SCM – Skra 3:1 (koniec) | ZAKSA – Stambuł BBSK 3:0 (koniec)
25 28 29
Stambuł BBSK
0
12 26 27
Wtorek 06.12.2016, 18:00 • Hala Azoty, Kędzierzyn-Koźle • Liga Mistrzów • 1. runda

0:0
    ZAKSA po świetnym sezonie w rozgrywkach PlusLigi rozpoczyna swoją walkę w Lidze Mistrzów. Tutaj podopieczni de Giorgiego są jednym z faworytów. Patrząc na skład kędzierzynian, bez problemów powinni awansować do rozgrywek Final Four.

0:0
    Na początek po drugiej stronie barykady Istanbul BB. Drużyna z Turcji jest niezwykle silna. Mistrzowie Turcji mogą być trudnym przeciwnikiem dla kędzierzynian, jednak to ZAKSA jest faworytem. I to murowanym.

0:0
    Mistrzowie Polski naprawdę rzadko przegrywają. W tym sezonie jedynie raz musieli uznać wyższość rywali. I to na początku rozgrywek ligowych. Wówczas polegli we własnej hali z bardzo mocną Skra Bełchatów w stosunku 1:3.
    0:0 Przed drużyną ZAKSY niezwykle ciężki okres.

0:0
    Istanbul BB w rozgrywkach ligowych spisuje się równie dobrze. Na dziewięć rozegranych spotkań, w siedmiu to właśnie Mistrzowie Turcji byli górą.

0:0
    A kto w tym spotkaniu okaże się lepszy? Na transmisję zapraszamy od godziny 18:00!

0:0

Stambuł BBSK: Peksen, Rouzier, Eryuz, Antanovich, Hayirli, Price, Cosković, Le Goff, Matić, Marechal, Cin libero: Sonat, Mert.

0:0
    Trwa prezentacja obu drużyn.

0:0

1:0
    Od pewnego ataku na skrzydle rozpoczyna Sam Deroo.

1:1
    Konarski wpada w antenkę na prawej stronie siatki przy próbie skakania do bloku.

2:1
    Popsuta zagrywka w zespole przyjezdnych.

3:1
    Kapitalnie w defensywie ZAKSA. Kontra, a w niej rozegranie do Deroo, który pewnie uderza po ostrym skosie.

3:2
    Niestety teraz Belg myli się w polu serwisowym i trafia prosto w siatkę.

4:2
    Krótka na środek do Wiśniewskiego, który trafia w okolice 3 metra bardzo pewnie.

5:2
    A do tego teraz na prawej stronie blokiem popisują się Bieniek z Konarskim.

6:2
    Cóż za fantastyczna akcja w obronie z obu stron! W końcu Tillie kiwa na lewej stronie kończy!

6:2
    Od razu czas na życzenie szkoleniowca przyjezdnych!

7:2
    Po przerwie autowy atak Turków na skrzydle i przewaga kędzierzynian się powiększa.

8:2
    Do tego fantastyczna zagrywka Wiśniewskiego i as serwisowy! ZAKSA prowadzi na pierwszej przerwie technicznej.

8:3
    Dobrze w defensywie kędzierzynianie, jednak problemy w rozegraniu ma Toniutti.

9:3
    Kapitalny atak po ostrym skosie na pojedynczym bloku w wykonaniu Konarskiego.

10:3
    Kolejna kontra ZAKSY. Teraz rozegranie do Tillie, który wybija na aut z wykorzystaniem rąk blokujących rywali.

11:3
    Do tego teraz autowy atak ponad blokiem w wykonaniu Rouzier!

11:4
    Tym razem skutecznie na skrzydle po skosie Cosković.

12:4
    Środek, druga linia i fantastyczny atak w wykonaniu Sama Deroo.

12:5
    Kąśliwa kiwka w wykonaniu Peksena na środku siatki.

13:5
    Konarski na prawej stronie szczęśliwie przeciska się przez podwójny blok rywali.

13:6
    Ajjj, minimalnie autowa zagrywka Bieńka.

13:7
    Pierwsza od dawna nieskończona akcja gospodarzy. Kontra rywali i Rouzier znajduje dziurę w bloku.

14:7
    Ależ odpowiedź ZAKSY! Potężny atak po prostej w wykonaniu Dawida Konarskiego!

14:8
    Szczęśliwy atak na skrzydle Rouzier, który uderza udanie na potrójnym bloku.

15:8
    Kapitalna krótka na środek do Wiśniewskiego, który ponownie się nie myli.

15:9
    Za drugim razem udanie. Kiwka Marechala nad blokiem i piłką trafia w okolice 8 metra.

16:9
    Ale teraz Francuz psuje zagrywkę i to ZAKSA prowadzi bardzo pewnie na drugiej przerwie technicznej.

16:10
    Bardzo duży aut po zagrywce Wiśniewskiego.

16:11
    Kąśliwa zagrywka przyjezdnych i ustrzelony nią Tillie.

17:11
    Tym razem autowy serwis Le Goffa.

18:11
    Kontra kędzierzynian, w której kapitalną kiwką na środku siatki popisuje się Toniutti.

19:11
    A teraz asem serwisowym popisuje się Dawid Konarski! Czas dla szkoleniowca przyjezdnych.

20:11
    Jeszcze jeden as serwisowy Dawida! Ależ potężny serwis do linii!

20:12
    Kolejna trudna zagrywka, jednak Turków z opresji dobrym atakiem ratuje Rouzier.

21:12
    Tym razem skutecznie na skrzydle Konarski! Potężny atak po przekątnej do narożnika.

22:12
    Asem serwisowym popisuje się Kevin Tillie. Niesamowita gra kędzierzynian.

23:12
    Świetnie w defensywie Zatorski. W kontrze rozegranie na środek do Bieńka, a ten w punkt!

24:12
    Jeszcze jedna kontra. Ponownie rozegranie na środek do
    Bieńka, a ten po bloku w aut. Piłka setowa dla ZAKSY!

25:12
    Trzecia kontra z rzędu i trzecia rozegrana do Bieńka, który pewnym atakiem kończy tego szybkiego seta.

25:12
    Pierwszy set skończony.

0:0
    No cóż, ZAKSA gra jak na razie fantastycznie. Rywale bez najmniejszych szans. Nic tylko czekać na kolejne sety!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Od pewnego ataku na środku siatki kolejnego seta rozpoczyna Le Goff!

1:1
    W odpowiedzi od razu pewnym atakiem na skrzydle po prostej popisuje się Konarski.

1:2
    Rouzier na skrzydle przeciska się po ostrym skosie przez blok i trafia.

1:3
    Do tego kąśliwa zagrywka Le Goffa i as serwisowy Francuza.

1:4
    Kolejne problemy w przyjęciu gospodarzy i rywale nieco odskakują.

1:5
    I trzeci raz. Francuski środkowy świetnie spisuje się w polu serwisowym. Czas na życzenie szkoleniowca kędzierzynian.

2:5
    Po przerwie Le Goff myli się w polu serwisowym.

2:6
    Rouzier po skosie popisuje się punktowym atakiem.

3:6
    Deroo pewnym atakiem po skosie kończy kolejny atak na skrzydle.

3:7
    Kolejny atak po przekątnej gości. Tym razem uderza Rouzier.

4:7
    Rywale mają kontrę, jednak czujnie na siatce Deroo.

4:8
    Coraz odważniejsza gra gości. Teraz pewnie na siatce Matić i to drużyna z Turcji prowadzi na pierwszej przerwie technicznej.

5:8
    Matić po przerwie myli się w polu serwisowym i zagrywa prosto w siatkę.

5:9
    Potężny atak na skrzydle Marechala. Gospodarze bez szans w defensywie.

6:9
    W kolejnej akcji rozegranie do Tillie, który pewnie po przekątnej.

6:10
    Kontra gospodarzy. Rozegranie do Kevina Tillie, ale ten uderza ponad blokiem w aut.

6:11
    Do tego teraz Marechal punktuje zagrywką i o czas prosi szkoleniowiec kędzierzynian.

7:11
    Po przerwie Francuz myli się w polu serwisowym.

8:11
    Kontra gospodarzy, w której Toniutti rozgrywa na środek, gdzie z drugiej linii potężnie atakuje Deroo.

9:11
    A teraz błąd rozgrywającego gości! Piłka rzucona i o czas prosi szkoleniowiec przyjezdnych!

9:12
    Po przerwie w kontrze nieudany atak Konarskiego. Trafia prosto w siatkę.

10:12
    Popsuta zagrywka Le Goffa. Sporo szczęścia mieli kędzierzynianie.

10:13
    Podobnie i Tillie psuje swój serwis.

10:14
    O proszę, zablokowany na środku siatki Bieniek przez Maticia.

11:14
    Potężny atak po przekątnej w wykonaniu Dawida Konarskiego. Rywale bez szans w defensywie.

12:14
    Do tego teraz asem serwisowym popisuje się Mateusz Bieniek!

12:15
    Kontra gospodarzy, jednak Deroo lekko w ataku i zostaje zablokowany przez Maticia.

12:16
    Potężny atak Konarskiego po prostej, ale trafia w antenkę i goście pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej.

13:16
    Po przerwie krótka na środek do Wiśniewskiego, który się nie myli i atakuje nie do obrony.

13:17
    W odpowiedzi po prostej skutecznie Rouzier. Ustrzelony Zatorski bez szans w defensywie.

14:17
    Sam Deroo bardzo pewnie na prawej stronie siatki po przekątnej.

14:18
    Środek, druga linia i pewny atak Coskovicia na pojedynczym bloku.

14:19
    Do tego Konarski zablokowany na prawej stronie siatki. Niedobrze to wygląda.

15:19
    Goście mają kontrę, ale Rouzier w niej zablokowany przez potrójny blok gospodarzy.

15:20
    Fatalny atak Konarskiego. Uderza wysoko ponad blokiem w aut.

16:20
    Witczak pojawia się na boisku i od razu kończy potężnym atakiem po skosie.

16:21
    Autowy atak Rouziera po skosie, jednak piłka po drodze ociera się o ręce blokujących kędzierzynian.

17:21
    Krótka na lewą stronę do Deroo, który tym razem się nie myli.

18:21
    Rouzier zatrzymany blokiem na prawej stronie siatki. Jeszcze jest nadzieja dla kędzierzynian.

19:21
    Do tego na skrzydle myli się Cosković. Uderza ponad blokiem w aut! Czas dla szkoleniowca gości.

20:21
    Kąśliwa zagrywka flotem Tillie i as serwisowy Francuza!

21:21
    Kolejny as serwisowy Tillie! Tym razem trafia w sam narożnik boiska!

22:21
    Zablokowany Rouzier na prawej stronie siatki i to kędzierzynianie wychodzą na prowadzenie. Coś niesamowitego.

22:22
    Tym razem Rouzier pewnie po przekątnej. Gospodarze próbują bronić, ale nieco zabrakło.

23:22
    Kontra gości, jednak po prostej, ponad blokiem w aut, atakuje Rouzier!

24:22
    Pogubili się przyjezdni! Nieudane przebicie Rouziera i to setbol dla ZAKSY!

24:23
    Ojj, spory aut po zagrywce Mateusza Bieńka.

24:24
    Gospodarze zmuszeniu oddać piłkę za darmo. Kontra rywali i ze środka pewnie Matić.

25:24
    Autowa zagrywka Coskovicia! Kolejna piłka na wagę seta.

25:25
    Krótka na środek do Maticia, który pewnie obija blok gospodarzy.

25:26
    Błąd Toniuttiego przy rozegraniu. Goście mają piłkę na wagę seta.

26:26
    Z sytuacyjnej piłki bardzo precyzyjnie uderza Konarski.

27:26
    Problemy w przyjęciu gości i Marechal nieudanie w ataku trafia wprost w siatkę!

28:26
    As serwisowy Sama Deroo kończy drugiego seta! Jakże niesamowitego seta!

28:26
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Na początek seta kontra gości, zakończona kiwką Marechala tuż za blok.

1:1
    Zerwany atak Deroo, jednak goście skacząc do bloku wpadają w siatkę.

1:2
    Potężny atak po przekątnej Rouzier.

1:3
    Zatrzymany blokiem na prawej stronie siatki Sam Deroo. Ponownie ZAKSA źle rozpoczyna seta.

1:4
    As serwisowy Peksena. No cóż, fatalne rozpoczęcie seta. Czas dla szkoleniowca gospodarzy.

2:4
    Po przerwie krótka na środek do Wiśniewskiego, który nie daje najmniejszych szans zawodnikom gości.

3:4
    Tym razem w kontrze ZAKSA. Rozegranie w niej do Konarskiego, który atakuje po bloku w aut.

4:4
    Czujny na siatce Konarski, który powstrzymuje jednego z rywali na środku!

5:4
    Po prostej w kontrze w aut atakuje Konarski, jednak piłka po drodze ociera się o ręce rywali.

5:5
    Świetna akcja gości. Rouzier pewnie na skrzydle w ataku na pojedynczym bloku.

5:6
    Dobrze w defensywie goście. W kontrze rozegranie do Coskovicia, a ten pewnie obija blok.

5:7
    Fatalna akcja gości, w której Deroo atakuje wysoko ponad blokiem w aut.

6:7
    Kędzierzynianie jeszcze nie odpuszczają. Pewnie w ataku na skrzydle Dawid Konarski.

6:8
    Popsuta zagrywka Wiśniewskiego i to Turcy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

7:8
    Po przerwie na skrzydle skutecznie po skosie uderza Deroo.

8:8
    Konta ZAKSY, w której Toniutti rozgrywa do Konarskiego, a ten kończy pewnym atakiem po prostej.

9:8
    As serwisowy Dawida Konarskiego! Potężna zagrywa po prostej! Czas dla szkoleniowca gości.

9:9
    Środek, druga linia i pewny atak Marechala nie do obrony!

10:9
    Popsuta zagrywka Rouzier.

10:10
    Kontra kędzierzynian, ale na skrzydle zablokowany Sam Deroo.

10:11
    Kontra przyjezdnych, w której Marechal wykorzystuje ręce blokujących rywali i atakuje w aut!

10:12
    Kolejna przegrana kontra przez kędzierzynian. ZAKSA w ostatnim czasie bardzo zawodzi.

11:12
    Kontra przyjezdnych, jednak Rouzier zatrzymany blokiem Deroo!

12:12
    Marechal w kolejnej akcji atakuje po ostrym skosie w aut.

13:12
    Kapitalna zagrywka Bieńka! Kolejny as serwisowy Mateusza w tym meczu!

13:13
    Kolejny serwis popsuty przez środkowego ZAKSY.

14:13
    Sam Deroo kiwką atakuje na opadający blok i punktuje.

14:14
    Punkt za punkt. Teraz popsuty serwis w wykonaniu Toniuttiego.

14:15
    Cosković w kontrze skutecznie ze środka i drugiej linii.

15:15
    Deroo atakuje po skosie i trafia w sam narożnik boiska. Bardzo wyrównany set.

16:15
    Rouzier wrzucony w siatkę i kapitalnym blokiem popisuje się na prawej stronie Konarski. ZAKSA prowadzi minimalnie na drugiej przerwie technicznej.

17:15
    Tillie po przerwie w kontrze atakuje na skrzydle po rękach blokujących rywali. Czas dla przyjezdnych.

18:15
    Do tego punktowy blok na lewej stronie siatki w wykonaniu kędzierzynian.

18:16
    Kapitalna krótka na środek do Le Goffa, który się nie myli i trafia w okolice 3 metra.

19:16
    Za to Marechal myli się w polu zagrywki i trafia serwisem prosto w siatkę.

19:17
    W kolejnej akcji bardzo udanie po skosie Rouzier obok bloku.

20:17
    Środek, druga linia i fantastyczny atak w wykonaniu Sama Deroo!

20:18
    Jeszcze raz na skrzydle pewnie Rouzier. Atakuje po skosie w aut z wykorzystaniem rąk blokujących rywali.

20:19
    Bieniek zablokowany na środku siatki przez Maticia. Przed nami ciekawa końcówka.

21:19
    Kolejna kąśliwa kiwka na lewej stronie siatki w wykonaniu Tillie, który przeciska się przez blok.

21:20
    Rouzier zatrzymany blokiem na prawej stronie siatki, jednak piłka wychodzi minimalnie poza boisko.

21:21
    Do tego zatrzymany na prawej stronie siatki Dawid Konarski. Czas dla szkoleniowca kędzierzynian.

22:21
    Po przerwie Konarski popisuje się nie do końca pewnym, ale skutecznym atakiem na prawej stronie siatki.

22:22
    Popsuta zagrywka Bieńka. Trafia serwisem prosto w siatkę.

23:22
    Po ciasnym skosie atakuje Deroo i trafia. Blisko obrony goście, ale nieco zabrakło.

23:23
    W odpowiedzi Marechal obraca do prostej i trafia w narożnik boiska.

23:24
    Konarski zablokowany na lewej stronie siatki i to goście za chwilę mogą wygrać seta.

24:24
    Kędzierzynianie jeszcze się bronią. Skutecznie na skrzydle po ostrym skosie Konarski.

25:24
    As serwisowy Sama Deroo! Meczowa dla gospodarzy!

25:25
    Wiśniewski nie kończy z przechodzącej. Coś niesamowitego...

26:25
    Kontra przyjezdnych, ale Rouzier zablokowany przez trzech graczy ZAKSY.

26:26
    W kolejnej akcji bardzo pewnie po skosie w ataku Cosković.

27:26
    Tillie fantastycznie na pojedynczym bloku uderza po ostrym skosie.

27:27
    Rouzier nabija na blok i piłka wychodzi poza boisko.

28:27
    Tillie szczęśliwie na lewej stronie siatki przeciska się przez blok. Ależ emocji w tym secie.

29:27
    Koniec! Świetna kontra gospodarzy i kończy ją udanym atakiem po skosie Sam Deroo!

29:27
    Trzeci set skończony.

0:0
    Trudne spotkanie. Kapitalna gra w pierwszej partii gospodarzy, ale w kolejnych Ci popełniali sporo niepotrzebnych błędów. No cóż, liczy się wygrana, liczą się trzy punkty. Najważniejsze jest dobre otwarcie gry w rozgrywkach europejskich! (19:39:24)

Piotr Grabowski

G. A. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Tillie, Witczak, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Semeniuk, Pająk, Deroo, Toniutti, Czarnowski libero: Zatorski, Banach