Hoffenheim – Hamburg 2:2 (koniec) | Werder – Eintracht 1:2 (koniec)
Werder Brema
1:2 (1:0)
Eintracht Frankfurt
Niedziela 20.11.2016, 17:30 • Weserstadion, Bremen • Niemiecka Bundesliga • Runda 11

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:33:09)

Pierwsza połowa wyrównana z szansami podbramkowymi po obu stronach boiska. Prowadził Werder dzięki trafieniu Grillitscha i był w uprzywilejowanej sytuacji przed drugą częścią widowiska. Eintracht nie zwiesił jednak głów po stracie gola i po przerwie doprowadził do wyniku 2:1. Przyjezdni wywołali sztorm na boisku, kotłowało się pod obiema bramkami i było szalenie interesująco. Eintracht wygrał ten pojedynek zmianami. Do remisu doprowadził Meier, a decydującego gola w 90. minucie zdobył debiutant Barkok. To drużyna z Frankfurtu zostaje w górnej części tabeli, a Werder Brema na jej dole.

90+1
    Rozpoczął się czas doliczony. Werder ma 3 dodatkowe minuty, by choć spróbować zareagować.
    90. Aymen Barkok (FRN) - 1:2

90
    Gol dla Eintrachtu!
    Strzelcem bramki AYMEN BARKOK.

Piękne i ważne uderzenie z 20. metra! Szukali miejsca do oddania strzału piłkarze Eintrachtu, aż w końcu Barkok zdecydował się na techniczną próbę z dystansu w sam narożnik bramki. Wiedwald nie podjął interwencji podobnie jak przy poprzednim golu.

87
    W posiadaniu piłki Eintracht. Powolne rozegranie i próba znalezienia miejsca do oddania strzału.

86
    Chandler popędził prawą stroną boiska. Garcia popełnił już dziś tyle pomyłek, że na jeszcze jedną po prostu nie mógł sobie pozwolić.

85
    Jakby wyciszenie, jakby brak pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwnika, a może zmęczenie, ponieważ druga połowa była szalona.

84
    Koniec festiwalu zmian w Bremie. Niewidoczny Hrgota został zastąpiony przez trenera gości Rebiciem.

83
    Kibice nie pogniewali się za niewykorzystaną sytuację podbramkową na Pizarro, który zwolnił miejsce na boisku Thy.

80
    10 minut do końca regulaminowego czasu i z pewnością jedni i drudzy spróbują przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
    Meier dał świetną zmianę!

79
    Szybko pokazał się Bartels na połowie Eintrachtu Frankfurt i wywalczył korner dla zespołu w biało-zielonych pasiakach.

77
    Gnabry ze swoim żółtym kartonikiem nie zagrażają już Werderowi, a w końcówce zagra Bartels.
    75. Pizarro nie wykorzystał świetnej szansy!

75
    Nie mogą uwierzyć kibice, że Hradecky popisał się tak fenomenalną interwencją! Bramkarz Eintrachtu Frankfurt wyciągnął intuicyjnie prawą dłoń i właśnie tak sparował nad poprzeczkę strzał Pizarro. Napastnik Werderu mógł w tej sytuacji zrobić wszystko!

Gole: 38. Grillitsch – 52. Meier, 90. Barkok

Kartki:   73. Gnabry (BRM) – 24. Mascarell (FRN), 61. Vallejo (FRN)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 4:9. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 1:3. Foule: 21:17.
    Werder Brema: Wiedwald – Gebre Selassie, N. Moisander, Veljković, U. García – Junuzović, Grillitsch (72. Bargfrede), Fritz (C), Gnabry (77. Bartels) – M. Kruse, Pizarro (83. Thy).
    Zmiany: Zetterer – Bauer, Thy, Hajrović, Bartels, Fröde, Bargfrede.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Abraham (C), Hasebe, Vallejo – Chandler, Huszti (46. Meier), Mascarell, Oczipka – Fabián, Gaćinović (74. Barkok) – Hrgota (84. Rebić).
    Zmiany: Lindner – M. Hector, Meier, Rebić, Barkok, Bunjaki, Seferovic.

Sędziowie: Robert Kampka