Bournemouth – Liverpool 4:3 (koniec) | Everton – Man Utd 1:1 (koniec)
Everton F.C.
1:1 (0:1)
Manchester United
Niedziela 04.12.2016, 17:00 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 14

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami bardzo emocjonującej rywalizacji w ramach czternastej kolejki angielskiej Premier League. Manchester United na podejmować będzie Everton. Gospodarze tej rywalizacji nieźle spisują się w tym sezonie po zmianie na stanowisku trenera i zajmują wysokie siódme miejsce. Czerwone Diabły z kolei plasują się o jedną pozycję wyżej, ale jest to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań fanów. Z pewnością na Goodison Park będziemy mogli oglądać wyborne piłkarskie widowisko!
    Dwa sezony temu Everton rozprawił się bez trudu z Red Devils:

Everton:

Drużyna aktualnie zajmuje w tabeli siódmą pozycję i ma w dorobku dziewiętnaście punktów. Bilans bramkowy graczy Ronalda Komeana również jest pozytywny (16:15). Najskuteczniejszym zawodnikiem The Toffees w obecnym sezonie jest kolejny już sezon z rzędu Romelu Lukaku. Były zawodnik londyńskiej Chelsea ma już na koncie sześć trafień. W ostatniej kolejce gracze holenderskiego trenera przegrali 0:1 z Southampton.
    Oto trzech najlepszych zawodników Manchesteru United w listopadzie:

Manchester United:

Ekipa w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Czerwone Diabły aktualnie plasują się dopiero na szóstej pozycji w tabeli i do prowadzącej Chelsea mają już jedenaście punktów straty. Bilans bramkowy graczy Jose Mourinho również pozostawia nieco do życzenia (18:15). Najlepszym strzelcem zespołu jest Zlatan Ibrahimović, który ma na koncie siedem trafień. W ostatnich dwóch ligowych meczach Red Devils notowali remisy 1:1 (odpowiednio z Arsenalem i West Hamem). W środę udało się jednak przełamać tą niezbyt dobrą serię i wygrać 4:1 z Młotami w Pucharze Ligii Angielskiej.
    Mkhitaryan zapisał na swoim koncie dwie asysty w pucharowym meczu z Młotami:

Na tą bardzo dobrze zapowiadającą się rywalizację zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 do naszej relacji!
    Dwie zmiany w zespole Mourinho w porównaniu do ostatniego spotkania z West Hamem:

Everton F.C.: Stekelenburg – Baines, Mori, Williams, Coleman – Cleverley, Barry (C) – Gueye, Bolasie, Mirallas – Lukaku.
    Rezerwowi: Joel, Jagielka, Deulofeu, Barkley, McCarthy, Valencia, Holgate.

Manchester United F.C.: De Gea – Valencia, Jones, Rojo, Darmian – Carrick (C), Herrera – Mkhitaryan, Pogba, Martial – Ibrahimović.
    Rezerwowi: Romero, Bailly, Mata, Lingard, Blind, Rashford, Fellaini.

Sędziowie: Michael Oliver.

1

2
    Spotkanie od środka boiska rozpoczynają zawodnicy Manchesteru United. Po chwili już gospodarze odzyskują futbolówkę.
    Startujemy:

3
    Lukaku ładnie zachował się w tej sytuacji i zagrał piłkę na prawe skrzydło. Później w szesnastce odpowiednio interweniuje Carrick.

4
    Początek rywalizacji przebiega pod dyktando miejscowego teamu. Dopiero teraz pierwszą ofensywną akcję wyprowadzają goście.

5
    Bardzo wysokim pressingiem starają się atakować rywali miejscowi piłkarze. Manchesterowi udaje się jednak wyjść z własnej połowy boiska.

6
    Zbyt długie podanie zostało posłane w kierunku Ibrahimovicia. Należy podkreślić, że Jose Mourinho dokonał tylko dwóch zmian w porównaniu z ostatnim pucharowym meczem.

7
    Nieźle w tej sytuacji zachował się Valencia i pozwolił piłce wyjść poza boisko. Ten zawodnik został uznany przez kibiców najlepszym w swoim zespole podczas całego listopada.

8
    Red Devils wymieniają podania na połowie The Toffees. Finalnie wszystko niecelnym uderzeniem z dystansu wykańczał Pogba.

9
    Na ofsajdzie w tym momencie znalazł się Anthony Martial. Francuz później znalazł się w sytuacji sam na sam z Stekelenburgiem.

10
    Gareth Barry rozgrywa dzisiaj swój 586 mecz w Premier League. Kapitan Evertonu ma jeszcze przed sobą parę dobrych lat w najwyższej klasie rozgrywkowej.

11
    Jose Mourinho spokojnie siedzi na ławce trenerskiej i obserwuje grę swojej drużyny. Z kolei Ronald Koeman na stojąco podpowiada swoim podopiecznym.

12
    Gareth Barry bardzo ostrym wślizgiem zaatakował Zlatana Ibrahimovicia. Miał on szczęście, że nie otrzymał za swoje przewinienie napomnienia.

13
    Jak do tej pory oglądamy bardzo wyrównane spotkanie. Oba zespoły nie stworzyły sobie jeszcze żadnej lepszej okazji podbramkowej.
    Przed spotkaniem mieliśmy oczywiście minutę ciszy:

14
    Niemal kwadrans tego spotkania za nami. Red Devils rozgrywają akcję w środku pola i starają się zbliżyć do szesnastki rywali.

15
    Martial zdecydował się na drybling w polu karnym The Toffees. Ostatecznie świetnie poradził z nim sobie Coleman.

16
    Zablokowane zostało podanie Ibry w pole karne i za moment Manchester United wznowi grę od rzutu rożnego.

17
    Rojo poszedł w tym momencie dwoma wyprostowanymi nogami w rywala i może być szczęśliwy, że nie wyleciał z boiska.

18
    Ależ w tej sytuacji fatalnie zachowali się gracze gości. Nie wykorzystał tego jednak Cleverley, który niecelnie uderzał z woleja.

19
    Tym razem to Pogba nie zdołał w szesnastce minąć przeciwnika i w efekcie wywalczył jedynie korner.

20
    Kolejne dośrodkowania zmierzają w pole karne Evertonu. Za trzecim razem udaje się skutecznie wyłapać futbolówkę Stekelenburgowi.

21
    Bardzo ryzykował w tej sytuacji Barry. Jego zagranie ręką nie pozwoliło gościom wyjść z kontrą, ale uniknął przy tym napomnienia.
    Dobrze radzą sobie póki co ci panowie:

22
    Niepotrzebnie faulował teraz Martial swojego przeciwnika. Coleman z kolei w sprytny sposób wywalczył rzut wolny.

23
    Niewidoczny jest jak do tej pory Mkhitaryan. Ormianin w ostatnim swoim spotkaniu zanotował świetny występ i na swoim koncie zapisał dwie asysty.

24
    Bramkarz gospodarzy wznawia grę swojego teamu dalekim podaniem. Utrzymują się na połowie rywala jego partnerzy w posiadaniu piłki.

25
    Darmian podłączył się do ofensywnej akcji swojego zespołu, ale otrzymał zdecydowanie zbyt mocne podanie na lewej stronie boiska.

27
    Czerwone Diabły wychodzą z kolejnym szybkim atakiem na skrzydle. Anthony Martial nie potrafi sobie jednak poradzić dzisiaj z Colemanem.

28
    Bardzo dobrze na prawej stronie boiska pokazał się Bolasie. Nie zdołali jednak partnerzy wykorzystać jego dobrego dogrania w szesnastce.

29
    Można się było spodziewać przed meczem, że będziemy świadkami sporej ilości wykreowanych okazji podbramkowych. Póki co kibice mogą czuć się nieco zawiedzeni.

30
    Fatalnie z dwudziestego metra uderzał Zlatan. Strzał Szweda trafił ze stałego fragmentu gry prosto w mur.

31
    Nieco ponad pół godziny spotkania za nami. Nieco lepiej spisują się w ostatnim czasie goście z Manchesteru, ale nadal bezrobotny jest Stekelenburg.
    Mamy dzisiaj sporo walki w środku pola:

32
    Za sporą liczbę przewinień napomnienie otrzymuje doświadczony Gareth Barry.

33
    Ze spokojem rozgrywają teraz swoją akcję miejscowi piłkarze. Nie mamy zbyt wysokiego podejścia pressingiem gości.

34
    W końcu nieco odegrał się Colemanowi francuski skrzydłowy. Martial wrócił na swoją połowę i odebrał piłkę szarżującemu przeciwnikowi.

35
    Tym razem z ofensywną akcją starali się wyjść gospodarze. Po zagraniu na lewą stronę boiska wszystko zakończyło się spalonym.

36
    Nie potrafi się dzisiaj odnaleźć Pogba. Możemy spodziewać się po przerwie wejścia na boisko kreatywnego Juana Maty.

37
    Ciężko patrzy się na grę swoich podopiecznych Jose Mourinho. Jeszcze kilka dni temu zanotowali oni zdecydowanie lepszy występ przeciwko West Hamowi.

38
    Świetną interwencją w defensywie popisał się Mori. Zatrzymał on zawodnika Manchesteru United wbiegającego już w pole karne.

39
    Za moment grę od wrzutu z autu wznowi Coleman. Manchester zastosował jednak wysoki pressing i odzyskał futbolówkę.

40
    Już tylko pięć minut pozostaje do zakończenia tej części gry. Raczej nie będziemy mogli się spodziewać bramek przed przerwą.

41
    Od dłuższego czasu goście wymieniają podania na połowie miejscowego teamu. Ostatecznie podanie Rojo nie dociera do partnera.

42
    Ibrahimović dał się w łatwy sposób wyprzedzić Moriemu. Później jeszcze Zlatan faulował swojego przeciwnika.

42
    Gol dla United!
    Strzelcem bramki ZLATAN IBRAHIMOVIĆ.

Niezwykle rzadko mamy okazje oglądać takie trafienia! Zlatan otrzymał świetne podanie na wolne pole i strzałem zza pola karnego lobował Stekelenburga! Piłka odbiła się później jeszcze od poprzeczki i ostatecznie jeszcze przed interwencją obrońcy znalazła się za linią bramkową!
    42. Piłka całym obwodem przeszła linię bramkową:
    42. Zlatan Ibrahimović (MAN) - 0:1

44
    Tym razem lepiej interweniuje Stekelenburg za polem karnym. Wybijał on futbolówkę nogami spod nóg rozpędzonego rywala.

45
    Za chwilę dowiemy się ile minut doliczy sędzia do pierwszej połowy tego pojedynku. Dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli miejscowi gracze za sprawą Zlatana.

45+1
    Michael Oliver dolicza do pierwszej połowy tylko jedną minutę. Bolasie mija na skrzydle Darmiana, jednak posyła później niedokładne dośrodkowanie.

45+1

Za nami już pierwsza połowa tego spotkania. Everton długo toczył wyrównany bój z Manchesterem United, ale tuż przed przerwą stracił gola. Piłkę do siatki skutecznym lobowaniem posłał Zlatan Ibrahimović. Warto dodać, że był to jeden z dwóch celnych uderzeń w pierwszej części meczu. Ciężko wyróżnić poszczególnych zawodników za dobrą grę, gdyż wszyscy spisują się dość przeciętnie. Liczymy na zdecydowanie lepszą drugą odsłonę!
    Wynik do przerwy:

46

47
    Nie mieliśmy żadnych zmian w przerwie. Na rozgrzewce jest jednak kilku graczy z obu drużyn. Niebawem możemy spodziewać się pewnej w ekipie The Toffees.

48
    Dobrze radzą sobie po przerwie gracze Jose Mourinho. Utrzymują się dość znacznie od własnego pola karnego.

49
    Defensorzy Manchesteru United udanie interweniowali teraz we własnej strefie obronnej i uprzedzili szarżującego Mirallasa.

50
    Everton jest zmuszony do głębokiej obrony po przerwie. Spokojnie wygląda wymiana kolejnych podań ze strony Red Devils.

51
    Świetnie w tej sytuacji zachował się Herrera. Dostrzegł on podłączającego się na skrzydle Valencie i zagrał odpowiednio do niego futbolówkę.

52
    Ostry pojedynek między Ibrahimoviciem i Colemanem. Wszystko finalnie skończyło się przewinieniem Ibry. Zdecydowanie ucierpiał z kolei ten drugi zawodnik.

53
    Niezbyt dobrze zrozumieli się w tej sytuacji sędziowie. Ostatecznie Michael Oliver wskazał aut dla Manchesteru United.

53
    Pierwszą świetną okazję stworzyli sobie gospodarze! Mirallas wpadł z piłką w szesnastkę i potężnie uderzył w kierunku dalszego rogu! Cudownie interweniuje jednak De Gea!

54
    Fatalnie w tej sytuacji zachował się defensor gospodarzy. Odebrał mu piłkę Ibra, ale nie zdołał popędzić na bramkę holenderskiego golkipera.

55
    Baines w odpowiedni sposób zablokował teraz dośrodkowanie Martiala. Wcześniej piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał jeden z zawodników The Toffees i raczej należała się jedenastka dla graczy United!

56
    Mkhitaryan był nieprzepisowo atakowany tuż przed linią pola karnego przez Cleverley'a. Za moment Manchester wznowi grę od rzutu wolnego.
    Goalline technology zdecydowało o prawidłowo zdobytej bramce:

58
    Bronią się teraz zawodnicy Mourinho po niezłych próbach ataków miejscowego teamu. Everton skupia się na wyprowadzaniu akcji pozycyjnych.

59
    Warto zauważyć, że na ławce rezerwowych Evertonu jest nadal Barkley oraz Deulofeu. Są to młodzi i ofensywnie usposobieni gracze.

60
    Ależ okazję mieli zawodnicy Czerwonych Diabłów! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Carricka, piłkę w polu karnym przyjął Herrera! Hiszpan huknął bez zastanowienia i trafił tylko w słupek!
    60. Herrera trafia tylko w słupek:

61
    Mamy chwilową przerwę w grze. Na boisku leży kontuzjowany Coleman, ale wydaje się, że będzie on w stanie kontynuować grę.
    Ciekawa statystyka:

63
    Do wejścia na boisko jest już przygotowany jeden z zawodników gospodarzy. W tej sytuacji Bolasie przegrał walkę na skrzydle z Martialem.

64
    Yannick Bolasie ucierpiał w starciu z Anthonym Martialem. Po chwili francuski skrzydłowy wybił piłkę za linię boczną.

65
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Tom Cleverley, na boisku pojawia się Gerard Deulofeu.

66
    Gracze Manchesteru United szukają swoich okazji na drugie trafienie. Jose Mourinho nie dokonał jeszcze na dodatek żadnej zmiany w meczu.

67
    Kolejny raz na murawie leży Coleman. Możliwe, że ten defensor nie będzie w stanie dalej grać w spotkaniu.

67
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Séamus Coleman, na boisku pojawia się Mason Holgate.

68
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Yannick Bolasie, na boisku pojawia się Enner Valencia.

69
    Zaczyna się spieszyć gospodarzom. Cały czas walczą oni o piłkę w środku pola. W tej akcji Martial faulował w ofensywie.

70
    Ależ interwencję zaliczył teraz Jones. Zatrzymał on wślizgiem uciekającego już mu Ennera Valencie.

71
    Czerwone Diabły wróciły na własną połowę boiska i oczekują akcji ze strony rywali. Do intensywniejszej rozgrzewki ruszył z kolei Fellaini.

72
    Bardzo ciekawie wygląda statystyka celnych uderzeń w tym meczu. Niewiele więcej mają ich na koncie goście (1:2).

73
    Ibrahimović rozpoczął kontrę swojego teamu, ale kompletnie nie zrozumiał zamiaru wychodzącego na pozycję Mkhitaryana.

74
    Michael Oliver wzywa do siebie Carricka i Antonio Valencie. Upomina ich, aby szybciej wznawiali grę od wrzutu z autu.

75
    Już tylko kwadrans pozostaje do zakończenia rywalizacji. Nadal jednobramkowe prowadzenie utrzymują Red Devils.

76
    Sporo miejsca na uderzenie miał teraz Gueye. Finalnie jego strzał z 30. metra zmierzał wprost w dobrze ustawionego hiszpańskiego bramkarza.

77
    Zdaniem sędziego Darmian nieprzepisowo zatrzymywał szarżującego rywala. W efekcie od rzutu wolnego wznowią miejscowi piłkarze.

77
    Niezwykle blisko wyrównania byli gospodarze! David De Gea ostatecznie w bardzo efektowny sposób interweniuje w bramce i wybija futbolówkę na korner!

78
    Deulofeu po wejściu na boisko sprawia sporo problemów Darmianowi. W tej jednak sytuacji Hiszpan był na ofsajdzie.

79
    Do zdecydowanego ataku przechodzą miejscowi zawodnicy. Dośrodkowanie Bainesa zostaje jednak zablokowane na lewym skrzydle.

80
    Dziesięć minut pozostaje do zakończenia spotkania. Również powoli do wejścia na boisko przygotowywany jest Rashford.

81
    Fatalnie zagrywał w tej sytuacji na skrzydło Pogba. Nie miał szans na dojście do futbolówki rozpędzony Herrera.

81
    Bliski wyrównania był Enner Valencia! Wyskoczył on najwyżej do dośrodkowania Deulofeu i uderzył głową! Pewnie interweniuje jednak na linii bramkowej De Gea!

83
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Anthony Martial, na boisku pojawia się Marcus Rashford.
    To już końcowe fragmenty tego spotkania:

84
    Antonio Valencia wznawia grę od wrzutu z autu na własnej połowie. Faulowany był chwilę później Carrick w środkowej strefie boiska.

85
    Nadal odkładana jest zmiana Fellainiego. Za moment Belg będzie mógł się zaprezentować przed swoją byłą publicznością.

85
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Henrich Mchitarjan, na boisku pojawia się Marouane Fellaini.

86
    Koeman nie ma już możliwości dokonania żadnej zmiany. Warto zauważyć, że dokonał on już wymuszonych dwóch zmian ze względu na kontuzje.

87
    Końcowe minuty to ciągłe próby konstruowania ofensywnych akcji ze strony gospodarzy, ale bez większego efektu.
    87. Marouane Fellaini (MAN)

88
    Będzie jedenastka dla Evertonu! Fellaini fatalnie zachował się we własnym polu karnym i faulował przeciwnika!

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Marouane Fellaini (Manchester United F.C.).

88
    Żółtą kartkę otrzymuje David de Gea (Manchester United F.C.).

89
    Gol dla Evertonu!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa LEIGHTON BAINES!

Blisko interwencji przy strzale angielskiego defensora z jedenastu metrów był De Gea, ale nie zdołał on złapać piłki tuż przy słupku! Ostatecznie więc mamy wyrównanie i jeszcze kilka minut kapitalnego spotkania!
    89. Leighton Baines (EVE) - 1:1

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Romelu Lukaku (Everton F.C.).

90+1
    Sędzia dolicza do tego meczu aż pięć minut! Kolejny raz musiał interweniować De Gea po strzale w krótki róg jego bramki!

90+2
    Warto zauważyć, że od dłuższego czasu nie mieliśmy żadnych ofensywnych wypadów ze strony gości. Manchester United skupił się już wyraźnie na obronie wcześniej korzystnego rezultatu.

90+3
    Końcówka to już typowa gra długimi podaniami i poszukiwanie wysokich zawodników w obu szesnastkach.

90+4
    Fatalny występ od momentu wejścia na boisko notuje Fellaini. Belg z pewnością szybko nie pojawi się w wyjściowym składzie Red Devils.

90+5
    Bardzo szybki kontratak ze strony miejscowego zespołu, ale złe dośrodkowanie posyła ze skrzydła Deulofeu.

90+5

Za nami dość powolny mecz, choć druga połowa mogła się już nieco bardziej podobać. Jeszcze przed przerwą mieliśmy otwarcie wyniku za sprawą Zlatana Ibrahimovicia. Później Manchester United starał się utrzymać dość nikłą przewagę i ostatecznie zostali za to skarceni. Fellaini w końcówce faulował wyraźnie rywala w swoim polu karnym, a po chwili do siatki z jedenastu metrów trafił Baines. Do końca spotkania utrzymał się wynik remisowy. Taki rezultat do końca nie może satysfakcjonować żadnej ze stron.
    Mecz kończy się remisem:

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (18:56:52)

Dawid Czempisz

Gole: 89. Baines (kar.) – 42. Ibrahimović

Kartki:   32. Barry (EVE), 90. Lukaku (EVE) – 17. Rojo (MAN), 88. Fellaini (MAN), 88. de Gea (MAN)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 3:4. Foule: 13:11.
    Everton F.C.: Stekelenburg – Coleman (67. Holgate), Ra. Funes Mori, A. Williams, Baines – Bolasie (68. E. Valencia), Gueye, Barry (C), Cleverley (65. Deulofeu) – Mirallas, Lukaku.
    Zmiany: Robles – Barkley, Deulofeu, Holgate, Jagielka, E. Valencia, James McCarthy.

Manchester United: de Gea – A. Valencia, P. Jones, Rojo, Darmian – A. Herrera, Carrick (C), P. Pogba – Mchitarjan (85. Fellaini), Ibrahimović, Martial (83. Rashford).
    Zmiany: Romero – Bailly, Blind, Mata, Lingard, Fellaini, Rashford.

Sędziowie: Michael Oliver