Zagłębie – MMTS 24:25 (koniec)
MKS Zagłębie Lubin
24:25 (11:11)
MMTS Kwidzyn
Czwartek 27.10.2016, 18:00 • Hala widowiskowo-sportowa RCS, Lubin • Orlen Superliga mężczyzn • 9. kolejka

Przed nami starcie w ramach 9. kolejki Superligi Mężczyzn. Do Lubina w dniu dzisiejszym zawita MMTS Kwidzyn.

Jest to mecz między zespołami z dwóch grup. Gospodarze, czyli Zagłębie znajdują się w grupie pomarańczowej. Goście z Kwidzyna są w ulokowani w grupie granatowej.

Miedziowi w swojej grupie spisują się zdecydowanie słabiej, niż przypuszczano przed sezonem. Lubinianie w tym sezonie wygrali tylko jeden mecz. Była to rywalizacja na własnym parkiecie z KPR-em Legionowo, 34:23. Oprócz tego zespół z Zagłębia Miedziowego przegrał z Górnikiem Zabrze (23:31), Azotami Puławy (23:36), Wybrzeżem Gdańsk (26:27), Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski (24:26), Vive Kielce (22:28), Pogonią Szczecin (26:27), oraz Chrobrym Głogów (28:30).

MMTS świetnie spisuje się w swojej grupie. Czerwono – Czarni plasują się zaraz za plecami Vive Kielce, gromadząc na swoim koncie 17 punktów. Zawodnicy z Kwidzyna w tym sezonie ulegli rywalom tylko raz. Był to mecz wyjazdowy z Azotami Puławy, zakończony wynikiem 33:21 na korzyść gospodarzy.

Pomimo słabych wyników rywali, zawodnicy MMTS-u nie lekceważą rywala. – Każdy w Superlidze walczy z każdym. Większość zespołów gra dobrą piłkę ręczną. Do tego trener Patryk Rombel nie pozwala nam na rozluźnienie, nawet, gdy rywale mają mniej punktów i to nas uznaje się za faworytów. Jeżeli w nasze poczynania wkrada się za dużo luzu, to zaraz stawia nas do pionu – mówi skrzydłowy MMTS-u, Adrian Nogowski.

Lubinianie będą musieli uważać szczególnie na Mateusza Serokę, który w tym sezonie prezentuje fantastyczną formę. Skrzydłowy z Kwidzyna przewodzi w klasyfikacji strzelców Superligi. W ośmiu meczach zdobył 54 bramki, z czego aż 10 w ostatnim meczu z Pogonią Szczecin.

Słabą postawę lubińskiego zespołu w tym sezonie skomentował po ostatnim meczu trener Zagłębia. – Można przyczepić się do naszych niewykorzystanych rzutów karnych oraz do sytuacji "sam na sam". Nie najlepsza postawa w bramce stawia nas pod murem, bo musimy być wówczas niemal bezbłędni w ataku, a to niemożliwe. – tłumaczy wyniki Zagłębia Paweł Noch.

W Lubinie nie ukrywają, że przyjeżdża do nich bezwzględny faworyt meczu. Nie trzeba być specjalistą w dziedzinie piłki ręcznej, żeby zobaczyć, jaka przepaść dzieli te dwa kluby. Miejmy jednak nadzieję, że Zagłębie nie spuści głów i zagra z wielkim sercem, tak, aby przyniosło nam to jak najwięcej sportowych emocji. Tego przed pojedynkiem życzę Państwu i sobie.

Początek konfrontacji już dziś o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji ze spotkania w portalu www.lajfy. com!

Składy obu drużyn:

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Przysiek, Kużdeba, Mrozowicz, Szymyślik, Czuwara, Wolski, Gudz, Bartczak, Moryto, Dzono

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski – Nawrocki, Krieger, Peret, Szpera, Szczepański, Rosiak, Nogowski, Seroka, Ossowski, Potoczny, Janikowski, Pilitowski

Sędziowie: Krzysztof Bąk – Kamil Ciesielski.

Witam Państwa bardzo serdecznie z Lubina, gdzie już za chwilę rozpocznie się starcie między Zagłębiem, a MMTS-em. Zawodnicy czekają już w tunelu na prezentację składów.

1
    Dzono minął rywali i z łatwej sytuacji umieścił piłkę w bramce! (1:0)

2
    Małecki popisał się kapitalną podwójną interwencją! (1:0)

2
    Broni również Kiepulski! (1:0)
    3
    Peret wyrównuje z koła! (1:1)

3
    Kiepulski broni rzut ze skrzydła Moryto! (1:1)

4
    Lubinianie szybko odzyskują piłkę (1:1)

4
    Rzut wolny dla Zagłębia (1:1)
    4
    Kontra gości zakończona celnym rzutem Nogowskiego! (1:2)

5
    Brutalny faul Kriegera! Za atak na twarz zostaje ukarany czerwoną kartką! (1:2)

6
    Kapitalna parada Kiepulskiego! Zatrzymany na skrzydle Moryto! (1:2)

7
    Broni Małecki! (1:2)
    8
    Ze skrzydła wyrównuje Czuwara! (2:2)
    8
    Szpera indywidualnie i skutecznie! (2:3)

9
    Mrozowicz z drugiej linii, ale na posterunku Kiepulski! (2:3)
    9
    Szybki atak i Szpera podwyższa prowadzenie! (2:4)
    9
    Świetne zagranie do koła, gdzie na piłkę czekał już Stankiewicz, a kiedy ją dostał, bez problemu umieścił ją w bramce! (3:4)

11
    Seroka z karnego w słupek, ale piłka wróciła do niego i drugiej szansy nie zmarnował! (3:5)

11
    Rzut karny dla Zagłębia (3:5)

11
    Dwie minuty kary dla Janikowskiego (3:5)

13
    Blokowany Pilitowski, ale przy piłce wciąż kwidzynianie (3:5)

14
    Seroka w poprzeczkę! (3:5)
    14
    Po drugiej stronie ze skrzydła bramkę zdobywa Czuwara! (4:5)

14
    Dzono odpocznie przez najbliższe dwie minuty (4:5)

16
    Małecki broni będąc w sytuacji sam na sam z Nogowskim! (4:5)

17
    Szymyślik wylatuje z boiska na dwie minuty (4:5)
    17
    Szpera wyskoczył ponad wszystkich rywali i posłał potężny rzut! To było nie do obrony! (4:6)

18
    Rzut wolny dla gospodarzy (4:6)

18
    Moryto niesygnalizowanym rzutem próbował pokonać Kiepulskiego, ale ten wykazał się niesamowitym refleksem! (4:6)

19
    Rzut wolny dla Kwidzyna (4:6)
    19
    Moryto pewnie rzuca ze skrzydła! (5:6)
    20
    Obrońcy Zagłębia zostawili Potocznemu "autostradę" do bramki. Zawodnik MMTS-u skrzętnie z tego skorzystał! (5:7)
    20
    Odpowiada Dzono! (6:7)

21
    Kontra dwójki zawodników Kużdeba – Moryto. Ten drugi nie jest jednak w stanie pokonać Kiepulskiego! (6:7)

22
    Żółtą kartką ukarany trener MMTS-u za przedłużanie przerwy (6:8)

22
    Gramy dalej (6:8)
    23
    Dzono rzuca i Lubin łapie kontakt! (7:8)
    23
    Potoczny po raz trzeci w tym meczu! (7:9)

24
    Kużdeba ze skrzydła trafił w głowę Kiepulskiego, który teraz leży na parkiecie. (7:9)

24
    Z bramkarzem gości już wszystko dobrze i możemy kontynuować grę (7:9)

24
    Faul w ataku i piłka dla gości (7:9)

24
    Rzut obok bramki i grę wznowi Małecki (7:9)
    25
    Bartczak ze skrzydła! (8:9)

25
    Rzut karny dla MMTS-u (8:9)
    26
    Seroka tym razem skutecznie z siedmiu metrów! (8:10)
    26
    Szybka akcja Miedziowych zakończona celnym rzutem Stankiewicza! (9:10)

26
    Dwie minuty otrzymuje Rosiak (9:10)
    27
    Przysiek odzyskał piłkę i rzucił z własnej połowy do pustej bramki! Udało się! (10:10)

27
    Błąd kroków i piłka dla gospodarzy (10:10)
    28
    Przysiek znów zdobył gola z własnej połowy! (11:10)
    28
    Szybko wyrównuje Potoczny! (11:11)

29
    Kiepulski nogą odbija rzut Dzono! (11:11)

29
    Po drugiej stronie dobrze spisał się Małecki! (11:11)

30
    Szpera rzuca ponad bramką, mając przed sobą jedynie bramkarza rywali! (11:11)

30
    Peret otrzymuje żółtą kartkę (11:11)

30
    Pierwsza połowa skończona. (11:11)

Po pierwszej połowie mamy remis 11:11. Mecz ten nie rozpieszcza nas piękną grą obu drużyn. Przez większość czasu kwidzynianie utrzymywali dwubramkowe prowadzenie. Zmieniło się to pod koniec pierwszej połowy, kiedy to dwa razy bramkę ze swojej połowy zdobył Przysiek. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam więcej emocji od pierwszej. Druga część meczu zacznie się już za kilka chwil. Serdecznie zapraszam do dalszego śledzenia relacji w portalu www.lajfy. com!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (11:11)

31
    Drugą połowę rozpoczynają zawodnicy MMTS-u (11:11)
    31
    Peret z koła wyprowadza gości na prowadzenie! (11:12)

32
    Dwie minuty kary dla Szpery (11:12)
    32
    Dzono z drugiej linii wyrównuje stan meczu! (12:12)
    33
    Pilitowski niesygnalizowanym rzutem pokonuje bramkarza! (12:13)

36
    Dzono rzuca, a piłka po rykoszecie wpada do bramki! (14:13)

36
    Dwie minuty kary otrzymuje Gudz, a MMTS ma rzut karny (14:13)
    36
    Nogowski od poprzeczki do bramki! (14:14)

38
    Ależ błąd teraz Kiepulskiego! Lekki rzut wpadł mu między nogami! (15:15)

39
    Potoczny obok bramki! (15:15)
    39
    Przysiek daje Zagłębiu prowadzenie! (16:15)

40
    Potoczny znów rzuca obok bramki, tym razem będąc na czystej pozycji! (16:15)
    41
    Co za rzut Szymyślika! Najładniejszy gol w dzisiejszym spotkaniu! (17:15)

42
    Szymyślik w słupek! (17:15)
    43
    Ładna, kombinacyjna akcja MMTS-u zakończona celnym rzutem z koła Pereta! (17:16)

43
    Broni Kiepulski! (17:16)

44
    Dwie minuty kary dla Szpery (17:16)
    44
    Seroka nie pomylił się będąc sam na sam z bramkarzem i mamy remis! (17:17)

45
    Rzut karny dla Zagłębia (17:17)
    45
    Moryto trafia z karnego! (18:17)
    46
    Ryzykują goście! Co chwilę grają bez bramkarza,co mści się na nich w okrutny sposób! Tym razem Czuwara zdobywa bramkę z własnej połowy! (19:17)

48
    Kiepulski broni rzut z drugiej linii Dzono! (19:17)

49
    Po drugiej stronie świetna parada Skrzyniarza! (19:17)

49
    Rzut karny dla gospodarzy (19:17)
    49
    Moryto bez problemu pokonuje Szczecinę! (20:17)
    49
    Peret zdobywa swoją piątą bramkę w tym meczu! (20:18)
    50
    Szymyślik indywidualnie i skutecznie! (21:18)

50
    Rzut karny dla kwidzynian (21:18)

50
    Dwie minuty kary dla Bartczaka (21:18)
    50
    Nogowski bardzo pewnie, w boczną siatkę! Nie do obrony! (21:19)

51
    Rzut wolny dla miejscowych (21:19)

51
    Świetnie Kiepulski! (21:19)
    52
    Szpera minął trzech rywali jednym balansem ciała, a następnie pokonał bramkarza! (21:20)

52
    Rzut karny dla Zagłębia (21:20)

52
    Dwie minuty kary dla Szepry. To jego trzecia taka kara, co skutkuje czerwoną kartką! (21:20)
    53
    Moryto wykorzystuje rzut karny! (22:20)
    53
    Potoczny daje bramkę kontaktową! (22:21)

54
    Przysiek wylatuje z boiska na dwie minuty (22:21)
    54
    Czuwara trafia z lewego skrzydła! (23:21)

55
    Moryto jest nie do zatrzymania z siedmiu metrów! (24:22)

57
    Dwie minuty kary otrzymuje Przysiek (24:23)

58
    Rzut karny dla MMTS-u (24:23)

58
    Dwie minuty kary dla Szymyślika (24:23)
    58
    Trafia Nogowski i znacznie oddala Zagłębie od wygranej, lub choćby remisu w tym meczu! (24:24)

58
    Broni Szczecina! (24:24)
    59
    Potoczny wyprowadza MMTS na prowadzenie! (24:25)

59
    Timeout dla gospodarzy. (24:25)

59
    Gramy dalej (24:25)

60
    Świetnie w obronie grają teraz Czerwono-Czarni! (24:25)

60
    Zablokowany Mrozowicz i to już chyba koniec nadziei na pozytywny wynik dla gospodarzy! (24:25)

60
    Timeout dla gości. (24:25)

60
    Wracamy do gry. Koniec meczu za 14 sekund! (24:25)

Koniec meczu. (24:25)

Mecz wygrany przez MMTS Kwidzyn. Szaleńcza radość na parkiecie kwidzynian. W tym spotkaniu widzieliśmy dwie zupełnie różne połowy. W pierwszej niemal przez cały czas na prowadzeniu byli goście, zaś w drugiej to Miedziowi prowadzili. Pod koniec meczu MMTS zagrał świetnie w obronie a dwie dwuminutowe kary to był prezent od Zagłębia. Oni nie mogli tego nie wykorzystać. MVP spotkania wybrany został dość nieoczekiwanie zawodnik Zagłębia, Dawid Przysiek. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji w portalu www.lajfy. com! (19:32:10)