Deportivo – Sociedad 5:1 (koniec)
Deportivo La Coruña
5:1 (3:0)
Real Sociedad
Poniedziałek 05.12.2016, 20:45 • Estadio Riazor, La Coruña • Hiszpańska LaLiga • Runda 14

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gorąco zapraszam na relację z meczu czternastej kolejki Primera Division. Na Estadio Riazor w poniedziałek zmierzą się ze sobą Deportivo La Coruña oraz Real Sociedad. Początek spotkania zapowiedziany jest na godzinę 20:45.

Nie najlepiej w tym sezonie radzą sobie gospodarze. Po trzynastu ligowych kolejkach znajdują się na osiemnastym miejscu co skutkuje spadkiem do niższej ligi. Deportivo na swoim koncie ma dziesięć oczek, które uzbierali wygrywając dwa spotkania oraz remisując cztery. Do bezpiecznego miejsca tracą dwa punkty.

W poprzedniej kolejce zespół Deportivo mierzył się na wyjeździe z Malagą. Szybko na prowadzenie wyszli goście, jednak do przerwy stosunkiem bramek 2:1 prowadzili gospodarze. Po zmianie stron prowadzenie podwyższyli gracze Malagi, lecz w 90 minucie na tablicy wyników widniał remis 3:3. W doliczonym czasie gry zwycięstwo gospodarzom zapewnił Ontiveros.

Po przeciwnej stronie barykady znajdują się zawodnicy Realu Sociedad, którzy w ligowej tabeli walczą o awans do pucharów. Obecnie znajdują się na szóstej pozycji z dorobkiem 23 punktów. W trzynastu spotkaniach zdołali odnieść siedem zwycięstw i dwukrotnie remisowali. Do czwartego miejsca dającego prawo gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów tracą zaledwie dwa oczka.

Tydzień temu Real Sociedad stanął przed arcytrudnym zadaniem. Bowiem na własnym stadionie podejmowali Mistrza Hiszpanii – Barcelonę. Do przerwy jednak to lepiej grali gospodarze, którzy mieli przewagę w sytuacjach bramkowych oraz posiadaniu piłki. Siedem minut po zmianie stron obejrzeliśmy pierwszą bramkę, a zdobył ją Willian Jose dla Sociedadu. Szybko zdołał wyrównać jednak Messi i ostatecznie spotkanie zakończyło się zasłużonym dla gospodarzy remisem 1:1.

Aby przekonać się jak potoczą się losy tego spotkania zapraszam do śledzenia relacji już w poniedziałek od godziny 20:45 na portalu LAJFY COM!

Deportivo La Coruña: Tytoń – Juanfran, Albentosa, Sidnei (C), F. Navarro – Gama, Guilherme, Çolak, Gil – Babel, Andone.
    Rezerwowi: Lux – Mosquera, Joselu, Moreno, Arribas, Luisinho, Fajr.

Real Sociedad: Rulli – Carlos Martínez, Navas, I. Martínez, Berchiche – Illarramendi, Canales – Vela, Prieto (C), Oyarzabal – José.
    Rezerwowi: Toño – González, Juanmi, Granero, Zaldúa, D. Concha, Zubeldia..

Następuje prezentacja oby zespołów, za chwilę zaczynamy!

1

3
    Od początku spotkania żadna z drużyn nie przeważa na boisku. Jak na razie oglądamy walkę w środku pola.

4
    Dobra akcja w wykonaniu Sociedad, Oyarzabal oddaje strzał z ostrego kąta, broni Tytoń.

5
    Podanie w uliczkę do uciekającego Andone, napastnik Deportivo uderza po krótkim słupku, ale znakomicie broni Rulli.

9
    Długie podanie do Williana Jose, ten wywalcza rzut rożny.
    9. Dobrym strzałem mecz rozpocyzna Florin Andone (DEP)

9
    Centra z narożnika boiska w szesnastkę gospodarzy. Futbolówka wybita zostaje przed pole karne, strzał z dystansu oddaje Prieto, bez problemów broni Tytoń.

10
    Rzut rożny także dla Deportivo. Piąstkuje Rulli, uderza z dwudziestego metra Babel, strzał blokuje jeden z zawodników Sociedad.

11
    Kolejna akcja gości i znów mamy rzut rożny.

11
    Kolejne niedokładne dośrodkowanie, głową wybija Sidnei, znowu strzał sprzed szesnastki oddają goście. Tym razem niecelnie uderzał Oyarzabal.

12
    Kapitalna okazja dla Andone! Rumuński napastnik wychodzi sam na sam z Rullim, przygotowuje się do strzału po krótkim słupku. Piłka przelatuje kilka metrów obok bramki po interwencji powracającego gracza Sociedad.
    12. Świetny powrót Carlosa Martíneza (RSC) za uciekającym Andone!

13
    Gol dla Deportivo!
    Korner dla gospodarzy. Rozegranie po ziemi do nabiegającego zawodnika Deportivo. Mamy centrę w szesnastkę Sociedad. Do piłki dopada SIDNEI, który ogrywa rywali i umieszcza piłkę w siatce.
    13. Sidnei (DEP) - 1:0

16
    Rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie w pole karne rywali, ale na pozycji spalonej złapani zawodnicy Realu Sociedad.

19
    Daleko od własnej bramki interweniuje Rulli. Aut dla gospodarzy.

21
    Przy piłce od kilki minut utrzymują się gracze Realu. Niestety nie skutkuje to strzałami na bramkę.

21
    Dośrodkowanie Martineza, strzał oddaje Oyarzabal, ale wybija Navarro.

22
    Za mocne podanie do Oyarzabala, od bramki Tytoń.

23
    Przejął futbolówkę Babel, w ostatniej chwili interweniuje Navas.

23
    Na murawę w polu karnym gości pada jeden z zawodników Deportivo. Sędzia jednak nakazuje grać dalej.

24
    Vela ucieka dwójce rywali, oddaje strzał lewą nogą z szesnastego metra. Piłka przelatuje daleko obok bramki.

27
    W środkowej strefie boiska Willian Jose ładnie ograł rywala, który chwilę później go faulował.

27
    Strzał z trzydziestego metra oddaje Canales, piłka ląduje na trybunach.

28
    Za mocne rozciągnięcie akcji na skrzydło do Navasa. Aut w środkowej strefie boiska dla gospodarzy.

29
    Długie podanie do uciekającego rywalom Andone. Ten schodzi do końcowej linii boiska skąd dogrywa na piąty metr. Niestety nie było tam żadnego zawodnika Deportivo, o czym niestety nie wiedział IÑIGO MARTÍNEZ, który wślizgiem wpakowuje piłkę do własnej siatki!!!
    29. Iñigo Martínez (DEP) - 2:0

32
    Wiatru w skrzydła złapał Andone. Napastnik gospodarzy pędzi z kolejną akcją ofensywną, ostatecznie niebezpieczeństwo zażegnują goście.

34
    Świetne podanie od Colaka do Andone, w ostatniej chwili wybijają goście.

35
    Zepchnięci do defensywy zawodnicy Sociedadu.

36
    Za mocne podanie Illarramendiego na lewe skrzydło, od autu gospodarze.
    36. Strzał Florina Andone (DEP) broni Gerónimo Rulli (RSC)

36
    Andone ucieka rywalom i oddaje strzał na długi słupek, znakomicie nogą broni Rulli.

37
    Rzut rożny dla Deportivo, małe zamieszanie w polu karnym Realu, jeden z rywali gospodarzy pada na murawę, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

39
    W ofensywie faulował Sidneia Oyarzabal.

42
    W posiadaniu piłki utrzymują się zawodnicy Deportivo.

42
    Wysoko do rywali podeszli goście, wykorzystali to przeciwnicy. Świetne podanie na skrzydło do uciekającego Juanfrana. Dośrodkowanie obrońcy Deportivo w szesnastkę Sociedad, tam FLORIN ANDONE strzałem z pierwszej piłki pokonuje Rulliego!!!
    42. Florin Andone (DEP) - 3:0

45

Fenomenalnie do przerwy grają spisywani na straty gospodarze. W pierwszym kwadransie gry oglądaliśmy serie rzutów rożnych dla obu drużyn. W końcu po jednym z tych fragmentów gry w 13 minucie prowadzenie Deportivo dał Sidnei. 15 minut później po dobrym podaniu do Andone i dośrodkowaniu Rumuna do własnej siatki trafił Martinez. Jeszcze przed przerwą kiedy wydawało się, że nie obejrzymy więcej bramek znakomitym podaniem na skrzydło popisał się Babel do Juanfrana, a ten znakomicie dośrodkował do Andone, który podwyższył prowadzenie gospodarzy!

46

47
    Rozpędza się Willian Jose, niestety pogubił się w ataku napastnik Sociedad.

48
    Babel w pojedynku z Martinezem, mamy rzut rożny dla gospodarzy.

49
    Dośrodkowanie z narożnika boiska. Wyłapuje piłkę Rulli.

Na stadionie zasiada dzisiaj 20548 kibiców.

52
    Prostopadłe podanie Colaka w kierunku Andone, z bramki wychodzi Rulli, który przechwytuje piłkę.

53
    Dośrodkowanie w pole karne Sociedadu, po raz kolejny przejmuje Rulli.

53
    Aż siedem strat zaliczył już dzisiaj Willian Jose.

55
    Andone w pojedynku z powracającym Illarramendim, świetnie odebrał piłkę rywalowi pomocnik Realu.

57
    Gol dla Sociedad!
    Odrabiają straty zawodnicy Realu Sociedad. YURI BERCHICHE posyła prostopadłe podanie do Oyarzabala, ten wycofuje do obrońcy gości, który bez przyjęcia znakomicie po długim słupku uderza sprzed szesnastki! Tytoń bez szans!
    57. Yuri Berchiche (RSC) - 3:1

59
    Lewym skrzydłem ucieka Gil, który wycofuje na szesnasty metr do Babela. Pomocnik Deportivo uderza w kierunku okienka, niestety piłka przeleciała obok słupka!
    59. Blisko szczęścia był Ryan Babel (DEP)

61
    Podanie w uliczkę Illarramendiego do Canalesa, dobrze ustawiony Albentosa wybija piłkę.

62
    Dośrodkowanie Colaka z narożnika boiska. Z bólu zwija się Albentosa, sędzia odgwizduje faul i mamy rzut karny!

63
    Żółtą kartkę otrzymuje Iñigo Martínez (Real Sociedad).

64
    Ryan Babel (Deportivo La Coruña) nie wykorzystał rzutu karnego.

64
    W lewy narożnik bramki strzał oddaje RYAN BABEL, dokładnie tam rzuca się Rulli, który broni uderzenie rywala. Do odbitej piłki dopada raz jeszcze zawodnik Deportivo i tym razem umieszcza futbolówkę w siatce!
    64. Ryan Babel (DEP) - 4:1

65
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi Xabi Prieto, na boisku pojawia się Esteban Granero.

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Esteban Granero (Real Sociedad).

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Emre Çolak (Deportivo La Coruña).

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Yuri Berchiche (Real Sociedad).

67
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi Carlos Vela, na boisku pojawia się Juanmi.

69
    Z kontrą ruszają gospodarze. Strzał spod bocznej linii oddaje Babel! Co za petarda! Udało się obronić to potężne uderzenie Rulliemu.

72
    Centra w szesnastkę Deportivo, pewnie piłkę wybija Sidnei.

72
    Kiepski strzał sprzed pola karnego oddaje Juanmi. Od bramki zacznie Tytoń.

75
    W środkowej strefie boiska od kilku minut walczą oba zespoły.

76
    Dośrodkowanie Gila, do piłki nie ruszył Andone i przejął futbolówkę Rulli.

77
    Co za bramka! Długie podanie do uciekającego FLORINA ANDONE. Ten wpada już w szesnastkę rywali i oddaje strzał po krótkim słupku! Rulli nie zdążył nawet zareagować!!!
    77. Florin Andone (DEP) - 5:1

78
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi Sergio Canales, na boisku pojawia się David Concha.

80
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Florin Andone, na boisku pojawia się Joselu.

82
    Strzał sprzed pola karnego oddaje Oyarzabal, piłka przelatuje obok bramki.

83
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Guilherme, na boisku pojawia się Pedro Mosquera.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Juanmi (Real Sociedad).

87
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Emre Çolak, na boisku pojawia się Fayçal Fajr.

87
    Ostatnie minuty do końca spotkania, żadna z drużyn nie nadużywa sił. Wszyscy chcą spokojnie dograć do końca.

88
    Do Juanmiego wychodzi Tytoń, zawodnik Sociedadu zdołał dograć na piąty metr, gdzie piłkę wybił Sidnei.

90
    Ależ szczęście Tytonia! Willian Jose uderza z jedenastego metra, piłka odbija się od słupka, następnie od słupka po przeciwnej stronie boiska i ostatecznie łapie ją Polak!
    90. Niesamowity pech Williana José (RSC)

90+1
    Dwie minuty dolicza arbiter.

90+2

Po zmianie stron fenomenalną bramkę zdobył Berchiche, jednak już siedem minut później po dobitce z rzutu karnego podwyższenie gospodarzy podwyższył Babel. Na niecały kwadrans przed końcem swoją drugą dzisiaj bramkę zdobył Andone. Ostatecznie spotkanie kończy się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:1. Dzięki tym trzem punktom Deportivo ucieka ze strefy spadkowej.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY COM! (22:36:42)

Maciej Jędrzejczyk

Gole: 13. Sidnei, 29. I. Martínez (sam.), 42. Andone, 64. Babel, 77. Andone – 57. Berchiche

Kartki:   66. Çolak (DEP) – 63. I. Martínez (RSC), 65. Granero (RSC), 66. Berchiche (RSC), 86. Juanmi (RSC)

Spudłowany karny!: 64. Babel (DEP), nietrafiony

Deportivo La Coruña: Tytoń – Juanfran, Albentosa, Sidnei (C), F. Navarro – Gama, Guilherme (83. Mosquera), Çolak (87. Fajr), Gil – Babel, Andone (80. Joselu).
    Zmiany: Lux – Mosquera, Joselu, Moreno, Arribas, Luisinho, Fajr.

Real Sociedad: Rulli – Carlos Martínez, Navas, I. Martínez, Berchiche – Illarramendi, Canales (78. D. Concha) – Vela (67. Juanmi), Prieto (C) (65. Granero), Oyarzabal – José.
    Zmiany: Toño – González, Juanmi, Granero, Zaldúa, D. Concha, Zubeldia.