Górnik Z. – Wisła Pu. 4:0 (koniec) | MKS Kluczbork – Podbeskidzie 1:1 (koniec)
Górnik Zabrze
4:0 (2:0)
Wisła Puławy
Niedziela 13.11.2016, 15:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • Fortuna 1 Liga • 17. kolejka

Górnik Zabrze efektownie pokonuje Wisłę Puławy 4:0. Gospodarze nie pozostawili złudzeń, która ekipa była dziś lepsza. Jednak piłkarzom gości nie można odmówić woli walki. Górnik praktycznie od początku do końca dominowali na boisku. Ciężko wybrać jest zawodnika spotkania w szeregach zabrzan. Na uwagę zasługuje postawa Szymona Matuszka, który oprócz bramki zaliczył asystę i dobrze przecinał zagrania rywali. Gospodarze po tym meczu awansowali na piąte miejsce w tabeli, natomiast Wisła nadal musi walczyć w okolicach barażowej lokaty. To tyle na dziś z Zabrza, dziękujemy za uwagę. (17:00:06)

90+3

90+3
    Uderzenie Wolniewicza zablokowane po zagraniu Matuszka. Ostatni rzut rożny dla zawodników gospodarzy.

90+2
    Ataki Wisły są bardzo szybko rozbijane przez dobrze grającą defensywę Górnika. Gospodarze tylko czekają na ostatni gwizdek sędziego.

90
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Górnik wciąż naciska na rywali znajdując się na ich połowie. Faulowany Żurkowski w środku pola przez Głaza.

88
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Angulo, na boisku pojawia się Żurkowski.

86
    Ponownie w akcji ofensywnej pokazał się Angulo. Hiszpan miał szanse wyjść sam na sam z Penkovetsem, ale nie zdołał przepchnąć Głaza.

84
    Angulo dobrze zbiegł do środka po akcji Górnika prawą stroną. Strzał słabszą noga bez przyjęcia obok bramki Wisły.

83
    Popiołek pociągał za koszulkę Urynowicza w głębi pola i otrzymał żółtą kartkę od arbitra.

81
    Urynowicz bardzo dobrze wrzucił futbolówkę w pole karne Penkovetsa. Strzał głową oddał Danch, ale bardzo wysoko nad poprzeczką.

80
    Dośrodkowanie Kurzawy z rzutu rożnego. Angulo w walce o pozycję faulował Głaza. Goście chcą wyjść z kontrą, ale Kosznik znów przecina podanie Pielacha.

79
    Wolniewicz za mocno zagrywał na prawej stronie boiska do Kurzawy. Jednak gra cały czas toczy się na połowie Wisły.

77
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Ledecky, na boisku pojawia się Urynowicz.

76
    Zdecydowanie za mocne i głębokie dośrodkowanie Wolniewicza w pole karne. Futbolówkę wyłapał Penkovets, goście już raczej nie maja jak zmienić obrazu gry, ale nadal walczą o bramkę honorową.

74
    Darmochwał chciał przerzucić piłkę nad rywalem do Głaza. Rezerwowy Wisły zrobił to zdecydowanie za lekko. Górnik rusza z atakiem pozycyjnym.

73
    Nowak próbował uderzeniem głową zamykać akcję prawą stroną boiska. Futbolówka poszybowała daleko od bramki Kasprzika.

71
    Rzut rożny dla Górnika po akcji Ledecky'ego. Dośrodkowanie spod chorągiewki do Wolniewicza, który oddał za słaby strzał głową. Piłkę wyłapał Penkovets.

69
    Ambrosiewicz upadł w polu karnym chcąc wywalczyć rzut karny dla Górnika. Sędzia uznał to zagranie za wymuszenie i zawodnik gospodarzy dostał żółtą kartkę.

68
    Ledecky zaczekał z piłką w polu karnym Penkovetsa na wsparcie. Za akcją popędził Wolniewicz, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką.

66
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Wolsztyński, na boisku pojawia się Przybylski.

65
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Gusocenko, na boisku pojawia się Patora.

64
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Bardzo dobra dwójkowa akcja Wolsztyński – Matuszek! Drugi z piłkarzy gospodarzy wypatrzył na wolnej pozycji IGORA ANGULO! Hiszpański napastnik "Górników" nie dał szans bramkarzowi płaskim strzałem!

63
    Gusocenko minął się z piłką przy próbie wybicia. Nadal to Górnik wymienia podania na połowie rywali. Za długo z zagranie do Ledecky'ego zwlekał Wolniewicz.

61
    Kosznik przeciął prostopadłe podanie do Turzynieckiego. Próba kontrataku w wykonaniu Górnika, ale Ledecky zostaje zatrzymany przez Pielacha.

59
    Gra toczy się na połowie Wisły, jednak Matuszek spóźnił się ze wślizgiem i sfaulował Turzynieckiego.

57
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Smektała, na boisku pojawia się Turzyniecki.

56
    Kosznik zatrzymał atak Patejuka na skrzydle. Górnik wyprowadza kontratak. Podanie na wolne pole do Angulo, który faulował Pielacha w szesnastce gości.

54
    Wisła wciąż utrzymuje się przy piłce. Szeweluchin oddalił zagrożenie po akcji Hiszpańskiego.

52
    Matuszek spóźnił się z podaniem piłki na skrzydło i kopnął przebiegającego Hiszpańskiego. Goście wyprowadzają atak pozycyjny.

51
    Ledecky brzydko sfaulował Pielacha. Sędzia przerwał grę, ale nie pokazał żółtej kartki. Na murawie jest opatrywany kapitan Wisły.

50
    Mocne uderzenie z daleka oddał Darmochwał. Płaski strzał na dalszy słupek poleciał obok bramki Kasprzika.

48
    Gospodarze świetnie zaczynają drugą część spotkania! Centrę z rzutu rożnego głową strącił Angulo, przez co uprzedził wychodzącego z bramki Penkovetsa! Piłka trafiła w słupek, a do bramki dobił ją ŁUKASZ WOLSZTYŃSKI!

47
    Wolniewicz pokazał się na prawej stronie przy zagraniu Angulo. Płaskie dośrodkowanie i mamy rzut rożny dla gospodarzy.

46
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Słotwiński, na boisku pojawia się Darmochwał.

46

Górnik Zabrze po pierwszej połowie wygrywa z Wisłą Puławy 2:0 po bramkach Szymona Matuszka i Davida Ledecky'ego. Wynik rywalizacji odzwierciedla obraz gry w tych 45. minutach. Gospodarze dość wyraźnie przeważali na murawie, ale dopiero w końcówce zdołali udowodnić to, strzelając gole. Wisła miała kilka okazji do złapania kontaktu z rywalem, ale goście nie zdołali oddać celnego strzału na bramkę Kasprzika. Za kilka minut wracamy do Zabrza.

45+1

45
    Sędzia Aluszyk doliczył minutę do pierwszej części spotkania.

45
    Trafienie do szatni dla "Górników"! Dośrodkowanie Kosznika z rzutu wolnego efektownie przedłużył Wolniewicz! Wydawało się, że DAVID LEDECKY został na spalonym, ale nie było sygnalizacji sędziego! Plaski strzał Czecha, który ląduję w bramce Penkovetsa!

43
    Ledecky został bardzo dobrze wypuszczony na wolne pole przez Wolsztyńskiego. Strzał napastnika na rzut rożny sparował Penkovets.

41
    Nowak miał świetną akcję doprowadzenia do wyrównania! Znakomita dwójkowa akcja przy szesnastce Górnika! Strzelenie bramki uniemożliwił dobrym powrotem Kosznik!

39
    Górnik po wyjściu na prowadzenie wymienia podania na własnej połowie szukając błędu w ustawieniu rywali i zagrania długiej piłki.

37
    Gospodarze udokumentowali swoją przewagę! Defensywie Wisły na lewej stronie urwał się Kurzawa! Skrzydłowy Górnika wstrzelił piłkę w pole karne, znakomicie w tempo wbiegł SZYMON MATUSZEK i strzałem z bliskiej odległości otwiera wynik spotkania!

36
    Nowak nie opanował piłki przy wyrzucie z autu na wysokości bramki Górnika. Gospodarze w natarciu, strzał Ambrosiewicza zablokował Hiszpański.

35
    Zdecydowanie za głębokie dośrodkowanie Smektały w kierunku Patejuka. Futbolówkę spokojnie wychwycił Kasprzik.

34
    Defensywa Górnika dobrze wybija piłkę po stałym fragmencie gry. Kontra Wolniewicza również nie znalazła drogi do bramki.

33
    Rzut wolny dla Wisły. Górnik przez chwilę gra w osłabieniu, za boiskiem opatrywany jest Wolsztyński.

31
    Nadal trwa przewaga zawodników Górnika. Interwencja Matuszka, który zablokował Słotwińskiego. Gospodarze znów są na połowie rywali.

29
    Bardzo dobre zagranie z głębi pola do Angulo! Hiszpan wybiegł zza pleców defensywy, jednak został zatrzymany przez wychodzącego z bramki Penkovetsa!

27
    Drugi raz Angulo chciał zaskoczyć Penkovetsa uderzeniem zza pola karnego. Próba pozostawiła wiele do życzenia, piłka poleciała w trybuny.

25
    Ależ błąd obrońców gości! Zdarzenie się Hiszpańskiego i Pielacha chciał wykorzystać Kurzawa. Ostatecznie podanie Wolsztyńskiego do Angulo w pole karne zostaje wybite!

23
    Ponownie Górnik przedarł się prawą stroną boiska. Tym razem piłkę na piąty metr zagrywał Kurzawa. Znów dobrze interweniuje defensywa Wisły.

21
    Patejuk miał świetną szansę na wyjście sam na sam z Kasprzikiem! Zawodnik gości jednak nie przyjął piłki zagranej z głębi pola.

19
    Wolsztyński zbiegł w pole karne Wisły przy linii końcowej. Strzał po ziemi Kurzawy został zablokowany!

18
    Kosznik nie opanował futbolówki po przerzucie Matuszka. Gospodarze zamknęli rywali na ich połowie.

16
    Goście zaczynają przeciwstawiać się atakom Górnika z początku spotkania. Centra Patejuka bardzo niecelna, jednak dzięki tym próbom, gra staje się wyrównana.

15
    Pielach dobrze popracował w środku pola w defensywie. Odbiór piłki Wolsztyńskiemu i to Wisła ma okazję do skonstruowania ataku pozycyjnego.

14
    Nowak utrzymał piłkę w boisku na lewej stronie. Płaskie dogranie do Smektały w ostatniej chwili przeciął Szeweluchin.

12
    Tym razem szczęścia z daleka próbował Angulo. Uderzenie poszybowało obok bramki Penkovetsa. Zarysowuje się przewaga Górnika na początku meczu.

10
    Kolejna okazja dla gospodarzy. Atak pressingiem przyniósł efekt, podanie przed pole karne do Kurzawy. Strzał zawodnika Górnika sparował golkiper Wisły, mimo to, piłka dla gości.

9
    Górnik próbuje szybko odpowiedzieć. Mocne uderzenie Angulo z dystansu. Hiszpan źle trafił w futbolówkę i tę spokojnie wyłapał Penkovets.

7
    Wolniewicz przegrał pojedynek z Patejukiem. Atak jednego z liderów klasyfikacji strzelców prawą stroną. Strzał na bliższy słupek wyraźnie nad bramką.

6
    Kontratak gości. Dobrze piłkę środkiem boiska wyprowadził Popiołek. Zagranie w pole karne Górnika do Smektały. Ten zwlekał z podaniem i stracił futbolówkę.

5
    Kosznik za mocno zagrał na lewą stronę w kierunku Kurzawy. Jednak wciąż gra toczy się z dala od bramki Kasprzika.

4
    Hiszpański faulowany przez Ledecky'ego przy ataku pressingiem. Pierwszą akcję starają się wyprowadzić piłkarze Wisły.

2
    Górnik zaczyna przeważać na boisku. Podanie do Angulo w pole karne, jednak zawodnika gospodarzy zatrzymał Pielach.

1

Przed meczem Stanisław Oślizło otrzymał koszulkę Górnika. Również dołączamy się do życzeń.

Zawodnicy wychodzą już na murawę Stadionu imienia Ernesta Pohla w Zabrzu.

Górnik Zabrze: Kasprzik – Wolniewicz, Danch, Szeweluchin, Kosznik – Wolsztyński, Ambrosiewicz, Matuszek, Kurzawa – Ledecky, Angulo.

Rezerwowi: Pawłowski – Przybylski, Skrzypczak, Cerimagić, Urynowicz, Żurkowski, Pikul

Wisła Puławy: Penkovets – Hiszpański, Gusocenko, Pielach, Łytwyniuk – Patejuk, Głaz, Popiołek, Słotwiński, Smektała – Nowak.

Rezerwowi: Witan – Pożak, Płonowski, Darmochwał, Szczotka, Patora, Turzyniecki

Sędziowie: Artur Aluszyk (Barlinek).

Obie ekipy już są w szatni. Rozgrywanie meczu mogą utrudnić obfite opady śniegu, które pojawiły się nad Zabrzem.
    Czy gospodarze zrobią prezent urodzinowy legendarnemu obrońcy - Stanisławowi Oślizło? Do spotkania zostało około 20 minut.

Górnik jak i Wisła nadal mają szansę przybliżyć się do swoich celów jeszcze przed zimową przerwą. Jednak niezbędne do tego jest wywalczenie trzech punktów w niedzielnej rywalizacji. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo! Początek starcia o godzinie 15:00.

Obie ekipy będą miały utrudnione zadanie w defensywie. W meczu za nadmiar kartek pauzują kolejno: Bartosz Kopacz i Michał Budzyński.
    Garść statystyk przed niedzielnym starciem w Zabrzu.

Natomiast priorytetem piłkarzy Wisły Puławy jest utrzymanie się w szeregach 1. ligi. Zawodnicy Roberta Złotnika na chwilę obecną balansują na granicy spadku. Po szesnastu meczach klub z Puław na osiemnaście punktów, tyle co Olimpia Grudziądz, która znajduję się w strefie barażowej. Niedzielni goście zdecydowanie lepiej radzą sobie z rywalami, którzy są mniej więcej podobnej sytuacji w tabeli. Pokazują to wygrane ze Stalą Mielec 1:0 i z GKS-em Tychy 2:1. Jednak gdy dochodzi do potyczek z zespołami z górnej połowy tabeli, to jest już trochę gorzej: remis z Sandecją Nowy Sącz trzeba znać za pozytyw, to porażki z Pogonią Siedlce 1:2 i z Miedzią Legnica 1:5 tylko potwierdzają tę regułę.

Gospodarze pod wodzą Marcina Brosza mają dość daleką drogę do powrotu do ekstraklasy. "Górnicy" znajdują się na dziewiątej pozycji i tracą aż trzynaście oczek do plasującej się na pierwszym miejscu Chojniczanki Chojnice. Zawodnicy z Zabrza dość wyraźnie spadli z formą. O ile remisy z obecnym liderem 1:1, oraz z GKS-em Katowice również 1:1 i wygraną ze Stomilem 2:0 można uznać za sukces, to podział punktów z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:3 i porażka przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków 0:1 nie napawa kibiców ogromnym optymizmem. Jednak na Stadionie im. Ernesta Pohla gospodarze radzą sobie bardzo dobrze na tle innych klubów – cztery zwycięstwa, dwa remisy i jedna przegrana – to bilans spotkań Górnika w Zabrzu.

Znajdujemy się na półmetku zaplecza ekstraklasy. Jednym z niedzielnych spotkań 17. kolejki 1. ligi będzie starcie Górnika Zabrze z Wisłą Puławy.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.