Siarka T. – Stal S. W. 2:2 (koniec) | Raków – Polonia W. 3:1 (koniec) | Radomiak – ROW Rybnik 2:0 (koniec)
Raków Częstochowa
3:1 (2:1)
Polonia Warszawa
Niedziela 13.11.2016, 13:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • 2. Liga • 17. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:10:53)

Raków Częstochowa umocnił się na miejscu premiowanym awansem, a ponadto jest najlepszym zespołem na półmetku sezonu. Zapewnił to sobie zwycięstwem 3:1 z Polonią Warszawa. Przez około godzinę widowisko było na wysokim poziomie, a koniec jednego ataku był od razu początkiem następnego. Później Raków ostudził zapał beniaminka i zmniejszył tempo rywalizacji. Autorem dwóch bramek i od dziś najlepszym strzelcem gospodarzy jest Tomas Petrasek. Czech musi ustąpić miejsce Margolowi w rankingu goli pod względem urody. Jedyne trafienie dla stołecznego zespołu to dzieło Pieczary.

90+4

90+4
    Wrzutka na drugi słupek zakończona uderzeniem Wierzbowskiego. Zdążyli wrócić gospodarze i zablokować doskonale ustawionego zmiennika.

90+3
    Spokojny chwyt Loski i Pawela został pozbawiony resztki nadziei na przejęcie futbolówki. To już ostatnie sekundy pojedynku w Częstochowie.

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

90
    W końcu ostatnia zmiana personalna w tym spotkaniu. Siedlik zastąpił w Rakowie Kowalczyka.

89
    Czary Piotra Malinowskiego przed polem karnym Polonii Warszawa. Tym razem lekko zmęczony pomocnik zdecydował się na wycofanie futbolówki.

87
    Nie atakują już agresywnie przyjezdni, dlatego Raków utrzymuje się w posiadaniu piłki i zyskuje minutę po minucie.

85
    I kolejna przerwa w grze. Tym razem wykorzystana na zmianę Kmieć za Margola.

83
    Coraz mniej piłki w piłce, choć generalnie ocena meczu będzie wysoka. Obecnie przerwy w grze nie ułatwiają zawodnikom zadania.

81
    Mizgała wraca na boisko po kontuzji, a w jedenastce Rakowa zastąpił Mazana.

80
    Pressing Polonistów wyłącznie na słowo honoru i wyglądają na drużynę, która jest pogodzona z porażką w Częstochowie.

78
    Krąży piłka między zawodnikami z Częstochowy. Umiejętnie włącza się do rozegrania nawet napastnik Płonka.

76
    Czwarta i ostatnia zmiana w zespole ze stolicy Polski. Sauczek za autora jedynego dotychczas gola dla gości Pieczarę.

75
    Bochenek przesadził ze swoim atakiem na futbolówkę i za staranowanie Loski dostał żółtą kartkę.

74
    Dwóch piłkarzy Rakowa składało się do uderzenia po płaskim dograniu Malinowskiego. Żaden nie trafił czysto w futbolówkę.

72
    Faul na połowie przeciwnika i żółta kartka dla zbyt agresywnego Zapaśnika.

70
    20 minut do końca. Spóźnieni kibice Polonii nie widzieli najlepszego okresu w grze swojego zespołu. Po przerwie beniaminek mniej błyskotliwy.

69
    Zmiana napastnika dokonana przez Marka Papszuna. Płonka zastąpił w przodzie Czerkasa.

68
    Malinowski obiegł z dziecinną łatwością Petasza, po czym domagał się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką. Sędzia nie widział złamania przepisów.

67
    Szabat miał na koncie żółtą kartkę, więc trener Polonii wymienił go na Bochenka.

66
    Jednak nie korner, a wrzut z autu dla beniaminka. To w zasadzie bez znaczenia, ponieważ sędzia Marcin Bielawski rychło przerwał grę.

65
    Pawela przejął piłkę po nieudanym wykopie Loski i wywalczył korner dla swojego zespołu.

63
    Raków Częstochowa chce trochę uspokoić i poukładać grę. Lider ma zamiar kontrolować ostatnie dwa kwadranse meczu.

62
    Bezpardonowy atak Szabata w bocznym sektorze boiska na Mazana. Żółta kartka była nieunikniona.

61
    Bardzo wysoko jest ustawiony Loska i dobrze, ponieważ musi stosunkowo często korygować drobne pomyłki swoich obrońców.

59
    Po minucie następna zmiana, tak jakby obie nie mogły być dokonane równocześnie, Zapaśnik za Kluskę.

58
    Pierwsza zmiana dokonana przez trenera Polonii. Na boisku Wierzbowski, a odpoczywa Marczak.

57
    Praktycznie nie ma w tym spotkaniu jałowych fragmentów. Cały czas ktoś atakuje.

56
    Zbyt krótkie odegranie do własnego bramkarza i Loska musiał pognać sprintem, by zabrać piłkę sprzed nosa Kluski.

55
    Ułańska szarża Piotra Malinowskiego. Niezwykła dynamika skrzydłowego, który wymanewrował kilku przeciwników i zbiegł z lewej flanki przed pole karne. Polonię uratowała dopiero interwencja Puska!

54
    Pomocnik Polonii Warszawa próbował dokręcić piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego i musiał być skoncentrowany w tej sytuacji Loska.

53
    Pierwsza szansa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Oczywiście w narożniku boiska Marczak.

52
    Coraz trudniej będzie pozbierać się Polonistom. Być może pomoże im grupa kibiców, która zameldowała się w sektorze gości.

50
    Petrasek robi furorę w bieżącym sezonie. Choć jego głównym zadaniem jest bronienie dostępu do własnego królestwa, został właśnie najlepszym strzelcem Rakowa.
    Druga bramka Petraska.

49
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki TOMAS PETRASEK.

Stoper wybrał się ponownie w pole karne – i słowo sprzed minuty ciałem się stało – dostawił głowę do dośrodkowania z prawego skrzydła. Precyzyjne uderzenie i Raków odzyskał dwubramkowe prowadzenie!

48
    Ponownie uruchomiany podaniem Oziębała i pachnie golem po dośrodkowaniu z prawej flanki boiska.

47
    Pierwsza akcja po zmianie stron. To Raków Częstochowa próbował przedrzeć się prawym skrzydłem i miał jeszcze korner.

46

Piłkarze Rakowa wynurzyli się jako pierwsi z szatni w rytm muzyki. Muszą trochę poczekać na przyjezdnych. W przerwie kosmetyka boiska i te na pewno nie będzie gorsze niż przed nią.

Pojedynek na śniegu może się podobać. Trzy bramki, duża liczba sytuacji podbramkowych i nieustępliwa walka w centrum boiska. Piłkarze serwują interesujące widowisko i oby tak pozostało po przerwie. Bliżej zwycięstwa jest Raków, ale nie utrzymał dwubramkowego prowadzenia. Bramka kontaktowa sprawia, że wynik pozostał sprawą otwartą.

45+1

45
    Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

45
    Kowalczyk został upomniany kartką za spóźniony wślizg. Pomocnik Rakowa nie trafił w piłkę, a w nogi rozpędzonego przeciwnika.

44
    Z problemami, ale skutecznie Pusek. Bramkarz Polonii Warszawa ustawił się odpowiednio i najpierw zneutralizował moc strzału z dystansu, a po chwili złapał futbolówkę!

43
    Rozgorzała walka w centrum boiska, ponieważ obie drużyny mają apetyty, by jeszcze zaatakować w pierwszej połowie.

41
    Cięte dośrodkowanie Figiela wybite przez obrońców ze stolicy Polski. W odpowiedzi stoper Rakowa przeciął dogranie Marczaka.

39
    Marcin Bielawski ostudził sytuację. Skończyło się na upomnieniach słownych.

38
    Emocje poniosły piłkarzy oraz trenerów, którzy kłócą się z arbitrem. Trzy gole i duża liczba sytuacji podbramkowych podgrzały temperaturę spotkania do czerwoności.

37
    Nawet dwa rzuty wolne dla Polonii. Tym razem dobrze ustawili się piłkarze Rakowa Częstochowa i nie pozwolili na oddanie strzału.

35
    Rzut wolny dla Polonii z bocznego sektora boiska, a goście pokazali już, że potrafią zagrozić ze stałego fragmentu.

33
    Kowalczyk składał się do uderzenia z bliska, ale musiał pohamować swój zamiar, ponieważ sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

31
    Wyrównanie wisiało w powietrzu podobnie jak Fabian Pawela, który zapolował na dośrodkowanie z rzutu rożnego i główkował nieznacznie nad poprzeczką!

30
    Trzy bramki w pięć minut i nadal kotłuje się. Aktualnie pod bramką Rakowa, który skomplikował sobie sytuację.

28
    Gol dla Polonii W.!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KRYSTIAN PIECZARA.

Kontaktowe trafienie z 11. metra. Pieczara najpierw położył bramkarza Tomasza Loskę, a następnie zamienił rzut karny w pola pewnym uderzeniem!

26
    Rzut karny dla Polonii Warszawa zanim publiczność skończyła fetować drugiego gola dla Rakowa!
    Efektowne trafienie Margola!

26
    Strzelcem bramki TOMASZ MARGOL.

Przepiękne uderzenie pomocnika z dystansu i Pusek, choć podjął interwencję, nie był w stanie sięgnąć futbolówki szybującej w okienko!

25
    Radość w obozie Rakowa, ponieważ z przewagą bramki będzie się grać gospodarzom zdecydowanie przyjemniej.
    Petrasek rozpoczął strzelanie!

23

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Polonia Warszawa nie przypilnowała skutecznego defensora Rakowa Częstochowa. Strzał głową z bliska i piłka zdążyła odbić się jeszcze od poprzeczki zanim wpadła do siatki!
    Ustawienie beniaminka!

23
    Wrzutka Oziębały z prawego skrzydła zamknięta przez Czerkasa, którego zbyt delikatne uderzenie zdążył wybić tuż sprzed linii bramkowej Oświęcimka.

22
    Gra wznowiona i za rozgrywanie piłki bierze się niepokonana drużyna z Częstochowy.

21
    Krótka przerwa w grze, ponieważ urazu głowy nabawił się kapitan gości Nakrosius.

19
    Jeszcze raz Czarne Koszule i tym razem Loska interweniował na przedpolu. Bramkarz uspokoił sytuację pod bramką Rakowa.

17
    Świetna kombinacja Polonii Warszawa na lewej stronie boiska zakończona podaniem Pieczary do Marczaka. Pomocnik miał przed oczami tylko bramkarza Rakowa Częstochowa i strzelił prosto w niego! Powinien huknąć do siatki.

15
    Na koniec pierwszego kwadransa pojawiły się niedokładności w grze Rakowa Częstochowa. Trener Marek Papszun mobilizuje podopiecznych.

14
    Nieudane prostopadłe zagranie, które odprowadził poza boisko bramkarz Polonii Warszawa. Po chwili Pusek wznowił grę.

13
    Dla odmiany Loska wyszedł w powietrze i zneutralizował miękką wrzutkę z prawego skrzydła. Próba za próbę w szybkim meczu.

11
    Figiel wybił dośrodkowanie Polonii Warszawa z rzutu rożnego, a błyskawiczna kontrakcja Rakowa zakończyła się dośrodkowaniem Malinowskiego w rękawice Puska.

9
    Futbolówka przecina pole karne Polonistów i kibice na trybunach raz po raz wzdychają, że brakuje soczystego strzału.

7
    Oświęcimka był przed polem karnym Rakowa, ale po jego rozrzuceniu akcji gospodarze zablokowali dośrodkowanie.

6
    Poloniści są nękani dośrodkowaniami. Szczególnie dobrze wrzuca piłkę oznaczony numerem "7" Figiel. Pusek musi uwijać się jak w ukropie.

4
    Futbolówka w rękawicach Puska i bramkarz beniaminka uspokaja partnerów po pierwszym szturmie pretendenta do awansu.

3
    Kolejny stały fragment dla Rakowa Częstochowa i piłka po ciętym dośrodkowaniu zatańczyła niebezpiecznie w polu karnym.

2
    Sędzia nie pozwolił Marczakowi kontynuować ataku na połowie Rakowa, ponieważ wcześniej zobaczył faul pomocnika Polonii Warszawa.

1

Wyjście drużyn z tunelu na boisko. Raków Częstochowa w czerwonych koszulkach i niebieskich spodenkach, natomiast goście na biało-czarno.

Piłkarze już kilka minut temu zeszli do szatni z rozgrzewki. Za moment sędzia Marcin Bielawski wyprowadzi ich ponownie na boisko.

Na murawie leży śnieżna pokrywa. Służby porządkowe starają się oznaczyć linie boiska i koło środkowe.

Raków Częstochowa: Loska – Duriska, Petrasek, Góra – Oziębała, Margol, Figiel, Malinowski – Mazan, Kowalczyk – Czerkas.

Rezerwowi: Czapla – Mesjasz, Wojtyra, Płonka, Mizgała, Siedlik, Kmieć.

Polonia Warszawa: Pusek – Szabat, Kokot, Wojdyga, Petasz – Oświęcimka, Nakrosius – Kluska, Pieczara, Marczak – Pawela.

Rezerwowi: Leszczyński – Worach, Bochenek, Ćwik, Zapaśnik, Wierzbowski, Sauczek.

Sędzia: Marcin Bielawski (Katowice).
    Transmisję wideo z dzisiejszego spotkania przeprowadzi strona Śląskie.tv! Wykup dostęp i oglądaj zmagania piłkarzy na żywo!

Transmisja na żywo! Kliknij i oglądaj na żywo!

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku Rakowa Częstochowa. Niepokonany pretendent do awansu podejmie beniaminka Polonię Warszawa. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 13.

Raków to ostatnia niepokonana drużyna w II lidze. Dzięki zwycięstwu w środku tygodnia ze Stalą Stalowa Wola wróciła na pozycję lidera. Teraz musi jej bronić przed atakami Odry Opole, która zwyciężyła w sobotę 1:0 z Polonią Bytom.
    Raków zwyciężył w środku tygodnia!

Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna potrafi korzystać z atutu własnego boiska. Z siedmiu meczów wygrała sześć i podzieliła się punktami z Olimpią Zambrów. Dla odmiany Poloniści nie przywieźli jeszcze pełnej puli z żadnego wyjazdu.

Polonia to beniaminek, którego głównym celem jest utrzymanie na szczeblu centralnym. Tuż przed półmetkiem sezonu Czarne Koszule mają symboliczną przewagę nad strefą spadkową. Uciekną z niebezpiecznego rejonu tabeli, jeżeli sprawią niespodziankę w Częstochowie.
    Polonia chce podbić Częstochowę!

Tydzień temu stołeczna drużyna okrasiła jubileusz powstania klubu zwycięstwem z Kotwicą Kołobrzeg. Było to jej przełamanie po serii bez wiktorii. Być może pozwoli Polonii nabrać swobody i wiary w siebie przed meczem w jaskini lwa.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Gole: 23. Petrasek, 26. Margol, 49. Petrasek – 28. Pieczara (kar.)

Kartki:   45. Kowalczyk (RAK) – 62. Szabat (PLW), 72. Zapaśnik (PLW), 75. Bochenek (PLW)

Raków Częstochowa: Loska – Duriska, Petrasek, Góra – Oziębała, Margol (85. Kmieć), Figiel, Malinowski – Mazan (81. Mizgała), Kowalczyk (90. Siedlik) – Czerkas (69. Płonka).

Zmiany: Czapla – Mesjasz, Wojtyra, Płonka, Mizgała, Siedlik, Kmieć.

Polonia Warszawa: Pusek – Szabat (67. Bochenek), Kokot, Petasz, Wojdyga – Oświęcimka, Nakrosius – Pieczara (76. Sauczek), Marczak (58. Wierzbowski), Kluska (59. Zapaśnik) – Pawela.

Zmiany: Leszczyński – Worach, Bochenek, Ćwik, Zapaśnik, Wierzbowski, Sauczek.

Sędziowie: Marcin Bielawski (Katowice)