Pogoń – KPR 0:0 (poz.) | Piotrkowianin – Azoty 29:31 (koniec) | Gwardia – Chrobry 23:29 (koniec)
COROTOP Gwardia Opole
23:29 (12:13)
KGHM Chrobry Głogów
Sobota 03.12.2016, 18:30 • Hala im. Jerzego Klempela, Opole • Orlen Superliga mężczyzn • 13. kolejka
    57
    Świtała podwyższa prowadzenie gości. Ornitologiem to ja nie jestem, ale tu już chyba... po ptokach. (23:29)
    57
    Czas jest jest dziś bezlitosny, tak samo jak sędzia. Lemianiakowi to nie przeszkadza. Celnie z prawego skrzydła. (23:28)

56
    Przerwa techniczna. 6 bramek przewagi gości i ponad minuta do końca kary Łangowskiego. Zobaczymy co będzie, gdy wróci "The Chosen Łan". Zdąży poderwać swoich kolegów do walki? (22:28)
    55
    Siwak bliski był przejęcia, ale piłka wyszła za linię boczną. Tymczasem Świtała trafia dla Głogowa. (22:28)
    55
    Lemaniak celnie ze skrzydła. (22:27)
    55
    Sadowski jest dziś bezlitosny. Znów trafi i to z prawie zerowego kąta. (21:27)
    54
    Lemaniak w końcu zdobywa bramkę. Zostało już tylko 6 minut nadziei gospodarzy. (21:26)
    53
    Sadowski podwyższa prowadzenie Głogowa. (20:26)

53
    Zagotowało się. Kubała staranował pędzącego Siwaka – Kubała zasłużenie dostaje czerwoną kartkę! (20:25)
    52
    Obrona w kole. Jankowski uprawiał zapasy z Krzysztofikiem. Karny celnie wykonany przez Babicza. (20:25)
    50
    2 minuty dla Mokrzkiego, choć uderzenie w twarz przeciwnika naprawdę przypadkowe. Kolejne nieszczęście spada na Gwardię. Dodatkowo karny dla Głogowa, który celnie wykonuje Babicz. Już 4 bramki przewagi gości. (20:24)
    49
    Płócienniczak mógłby mury burzyć takimi rzutami. I jeszcze w okienko! (20:23)
    47
    Sadowski rzuca lewy róg bramki Zembrzyckiego, a bramkarz idzie w prawy. Nie ma Mana, nie ma szansy na sukces. (20:22)

45
    Płócienniczak zablokowany. Ładnie podane Zadury na skrzydło, Lemaniak próbuje, ale broni Stachera. Oj ten Rafał na bramce gości jest dziś w formie niczym dobre ciasto na święta. (20:21)
    43
    Faul na Łangowskim tuż po przerwie technicznej. Ale nic z tego, bo Świtała przejmuje i wykańcza kontrę gości. 21:20 dla Głogowa. (20:21)
    42
    Remis za sprawą Sadowskiego. W międzyczasie Zadura otrzymuje zasłużone 2 minuty za faul. Przerwał kontrę i swój udział w tym meczu. (20:20)
    42
    Faul w ataku. Wznowienie Gwardii i gol Morawskiego. Wszedł w obronę przeciwnika z impetem równym kobiety pędzącej na wyprzedaż. (19:18)
    41
    Gwardia wychodzi na prowadzenie po raz "enty". Czy tym razem je utrzyma? (20:19)
    41
    Już 18 bramka Głogowa. Ależ wyrównane spotkanie, a będzie jeszcze ciekawiej. (19:18)
    38
    Adamski? A męski rzut jego i gol drugi w tym spotkaniu. Bomba Adamskiego i mamy 19 bramek Gwardii. (19:16)
    37
    Sićko jasne. Szymon Sićko rzuca 16 bramkę dla Głogowa. (18:16)
    36
    Adamski doprowadza konto bramkowe Gwardii do pełnoletności,. 18 gol dla Opola. Pozamiatał tymi zwodami jak perfekcyjna Pani Domu w domu. (18:15)
    36
    Jankowski wykańcza akcję jak rasowy kołowy. Takie bramki możemy oglądać zresztą na okrągło. (17:15)
    35
    Świtała wyrównuje, dodatkowo był faulowany – 2 minuty kary dla Łangowskiego. (16:15)
    34
    Morawski trafia! Gwardia jest w gazie niczym gazowany Żywiec w butelce. (16:14)
    34
    Zaduuuuuura – zawołał komentator. Gol Zadury. (15:14)
    33
    Na krótko, bo Krzysztofik trafia dla Głogowa. Sprytny rzut między nogami bramkarza Gwardii. (14:14)
    33
    Lemaniak i Gwardia prowadzi. (14:13)
    32
    Łangowski doprowadza do wyrównania. 13 bywa pechowa, ale akurat ta jak najbardziej cieszy gospodarzy. (13:13)

Mecz jest tak wyrównany, że i budowlaniec z poziomicą nie stwierdziłby problemu. Zapewne nie jeden byłby też zadowolony z fundamentów emocji na których stawiany jest ten mecz. To całkiem solidne widowisko, a zapowiada się jeszcze ciekawiej niż na imprezie u Dicaprio w "Wilku z Wall Street".
    20
    Ależ lobik! Miszka znów przechytrzył Zembrzyckiego i wyprowadza ekipę gości na prowadzenie. Przerwa techniczna, ale flaga 5 kibiców z Głogowa lata machana nieprzerwanie. (10:11)

18
    Żółta dla Tylutkiego! (10:9)
    18
    Gujski rzuca kontaktową bramkę. (10:9)
    17
    Lemaniak powiększa prowadzenie. Zachował zimną krew, a zagotował ją w bramkarzu gości. (10:8)
    17
    Bąk pofrunął, nie pytał o pozwolenie na lądowanie, ale zapytał, w który róg rzucić i gol. Gwardia prowadzi! (9:8)

16
    No i żółtko dla Sadowskiego. (8:8)

16
    Żółtko dla Siwaka. (8:7)
    15
    Lemaniak wykorzystuje kontrę. Sam na sam z bramkarzem gości i 8:7 dla Opola. (8:7)
    14
    Siwak wyrównuje z lewego skrzydła, ale leciał jakby miał je dwa. (7:7)
    13
    Krzysztofik rzuca i goście po raz pierwszy dziś prowadzą. Nie licząc ich kierowcy autobusu... (6:7)
    12
    Remis! Głogów wyrównuje. Zresztą wynik oddaje przebieg spotkania póki co. (6:6)

12
    Morawski przejmuje piłkę, rzuca przez całą halę i trafia w słupek. Gdzie był bramkarz Głogowa? Nie, nie był na grzybach, goście wycofali bramkarza. (6:5)

11
    Żółta kartka dla Łangowskiego. Ciągnął za koszulkę przeciwnika. (6:5)
    9
    Tarcijonas odpowiada technicznym rzutem z podkrętką. Piękna bramka bestii. (6:5)
    9
    Płócienniczak przejmuje, kontra i gol Kubały. (5:5)
    8
    Sobut odpowiada, kontaktowy gol po indywidualnej akcji. Rzut po koźle. (5:4)
    7
    Łangowski na piątkę! Gol p rzucie w okienko. (5:3)
    7
    Krzysztofik celnie i 4:3. (4:3)
    6
    Sadowski fauluje, testował wytrzymałość koszulki Łangowskiego. Morawski trafia z karnego na 4:2! (4:2)
    4
    Bąk i hat-trick. Szybszy niż Lewandowski? (3:2)
    3
    Świtała z karnego. Lewy róg Zembrzyckiego. Bez szans na obronę. (2:2)
    3
    I oto obie bramki straciły dziś cnotę.
    Znów Bąk i 2:1. (2:1)
    3
    Bąk i gol! (1:0)

Znamy ją z przychodni lub sklepu. Bywaliśmy w górach, kolega zamawiał ją dla nas w barze. Co mam na myśli? Kolejkę... Żadna z powyższych nie może się jednak równać z każdą kolejką piłkarskich zmagań. Oto 13 już serio seria rozgrywek Superligi Piłki Ręcznej!

Rafał Wałęka

COROTOP Gwardia Opole: Zembrzycki, Zając – Lemaniak, Adamski Siwak, Łangowski, Bąk, Komisarczyk, Tarcijonas, Mokrzki, Jankowski, Zadira, Morawski, Przybysz

Trener: Rafał Kuptel

KGHM Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Miszka, Płócienniczak, Świtała, Sadowski, Sićko, Babicz, Gujski, Tylutki, Sobut, Krzysztofik, Kubała, Rydz

Trener: Jarosław Cieślikowski

Sędziowie: Rajkiewicz Andrzej, Tarczykowski Jakub, Okos Adrian, Szynklarz Andrzej