FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Sobota 26.11.2016, 20:00I liga futsalu - gr. południowa • Runda 9

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W sobotni wieczór zapraszamy na kolejną relację z łódzkiej hali. Malwee Łódź podejmie Orła Futsal Jelcz-Laskowice.

Przyjezdni będą z pewnością ciężkim rywalem dla ekipy Malwee. Po siedmiu rozegranych meczach, Orzeł jest wiceliderem tabeli i wygrał aż pięć meczów. Przegrał jedynie z liderem Gwiazdą Ruda Śląska 1:2.

Gospodarzom zmiana ligi wyszla na dobre. Łodzianie z roku na rok zbierają doświadczenie co w końcu zaowocowało. Póki co Malwee wygrało dwa mecze i z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje ósma lokatę w tabeli.

W minionej kolejce Orzeł pokonał u siebie GKS Tychy 4:2. Malwee zaś przegrało na wyjeździe ze Słomniczanką Słomniki 1:5.

Faworytem meczu są goście, lecz Malwee nie raz pokazywało, że u siebie jest bardzo groźne. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Na relację zapraszamy od 19:30.

Z małym opóźnieniem meldujemy się w Łodzi. Oba zespoły zakończyły rozgrzewkę. Za chwilę podamy składy.

Malwee Łódź: Olejnik (Werner) – Sztaba, Pomykała, Baryła, Wasiak – Młynarczyk, Krysiak, Sobczak, Magnus, Olczak, Wyszkowski, Trzcinka, Pawłowski

Sędziowie: Arkadiusz Piotrowski (Pomorski ZPN), Przemysław Stelmaszczyk (Kujarwsko-Pomorski ZPN), Arkadiusz Baszkiewicz (Łódzki ZPN).
    Zawodnicy już obecni na placy gry. Za chwilę początek spotkania.

00:01

00:20
    Rozpoczęli goście i zablokowane uderzenie Gutierreza z prawej strony boiska.

00:23
    Kolejna próba strzału gości. Niecelnie huknął z dystansu Martinez.

00:50
    Zablokowane płaskie dośrodkowanie Majerza. Od początku bardziej aktywni przyjezdni.

01:11
    Strata Malwee w ataku i po chwili w środku pola faulowany Kucharski.

01:15
    Zablokowane uderzenie Martineza z prawego skrzydła.

01:19
    Od autu na wysokości pola karnego rozpoczną goście.

01:27
    Płaskie zagranie z lewej strony Majerza i łapie Olejnik.

01:36
    Faulowany Kucharski. Rzut wolny dla Orła.

01:39
    Niezbyt dobrze rozegrany stały fragment gry. Nadal jednak przy piłce goście.

02:07
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!

Goście w końcu dopięli swego. W środku pola świetnie zmylił rywali Kucharski, odegrał do niepilnowanego JOSE LUISA SANTIAGO GUTIERREZA, a ten tylko dostawił stopę i mamy 1:0 dla Orła!

02:30
    Kolejna płaska centra w pole karne Malwee i bronią się łodzianie.

02:55
    Pierwsza próba strzału gospodarzy. Chybił z dystansu Wasiak.

03:14
    Nie mogą wyprowadzić akcji z własnej połowie gospodarze. Wysoki pressing i szybka gra Orła.

03:34
    Dziubczyńśki fauluje Sztabe. Rzut wolny dla Malwee.

03:35
    Zablokowane uderzenie Wasiaka.

03:38
    Kolejna próba Wasiaka i ponownie blokują goście.

03:55
    Szukał partnera prostopadłym podaniem Witek. Zatrzymał jego zagranie Olczak. Aut dla gości.

04:07
    Dobre zagranie w kierunku Pomykały. Ten przepchnął rywala i oddał strzał. Został on jednak zablokowany przez jednego z graczy Orła.

04:17
    Kolejne uderzenie na bramkę gości. Pewnie tym razem broni Wiegels.

04:52
    Sztaba w porę zatrzymuje podanie po linii do Jaskólskiego.

04:59
    Szybciej i zdecydowaniej grają goście. Malwee musi spróbować się dostosować do rywali.

05:03
    Źle rozegrana piłka z linii bocznej przez Malwee. Strata łodzian.

05:21
    Dłużej rozgrywali piłkę goście, lecz ostatecznie gubią piłkę . Rozpocznie Olejnik.

05:32
    Faulowany Pomykała.

05:48
    Z fałsza uderzał Jaskólski z lewego skrzydła. Piłka minęła bramkę Olejnika.

06:00
    Dobra kombinacyjna akcja łodzian. Uwolnił się Krysiak, a jego strzał został zablokowany.

06:22
    Płaskie zagranie do środka Jaskólskiego wyłapuje Olejnik.

06:41
    Lekki strzał z daleka Pawłowskiego. Bez trudu broni Wiegels.

06:50
    Strzał z dystansu Baryły na rzut rożny wybija bramkarz Orła.

06:52
    Kolejna próba Malwee. Tym razem niecelna.

07:05
    Kolejny raz gubią piłkę goście. Rozpocznie Olejnik.

07:28
    Kucharski umiejętnie minął rywala na lewym skrzydle. Próbował po chwili zagraćdo środka, lecz przejęli piłkę łodzianie.

07:42
    Zablokowane uderzenie z dystansu Martineza.

08:06
    Dwójkowa akcja Martineza z Kucharskim. Tylko dobra interwencja Olejnika ratuje Malwee.

08:27
    Sztaba fauluje Majerza na prawym skrzydle. Rzut wolny.

08:28
    Rozegranie do Martineza, a ten uderzył nad poprzeczką.

08:44
    Kolejna próba Martineza. Ponownie w akcji dwójkowej z Kucharskim postraszyli łodzian. Zaczęło się jednak od straty w ataku gospodarzy.

09:02
    Zablokowana centra Gutierreza. Od autu Orzeł.

09:08
    Gutierrez nastrzelił Majerza, który stał może metr bądź dwa przed linią bramkową. Piłka jednak nie odbiła się na tyle dobrze, aby wpaść do siatki. Było groźnie.

09:35
    Niecelnie dogrywa do boku Majerz. Strata.

09:40
    Fauluje Pomykała. Rzut wolny dla Orła.

10:08
    Długo rozgrywali akcję goście i tracą piłkę.

10:15
    Urwał się na lewym skrzydle Kucharski i zdecydował się na uderzenie. Dobrze broni Olejnik. Korner dla gości.

10:17
    Nie trafia w zawieszoną piłkę Majerz.

10:37
    Niecelna próba z dystansu Dziubczyńśkiego.

11:35
    Minął rywala Dziubczyńśki i zdecydował się na strzał. Piłka musnęła jeszcze nogę Młynarczyka. Korner dla gości.

12:16
    Indywidualnie próbował zaatakować Sztaba. Traci jednak piłkę.

12:34
    Wysokie zagranie Młynarczyka do Pomykały. Ten zgrywa głową do .... nikogo.

12:49
    Płaska centra Kozaka. Interweniuje Olejnik.

12:58
    Zablokowane uderzenie Wasiaka z lewego skrzydła.

13:36
    Niecelnie do boku zagrywa Martinez i od autu rozpocznie Malwee.

13:43
    Strata Malwe. Trzech na dwóch wyszli goście i za mocno zagrywa do środka Gutierrez.

13:56
    Korner dla Malwee.

14:00
    Płasko bita piłka i łapie ją Wiegels.

14:26
    Fatalnie podaje Krysiak, lecz ponownie goście nie potrafią wykorzystać błędu zawodnika Malwee.

15:05
    Dwójkowa akcja Pawłowskiego z Pomykałą. Strzał tego pierwszego minimalnie chybia bramkę Orła.

15:21
    Gutierrez pognał skrzydłem, zagrał do Martineza, który po chwili wyłożył piłkę Dziubczyńśkiemu, a ten fatalnie chybił.

15:38
    Jak w masło wszedł pod pole karne Martinez i próbował zagrać do Kucharskiego. Dobrze zatrzymał to zagranie Baryła.

15:52
    Czas dla trenera Malwee.

15:57

15:58
    Gol dla Malwee!

A jednak gol dla Malwee! Sztaba zagrywa z rzutu rożnego do niepilnowanego KRYSTIANA POMYKAŁY i mamy remis!

16:50
    Pomykała blokuje centrę Matejki.

16:54
    Ależ okazja gości! Majerz z metra trafia w Olejnika. Po chwili dobija piłkę, ale bramkarz Malwee ponownie nie daje się pokonać!

17:13
    Kolejna próba Majerza i dobrze broni Olejnik. Rzut rożny.

17:14
    I ponownie Majerz i następny korner.

17:26
    Daleki przerzut do Dziubczyńskiego. Przechwtytuje Sztaba.

17:35
    Krysiak fauluje Dziubczyńśkiego. Było to piąte przewinienie Malwee!

17:35

Bramkę zdobywa GERARD GONZALEZ MARTINEZ.

18:05
    Zablokowane płaskie zagranie Majerza ze skrzydła.

18:18
    Kucharski fauluje Młynarczyka przy próbie wyprowadzenia akcji.

18:31
    Gubi piłkę Młynarczyk, lecz Kucharski niedokładnie zagrywa i rozpocznie Olejnik.

18:53
    W boczną siatkę huknął Majerz.

19:10
    Zablokowane uderzenie z powietrza Pomykały.

19:15

19:20
    Strzał z dystansu Pawłowskiego pewnie łapie Wiegels.

19:38
    O czas prosi trener Orła.

19:45
    Niecelny strzał z dystansu Gutierreza.

19:55
    Indywidualnie próbował Pomykała, lecz nieskutecznie.

20:00
    Zasłużone prowadzenie gości do przerwy. Mimo dość wyraźnej przewagi jedynie jedna bramka dzieli oba zespoły. Malwee dobrze radzi sobie w defensywie. Tylko czy zaryzykuje po przerwie? Wracamy za kilkanaście minut.

Zawodnicy wracaja na plac gry.

20:01

20:16
    Szybko rozpoczęli goście i Dziubczyński wywalczył aut.

20:30
    W słupek trafia Dziubczyński!

20:43
    Kolejny strzał na bramkę Olejnika. Tym razem pewnie broni łódzki golkiper.

21:15
    Płaska centra Dziubczyńskiego i blokuje Wasiak.

21:26
    Dwa uderzenia Gutierreza. Najpierw zablokowane, a po paru sekundach pewnie broni Olejnik.

21:32
    Kolejna zablokowana próba Gutierreza.

21:59
    Majerz wywalczył korner na prawym skrzydle. Ponownie od pierwszych minut ruszyli odważnie zawodnicy gości.

22:05
    Wysoko nad bramką uderzył Dziubczyńśki.

22:40
    Olejnik broni strzał Dziubczyńśkiego. Zawodnik Orła dochodzi jeszcze do dobitki i trafia w słupek!

23:27
    Łodzianie złapali lekko kontakt z rywalem i powoli próbują wydostać się z naporu Orła.

23:41
    Zbyt mocne zagranie Dziubczyńśkiego do Kucharskiego. Od bramki Olejnik.

23:54
    Wiegels broni uderzenie Młynarczyka. Rzut rożny.

23:58
    Zablokowany strzał Pawłowskiego. Kolejny korner.

24:00
    Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

24:13
    Martinez dobrze wypatrzył Gutierreza, a ten fatalnie przestrzelił z prawego skrzydła.

24:40
    Aktywniejsi nadal goście, lecz nie potrafią przedrzeć się przez łódzki "mur".

25:11
    Faulowany Pawłowski.

25:27
    Zaostrza się gra w łódzkiej hali i panuje coraz większa nerwowość.

25:45
    Gubią piłkę goście. Trójką wychodzi Malwee, ale Sztaba podejmuje złą decyzję i zażegnali niebezpieczeństwo gracze Orła.

26:28
    Złę wyprowadzenie akcji przez Kucharskiego, lecz Pomykała po chwili zbyt słabo podaje do kolegi z zespołu.

26:41
    Płaska centra Krysiaka minęła wychodzącego Wiegelsa. Nie dopadł do niej jednak Pomykała!

27:00
    Zablokowany strzał Krysiaka.

28:00
    Długa piłka do Sztaby. Pewnie wychodzi z bramki Wiegels.

28:24
    Zablokowane uderzenie z prawego skrzydła Wasiaka.

28:34
    Pawłowski nastrzelił centrą Wasiaka, lecz piłka odbiła się od niego nieszczęśliwie dla łodzian. Rozpocznie Wiegels.

29:15
    Pawłowski fauluje Dziubczyńśkego bardzo blisko pola karnego! Rzut wolny.

29:16

Krótko rozegrany rzut wolny i po chwili pakuje piłkę do siatki JOSE LUIS SANTIAGO GUTIERREZ!

29:38
    Nad bramką uderzył z dystansu Krysiak.

30:13
    Martinez zagrywa do Kucharskiego, ten oddaje strzał i trafia w Pawłowskiego, który zagrywa ręką w polu karnym!

30:13
    Czerwona kartka dla Pawłowski (Malwee Łódź).

30:13

GERARD GONZALEZ MARTINEZ nie myli się i podwyższa prowadzenie!

30:38
    O czas prosi trener Malwee.

30:40
    Nad bramką uderzył Pomykała.

31:05
    Kolejna próba gospodarzy. Wasiak uderzył nad bramką.

31:23
    W słupek trafił z rzutu wolnego Krysiak!

32:07
    Długo rozgrywali akcję goście, aż w końcu stracił piłkę Dziubczyńśki.

32:19
    Pomykała przegrywa pojedynek z Wiegelsem!

32:27
    Wiegels pewnie broni strzał Trzcinki.

33:22
    Daleki wyrzut Olejnika do Trzcinki. Wychodzi pewnie Wiegels.

34:00
    Sześć minut do końca. Nie zapowiada się, aby Malwee złapało kontakt z Orłem.

34:18
    Kąśliwe uderzenie gospodarzy. Wiegels interweniuje przed siebie, lecz zbyt późno do dobitki zebrał sie Sztaba.

35:02

35:11
    Techniczne uderzenie Baryły i pewnie interweniuje Wiegels.

35:40
    Górne zagranie do Pomykały. Piąstkuje Wiegels.

35:59
    Wysoki pressing łodzian i rozpoczną od autu.

36:36
    Dwa uderzenia Majerza. Najpierw zablokowane, a następnie niecelne.

36:56
    Rzut wolny dla Malwee w środkowej strefie.

37:22

Tracą piłkę gospodarze, KAMIL KUCHARSKI wychodzi sam na sam z Olejnikiem i lobuje go!

38:11
    Indywidualnie próbował na skrzydle Trzcinka, lecz traci piłkę.

38:24
    Obok bramki uderzył Magnus.

38:40

38:42
    Dobrze interweniuje Wiegels. Kolejny rzut rożny.

39:00
    Minuta do końca. Łodzianie już chyba tylko czekają na końcowy gwizdek.

39:15
    Wyszkowski podaje do Trzcinki. Ten zagubił sie, bedąc tyłem do bramki i ostatecznie stracił piłkę.

39:30
    Niecelnie z dystansu Kozak.

Koniec meczu. (21:44:48)
    Dwie bramki do przerwy i trzy po przerwie i wicelider wywozi z Łodzi trzy punkty. Malwee nie potrafiło w drugiej części gry znaleźć sposobu na rywali i ostatecznie przegrało mecz. Dziękujemy za uwagę.

Adrian Somorowski

Gole: 16. Pomykała (Sztaba) – 3. Gutierrez (Kucharski), 18. Martinez (10 m rzut karny), 30. Gutierrez (Martinez), 31. Martinez (kar.), 38. Kucharski

Kartki:   31. Pawłowski (LDZ)

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Wiegels (Konieczny) – Gutierrez, Martinez, Kucharski, Majerz – Witek, Jaskólski, Dziubczyński, Kozak, Matejko