Cracovia – Górnik Ł. 1:1 (koniec) | Jagiellonia – Lech P. 2:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
2:1 (1:1)
Lech Poznań
Niedziela 04.12.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 18. kolejka

Trwa osiemnasta kolejka naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Białymstoku, gdzie miejscowa Jagiellonia zmierzy się z ekipą poznańskiego Lecha. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!
    Tak prezentuje się ligowa tabela po dotychczasowych spotkaniach w ramach osiemnastej kolejki:

Lech Poznań ostatnimi czasy jest w niebywałym gazie. Kolejorz wygrał pięć ostatnich spotkań. Podopieczni Nenada Bjelicy zdobyli w tych meczach aż siedemnaście bramek, a stracili zaledwie dwie. Jeżeli chodzi o położenie w tabeli ligowej, to aktualnie "Lechici" plasują się w niej na miejscu piątym. Dotychczas zespół ze stolicy Wielkopolski zainkasował 28 punktów. W ramach zeszłej kolejki Lech Poznań starł się z ekipą Zagłębia Lubin. Wtenczas piłkarze prowadzeni przez Nenada Bjelicę triumfowali 3:0.

Natomiast Jagiellonia Białystok lepsze występy przeplata gorszymi. W ramach siedemnastej kolejki LOTTO Ekstraklasy białostoczanie zmierzyli się z drużyną Ruchu Chorzów. Wówczas wygrali 2:1. Gole na koncie "Jagi" zapisywali Fiodor Cernych oraz Konstantin Vassiljev. Aktualnie zespół z Białegostoku plasuje się na pozycji wicelidera ligowych zmagań. Dotychczas "Jaga" wywalczyła 33 "oczka". Na dorobek ten złożyło się dziesięć zwycięstw, trzy remisy oraz cztery porażki.
    W szeregach Jagiellonii panują bojowe nastroje.

Miniony tydzień był udany dla ekipy ze stolicy Wielkopolski. Przypomnijmy, że w środę Lech pokonał krakowską Wisłę, dzięki czemu awansował do półfinału Pucharu Polski.

Przewidywane składy:

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Grzyb, Runje, Guti, Straus – Góralski, Romanchuk – Frankowski, Vassiljev, Khomchenovsky – Cernych.

Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Bednarek, L. Nielsen, Kadar – Tetteh, Trałka – Makuszewski, Majewski, Jevtić – Kownacki.

Obsada sędziowska:
    Sędzia główny: Daniel Stefański
    Sędzia liniowy #1: Rafał Rostkowski
    Sędzia liniowy #2: Dawid Golis
    Sędzia techniczny: Arkadiusz Jakubik

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Jagiellonia Białystok – Lech Poznań. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Czas zapoznać się ze składami:

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Grzyb, Runje, Guti Tomelin, Tomasik – Góralski, Romanczuk – Frankowski, Świderski, Chomczenowski – Černych.

Rezerwowi: Węglarz – Straus, Wasiluk, Szymonowicz, Polkowski, Szymański, Klimala.

Lech Poznań: Putnocký – Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Kádár – Trałka, Gajos – Makuszewski, Majewski, Jevtić – Kownacki.

Rezerwowi: Burić – Nielsen, Wasielewski, Tetteh, Pawłowski, Jóźwiak, Robak.

Sędziowie: Daniel Stefański – Rafał Rostkowski, Dawid Golis – Arkadiusz Jakubik.
    Trwa przedmeczowy rozruch.

Kolejne migawki z rozgrzewki.

Wyjściowe jedenastki w formie graficznej.

W Białymstoku zameldowała się liczna rzesza fanów poznańskiego Lecha.

1

1
    Zaczynamy dzisiejszy pojedynek w Białymstoku! Gospodarze zagrają dziś w żółto-czerwonych strojach, natomiast przyjezdni prezentować się będą w biało-niebieskich kompletach. Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie!

2
    Lech Poznań ostatnimi czasy prezentuje się z bardzo dobrej strony. Podopieczni Bjelicy błyszczą zarówno w ataku, jak i ofensywie. Trzeba jednak podkreślić, że również i defensywa Jagiellonii Białystok jest świetnie dysponowana. To będzie elektryzujące starcie!

3
    Należy podkreślić, że zmiana trenera dała Lechowi dużo dobrego. Piłkarze pod wodzą Nenada Bjelicy radzą sobie znacznie lepiej niż za czasów Jana Urbana. Czy dziś podkreślą wysoką formę? Czas pokaże. Obecnie atakują białostoczanie.

4
    Natarcie gospodarzy nie przyniosło żadnego efektu. Przyjezdni bardzo szybko odzyskali inicjatywę, dzięki czemu mogli oddalić niebezpieczeństwo. Początek rywalizacji dość monotonny. Częściej przy piłce znajdują się miejscowi.

5
    Kibice od samego początku prowadzą bardzo głośny doping. Słyszalni są zarówno sympatycy miejscowej Jagiellonii, jak i fani Lecha. Przed momentem Kędziora nieźle centrował do Jevticia, ale ten nie trafił w bramkę.

6
    Białostoczanie nie szarpią do przodu. Piłkarze prowadzeni przez trenera Michała Probierza stopniowo przedzierają się pod bramkę strzeżoną przez Matusa Putnocky'ego. Zdecydowanie bardziej dynamiczni są podopieczni Bjelicy.

7
    Było trochę zamieszania na połowie Jagiellonii. Maciej Gajos przechwycił piłkę, ale zachował sporą niefrasobliwość, w wyniku czego inicjatywa szybko powróciła w posiadanie miejscowych. Sporo prostych błędów popełniają goście z Wielkopolski.

8
    Nie ma tutaj mowy o długim prowadzeniu piłki, szczególnie na połowie Jagiellonii. Piłkarze Probierza szybko doskakują do przeciwników. Przed chwilą Kolejorz egzekwował rzut wolny, ale dośrodkowanie Majewskiego nie znalazło adresata.

9
    Sędzia przerwał grę, ponieważ faulowany był Tomasz Kędziora. Brzydkie przewinienie Tarasa Romanczuka. Na razie obyło się bez żółtego kartonika, choć pan Daniel Stefański śmiało mógł pokusić się o tego typu karę.
    10. Kolejna porcja migawek z Białegostoku.

11
    Gospodarze próbują zaatakować, ale defensywa poznańskiego Lecha spisuje się bez zarzutu. Potencjalne zagrożenia są szybko oddalane. Przed momentem wznowienie z narożnika boiska wywalczył Fiodor Cernych.

12
    Chomczenowski nieźle centrował w pole karne Lecha, gdzie dobrze interweniował Arajuuri. Fin w mgnieniu oka wyekspediował futbolówkę. Kilka chwil później jeden z białostoczan oddał strzał "na wiwat".

13
    Murawa w Białymstoku jest w kiepskim stanie. Bardzo mocno zmroziło nawierzchnię, co wcale nie wpływa źle na poziom rywalizacji. Zarówno gospodarze, jak i goście prezentują niezły futbol. Zapowiada się na ciekawy mecz!

14
    Darko Jevtić ostatnimi czasy jest prawdziwym filarem poznańskiego Kolejorza. Szwajcar zdobywał gole w trzech ostatnich spotkaniach Lecha. Czy dziś przedłuży tę świetną passę? Łatwo na pewno nie będzie.

15
    Kwadrans rywalizacji już za nami. Jesteśmy świadkami dynamicznego pojedynku, choć brakuje groźnych strzałów. Jest to spowodowane tym, że zarówno defensywa Lecha, jak i Jagiellonii spisuje się z bardzo dobrej strony.

16
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki KAROL ŚWIDERSKI. Fatalnie pomylił się teraz Matus Putnocky! Nie zdążył zagarnąć piłki spod nóg Świderskiego, który z zimną krwią minął przeciwnika, a następnie pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w pustej bramce. Gospodarze na prowadzeniu!
    16. Karol ŚWIDERSKI - 1:0

18
    Dobrze się stało, że padła pierwsza bramka. To na pewno świetnie wpłynie na poziom tego pojedynku. Wierzymy, że niebawem będziemy doświadczać jeszcze większych emocji niż w pierwszych minutach tego starcia.

19
    W takich meczach jak ten decydują detale. Najmniejsze błędy mogą się kończyć utratą bramki. Tak też było przed kilkoma minutami, kiedy przeliczył się Matus Putnocky. Ekipa ze stolicy Wielkopolski musi odrabiać straty.

20
    Trudne warunki panują w Białymstoku. Piłkarze mają kłopot z utrzymywaniem się na tej murawie. Przypomnijmy, że nawierzchnia jest w dość kiepskim stanie. Zarówno gospodarze, jak i goście ślizgają się na niej.

21
    Darko Jevtić sporadycznie włącza się w akcje swojego zespołu. Tymczasem Cernych miał szansę na zaliczenie asysty, ale jego zgranie w pole karne zablokował Jan Bednarek. Bardzo dobra interwencja tego zawodnika.

22
    Tomasik słabo centrował w pole karne. Piłkę momentalnie wyekspediował Arajuuri. Fin jest ostoją defensywy poznańskiego Lecha. Piłkarz ze Skandynawii praktycznie się nie myli.

23
    Tomasik znów centrował z narożnika boiska. Powtórzyła się historia z poprzedniego rzutu rożnego. Piłka spadła prosto na głowę Arajuuriego. Jagiellonia w natarciu. Goście z Poznania mają kłopot z wyprowadzeniem ataku.

24
    Posiadanie piłki: 52-48%.

25
    Do zakończenia premierowej odsłony dzisiejszego spotkania w Białymstoku pozostało już tylko dwadzieścia minut. Na tablicy wyników mamy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. Przyjezdni mają kłopot z przedarciem się na połowę "Jagi".

26
    Na trybunach białostockiego stadionu nie zasiadło dziś zbyt wielu kibiców. Wydaje się, że fani przestraszyli się panującymi warunkami atmosferycznymi. Temperatura powietrza oscyluje w granicach -7 st. Celsjusza.

27
    Jagiellonia spokojna, Jagiellonia wymienia się podaniami na własnej połowie. Nie ma większego pośpiechu. Podopieczni Michała Probierza mogą sobie pozwolić na takie zabiegi, bowiem znajdują się w dość komfortowym położeniu.

28
    W pierwszych minutach tego pojedynku obserwowaliśmy wiele nieczystych zagrań. Obecnie sędzia Daniel Stefański ma trochę mniej pracy. Wydaje się, że z zawodników Kolejorza zeszło powietrze.
    29. Ciekawa statystyka.

30
    Cernych zagrywał w pole karne Kolejorza, gdzie po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowała się defensywa. Obrońcy Lecha spisują się dziś naprawdę nieźle. Ostoją jest naturalnie Arajuuri.

31
    Znów zrobiło się gorąco pod bramką Putnocky'ego! Ostatecznie jednak goście z Wielkopolski zdołali oddalić zagrożenie. Bramkarz Lecha często opuszcza swoje miejsce, ale niewiele to daje.

32
    Troszeczkę siadło nam tempo rywalizacji. Zarówno gospodarze, jak i goście nie spieszą się z kreowaniem kolejnych ataków. Mało interesujący okres tego spotkania. Miejmy nadzieję, że niebawem zrobi się ciekawiej.

33
    Bardzo elektryczny jest dziś Matus Putnocky. Podejmuje zbyt wiele ryzykownych decyzji. Oprócz bramkarza, w szeregach poznańskiego Lecha nie najlepiej spisuje się Darko Jevtić. Szwajcar sporadycznie włącza się w akcje swojej ekipy.

33
    Romanczuk próbował naprawić błąd jednego z partnerów, ale uczynił to nieprzepisowo. Zawodnik białostockiej Jagiellonii faulował Radosława Majewskiego, za co obejrzał żółtą kartkę. Właściwa decyzja pana Stefańskiego.
    33. Żółta kartka dla Romanczuka.

35
    Za około dziesięć minut pierwsza połowa zostanie zakończona. Wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. Przypomnijmy, że w szesnastej minucie gola zainkasował Karol Świderski.

36
    Runje zderzył się teraz z Dawidem Kownackim. Ucierpiał w tym starciu zawodnik poznańskiego Lecha. "Kownaś" potrzebował kilku chwil, by dojść do pełni sił. Na szczęście reprezentant ekipy ze stolicy Wielkopolski będzie mógł grać dalej.

37
    Świderski groźnie starł się z Bednarkiem za co obejrzał żółtą kartkę. Kibice okazali dezaprobatę w stosunku do decyzji arbitra, jednak wydaje się, że pan Daniel Stefański zachował się we właściwy sposób.
    37. Żółta kartka dla Świderskiego.

38
    Strzały ogółem: 5-5.
    Strzały celne: 1-0.

39
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Maciej Makuszewski, na boisku pojawia się Kamil Jóźwiak.

40
    Maciej Makuszewski ma kontuzjowany bark. Miał nawet trudności z bieganiem. Być może jest to konsekwencja upadku na początku spotkania. Tymczasem dobrą interwencję zanotował Marian Kelemen.

41
    Nic się nie zmienia. Goście próbują zaatakować, ale mają problem z przechytrzeniem defensywy białostockiej Jagiellonii. Obrona miejscowego zespołu prezentuje się naprawdę dobrze.

42
    Nieźle dośrodkowywał Cernych, po czym futbolówka dotarła do Świderskiego. Strzelec pierwszego gola oddał bardzo soczyste uderzenie, ale tym razem Matus Putnocky nie dał się zaskoczyć. Fenomenalna robinsonada!
    42. Uderzenie Świderskiego i świetna parada bramkarza Lecha.

43
    Śmiało można stwierdzić, że golkiper poznańskiego Lecha zrehabilitował się za ten błąd przy pierwszym trafieniu białostoczan. Tymczasem znów mamy sporo przewinień. Przed chwilą przepisy przekroczył Jóźwiak.

45
    Bardzo solidnym ogniwem miejscowego zespołu jest dziś Karol Świderski. Jeśli chodzi natomiast o przyjezdnych, to trudno kogokolwiek wyróżnić. Nieźle spisuje się na pewno Arajuuri, ale to na pewno nie jest szczyt jego możliwości.

45+1
    Sędzia postanowił przedłużyć pierwszą połowę o dwie minuty.

45+2
    Ależ ma dzisiaj fantazję Karol Świderski! Tym razem zawodnik białostockiej Jagiellonii postanowił oddać strzał z dystansu. Piłka poszybowała praktycznie prosto w objęcia golkipera poznańskiego Kolejorza.

45+3
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki PAULUS ARAJUURI. Nieprawdopodobna końcówka tej pierwszej połowy! Arajuuri jakimś cudem trącił futbolówkę w kierunku bramki, a Kelemen nie zdołał jej wyłapać przed linią! Mamy wyrównanie!
    45+3. Paulus Arajuuri - 1:1

45+3

Premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku w Białymstoku już za nami. Póki co mamy remis. Przypomnijmy, że w szesnastej minucie bramkę zainkasował Karol Świderski, natomiast tuż przed przerwą wyrównał Paulus Arajuuri. Mieliśmy kilka ciekawych akcji, choć generalnie nie był to jakiś porywający spektakl. Miejmy nadzieję, że druga połowa dostarczy nam zdecydowanie większych wrażeń. Czas na kilka chwil wytchnienia. Niebawem wracamy do Białegostoku. Koniecznie zostańcie z nami.
    Statystyki po pierwszej połowie:

46

46
    Ogromne emocje w Białymstoku! Trener Michał Probierz miał spore uwagi do pracy sędziego, za co został odesłany na trybuny! Wiele obelg w kierunku pana Daniela Stefańskiego skierowali również lokalni kibice.

47
    Zarówno fani, jak i trener Probierz uważają, że pan Stefański nie powinien podyktować rzutu wolnego, po którym padła bramka dla Lecha Poznań. Istotnie, sytuacja była dość kontrowersyjna. Wydawało się, że faulował Tomasz Kędziora.

48
    Tak czy owak jesteśmy pewni, że druga połowa dostarczy nam sporych wrażeń. Na tablicy wyników mamy remis 1:1, zatem spotkanie rozpoczyna się od nowa. Czy któraś z drużyn przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę? Czas pokaże.

49
    Niebawem Lech może mieć spory problem. Pewne jest, że drużynę opuści Paulus Arajuuri. Nie wiadomo czy w ślady Fina nie pójdzie Tamas Kadar. Czas pokaże. Na razie jesteśmy w Białymstoku.

50
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem ukarany został wspominany przed momentem Tamas Kadar. Reprezentant Węgier w nieprzepisowy sposób potraktował Frankowskiego. Właściwa decyzja pana Daniela Stefańskiego.
    50. Żółta kartka dla Kadara.

51
    Tempo tej drugiej połowy nie jest jakieś porywające. Częściej w posiadaniu piłki znajdują się zawodnicy białostockiej Jagiellonii, jednak absolutnie nic z tego nie wynika. Dobrze spisują się podopieczni Bjelicy.

52
    Brakuje jakichkolwiek emocji. Obecnie gra toczy się w okolicach środka boiska. Przyjezdni próbują przechwycić inicjatywę, jednak bezowocnie. Śmiało można stwierdzić, że podopieczni Probierza sprawiają lepsze wrażenie.

53
    W przerwę nie doszło do żadnych zmian. Wydaje się, że jest to zrozumiała decyzja szkoleniowców obu ekip. Wcześniej trener Nenad Bjelica musiał zastąpić Makuszewskiego, który zmaga się z kontuzją barku. Przypomnijmy, że w jego miejsce na murawie pojawił się Jóźwiak.

54
    Niezbyt emocjonująca jest ta druga połowa. Namnażają się jedynie nieprzepisowe interwencje. Sporo fauli popełniają zarówno gospodarze, jak i goście ze stolicy Wielkopolski. Często interweniuje pan Stefański.

55
    Kiepskie dośrodkowanie z rzutu wolnego zanotował teraz Darko Jevtić. Futbolówka znalazła się w posiadaniu miejscowych. Tym razem Szwajcar podjął kiepską decyzję. Mógł zrobić to znacznie lepiej.

56
    Frankowski miał niezłą szansę na odnotowanie celnego strzału, jednak ostatecznie posłał futbolówkę obok bramki strzeżonej przez Putnocky'ego. Ponownie przysnęła defensywa poznańskiego Kolejorza.

57
    Trener Probierz z wielkim spokojem ogląda ten pojedynek. Przypomnijmy, że szkoleniowiec gospodarzy został odesłany na trybuny. Jeżeli chodzi jednak o ławkę rezerwowych Jagiellonii, to na niej wręcz kipi.
    58. Czekamy zatem na kolejne bramki!

59
    Ożywili się kibice! Zarówno fani poznańskiego Kolejorza, jak i sympatycy białostockiej Jagiellonii prowadzą bardzo głośny doping. Chociaż na trybunach jest trochę ciekawiej. Na murawie powiewa nudą.

60
    Goście ze stolicy Wielkopolski szukają szansy na wyprowadzenie składnego ataku, lecz niewiele z tego wynika. Przed momentem kompletnie niecelne uderzenie zza pola karnego odnotował Maciej Gajos.

61
    Do zakończenia dzisiejszego pojedynku w Białymstoku pozostało już niespełna pół godziny. Niebawem wszystko będzie jasne! Czy któraś z ekip przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść? A może padnie remis? Czas pokaże!

62
    W ostatnich minutach nieco częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się goście z Poznania. Białostoczanie atakują, starają się zaskoczyć przeciwnika, lecz niewiele z tego wynika.

64
    Strzelcem bramki FIODOR ČERNYCH. Spore zamieszanie w polu karnym poznańskiego Lecha! Cernych zagarnął futbolówkę i sprytnym uderzeniem przy słupku pokonał Putnocky'ego. Bardzo bezradnie zachowała się teraz defensywa Kolejorza, golkiper też nie zabłysnął.
    64. Fiodor ČERNYCH - 2:1

65
    Czwartą asystę w tym sezonie zanotował Taras Romanczuk. Zawodnik ten jest bardzo solidnym ogniwem białostockiej Jagiellonii. Tymczasem Kolejorz znów musi odrabiać straty. Niełatwe położenie zespołu prowadzonego przez Nenada Bjelicę.

67
    Fani poznańskiego Lecha odpalili pirotechnikę, co sprawiło, że mamy spore kłęby dymu. Spotkanie zostało przerwane. Czekamy aż widoczność ulegnie poprawie. Tymczasem po stronie Lecha szykowana jest zmiana.
    67. Nie najlepiej to wygląda.

68
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Dawid Kownacki, na boisku pojawia się Marcin Robak.

72
    Widoczność jest znacznie lepsza, więc rywalizacja może być kontynuowana. Gospodarze od razu ruszyli do ataku, ale nic z tego nie wynikło. Tym razem defensywa poznańskiego Lecha stanęła na wysokości zadania.

73
    Kamil Jóźwiak za długo dryblował w polu karnym Jagiellonii. Ostatecznie zawodnik przyjezdnego zespołu stracił futbolówkę. Po chwili gospodarze ruszyli z kontratakiem.

74
    Posiadanie piłki: 50-50%.

75
    Do zakończenia regulaminowego czasu gry pozostał już tylko kwadrans. Pewne jest jednak, że to spotkanie potrwa znacznie dłużej. Sporo czasu straciliśmy bowiem, kiedy mecz został przerwany ze względu na zadymienie.

76
    No nie jest to jakiś porywający spektakl, nie ma co owijać w bawełnę. Zarówno gospodarze, jak i goście nie spieszą się z kreowaniem kolejnych ataków. Wydaje się, że podopiecznym Bjelicy brakuje pomysłu na zaskoczenie rywala.

77
    Za kilka chwil na boisku zamelduje się Klimala. Jesteśmy bardzo ciekawi jak spisze się ten młody napastnik. Wiele wskazuje na to, że zastąpi bardzo dobrze dysponowanego Karola Świderskiego.

77
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Karol Świderski, na boisku pojawia się Patryk Klimala.

78
    Bardzo mocne uderzenie Radosława Majewskiego! Ze sporymi problemami futbolówkę sparował Marian Kelemen. Lech miał fantastyczną okazję na doprowadzenie do wyrównania, jednak jej nie wykorzystał.
    78. Bardzo mocne uderzenie Majewskiego!

79
    Za moment będziemy mieli kolejną roszadę po stronie przyjezdnych. Na murawie pojawi się Szymon Pawłowski. Czy ta rotacja przyniesie przyjezdnym jakieś korzyści? Zobaczymy.

80
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Radosław Majewski, na boisku pojawia się Szymon Pawłowski.

81
    Radosław Majewski był dzisiaj bardzo aktywny, ale mimo tego nie zdołał strzelić bramki. Przed momentem świetną sytuację na zdobycie gola miał Marcin Robak, lecz za długo zwlekał z oddaniem strzału, co okazało się brzemienne w skutkach.
    81. Niewykorzystana szansa Robaka.

82
    Faule: 7-12.

83
    Ostatnie minuty nie przynoszą nam zbyt wielu emocji. Gospodarze szanują czas, natomiast przyjezdni próbują zaatakować, lecz nic z tego nie wynika. Czekamy na rozwój sytuacji.

85
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 10 000 widzów.

86
    Trener Kolejorza udziela swoim podopiecznym wielu wskazówek. Widać, że poznaniacy tanio skóry nie sprzedadzą i do samego końca będą walczyć o lepszy rezultat. Czy ich wysiłki przyniosą efekt? Niebawem wszystko będzie jasne.

87
    Bez wątpienia kibice Lecha spodziewali się lepszej postawy swoich ulubieńców. Ostatnimi czasy Kolejorz naprawdę błyszczał, natomiast dziś poczynania gości ze stolicy Wielkopolski pozostawiają sporo do życzenia.

88
    Kelemen bez najmniejszego problemu wyłapał dośrodkowanie w pole karne. Czujna postawa golkipera białostockiej drużyny. Robak miał ochotę, by zagarnąć piłkę, ale nie miał szans z bramkarzem.
    89. Miał być hit, a jest...

90
    Tymczasem na pozycji spalonej przyłapany został Klimala. Słuszna sygnalizacja arbitra liniowego. Inicjatywa powróciła w posiadanie gości ze stolicy Wielkopolski, którzy wciąż mają ochotę na zdobycie bramki.

90+1
    Tego można było się spodziewać. Sędzia przedłużył mecz o siedem minut.

90+2
    Lech cały czas jest w grze. Goście mają jeszcze pięć minut, by odwrócić losy tego starcia. Widać jednak, że defensywa białostockiej Jagiellonii jest w dobrej formie. Gospodarze ze spokojem oddalają potencjalne zagrożenia.

90+2
    Tymczasem sędzia Stefański ukarał Paulusa Arajuuriego. Fin brzydko potraktował jednego z przeciwników. Potrzebna jest przerwa, bowiem zawodnik Jagiellonii potrzebuje potrzeby służb medycznych.

90+3
    Zostało jeszcze kilka minut. Obecnie tempo nie jest jakieś porywające. Przyjezdni w dalszym ciągu szukają szansy na zdobycie drugiego gola, ale rywale dyktują twarde warunki.

90+5
    Ależ niesfornie zachował się teraz Klimala! Otrzymał doskonałe podanie od Cernycha, ale nie zdołał oddać celnego uderzenia. Futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Matusa Putnocky'ego.

90+6
    Rozpoczyna się ostatnia minuta dzisiejszego pojedynku w Białymstoku! Wciąż szarpią do przodu podopieczni Nenada Bjelicy, ale nie przynosi im to żadnych korzyści. Doskonale dysponowana jest defensywa Jagiellonii.

90+7

Poznańska Lokomotywa zatrzymana przez Jagiellonię Białystok. Gospodarze byli dziś lepszym zespołem i jak najbardziej zasłużenie zwyciężyli. Przypomnijmy, że gole na koncie ekipy prowadzonej przez Michała Probierza zapisywali Karol Świderski oraz Fiodor Cernych. Honorowe trafienie po stronie pokonanych wywalczył Paulus Arajuuri. Spodziewaliśmy się fantastycznego spektaklu, a tymczasem byliśmy świadkami dość przeciętnego pojedynku. Pozostaje niedosyt. (20:01:40)
    Wielka euforia w Białymstoku! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!