Lublin – Tychy 10:4 (koniec)
AZS UMCS Lublin
10:4 (5:0)
GKS Futsal Tychy
Sobota 29.10.2016, 19:30 • Hala Sportowo-Widowiskowa „Globus” • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 6

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30.

W 6. kolejce I ligi zapraszamy na mecz w którym futsaliści AZS UMCS Lublin wracają do gry i na własnym parkiecie podejmą GKS Tychy.

W piątej kolejce lebelscy futsaliści z AZS UMCS pauzowali. Z kolei mecz czwartej kolejki przeciwko Futsal Team Brzeg nie odbył się, ponieważ drużyna z Brzegu nie dotarła na to spotkanie. Ekipa UMCS mieła więc dwutygodniową przerwę od ligowych zmagań.

GKS Tychy to obecnie czwarta drużyna I ligowej tabeli. Jest to zespół dobrze zorganizowany i wymagajacy dla każdego rywala. Ich poprzedni mecz zakończył się remisem (2:2) przeciwko UKS Ekom Futsal Nowiny, więc z pewnością zechcą się zrehabilitować za mało korzystny wynik we własnej hali.

Za przestrzeganie przepisów podczas spotkania i właściwy przebieg gry odpowiadać będą sędziowie: Tomasz Kondrak. Andrzej Śliwa oraz Maciej Szyduk.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania na żywo już od 19:30 oraz z wszystkich pozostałych meczów trwającej 6. kolejki I ligi futsalu. Bądźcie z nami!

Składy na dzisiejsze spotkanie:

AZS UMCS Lublin: Hajkowski (Zawiślak) – Ławicki, Wankiewicz, Tarkowski, Kozieł – Boniaszczuk, Mietlicki, Fularski, Stelmaszczuk, Zgierski, Paździor, Walęciuk

GKS Tychy: Modrzik (Sitko) – Filip Biernat, Bernat, Słonina, Szachnitowski – Fabian Biernat, Kochanowski, Sitko, Pytel, Jania, Wybraniec

Już za kilkanaście sekund sędzia gwizdnie po raz pierwszy.

1

1
    Od środka rozpoczęli goście po czym błyskawicznie przeprowadzili akcję prawą flanką zakończoną niecelnym strzałem.

1:03
    Gol dla Lublina!
    Strzelcem bramki FULARSKI. Bramka padła po błyskawicznym rozegraniu akcji przez UMCS.

1:28
    Kolejna niebezpieczna akcja gospodarzy zaraz po zdobyciu bramki. AZS wciąż napiera prawą stroną.

2:28
    Pierwsza niebezpieczna akcja GKS Tychy, jednak z chaosu pod bramką gospodarzy nic nie wynikło.

2:49
    Rzut rożny dla Akademików. Akcja została zakończona bardzo niecelnym strzałem ponad bramką.

3:15
    AZS UMCS rozgrywa piłkę głównie w środku boiska. Obrona GKS jest ustawiona bardzo wysoko.

3:53
    Drużyna GKS wciąż nie może przebić się pod bramkę gopsodarzy. Zawodnicy AZS są dziś bardzo skoncentrowani na grze w obronie.

5:10
    Błyskawiczny kontratak lublinian zakończony strzałem z najbliższej odległości Boniaszczuka. Mamy już dwubramkowe prowadzenie gospodarzy.

6:17
    Świetna interwencja pierwszego bramkarza gospodarzy. Obronił w sytuacji sam na sam!

6:48
    Gracze GKS tracą kolejną piłkę z powodu niedokładnych podań.

7:20
    Akcja GKS Tychy kończy się niecelnym strzałem z bardzo ostrego kąta.

8:00
    Obrona gospodarzy zatrzymuję napierające Tychy około 11 metra od swojej bramki. Ciężko znaleźć miedzy nimi choćby szparę aby oddać strzał.

8:39
    Strzał gracza GKS zatrzymany przez ofiarną interwencję obrońcy.

9:44
    Kolejną akcję budują gospodarze, lecz popełniają błąd wymuszony bardzo skutecznym pressingiem gości.

10:30
    Kolejne wznowienie gry z linii bocznej przez AZS UMCS po wybiciu piłki przez gracza GKS.

11:32
    Bardzo groźna akcja Akademików. Piłka po strzale z 7 metrów mija słupek o centymetry! Powinno być 3:0!

12:46
    Kolejny raz kontratak gospodarzy kończy się bramką. Bardzo mocnym uderzeniem piłkę do siatki pakuję Kozieł.

13:45
    Chwilowa dekoncetracja gospodarzy mogła skończyć się stratą bramki. W sytuacji sam na sam broni bramkarz AZS!

14:54
    Na bramkę gości wciąż napierają popularne "Dziki". Wydaję się że pierwsza połowa zakończy się wyższym prowadzeniem gospodarzy.

14:58
    Dwa rzuty rożne dla AZS, które nie przynoszą żadnego niebezpieczeństwa dla bramki gośći.

15:37
    Akcję przeprowadzają gracze gości, lecz są wciąż zatrzymywani na minimum 13 metrze od bramki gospodarzy.

16:26
    Rzut karny dla gospodarzy! Wspaniała interwencja Modrzika, który odbija bardzo mocny strzał a następnie łapię piłkę. Nie ma bramki!

17:55
    Dobrą sytuację z lewej flanki zmarnował Wankiewicz. Gdyby fatalnie nie spudłował było by już 4:0!

18:55
    Bardzo dobra próba Szachnitowskiego. Jego strzał z kilkunastu metrów broni bramkarz gospodarzy. Było bardzo niebezpiecznie!

19:21
    Na listę strzelców wspisuję się Mietlicki. Po tym jak goście wycofali bramkarza gracz AZS przejął piłkę i technicznym uderzeniem z prostego podbicia kieruję piłkę do bramki.

19:55
    Kolejną bramkę dokłada Mietlicki! Wydaję się jakby goście byli głowami już w szatni. Szybka akcja gospodarzy kończy się spokojnym wykończeniem Mietlickiego z bliskiej odległości.

20

Za nami pierwsza część spotkania. W tym meczu swój rytm gry narzucili gospodarze po czym wykorzystali dogodne okazję zamieniając je na bramki. GKS Tychy wydaję się bezradny w starciu z bardzo szczelną defensywą gospodarzy. Być może po przerwie goście znajdą sposób na zdobycie pierwszej bramki w tym spotkaniu.

21

21
    Gracze GKS grają cierpliwie w ataku.

21:01
    Gol dla GKS-u!
    Tomasz Bernat zdobywa bramkę po starannie wypracowanej akcji gości.

21:58
    Gracze GKS są bardzo zdeterminowani aby odrobić straty, Przerwa podziałała na nich bardzo motywująco. Wciąż naciskają na gospodarzy.

23:20
    Od 2 minut przy piłce są goście oddając przy okazji trzy niebezpieczne strzały. AZS UMCS wciąż w defensywie.

24:21
    Wydaję się, że przeciwko Akademikom na drugą połowę wybiegła zupełnie inna drużyna. Gracze GKS nie dają szans nawet na dotknięcie piłki gospodarzom.

25:52
    Fularski nie trafia w bramkę w sytuacji sam na sam. Na pewno miał na to wpływ wciąż naciskający na niego obrońca.

26:32
    Fabian Biernat dokłada nogę i wykorzystuję okazję na podwyższenie wyniku.

26:52
    Bardzo pasywnie w drugiej części spotkania grają Akademicy.

27:17
    Rzut rożny na GKS. Wykonują go bezpiecznie podając do tyłu aby rozegrać kolejną akcję.

27:57
    GKS gra co raz odważniej, przeprowadzając atak za atakiem. Oni nie mają już nic do stracenia. Ciągle napierają!

29:12
    Wankiewicz wykorzystuję fakt, że goście wycofali bramkarza i zdobywa bramkę strzałem ze swojego pola karnego zaraz po przejęciu piłki.

29:48
    Gospodarze przetrzymali napór gości i wrócili do swojej gry z pierwszej połowy. Znów bardzo dobrze ustawiają się w defensywie.

30:30
    Ponownie w ofensywie pokazują się gospodarze. Po niebezpiecznym strzalem bramkarz gości odbija piłkę na rzut rożny.

30:56
    W sytuacji sam na sam cudowną bramkę lobem zdobywa Zgierski. Cóż to był za popis tego piłkarza, klasa światowa futsalu!

31:12
    Kolejne trafienie zdobywa Boniaszczuk po przejęciu piłki w swoim polu karnym i błyskawicznym strzale na pustą bramkę.

32:10
    GKS próbował odrabiać straty mimo wszystko zostają skarceni dwoma kolejnymi bramkami w krótkim odstępie czasu. AZS UMCS czuję się już bardzo pewnie w tym meczu.

33:24
    Walęciuk dostaję genialne podanie przez długość całego boiska i przyjmując piłkę omija bramkarza i pakuję piłkę do pustej bramki z najbliższej odległośći. Kolejne przepięknie trafienie autorstwa AZS UMCS Lublin!

34:06
    Przerwa na prośbę trenera gospodarzy.

34:28
    Gospodarze są już w znamienitych humorach mimo, że do końca spotkania ponad 5 minut.

34:51
    Celny strzał na bramkę gospodarzy blokuję obrońca. Akademicy są bardzo zaangażowani w obronę swojej bramki.

35:42
    To już dziesiąte trafienie AZS UMCS. Gola do pustej bramki po błyskawicznym przejęciu piłki zdobywa Fularski.

37:23
    Wyborna wymiana podań graczy GKS i bramkę technicznym strzałem zdobywa Słonina.

37:53
    Do końca spotkania niewiele ponad 2 minuty.

38:16
    Gospodarze odpuśćili krycie i bramkę z czystej pozycji zdobywa Słonina. To jego kolejne trafienie w przeciągu zaledwie minuty.

39:34
    Koniec zbliża się wielkimi krokami. W natarciu są gracze AZS.

39:50
    Ostatnią akcję meczu przeprowadzają gracze GKS jednak najpewniej zabraknie im czasu aby zakończyć ją celnym strzałem przed ostatnim gwizdkiem.

W tym spotkaniu od początku do końca prym wiedli futsaliśći AZS UMCS Lublin. Wysokie prowadzenie zawdzięczają skutecznośći i bardzo zespołowej oraz cierpliwej grze w defensywie. Wydaję się, że przerwa od meczów przysłużyła się Akademikom i będą oni walczyć z całych sił o jak najlepszy wynik w tym sezonie. Bardzo dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne spotkania I Ligi Futsalu! (20:57:29)

Konrad Buszko

Gole: 2. Fularski, 6. Boniaszczuk, 13. Kozieł, 20. Mietlicki, 20. Mietlicki, 30. Wankiewicz, 31. Zgierski, 32. Boniaszczuk, 34. Walęciuk, 36. Fularski – 22. Bernat, 27. Biernat, 38. Słonina, 39. Słonina

GKS Futsal Tychy: Modrzik (Sitko) – Filip Biernat, Bernat, Słonina, Szachnitowski – Fabian Biernat, Kochanowski, Sitko, Pytel, Jania, Wybraniec

Sędziowie: Tomasz Kondrak. Andrzej Śliwa (obaj Świętokrzyski ZPN) – Maciej Szyduk (Lubelski ZPN)