesar.

54
    Dośrodkowanie Hendersona z rzutu rożnego wprost na głowę Bezjaka.

56
    Strzał oddaje Alli, prosto w Oblaka.

58
    Kolejna udana interwencja Oblaka po uderzeniu Lingarda.

59
    Sprzed pola karnego strzał w kierunku długiego słupka oddaje Ilicić. Piłka minęła słupek bramki!
    59. Świetna próba z dystansu w wykonaniu Ilicicia.

59
    Zmiana w drużynie Słowenia: z boiska schodzi Valter Birsa, na boisku pojawia się Rok Kronaveter.

60
    Na pozycji spalonej złapany Ilicić.

60
    Osamotniony w szesnastce rywali Alli.

62
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Theo Walcott, na boisku pojawia się Andros Townsend.

63
    Dobry techniczny strzał lewą nogą oddaje Townsend. Do boku zbija piłkę Oblak.

66
    Zablokowane uderzenie Sturridge'a przez Samardzica.

69
    Z boiska schodzi kontuzjowany Cesar, zastąpi go Mevlja.

70
    Z piłką ucieka rywalom Ilicić, z bramki ponownie wyszedł Hart, który po raz kolejny ratuje skórę swoim kolegom!
    70. Ponownie duże zagrożenie stanowił Ilicić, ale nie daje się pokonać Hart.

71
    Z ponad dwudziestu metrów strzał oddaje Kronaveter, piłka przelatuje wysoko ponad bramką.

73
    Niecelne dośrodkowanie Townsenda. Od bramki zacznie Oblak.

73
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Dele Alli, na boisku pojawia się Wayne Rooney.

75
    Dośrodkowanie Rooneya z narożnika boiska, głową wybija Samardzić.

77
    Z ostrego kąta strzał oddaje Sturridge, bez problemów przy krótkim słupku broni Oblak.

79
    Lingard podaje do Rooneya, tez uderza sprzed szesnastki gospodarzy. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka!

82
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Daniel Sturridge, na boisku pojawia się Marcus Rashford.

83
    Z dystansu Lingard, znakomicie Oblak!
    83. Jesse Lingard (ENG)

84
    Zmiana w drużynie Słowenia: z boiska schodzi René Krhin, na boisku pojawia się Nik Omladič.

86
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Townsenda, bez problemów bramkarz Atletico Madryt.

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Rok Kronaveter (Słowenia).

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Gary Cahill (Anglia). Anglik najpierw trafił w piłkę, ale następnie obiema stopami trafił w staw skokowy Ilicicia.

89
    Żółty kartonik ogląda Struna, który zostaje wykluczony z kolejnego spotkania.

89
    Za niesportowe zachowanie kartonik ogląda także Lingard.

90+1
    Pięć minut dolicza arbiter spotkania.

90+2
    Faulowany na skrzydle Townsend przez Bezjaka.

90+3
    Zamknięta Słowenia we własnej szesnastce. Za głębokie dośrodkowanie i od bramki Oblak.

90+5
    Dośrodkowanie Rooneya z rzutu wolnego. Piłka wychodzi za linię końcową boiska.

90+6

Po zmianie stron ponownie nie ujrzeliśmy piłki w siatce. Kilka razy skórę swoim kolegom ratował Hart, narażając się nawet na kontuzję reki tuż po przerwie, ale na szczęście dla niego, wszystko skończyło się dobrze. Po tym remisie Anglicy wciąż zajmują pierwsze miejsce w grupie F z siedmioma punktami na koncie. Na drugiej lokacie klasyfikowana jest Litwa, która traci dwa oczka do wyspiarzy, a trzecia pozostaje Słowenia.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY COM! (22:38:58)