Watford – Stoke 0:1 (koniec) | Arsenal – Bournemouth 3:1 (koniec) | Man Utd – West Ham 1:1 (koniec)
Southampton – Everton 1:0 (koniec)
Watford F.C.
0:1 (0:1)
Stoke City F.C.
Niedziela 27.11.2016, 13:00 • Vicarage Road, Watford • Angielska Premier League • Runda 13

Stoke City wygrywa 1:0 z Watford po niezbyt ciekawej rywalizacji. Obie drużyny mnóstwo się faulowały, a emocji pod bramkami poszczególnych ekip było, jak na lekarstwo. Jeden gol wystarczył, aby przesądzić o losie spotkania, a to Gomes zaliczył samobójczą wpadkę.
    To wszystko na dziś, zapraszamy do pozostałych relacji na naszym portalu! (15:03:45)
    Druga połowa nie przyniosła rozstrzygnięć! Stoke wywozi 3 punkty!

90+4

90+4
    Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się na Vicarage Road! Stoke City potrafiło oddalić grę od własnej bramki i jeszcze jeden niecelny strzał Imbuli, a arbiter używa gwizdka po raz ostatni!

90+3
    Behrami również zgarnia karę indywidualną w ostatnich minutach. Nie zagra on w kolejnym spotkaniu Premier League!

90+1
    Teraz Stoke będzie miało nieco więcej wolnego miejsca. Pieters postanowił przymierzyć z dystansu, ale kilkadziesiąt centymetrów obok bramki Gomesa!

90+1
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!
    90. Faul Britosa na drugą żółtą kartkę:

90
    Britos taktycznie przerywa kontratak Stoke City, a to może oznaczać tylko jedno! Druga żółta kartka i gospodarze będą kończyć ten mecz w osłabieniu!

89
    Gospodarze zyskują jeszcze jeden rzut rożny! Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry przed nami!

88
    W ostatnim okresie gry Watford ma ogromną przewagę w posiadaniu piłki. Widzimy już tylko i wyłącznie ataki gospodarzy, ale wciąż nie przynoszą one skutku w postaci gola!

87
    Diouf na chwilę opuszcza murawę, ale po chwili zapewne na nią powróci. Od bramki grę rozpoczyna Grant.

86
    Stoke już nawet nie myśli o konstruowaniu akcji ofensywnych. Jedynym zadaniem jest utrzymanie jednobramkowej przewagi do ostatniego gwizdka sędziego! Capoue daleko od bramki!

84
    Trochę niepewne zachowanie Granta kilka metrów od własnej bramki! Do strzału z ostrego kąta doszedł Okaka, ale tylko w boczną siatkę! Widzimy ile zamieszania wniósł ze sobą ten zawodnik!

83
    Mała przepychanka w szesnastce Stoke, ale arbiter nie podejmuje decyzji o podyktowaniu jedenastki dla Watfordu! Zwiększają nam się emocje i ta końcówka będzie naprawdę gorąca!

82
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Marko Arnautović, na boisku pojawia się Peter Crouch.

81
    Okaka znów straszy defensywę Stoke! Tym razem był powstrzymywany przez Pietersa w polu karnym, ale arbiter nie dostrzegł tam przewinienia!
    Czy gospodarze wyrównają w ostatnich 10 minutach?

80
    Watford nie ma już nic do stracenia i miejscowi doskonale o tym wiedzą! Szaleńcze ataki i tym razem to Janmaat kończy akcję strzałem z dalszej odległości – obok bramki Granta!

79
    Gospodarze wykorzystali już wszystkie roszady w swojej ekipie. To właśnie wprowadzony Okaka zrobił trochę zamieszania w szesnastce Stoke City, ale nie mógł uderzyć!

78
    Zmiana w drużynie Watford F.C.: z boiska schodzi Nordin Amrabat, na boisku pojawia się Stefano Okaka.

78
    To Szwajcar podbiegł do futbolówki i uderzał na wysokości kolan! Piłka wpada prosto na gęsty mur i Watford wybiega z kontrą!

76
    Teraz już było przewinienie Capoue! To może być idealna okazja do uderzenia bezpośrednio z rzutu wolnego! Shaqiri zgłasza swoją gotowość do strzału na bramkę Gomesa.

75
    Walters podłożył się Britosowi i chciał wymusić rzut karny dla Stoke! Arbiter pokazuje, że do niczego nie doszło i nakazuje dalszą grę! Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry!

74
    Jakby trochę wiatru w żagle nabrali gospodarze, którzy od kilku minut zażarcie atakują! Pieters zgrywa głową do swojego bramkarza, koniec akcji gospodarzy.

73
    Wydawało się, że już nic nie wyniknie z rzutu wolnego, ale Grant dość niepewnie piąstkuje futbolówkę przy słupku swojej bramki! W głębokiej defensywie wciąż goście!

72
    Kolejne przewinienie gości i Watford ma okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego niedaleko pola karnego Stoke! Może teraz dopną swego?

71
    Amrabat bardzo ofiarnie walczył o futbolówkę i zdołał zatrzymać akcję Stoke na lewym skrzydle. Od wrzutu z autu rozpoczną przyjezdni, ale dzięki Amrabatowi nie przesunęli się do przodu.

70
    Zostaje 20 minut nadziei gospodarzy na wywalczenie chociażby jednego punktu w tym spotkaniu! To nie będzie łatwe, patrząc jak grają miejscowi. Watford praktycznie nie istnieje w ofensywie.

69
    Shaqiri dośrodkowuje z narożnika boiska, ale pierwszy z obrońców oddala zagrożenie. Watford wybiega z atakiem pozycyjnym, lecz po chwili traci futbolówkę. Zaczynają się gwizdy z trybun podsumowujące grę Watford.

68
    Chociaż trzeba przyznać, że to goście mają znacznie większą chęć do gry i częściej goszczą pod bramką Gomesa. Będzie rzut rożny dla Stoke City.

67
    Cóż, dzisiejsze zawody są po prostu kiepskie i niewiele wskazuje, aby miało się to zmienić w kolejnych, najbliższych minutach. Wciąż liczymy na większe emocje, ale remis chyba byłby najbardziej sprawiedliwy.

65
    Następny atak Watfordu przynosi kolejny rzut rożny! Pasowałoby, żeby miejscowi w końcu doszli do groźnego ataku, którego w tym meczu w zasadzie jeszcze nie przeprowadzili!

64
    Diouf próbuje uciekać za linię obrońców, ale nie przypilnował linii spalonego. Chorągiewka asystenta sędziego w powietrzu!

62
    Pieters położony na murawę w dość brzydki sposób, ale arbiter zdecydowanie zwolnił wręczanie kolejnych kartek. Po krótkiej przerwie wracamy do gry.

61
    Miejscowi podają, podają, ale zupełnie nic konkretnego nie potrafią stworzyć. Jak już zbliżą się do pola karnego Stoke, to następuje strata posiadania futbolówki.
    Dobry mecz Imbuli!

60
    Godzina gry już za nami, a my wciąż czekamy na jakieś sytuacje podbramkowe! Bardzo ostry jest dzisiejszy mecz, a piłkarze jakby na drugi plan zrzucili poziom gry piłkarskiej, a szkoda.

58
    Adam upada na murawę po brzydkim wejściu Janmaata, ale arbiter wciąż oszczędza Holendra. Watford jest spóźnione praktycznie w każdej stykowej sytuacji.

57
    Dobra sytuacja Stoke! Dośrodkowanie z rzutu wolnego spada prosto na głowę Waltersa, ale ten przestrzela z obrońcą na plecach! Od bramki rozpoczyna Gomes.

56
    Zmiana w drużynie Watford F.C.: z boiska schodzi José Holebas, na boisku pojawia się Odion Ighalo.

55
    Szykuje się kolejna roszada w drużynie gospodarzy. To chyba najwyższy moment, bo gra zupełnie się nie klei Watfordowi. A Stoke w każdej chwili może podwyższyć prowadzenie.
    Sporo walki na boisku!

53
    Janmaat zupełnie niepotrzebnie fauluje w walce o piłkę. Watford traci akcję na połowie przeciwników, a w dodatku Janmaat zbiera kolejne "punkty" na żółtą kartkę.

52
    Atakują raz jedni, raz drudzy, ale pod poszczególnymi bramkami nie widzimy większego zagrożenia. Brakuje tych ostatnich podań, które otwierałyby drogę do goli.

51
    Atakuje Stoke i kolejną sytuację ma Arnautović, który chyba jednak nie miał pomysłu na zakończenie swojego ataku. Uderzenie ląduje na nogach blokujących obrońców!

50
    Miejmy nadzieję, że druga połowa dołoży nam kilka cennych trafień, bo w tym spotkaniu zdecydowanie tego brakuje!

49
    Znów to Stoke stara się prowadzić grę i goście wymieniają większą ilość podań w środkowej strefie boiska. Watford nie potwierdza dziś swojego wysokiego miejsca w tabeli.

47
    Natychmiastowy kontratak Stoke! Arnautović chciał podawać do wolnego partnera, ale Walters nie zdążył do futbolówki! To byłby strzał na pustą bramkę i stuprocentowe 2:0!

46
    Gospodarze wznawiają grę po przerwie. Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady, a więc gramy w tych samych ustawieniach!

46

Wracamy na Vicarage Road! Piłkarze są już na murawie!

Nie widzieliśmy porywającego widowiska na Vicarage Road. Stoke uzyskało minimalną przewagę i na razie udaje się ją utrzymać. Watford nie potrafi zagrozić bramce Granta, który do tej pory nie musiał ani razu pokazywać swoich umiejętności. Liczymy na większe emocje po przerwie, jest o co grać! Zostańcie z nami.
    To Stoke jest bliższe zwycięstwa po 45 minutach!

45+3

45+3
    Glen Johnson przewraca rywala we własnym polu karnym, ale pierwsze trafia w futbolówkę! Czysta interwencja Anglika, który nawet nie powoduje rzutu rożnego!

45+2
    Stoke City praktycznie już nie atakuje i głównym zadaniem gości jest zabezpieczenie własnej bramki do końca tej pierwszej odsłony. Watford w ataku pozycyjnym, ale bezskutecznie.

45+1
    Aż 3 minuty doliczone do czasu pierwszej połowy!

45
    Imbula wchodzi w nogi Capoue i arbiter wciąż czeka z pierwszą kartką dla zawodnika Stoke. Gospodarze nie spieszą się z rozegraniem tego stałego fragmentu gry.

44
    Miejscowi mają ogromną ochotę na wyrównanie rezultatu jeszcze przed przerwą, ale to nie będzie takie proste. Watford na razie bije głową w mur.

43
    Kolejne protesty z trybun w Watford! Arbiter znów odgwizduje rzut wolny po faulu jednego z gospodarzy i również szkoleniowiec Watfordu interweniuje u sędziego technicznego.

42
    Coraz większe emocje biją z Vicarage Road! To gospodarze zgarniają żółte kartki, ale piłkarze Stoke również mają swoje za uszami, czego domagają się miejscowi.

41
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony! Czy któraś z drużyn postawi na większe ryzyko i spróbuje strzelić jeszcze przed zejściem do szatni?

40
    Holebas jeszcze zostaje wpisany do notesu sędziego, chyba po niepotrzebnych protestach. Widzieliśmy jednak, że Diouf wręcz wyskoczył na jego plecy.

39
    Shaqiri próbował coś zdziałać w akcji indywidualnej, ale nie miał szans w walce z dwójką obrońców. Jeszcze piłkę przejmuje Diouf, który wywalcza rzut rożny!

38
    Diouf wraca do defensywy, aby wspomóc kolegów i świetnie się to opłaciło! Został sfaulowany przez nacierającego Caboue i znów spokojnie mogą rozpocząć goście.

37
    Niestety dla widowiska, nic takiego się nie stało. Zbyt mocna główka Prödla wylatuje ponad bramkę Granta, który będzie wznawiał dalekim wykopem.

36
    Behrami ładnie zastawił futbolówkę i pozwolił się sfaulować. Watford będzie miało okazję do dośrodkowania i poszukania bramki wyrównującej po rzucie wolnym.

35
    Widać, że gospodarze są dziś po prostu słabszą ekipą, chociaż ligowa tabela świadczy zupełnie o czymś innym. To Stoke ma problemy w bieżącym sezonie, dzisiaj goście mogą zdobyć jakże cenne punkty.

34
    Watford rusza z kontratakiem i wywalcza rzut rożny! Czy gospodarze odpowiedzą w taki sam sposób, jak stracili gola przed kilkoma minutami?

33
    Zupełnie nieudana próba dośrodkowania w wykonaniu piłkarza Stoke. Zbyt długa wrzutka leci prosto w ręce interweniującego Gomesa.

32
    Zdecydowanie ożywiło się to spotkanie po pierwszym trafieniu! Teraz to Stoke wycofało swoją jedenastkę i spokojnie wyczekuje na ruchy gospodarzy.

30
    Jak zareagują teraz gospodarze, którzy wręcz muszą rzucić się do ataku? Charlie Adam fauluje i miejscowi domagają się rzutu karnego!
    29. Heurelho Gomes (STK) - 0:1

29
    Gol dla Stoke!

Pierwszy rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu i Stoke od razu obejmuje prowadzenie! Dośrodkowanie z narożnika prosto na głowę Charliego Adama, który uderza w słupek, a samobója zalicza HEURELHO GOMES!

28
    Robi nam się bardzo brzydkie spotkanie. W zasadzie w każdej minucie mamy jakieś przewinienie, a to bardzo spowalnia boiskowe poczynania. Teraz to Capoue naraził się sędziemu, to ostatnie ostrzeżenie.

27
    Britos jest kolejnym zawodnikiem, który zostaje wpisany do notesu sędziego. Zupełnie zdziwiony jest zawodnik gospodarzy, ale niesłusznie.

26
    Natychmiast odpowiadają zawodnicy Stoke, którzy doszli do uderzenia! Dośrodkowanie na głowę Waltersa, ale ten był w ciężkiej sytuacji, aby zdziałać coś większego.

25
    Pereyra znalazł sobie trochę wolnego miejsca i postanowił technicznie przymierzyć na dalszy słupek! Nie wyszła ta próba Argentyńczykowi i od bramki rozpocznie Grant.

24
    Na prawym skrzydle próbuje przedrzeć się Amrabat, ale arbiter wskazuje na jego przewinienie! Dość wybuchowa reakcja tego piłkarza i za protesty zostaje ukarany pierwszą kartką.
    23. Tak prezentują się dzisiejsze stroje!

22
    Trochę kiepskie jest to spotkanie. Widzimy naprawdę mało sytuacji podbramkowych, nie mówiąc już o bramkach. Czekamy na większy poziom emocji w Watford.

21
    Zmiana w drużynie Watford F.C.: z boiska schodzi Younès Kaboul, na boisku pojawia się Christian Kabasele.

18
    Po chwili wracamy do gry. Watford przez chwilę gra w osłabieniu i Stoke z pewnością będzie chciało to wykorzystać! Zaraz dojdzie jednak do pierwszej zmiany.

17
    Kaboul upada na murawę i to może być koniec gry dla tego zawodnika. Potrzebna jest pomoc lekarzy i chyba będzie konieczna pierwsza zmiana.

15
    Właśnie takich okazji szukają gospodarze! Capoue przejął futbolówkę po błędzie obrońcy, a następnie zdecydował się na strzał! Chyba nieco pospieszył się z tą decyzją zawodnik Watfordu. Kwadrans gry już za nami!

14
    Przyjezdni starają się zagrozić praktycznie każdym możliwym sposobem. Są próby oskrzydlające, jak i gra środkiem pola. Na razie bezskutecznie, a Watford wyczekuje okazji do kontrataku.

13
    Piłkarze Stoke mają na razie 60% posiadania piłki. Jest to bardzo zauważalne, to Watford głównie biega za piłką. Ale jest jeszcze sporo czasu.

12
    Teraz to Diouf wybiegał do zagrania w stronę linii końcowej! Ładnie przedarł się przez defensywę, ale jego wrzutka na 5. metr minęła się z adresatem! To mogło zakończyć się nawet golem!

10
    Stoke wymieniało podania, ale dość nierozważnie! Janmaat przejmuje futbolówkę i pędzi w stronę Granta! Uderzenie z dalszej odległości ląduje prosto w rękach golkipera Stoke!

9
    Wciąż w ataku pozycyjnym są piłkarze Stoke, którzy wymieniają większą ilość podań w środkowej strefie boiska.

8
    Wyrównane są te zawody, ale to Stoke ma optyczną przewagę. Miejscowi mają ogromne problemy z przedostaniem się pod pole karne Granta, który na razie nie ma zbyt wiele pracy.

7
    Zakotłowało się w szesnastce Watfordu, ale obrońcy ostatecznie oddalają zagrożenie! Gomes świetnie wybronił jeszcze uderzenie Shaqiriego!

6
    Przyjezdni mają stały fragment gry w bardzo dobrej lokalizacji, aby zagrozić gospodarzom bezpośrednio z rzutu wolnego! Czy będziemy mieć pierwszego gola?

5
    Holebas starł się w powietrznej walce z Dioufem i będzie dłuższa przerwa. Medycy wkraczają na murawę.

3
    Watford w końcu przesuwa się do przodu i gospodarze odzyskują futbolówkę na połowie przeciwników! W dodatku fauluje jeden z gości i mamy pierwszy rzut wolny.

2
    Stoke od razu wybiega wysokim pressingiem i stara się zepchnąć rywala do defensywy. Miejscowi spokojnie oddalają zagrożenie i nie panikują.

1
    Zaczynają ze środka zawodnicy Stoke, którzy grają w błękitnych strojach! Gospodarze w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach! Liczymy na kapitalne zawody na Vicarage Road!

1

Obie jedenastki wychodzą już na murawę w Watford! Przed nami przywitanie drużyn oraz losowanie stron.
    To będzie jubileuszowy mecz Capoue:

Watford F.C.: Gomes – Prödl, Kaboul, Britos – Janmaat, Behrami, Capoue, Holebas – N. Amrabat, Deeney (C), Pereyra

Stoke City F.C.: Grant – Johnson, Martins Indi, Muniesa, Pieters – Adam, Imbula – Walters (C), Shaqiri, Arnautović – Diouf

Sędziowie: Bobby Madley.
    Zestawienie Stoke:

Skład Watford:

Startujemy w niedzielne popołudnie! Zapraszamy wszystkich Państwa do śledzenia relacji na żywo na naszym portalu. Oczywiście nie zabraknie podsumowania goli w postaci gifów! Bądźcie z nami.
    Znamy arbitra głównego niedzielnych zawodów!

Poprzednia kolejka

Przed tygodniem Watford podejmował u siebie samego mistrza Anglii – Leicester! Po bardzo ciekawym pojedynku tryumfowali 2:1 właśnie gospodarze!
    Stoke także grało u siebie. Gościem było Bournemouth, ale Stoke nie potrafiło wywalczyć chociażby punktu (0:1).

Gospodarze plasują się znacznie wyżej, bowiem na 8. miejscu. Watford regularnie punktuje i zgromadził już 18. "oczek". Czy miejscowi awansują jeszcze wyżej? Do "przeskoczenia" jest Everton oraz Manchester United!
    W zeszłym sezonie tak tryumfowało Stoke!

Przyjezdni przystępują do tego spotkania z gorszej pozycji. Stoke aktualnie plasuje się na 14. pozycji, a na swoim koncie ma dotychczas 13 zebranych punktów. Jest jednak szansa na awans o kilka pozycji, bowiem zespoły wyżej notowane już grały.

Zapraszamy do relacji na żywo z kolejnych spotkań 13. kolejki angielskiej Premier League! W niedzielne popołudnie Watford podejmie u siebie Stoke City!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.