Głogów – Rekord 1:7 (koniec) | FC Toruń – Wieliczka 7:2 (koniec) | Zduńska Wola – Red Devils 4:1 (koniec)
Euromaster Chrobry Głogów
1:7 (0:3)
Rekord Bielsko-Biała
Niedziela 06.11.2016, 17:00 • Hala Widowiskowo Sportowa Głogów • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 6

Wynik dzisiejszego spotkania niestety dla gospodarzy dobrze odzwierciedla grę obu drużyn, głogowianie zasłużyli na choć honorową bramkę, niemniej jednak to Rekord pokazał niesamowitą klasę lidera Futsal Ekstraklasy. (18:45:27)

39:31
    Gol dla Euromastera!

Honorowa bramka dla głogowian, przewaga w polu pozwoliła Kacprowi Konopackiemu na celny strzał do bramki rywali.

38:18
    Tomasz Trznadel decyduje się na wypuszczenie bramkarza.

38:18
    O czas poprosił Tomasz Trznadel.

37:52
    Gol dla Rekordu!

Niespełna minuta była potrzebna do zdobycia kolejnej bramki przez Rekordzistów. Po raz kolejny Radek Polasek.

37:04

I znów gospodarze tracą bramkę na własne życzenie, fatalna strata gospodarzy i kolejna bramki z akcji sam na sam tym razem Igora Borowicza.

36:58
    Rzut rożny dla gospodarzy.

36:16
    Końcówka spotkania pokazuje już zmęczenie zawodników obu drużyn oraz coraz częstsze błędy i straty.

34:34
    Świetna interwencja Michała Długosza, który ratuje drużynę przez stratą kolejnej bramki.

34:18
    Świetnie technicznie Piotr Pietruszko, potężny strzał na bramkę z zerowego prawie kąta wybity przez bramkarza Rekordu.

33:43

Fatalna strata piłki przez głogowian i szybka kontra sam na sam Radka Polaska bezlitośnie wykorzystana, mija bramkarza i pakuje piłkę do pustej bramki.

33:14
    Kolejna strata głogowian z własnej winy po niecelnym podaniu.

31:54
    Do piłki w drugiej połowie coraz częściej dochodzą gospodarze, jednak ciągle bez bramki.

30:45
    Tym razem swojego szczęścia z dystansu próbował Nowak, świetny strzał po ziemi o kilka centymetrów mija słupek Rekordu.

30:17
    Ponownie dogodna sytuacja gospodarzy, tym razem sytuacje sam na sam zatrzymuje bramkarz gości łapiąc piłkę w ręce.

29:43
    W polu karnym rywali Rekordziści, jednak w drugiej połowie coraz częściej zaczynają popełniać błędy.

28:46
    Tempo spotkania nieco zwolnione, obie drużyny coraz częściej liczą na zagrania spod własnej bramki do bramki rywali.

27:47
    Szybka wymiana podań przez gości w środkowej części boiska.

26:30
    Cóż za akcja głogowian, przerzut piłki przez całe boisko, zawodnik Euromastera w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafia piłką w słupek.

24:39
    Świetnie technicznie Rekordziści dają popis swoich umiejętności w dzisiejszym spotkaniu.

24:08
    Ponownie, Kamil Kaczmar, znalazł się na drodze piłki w samym polu bramkowym gospodarzy.

23:26
    Kamil Kaczmar ratuje drużynę przez stratą piątej już bramki blokując strzał prosto do pustej bramki.

22:34

Trudna sytuacja dla Biela, mimo to trafia do bramki.

22:05
    Pierwsze dwie minuty i już dwie dogodne sytuacje dla gospodarzy do zdobycia pierwszego gola, dwukrotnie strzał do pustej bramki zablokowany przez gości.

21:15
    Zagranie ręką zawodnika Rekordu w środku pola.

21

20
    Wynik pierwszej połowy dobrze odzwierciedla faktyczne różnice między obiema drużynami. Rekordziści w pierwszej połowie nie popełnili prawie żadnego błędu, kiedy głogowianie często z własnej winy tracili piłkę oraz odsłaniali własną bramkę.

19:40

Rekordziści bezlitośnie wykorzystują sytuacje podbramkową, Michał Marek piętą ładuje piłkę bo bramki rywali.

19:36
    Na 20 sekund do końca pierwszej połowy rzut rożny dla gości.

19:27
    Goście w dzisiejszym spotkaniu cały czas pokazują świetne rozegranie taktyczne.

18:20
    Strzał prosto w broniącego zawodnika gości.

18:19
    Stały fragment gry dla gospodarzy, tuż przed polem bramkowym gości.

18:19
    Piąte przewinienie drużyny Rekord Bielsko-Biała.

17:52
    Ponownie świetnie w obronie głogowski bramkarz.

17:39
    Ostra walka obu drużyn w środkowej części boiska.

16:38
    Swój błąd próbuje odkupić Andrzej Koryciński, który po raz kolejny oddaje potężny strzał na bramkę gości.

16:12
    Obie drużyny lekko zwalniają tempo, coraz większą liczbę akcji rozgrywając dalekimi podaniami.

15:14
    Piąty faul na koncie gospodarzy, jeśli nie chcą doprowadzić do przedłużonego rzutu karnego, przez następne 5 minut nie mogą pozwolić sobie na faul.

15:09
    O czas poprosił trener gospodarzy, Tomasz Trznadel.

14:56
    Znowu, Michał Długosz, kolejny strzał obroniony, tym razem piłka wybita jedynie opuszkami palców.

14:32
    Ponownie Michał Długosz, tym razem rozkrokiem broni piłkę.

14:17
    Niesamowicie skuteczni w przejmowaniu piłki w tym spotkaniu są goście.

13:47
    Kolejny potężny strzał zablokowany przez głogowskiego bramkarza.

12:55
    Euromaster na swoim koncie posiada już 3 faule, natomiast Rekord 4.

12:05
    Ewidentnie w trudniejszej sytuacji postawiony dziś bramkarz z Głogowa, który nie ma nawet chwili na oddech.

11:18
    Centymetry dzieliły gospodarzy od straty trzeciej już bramki.

11:02
    Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Piotr Pietruszko.

11:02
    O czas poprosił trener gości.

10:42
    Potężny strzał gości tuż obok bramki głogowian.

09:55
    Po pierwszych 10 minutach spotkania na koncie Rekordu już 3 faule.

09:45
    Odpowiadają goście, tym razem niecelnie.

09:12
    Rzut karny obroniony, bramkarz gości przewidział intencje Nowaka.

09:10
    Rzut karny dla Euromastera.

09:02
    Silny strzał Budniaka z dystansu blokuje Pietruszko.

08:04
    Strzał z zaskoczenia w wykonaniu gości, świetnie w obronie Michał Długosz.

07:34
    Tym razem dobrze z dystansu Koryciński, bramkarz Rekordu jednak wybija piłkę na rzut rożny.

06:59

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy i ostatecznie po uderzeniu Pawła Budniaka piłka wpada do bramki.

06:39
    Cóż za niefart, w sytuacji sam na sam Andrzej Koryciński, który zamiast oddać strzał podał piłkę za pole bramkowe.

06:22
    Głogowianie wciąż w natarciu, świetnie w obronie spisują się jednak Rekordziści.

05:22
    Ponownie głogowianie, tym razem minimalnie ponad poprzeczką uderza Sebastian Szala.

04:50
    Pierwsza groźna sytuacja pod bramką Nawrata, blisko zdobycia bramki Kamil Kaczmar.

03:34
    Do gry wracają głogowianie, kolejne skuteczne przejęcie piłki w środku pola przez gospodarzy.

02:40
    Spotkania zapowiada się niezwykle dynamicznie, jednak swoją przewagę w środku pola już od początku meczu pokazują goście.

01:37
    Kolejna niebezpieczna sytuacja pod bramką Michała Długosza.

01:14

Bardzo szybko bo po zaledwie jednej minucie spotkania wynik otwiera zawodnik Clearexu Michał Marek.

1

Trudne zadania czeka dziś głogowskich bramkarzy, spoglądając w wyniki spotkań rywali z Bielska-Białej widać jak duże wzmocnienie otrzymał Rekord w tym sezonie ściągając nowych zawodników. Rekordziści w tym sezonie nie przegrali jeszcze ani jednego meczu, co więcej większość meczy kończyło się dla nich przewagą co najmniej kilku bramek.

Składy obu drużyn:

Euromaster Chrobry Głogów: Michał Długosz (Damian Tyźlik) – Adrian Niedźwiedzki, Kacper Konopacki, Piotr Pietruszko, Andrzej Koryciński, Michał Bartnicki, Filip Tomkowiak, Grzegorz Nowak, Sebastian Szala, Kamil Kaczmar, Jarosław Radliński, Tomasz Trznadel, Kamil Łętkowski

Rekord Bielsko-Biała: Bartłomiej Nawrat (Michał Kałuża) – Kamil Surmiak, Łukasz Biel, Artur Popławski, Radek Polasek, Szymon Cichy, Igor Borowicz, Oleksandr Bondar, Michał Marek, Roman Vakhula,Jan Janovsky, Paweł Budniak

Sędziowie: Dębowski Seweryn, Krupa Mariusz – Paraszkiewicz Marcin, Curyło Wojciech.

W obecnej sytuacji, obie drużyny jednak potrzebują punktów, Euromaster by nie opaść na dnie tabeli, natomiast Rekord by pozostać na jej czele.

Niedzielne spotkanie na pewno nie będzie należało do łatwych dla drużyny z Głogowa, jednak głogowscy kibice nie raz pokazywali że doping potrafi uskrzydlić zawodników.

Spoglądając jednak na tegoroczne mecze głogowian, wyraźne widać że drużyna powoli wraca na dobry tor, przełamując początkowo słabą passę i z każdą kolejną kolejką kompletują kolejne punkty.

Sprawdzając tabelę Futsal Ekstraklasy łatwo byłoby wytypować zdecydowanego faworyta jutrzejszego spotkania. Rekord może się pochwalić w tym sezonie świetnymi statystkami oraz pierwszą pozycją w tabeli, kiedy głogowianie znajdują się dopiero na dziesiątej pozycji.

Już w najbliższą niedziele wszystkich fanów futsalu zapraszamy do Hali Widowisko-sportowej w Głogowie na spotkanie Euromaster Chrobry Głogów z aktualnym liderem Futsal Ekstraklasy Rekordem Bielsko-Biała.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Maciej Pietruszko

Gole: 40. Kacper Konopacki – 2. Michał Marek, 7. Paweł Budniak, 20. Michał Marek, 23. Łukasz Biel, 34. Radek Polasek, 38. Igor Borowicz, 38. Radek Polasek

Kartki:   12. Piotr Pietruszko (GŁO)