Zagłębie – MMTS 24:25 (koniec)
MKS Zagłębie Lubin
24:25 (11:11)
MMTS Kwidzyn
Czwartek 27.10.2016, 18:00 • Hala widowiskowo-sportowa RCS, Lubin • Orlen Superliga mężczyzn • 9. kolejka

Mecz wygrany przez MMTS Kwidzyn. Szaleńcza radość na parkiecie kwidzynian. W tym spotkaniu widzieliśmy dwie zupełnie różne połowy. W pierwszej niemal przez cały czas na prowadzeniu byli goście, zaś w drugiej to Miedziowi prowadzili. Pod koniec meczu MMTS zagrał świetnie w obronie a dwie dwuminutowe kary to był prezent od Zagłębia. Oni nie mogli tego nie wykorzystać. MVP spotkania wybrany został dość nieoczekiwanie zawodnik Zagłębia, Dawid Przysiek. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji w portalu www.lajfy. com! (19:32:10)

Koniec meczu. (24:25)

60
    Wracamy do gry. Koniec meczu za 14 sekund! (24:25)

60
    Timeout dla gości. (24:25)

60
    Zablokowany Mrozowicz i to już chyba koniec nadziei na pozytywny wynik dla gospodarzy! (24:25)

60
    Świetnie w obronie grają teraz Czerwono-Czarni! (24:25)

59
    Gramy dalej (24:25)

59
    Timeout dla gospodarzy. (24:25)
    59
    Potoczny wyprowadza MMTS na prowadzenie! (24:25)

58
    Broni Szczecina! (24:24)
    58
    Trafia Nogowski i znacznie oddala Zagłębie od wygranej, lub choćby remisu w tym meczu! (24:24)

58
    Dwie minuty kary dla Szymyślika (24:23)

58
    Rzut karny dla MMTS-u (24:23)

57
    Dwie minuty kary otrzymuje Przysiek (24:23)

55
    Moryto jest nie do zatrzymania z siedmiu metrów! (24:22)

54
    Czuwara trafia z lewego skrzydła! (23:21)

54
    Przysiek wylatuje z boiska na dwie minuty (22:21)
    53
    Potoczny daje bramkę kontaktową! (22:21)
    53
    Moryto wykorzystuje rzut karny! (22:20)

52
    Dwie minuty kary dla Szepry. To jego trzecia taka kara, co skutkuje czerwoną kartką! (21:20)

52
    Rzut karny dla Zagłębia (21:20)
    52
    Szpera minął trzech rywali jednym balansem ciała, a następnie pokonał bramkarza! (21:20)

51
    Świetnie Kiepulski! (21:19)

51
    Rzut wolny dla miejscowych (21:19)
    50
    Nogowski bardzo pewnie, w boczną siatkę! Nie do obrony! (21:19)

50
    Dwie minuty kary dla Bartczaka (21:18)

50
    Rzut karny dla kwidzynian (21:18)
    50
    Szymyślik indywidualnie i skutecznie! (21:18)
    49
    Peret zdobywa swoją piątą bramkę w tym meczu! (20:18)
    49
    Moryto bez problemu pokonuje Szczecinę! (20:17)

49
    Rzut karny dla gospodarzy (19:17)

49
    Po drugiej stronie świetna parada Skrzyniarza! (19:17)

48
    Kiepulski broni rzut z drugiej linii Dzono! (19:17)

46
    Ryzykują goście! Co chwilę grają bez bramkarza,co mści się na nich w okrutny sposób! Tym razem Czuwara zdobywa bramkę z własnej połowy! (19:17)
    45
    Moryto trafia z karnego! (18:17)

45
    Rzut karny dla Zagłębia (17:17)
    44
    Seroka nie pomylił się będąc sam na sam z bramkarzem i mamy remis! (17:17)

44
    Dwie minuty kary dla Szpery (17:16)

43
    Broni Kiepulski! (17:16)
    43
    Ładna, kombinacyjna akcja MMTS-u zakończona celnym rzutem z koła Pereta! (17:16)

42
    Szymyślik w słupek! (17:15)
    41
    Co za rzut Szymyślika! Najładniejszy gol w dzisiejszym spotkaniu! (17:15)

40
    Potoczny znów rzuca obok bramki, tym razem będąc na czystej pozycji! (16:15)
    39
    Przysiek daje Zagłębiu prowadzenie! (16:15)

39
    Potoczny obok bramki! (15:15)
    38
    Ależ błąd teraz Kiepulskiego! Lekki rzut wpadł mu między nogami! (15:15)

36
    Nogowski od poprzeczki do bramki! (14:14)

36
    Dwie minuty kary otrzymuje Gudz, a MMTS ma rzut karny (14:13)
    36
    Dzono rzuca, a piłka po rykoszecie wpada do bramki! (14:13)

33
    Pilitowski niesygnalizowanym rzutem pokonuje bramkarza! (12:13)
    32
    Dzono z drugiej linii wyrównuje stan meczu! (12:12)

32
    Dwie minuty kary dla Szpery (11:12)
    31
    Peret z koła wyprowadza gości na prowadzenie! (11:12)

31
    Drugą połowę rozpoczynają zawodnicy MMTS-u (11:11)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (11:11)

Po pierwszej połowie mamy remis 11:11. Mecz ten nie rozpieszcza nas piękną grą obu drużyn. Przez większość czasu kwidzynianie utrzymywali dwubramkowe prowadzenie. Zmieniło się to pod koniec pierwszej połowy, kiedy to dwa razy bramkę ze swojej połowy zdobył Przysiek. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam więcej emocji od pierwszej. Druga część meczu zacznie się już za kilka chwil. Serdecznie zapraszam do dalszego śledzenia relacji w portalu www.lajfy. com!

30
    Pierwsza połowa skończona. (11:11)

30
    Peret otrzymuje żółtą kartkę (11:11)

30
    Szpera rzuca ponad bramką, mając przed sobą jedynie bramkarza rywali! (11:11)

29
    Po drugiej stronie dobrze spisał się Małecki! (11:11)

29
    Kiepulski nogą odbija rzut Dzono! (11:11)
    28
    Szybko wyrównuje Potoczny! (11:11)
    28
    Przysiek znów zdobył gola z własnej połowy! (11:10)

27
    Błąd kroków i piłka dla gospodarzy (10:10)

27
    Wracamy do gry (10:10)

27

27
    Rzut wolny dla gości (10:10)
    27
    Przysiek odzyskał piłkę i rzucił z własnej połowy do pustej bramki! Udało się! (10:10)

26
    Dwie minuty otrzymuje Rosiak (9:10)
    26
    Szybka akcja Miedziowych zakończona celnym rzutem Stankiewicza! (9:10)
    26
    Seroka tym razem skutecznie z siedmiu metrów! (8:10)

25
    Rzut karny dla MMTS-u (8:9)
    25
    Bartczak ze skrzydła! (8:9)

24
    Rzut obok bramki i grę wznowi Małecki (7:9)

24
    Faul w ataku i piłka dla gości (7:9)

24
    Z bramkarzem gości już wszystko dobrze i możemy kontynuować grę (7:9)

24
    Kużdeba ze skrzydła trafił w głowę Kiepulskiego, który teraz leży na parkiecie. (7:9)
    23
    Potoczny po raz trzeci w tym meczu! (7:9)
    23
    Dzono rzuca i Lubin łapie kontakt! (7:8)

22
    Gramy dalej (6:8)

22
    Żółtą kartką ukarany trener MMTS-u za przedłużanie przerwy (6:8)

21
    Kontra dwójki zawodników Kużdeba – Moryto. Ten drugi nie jest jednak w stanie pokonać Kiepulskiego! (6:7)
    20
    Odpowiada Dzono! (6:7)
    20
    Obrońcy Zagłębia zostawili Potocznemu "autostradę" do bramki. Zawodnik MMTS-u skrzętnie z tego skorzystał! (5:7)
    19
    Moryto pewnie rzuca ze skrzydła! (5:6)

19
    Rzut wolny dla Kwidzyna (4:6)

18
    Moryto niesygnalizowanym rzutem próbował pokonać Kiepulskiego, ale ten wykazał się niesamowitym refleksem! (4:6)

18
    Rzut wolny dla gospodarzy (4:6)
    17
    Szpera wyskoczył ponad wszystkich rywali i posłał potężny rzut! To było nie do obrony! (4:6)

17
    Szymyślik wylatuje z boiska na dwie minuty (4:5)

16
    Małecki broni będąc w sytuacji sam na sam z Nogowskim! (4:5)

14
    Dzono odpocznie przez najbliższe dwie minuty (4:5)
    14
    Po drugiej stronie ze skrzydła bramkę zdobywa Czuwara! (4:5)

14
    Seroka w poprzeczkę! (3:5)

13
    Blokowany Pilitowski, ale przy piłce wciąż kwidzynianie (3:5)

11
    Dwie minuty kary dla Janikowskiego (3:5)

11
    Rzut karny dla Zagłębia (3:5)
    11
    Seroka z karnego w słupek, ale piłka wróciła do niego i drugiej szansy nie zmarnował! (3:5)

9
    Świetne zagranie do koła, gdzie na piłkę czekał już Stankiewicz, a kiedy ją dostał, bez problemu umieścił ją w bramce! (3:4)
    9
    Szybki atak i Szpera podwyższa prowadzenie! (2:4)

9
    Mrozowicz z drugiej linii, ale na posterunku Kiepulski! (2:3)
    8
    Szpera indywidualnie i skutecznie! (2:3)
    8
    Ze skrzydła wyrównuje Czuwara! (2:2)

7
    Broni Małecki! (1:2)

6
    Kapitalna parada Kiepulskiego! Zatrzymany na skrzydle Moryto! (1:2)

5
    Brutalny faul Kriegera! Za atak na twarz zostaje ukarany czerwoną kartką! (1:2)
    4
    Kontra gości zakończona celnym rzutem Nogowskiego! (1:2)

4
    Rzut wolny dla Zagłębia (1:1)

4
    Lubinianie szybko odzyskują piłkę (1:1)

3
    Kiepulski broni rzut ze skrzydła Moryto! (1:1)
    3
    Peret wyrównuje z koła! (1:1)

2
    Broni również Kiepulski! (1:0)

2
    Małecki popisał się kapitalną podwójną interwencją! (1:0)
    1
    Dzono minął rywali i z łatwej sytuacji umieścił piłkę w bramce! (1:0)

Ta właśnie się rozpoczyna.

Witam Państwa bardzo serdecznie z Lubina, gdzie już za chwilę rozpocznie się starcie między Zagłębiem, a MMTS-em. Zawodnicy czekają już w tunelu na prezentację składów.

Składy obu drużyn:

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Przysiek, Kużdeba, Mrozowicz, Szymyślik, Czuwara, Wolski, Gudz, Bartczak, Moryto, Dzono

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski – Nawrocki, Krieger, Peret, Szpera, Szczepański, Rosiak, Nogowski, Seroka, Ossowski, Potoczny, Janikowski, Pilitowski

Sędziowie: Krzysztof Bąk – Kamil Ciesielski.

Początek konfrontacji już dziś o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji ze spotkania w portalu www.lajfy. com!

W Lubinie nie ukrywają, że przyjeżdża do nich bezwzględny faworyt meczu. Nie trzeba być specjalistą w dziedzinie piłki ręcznej, żeby zobaczyć, jaka przepaść dzieli te dwa kluby. Miejmy jednak nadzieję, że Zagłębie nie spuści głów i zagra z wielkim sercem, tak, aby przyniosło nam to jak najwięcej sportowych emocji. Tego przed pojedynkiem życzę Państwu i sobie.

Słabą postawę lubińskiego zespołu w tym sezonie skomentował po ostatnim meczu trener Zagłębia. – Można przyczepić się do naszych niewykorzystanych rzutów karnych oraz do sytuacji "sam na sam". Nie najlepsza postawa w bramce stawia nas pod murem, bo musimy być wówczas niemal bezbłędni w ataku, a to niemożliwe. – tłumaczy wyniki Zagłębia Paweł Noch.

Lubinianie będą musieli uważać szczególnie na Mateusza Serokę, który w tym sezonie prezentuje fantastyczną formę. Skrzydłowy z Kwidzyna przewodzi w klasyfikacji strzelców Superligi. W ośmiu meczach zdobył 54 bramki, z czego aż 10 w ostatnim meczu z Pogonią Szczecin.

Pomimo słabych wyników rywali, zawodnicy MMTS-u nie lekceważą rywala. – Każdy w Superlidze walczy z każdym. Większość zespołów gra dobrą piłkę ręczną. Do tego trener Patryk Rombel nie pozwala nam na rozluźnienie, nawet, gdy rywale mają mniej punktów i to nas uznaje się za faworytów. Jeżeli w nasze poczynania wkrada się za dużo luzu, to zaraz stawia nas do pionu – mówi skrzydłowy MMTS-u, Adrian Nogowski.

MMTS świetnie spisuje się w swojej grupie. Czerwono – Czarni plasują się zaraz za plecami Vive Kielce, gromadząc na swoim koncie 17 punktów. Zawodnicy z Kwidzyna w tym sezonie ulegli rywalom tylko raz. Był to mecz wyjazdowy z Azotami Puławy, zakończony wynikiem 33:21 na korzyść gospodarzy.

Miedziowi w swojej grupie spisują się zdecydowanie słabiej, niż przypuszczano przed sezonem. Lubinianie w tym sezonie wygrali tylko jeden mecz. Była to rywalizacja na własnym parkiecie z KPR-em Legionowo, 34:23. Oprócz tego zespół z Zagłębia Miedziowego przegrał z Górnikiem Zabrze (23:31), Azotami Puławy (23:36), Wybrzeżem Gdańsk (26:27), Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski (24:26), Vive Kielce (22:28), Pogonią Szczecin (26:27), oraz Chrobrym Głogów (28:30).

Jest to mecz między zespołami z dwóch grup. Gospodarze, czyli Zagłębie znajdują się w grupie pomarańczowej. Goście z Kwidzyna są w ulokowani w grupie granatowej.

Przed nami starcie w ramach 9. kolejki Superligi Mężczyzn. Do Lubina w dniu dzisiejszym zawita MMTS Kwidzyn.