Młyny Stoisław – EKS Start 29:27 (koniec)
Młyny Stoisław Koszalin
29:27 (15:12)
EKS Start Elbląg
Środa 12.10.2016, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNiG Superliga kobiet • 6. kolejka

Akademiczki pokonują Start Elbląg 29:27. Druga połowa przyniosła fantastyczne emocje. Start dał z siebie wiele, ale nie zdołał pokonać dobrze dysponowanych koszalinianek. Akademiczki przerwały serię trzech kolejnych porażek, a dla Startu była to trzecia porażka z rzędu. To wszystko z koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej (29:27) (19:31:08)

Koniec meczu. (29:27)
    60
    Roszak ustala wynik spotkania (29:27)

60
    Rzut karny dla akademiczek na 9 sekund przed końcem (28:27)
    60
    Lisewska z dystansu pokonuje Wiercioch (28:27)

60
    Energa AZS traci Start w ataku (28:26)

59
    Unijat prosi o czas, a do końca zaledwie 73 sekundy (28:26)
    59
    Waga trafia dla przyjezdnych (28:26)
    58
    Przechwyt Roszak, podanie do Sądej, a ta do Stasiak, która nie daje szans Szywierskiej (28:25)

58
    Lisewska nie trafia w bramkę z rzutu karnego (27:25)

58
    Rzut karny dla Startu (27:25)
    57
    Michałów wyskakuje nad blokiem defensywnym i podwyższa prowadzenie gospodyń (27:25)

56
    Kolejna strata w ataku Energi AZS, tym razem bez konsekwencji (26:25)
    56
    Balsam wlewa nadzieję w serca kibiców Startu (26:25)
    54
    Roszak kolejny raz trafia z 7 metrów (26:24)

54
    2 minuty dla Wagi i karny dla Energi AZS (25:24)
    53
    Waga kolejny raz trafia do siatki (25:24)
    52
    Kolejny raz bezbłędna Romana Roszak z 7 metrów (25:23)

52
    Chmiel faulowana i kolejny rzut karny dla akademiczek (24:23)
    50
    Błaszczyk odzyskuje prowadzenie gospodyniom (24:23)
    49
    Magdalena Balsam skuteczna w kontrze (23:23)
    49
    Ponownie trafia Waga (23:22)
    49
    Sądej trafia kolejną bramkę dla akademiczek (23:21)
    48
    Waga zdobywa kontaktową bramkę (22:21)
    48
    Michałów wykorzystała , że gospodynie wyszły wysoko razem z bramkarką i rzuciła "rzutem Siódmiaka" bramkę (22:20)

46
    Nestsiaruk rzuca z drugiej linii, ale nie trafia w bramkę (21:20)

46
    Hanna Sądej ukarana 2 minutami (21:20)

46
    Andrzej Niewrzawa prosi o czas (21:20)
    46
    Michałów z drugiej linii pokonuje Szywierską (21:20)
    44
    Roszak trafiła z rzutu karnego (20:20)

44
    Roszak faulowana przy rzucie i wywalczyła rzut karny, który sama wykona (19:20)
    43
    Balsam ze skrzydła trafia od słupka i przywraca prowadzenie Startowi (19:20)
    42
    Start ambitnie walczył i doprowadził do wyrównania (19:19)

41
    2 minuty kary dla Romany Roszak (19:18)

Strata Energi AZS w ataku, szansa dla Startu (19:18)
    41
    Daria Gerej i już tylko gol przewagi akademiczek (19:18)
    40
    Balsam szybko odpowiada skutecznym rzutem (19:17)
    39
    Kilka podań i zagranie do skrzydła do Stasiak, która daje kolejne trzy bramkowe prowadzenie akademiczek (19:16)
    39
    Jędrzejczyk przełamuje niemoc (18:16)

38
    Szywierska broni, szybka kontra Startu i Kowalczyk, również nie daje się pokonać (18:15)

36
    Szywierska broni rzut Stasiak (18:15)
    36
    Akademiczki ponownie prowadzą trzema bramkami (18:15)
    36
    Andrzejewska pokonuje Kowalczyk (17:15)
    35
    Hanna Sądej pokonuje Szywierską (17:14)

34
    Grobelska ukarana 2 minutami kary (16:14)
    34
    Andrzejewska trafia dla Startu (16:14)
    33
    Roszak skuteczna z 7 metrów (16:13)

33
    Pierwszy rzut karny po zmianie stron dla Energi AZS (15:13)
    32
    Waga otwiera wynik drugiej połowy (15:13)

31
    Świerżewska nie trafia z drugiej linii (15:12)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (15:12)

Start dominował w pierwszych minutach. Jednak z biegiem upływającego czasu to gospodynie były skuteczniejsze. Szybko z 1:5 doprowadziły do stanu 8:6. W kolejnych fragmentach utrzymywały przewagę. Do przerwy koszalinianki zasłużenie prowadzą 15:12.

30
    Pierwsza połowa skończona. (15:12)
    30
    Roszak trafia i akademiczki dl przerwy prowadzą różnicą trzech bramek (15:12)

30
    Rzut karny, tym razem dla gospodyń (14:12)

29
    Kolejny karny dla Startu, ale Kowalczyk nie daje się pokonać! (14:12)
    29
    Hanna Sądej trafia z koła (14:12)
    28
    Świerżewska po raz pierwszy pokonuje Kowalczyk (13:12)
    28
    Michałów i ponownie dwubramkowe prowadzenie Energi AZS (13:11)
    26
    Start doszedł gospodynie ponownie na jedno trafienie (12:11)
    26
    Sądej podwyższa prowadzenie akademiczek (12:10)
    26
    Jędrzejczyk już niemal na leżąco, ale oddaje rzut, który daje 10 bramkę Startowi (11:10)

25
    Kilka strat z obu stron. Start przy piłce (11:9)
    23
    Pierwszy gol w dzisiejszym meczu Pauliny Tracz (11:9)
    23
    Lisewska pokonuje Kowalczyk ze środka (10:9)
    22
    Roszak trafia z rzutu karnego (10:8)

22
    Nestsiaruk faulowana i rzut karny dla gospodyń (9:8)
    21
    Jędrzejczyk schodzi do środka i rzuca w dłuższy róg. Kowalczyk bez szans (9:8)
    20
    Nestsiaruk przywraca dwubramkowe prowadzenie akademiczkom (9:7)
    19
    Lisewska trafia z rzutu karnego (8:7)

19
    Budnicka ukarana żółtą kartą i kolejny karny dla gości (8:6)

19
    Stasiak z lewego skrzydła rzuca nad bramką (8:6)

17
    Waga ponownie powstrzymana przez Kowalczyk (8:6)
    17
    Stasiak podwyższa prowadzenie akademiczek (8:6)
    16
    Atomowe uderzenie Sądej. Pierwsze prowadzenie gospodyń! (7:6)
    15
    Nestsiaruk doprowadza ponownie do remisu (6:6)
    15
    Grobelska z lewego skrzydła pokonuje Kowalczyk (5:6)
    14
    Nestsiaruk doprowadza do wyrównania (5:5)

13
    Waga fauluje w ataku. Gospodynie przed szansą na remis (4:5)
    13
    Roszak wykorzystuje rzut karny (4:5)

12
    Michałów faulowana i Muchocka ukarana żółtą kartką (3:5)

12
    Andrzejewska powstrzymana przez Kowalczyk. Gospodynie w kolejnym ataku (3:5)
    11
    Romana Roszak indywidualnie wyprowadza atak i sama go skutecznie wykańcza (3:5)
    9
    Nestsiaruk wyskakuje na kole i nie daje szans na skuteczną interwencje Szywierskiej (2:5)

9
    Kwiecińska ukarana 2 minutami (1:5)

9
    Sądej na skrzydło do Stasiak, ale rzuciła za wysoko i Start buduje kolejny atak (1:5)

8
    Anita Unijat nie wytrzymała i prosi o czas (1:5)
    8
    Lisewska ponownie się nie myli z 7 metrów (1:5)

8
    Kolejny karny dla Startu, a w bramce AZS-u po raz pierwszy Wiercioch (1:4)

6
    Michałów ukarana żółtą kartką (1:4)

6
    Waga z drugiej linii dołem, kapitalnie broni Kowalczyk, ale Start dalej przy piłce (1:4)
    4
    Lisewska ponownie trafia z rzutu karnego (1:4)

4
    Strata w ataku AZS-u szybka kontra i kolejny rzut karny dla przyjezdnych (1:3)
    3
    Balsam i już 3:1 dla Startu (1:3)
    2
    Lisewska trafia z rzutu karnego (1:2)

2
    Pierwszy rzut karny dla gości i żółta kartka dla Hanny Sądej (1:1)

2
    Lisewska z biodra, ale nie trafia w bramkę (1:1)
    1
    Błyskawicznie odpowiadają gospodynie trafieniem Stasiak (1:1)
    1
    Balsam z prawego skrzydła pokonuje Kowalczyk (0:1)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Już oba zespoły na parkiecie, a więc zaczynamy dzisiejsze spotkanie Energa AZS – KRAM Start

Pełne składy

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch – Protsenko, Michałów, Roszak, Stasiak, Budnicka, Tracz, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Izak, Sądej

KRAM Start Elbląg: Szywierska, Powaga – Balsam, Dankowska, Grobelska, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Kwiecińska, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska, Andrzejewska, Szopińska.

Kolejne już czwarte z rzędu trudne spotkanie czeka szczypiornistki Energi AZS Koszalin. W szóstym spotkaniu PGNiG Superligi kobiet koszalinianki podejmować będą KRAM Start Elbąg.

We wcześniejszych pojedynkach Energa AZS bez większych problemów pokonała KPR Jelenia Góra 34:30 i KPR Kobierzyce 35:21. Elbląski zespół na początku sezonu wygrał starcia z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 29:20, KPR Jelenia Góra 35:18 i KPR Kobierzyce 33:18.

Oba zespoły wierzą, że w najbliższą środę 12 sięgną po dwa punkty. Koszalinianki do spotkania przystąpią już bez Katarzyny Kołodziejskiej, która rozwiązała parę dni temu kontrakt z akademickim zespołem.

W bieżącym sezonie najskuteczniejszymi zawodniczkami Energi AZS Koszalin są Romana Roszak, która ma już na swoim koncie 32 trafienia i Monika Michałów, która uzbierała 22 bramki. Defensywa koszalińska będzie musiała znaleźć sposób na powstrzymanie rosłej Sylwii Lisewskiej, która zdobyła 31 bramek w dotychczasowym pojedynkach. Drugą siłą napędową Startu jest Magda Balsam, która rzuciła 20 goli.

Spotkanie odbędzie się w środę 12 października o godzinie 18:00.

Artur R.

Młyny Stoisław Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch – Protsenko, Michałów, Roszak, Stasiak, Budnicka, Tracz, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Izak, Sądej
    EKS Start Elbląg: Szywierska, Powaga – Balsam, Dankowska, Grobelska, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Kwiecińska, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska, Andrzejewska, Szopińska