AS Nancy – Metz 4:0 (koniec) | Saint-Étienne – Olympique 0:0 (koniec) | Bastia – Bordeaux 1:1 (koniec)
Toulouse – Montpellier 1:0 (koniec) | Nantes – Lyon 0:6 (koniec) | Guingamp – Nice 0:1 (koniec)
PSG – Angers 2:0 (koniec)
Paris Saint-Germain
2:0 (1:0)
Angers SCO
Środa 30.11.2016, 21:00 • Parc des Princes, Paryż • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 15

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (23:06:04)

Paris Saint-Germain zostało wiceliderem Ligue 1 po zwycięstwie 2:0 z Angers SCO. Drużyna Grzegorza Krychowiaka, który zagrał 90 minut, przeważała przez większą część spotkania, a po przerwie, mając gola przewagi, kontrolowała wydarzenia. Pojedynek mógł potoczyć się sensacyjnie w pierwszej połowie, kiedy uderzenie Pepe było nieznacznie obok bramki, a próbę N'Doye wybił Thiago Silva. Brazylijczyk zdobył później gola i był bohaterem spotkania. Wynik ustalił na 2:0 Cavani i upamiętnił tym trafieniem ofiary katastrofy lotniczej w Kolumbii.

90
    Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.
    88. Słupek po strzale Jese Rodrigueza!

88
    Jese Rodriguez w słupek! Mocne i wydawało się precyzyjne uderzenie obok rozpaczliwie interweniującego Michela. A jednak Angers SCO miało szczęście i nie straciło trzeciego gola.

87
    Callegari za Lucasa Mourę, który chyba był gwarancją najlepszej rozrywki w końcówce spotkania.

86
    Mocne, agresywne wstrzelenie Lucasa Moury, który zachował dużo energii i w końcówce spotkania rozrywa defensywę Angers SCO. Zabrakło kogoś, by zamknąć akcję!

85
    I doigrał się żółtego kartonika Krychowiak. Polak będzie musiał uważać w końcówce spotkania.

83
    Strzał Meuniera bardzo daleki od ideału, jak wiele dziś zagrań prawego defensora.
    82. Augustin trafił w boczną siatkę!

82
    Podanie z głębi pola w kierunku błyskawicznie biegnącego Augustina. Zmiennik Paris Saint-Germain miał mnóstwo energii, obiegł bramkarza, ale za bardzo wygonił się do boku i uderzył w boczną siatkę!

80
    Pierwsza kartka dla piłkarza Angers SCO. Sędzia został sprowokowany przez ostro faulującego Diedhiou.
    Cavani przechodzi do historii klubu!

78
    W międzyczasie Moura złożył się do efektownego uderzenia z woleja. Skrzydłowy Paris Saint-Germain miał pecha, że na drodze piłki w kierunku bramki stanął obrońca!

76
    Augustin zastąpił Cavaniego, który powiększył swój dorobek strzelecki strzałem z rzutu karnego.

Gole: 34. Thiago Silva, 66. Cavani (kar.)

Kartki:   67. Cavani (PSG), 85. Krychowiak (PSG) – 80. Diédhiou (AGR)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 7:5. Rzuty rożne: 10:4. Spalone: 9:3. Foule: 12:8.
    Paris Saint-Germain: Aréola – Meunier, Kimpembe, Thiago Silva (C), Maxwell – Krychowiak, Motta – Lucas Moura (87. Callegari), Ben Arfa, Ikoné (58. Jesé Rodríguez) – Cavani (76. Augustin).
    Zmiany: Trapp – Marquinhos, Jesé Rodríguez, Di María, Aurier, Augustin, Callegari.

Angers SCO: Michel – Manceau, I. Traoré (75. Sunu), Pavlović, Thomas, P. Martinez (69. Mangani) – N'Doye (C), Saihi, Capelle – Toko Ekambi, Pepe (69. Diédhiou).
    Zmiany: Petrić – Mangani, Diédhiou, Sunu, Tait, Jean Tahrat, Santamaría.

Sędziowie: Frank Schneider