Cagliari – Napoli 0:5 (koniec) | Atalanta – Udinese 1:3 (koniec) | Bologna – Empoli 0:0 (koniec)
US Palermo – Chievo 0:2 (koniec) | Torino – Juventus 1:3 (koniec) | Inter – Genoa 2:0 (koniec)
Inter Mediolan
2:0 (1:0)
Genoa CFC
Niedziela 11.12.2016, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza, Mediolan • Włoska Serie A • Runda 16

Inter po bardzo konsekwentnej grze zwycięża z Genoą 2:0 i inkasuje niezwykle ważne trzy punkty. Dziękuję serdecznie za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (22:39:57)

90+3

90+2
    Spokojnie utrzymują się przy piłce na własnej połowie boiska miejscowi. Wydaje się, że w tym spotkaniu niewiele się jeszcze wydarzy.

90
    O trzy minuty zostaje przedłużony ten pojedynek.

89
    D'Ambrosio sfaulował na prawym skrzydle Ninkovicia. Okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego dla przyjezdnych.

88
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Joao Mário, na boisku pojawia się Éver Banega.

86
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Interu, ale nie sięgnął piłki Pandev! Ostatecznie futbolówka zostaje wybita przez D'Ambrosio.

85
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Diego Laxalt, na boisku pojawia się Andrade Edenilson.

84
    Nieudane dośrodkowanie Mario i z kontratakiem ruszają goście.

83
    Wymieniają podania na połowie rywali przyjezdni, którzy jednak nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy.

81
    Szybką akcję Interu minimalnie niecelnym uderzeniem kończy Nagatomo!

80
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Luca Rigoni, na boisku pojawia się Goran Pandev.

79
    Świetny strzał głową oddał Mirandą, ale jeszcze lepszą interwencją zaimponował Perin! Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

78
    Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Perisić. Piłka odbiła się od muru i Nerazzurri będą mieli korner.

76
    Burdisso dopuścił się faulu kilka metrów od własnego pola karnego. Może być gorąco pod bramką przyjezdnych!

75
    Przed nami ostatni kwadrans gry. Nie zanosi się na honorowego gola dla Genoi, choć trzeba przyznać, że przyjezdni cały czas bardzo ambitnie walczą.

74
    Długie podanie do Icardiego, który jednak przegrywa pojedynek główkowy z jednym z defensorów.

72
    Ostro w środku potraktowany przez dwóch rywali został Simeone.

71
    Wyraźnie podcięte skrzydła gości, którzy walczyli z Interem jak równy z równym. Gospodarze nie rezygnują z walki o kolejne trafienia.
    69. Marcelo Brozović (INM) - 2:0

69
    Gol dla Interu!

Podwyższają prowadzenie miejscowi! Mario odegrał futbolówkę do niepilnowanego na jedenastym metrze MARCELO BROZOVICIA, który ze spokojem umieścił piłkę w siatce!

67
    Ryzykowna decyzja Perina, który próbował kiwac się z Icardim. Szczęśliwie skończyło się to dla przyjezdnych.

67
    Bardzo mocne uderzenie z dystansu oddał Ninković, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

66
    Bardzo dobrze zapowiadała się teraz akcja Interu, ale Melo odegrał prosto pod nogi jednego z rywali.

64
    Zamknięci niemal we własnym polu karnym są obecnie przyjezdni. Bardzo wysoki pressing stosują mediolańczycy.

63
    Perisić ładnie zgrał piłkę głową do Icardiego w polu karnym rywali, ale gracza Interu ubiegł jeden z defensorów.

61
    Candreva skutecznie złapany przez defensywę Genoi w pułapkę ofsajdową.

60
    Godzina gry już za nami! Mediolańczycy grają zdecydowanie lepiej niż w pierwszej połowie i kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń.

58
    Spóźniony wślizg Laxalta i od rzutu wolnego rozpoczną Nerazzurri.

57
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Rodrigo Palacio, na boisku pojawia się Ivan Perišić.

57
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Lucas Ocampos, na boisku pojawia się Nikola Ninković.

56
    Icardi próbował zakończył akcję swojego zespołu, ale dośrodkowanie było zbyt wysokie i jego strzał głową okazał się nieudany.

55
    Rincon zbyt ostro zaatakował rozpędzonego rywala i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

53
    W trakcie akcji Lazovicia jednego z rywali faulował Murillo i arbiter pokazał graczowi Interu żółty kartonik.

53
    Jeszcze jedna okazja przyjezdnych! Lazović świetnie uciekł defensorom Interu, ale jego potężne uderzenie świetnie wybronił Handanović!

52
    Simeone świetnie nabiegał do futbolówki po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale nie zdołał trafić w światło bramki.

51
    Po zablokowanym uderzeniu Lazovicia goście wykonywać będą rzut rożny.

50
    Palacio po akcji prawym skrzydłem nie zdołał utrzymać futbolówki na placu gry. Od własnej bramki rozpocznie golkiper przyjezdnych.

49
    Miękka wrzutka Brozovicia i strzało głową Candrevy, ale zabrakło precyzji i piłka poszybowała obok słupka.

48
    Nerazzurri spokojnie wymieniają podania na połowie rywali. Zagubieni są obecnie przyjezdni.

47
    Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Tym razem jednak z nieco większym zaangażowaniem grają gospodarze.

46
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Éder, na boisku pojawia się Felipe Melo.

46

Do przerwy Inter prowadzi z drużyną gości 1:0. Do momentu utraty bramki zdecydowanie lepiej spisywali się przyjezdni, którzy jednak obecnie są nieco podłamani. Po przerwie z pewnością czekają nas ogromne emocje, zostańcie z nami!

45+1

45
    O minutę przedłużona została pierwsza część gry.

44
    Nie potrafią teraz przedostać się na połowę rywali zawodnicy Genoi.

43
    Wreszcie po utracie gola na dłużej przy piłce utrzymują się przyjezdni. Czy zdołają jeszcze jakoś zagrozić bramce rywali przed przerwą?

41
    Niezbyt celna wrzutka Brozovicia, ale cały czas w natarciu Inter.

40
    Zbyt mocne podanie Edera do Nagatomo i przechwytują futbolówkę goście.
    38. Marcelo Brozović (INM) - 1:0

38

Nieoczekiwanie na prowadzenie wychodzą miejscowi! Po dośrodkowaniu z kornera piłka spadła na piętnasty metr do MARCELO BROZOVICIA, który płaskim uderzeniem w kierunku dłuższego słupka pokonał bezradnego Perina!

38
    Wreszcie dobrą akcję przeprowadzili mediolańczycy. Icardi ładnie uderzył zza szesnastego metra, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na rzut rożny.

37
    Tym razem głęboka centra z rzutu rożnego w pole karne Interu, ale głową oddala zagrożenie Nagatomo.

36
    Murillo czysto przerywa szarżę Lazovicia we własnym polu karnym.

35
    Przyjezdni wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska. Czy Genoa ponownie pokusi się o jakiś atak?

33
    Rincon wyraźnie ucierpiał w starciu na własnej połowie boiska i potrzebna będzie pomoc medyczna.

32
    W znakomitej sytuacji znalazł się Nagatomo, ale jego strzał wybronił Perin. Po chwili okazało się jednak, że Japończyk i tak był na ofsajdzie.

31
    Przebudzają się gospodarze. Coraz częściej piłka znajduję się w posiadaniu Interu, który powoli podchodzi pod pole karne gości.

29
    Zbyt mocny przerzut piłki na lewą stronę do Palacio, który odpuścił walkę o odbiór futbolówki. Od wrzutu z autu rozpoczną przyjezdni.

28
    Veloso taktycznie sfaulował wyprowadzającego kontrę rywali Palacio i słusznie został ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

27
    Zbyt niskie dośrodkowanie Veloso z rzutu rożnego i wybijają piłkę obrońcy Interu.

26
    Jak to nie wpadło?! Po precyzyjnej wrzutce z prawego skrzydła z piątego metra głową uderzał Ocampos, ale jego strzał intuicyjnie wybronił Handanović!

24
    Obiecująco zapowiadała się akcja przyjezdnych, ale w polu karnym Interu ręką pomagał sobie w przyjmowaniu futbolówki Ocampos. Rzut wolny dla miejscowych, natomiast zawodnik gości zostaje indywidualnie napomniany przez arbitra.

23
    Seria wrzutek w szesnastkę gości, ale skutecznie futbolówkę wybijają defensorzy.

22
    Miejscowi rozpoczną od rzutu wolnego z trzydziestego piątego metra. Czy dośrodkowanie zagrozi bramce rywali?

21
    Zbyt szybko próbował uciec obrońcom Candreva i został złapany na pozycji spalonej. Stał fragment gry dla przyjezdnych z Genui.

19
    Ależ blisko zdobycia gola byli goście! Z dość ostrego kąta uderzał Lazović, ale piłkę zmierzającą do bramki tuż przed linią bramkową zatrzymał D'Ambrosio!

18
    Brozović nie zdołał sięgnąć piłki po niezbyt udanej wrzutce z prawego skrzydła i przed szansą na kolejny kontratak goście.

17
    Kolejne przewinienie D'Ambrosio w środkowej strefie boiska.

15
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez gości grę od własnej bramki wznowi Handanović.

13
    W środku pola nieprzepisowo o piłkę walczył D'Ambrosio i arbiter odgwizdał przewinienie.

12
    Chwila oddechu dla defensywy Nerazzurri. Niebiesko-Czarni wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

10
    Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Veloso, ale najmniejszych kłopotów z interwencją nie miał Handanović.

9
    D'Ambrosio przewrócił Simeone tuż przed polem karnym i to jest obiecująca okazja dla przyjezdnych.

8
    Nieudane odegranie piłki przez Palacio i rywale ruszają z kontratakiem.

7
    Nie schodzą z połowy rywali zawodnicy Genoi. Lepiej w tych pierwszych minutach spisują się miejscowi.

6
    Simeone sfaulował jednego z zawodników Interu i od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

4
    Ogromna mgła w Mediolanie, z pewnością utrudnia to widoczność. Przy piłce utrzymują się teraz przyjezdni.

2
    Spokojny początek spotkania. Z trybun słychać donośny doping kibiców gospodarzy.

1

Znamy już składy wyjściowe obu drużyn:

Inter Mediolan: Handanovič – D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo – Candreva, Brozović, Mário, Éder – Palacio, Icardi (C)

Genoa CFC: Perin – Izzo, Burdisso (C), Muñoz – Lazović, Rincón, Veloso, Laxalt – L. Rigoni, Ocampos, Simeone.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:45. Składy obydwu drużyn podamy około dwudziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się ze sobą 20 kwietnia bieżącego roku. W Genui lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali Inter 1:0. Gola na wagę trzech punktów w 77. minucie zdobył De Maio.

Przyjezdni zajmują miejsce tuż za swoim niedzielnym rywalem. Genoa traci do Interu jeden punkt, ale ma do rozegranie jeden zaległy mecz. Przed tygodniem dzisiejsi goście bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Chievo.

Gospodarze zajmują dopiero dziesiątą lokatę z dorobkiem 21 punktów. Inter jest cieniem samego siebie sprzed jeszcze kilku lat, obecnie będąc ligowym średniakiem. Przed tygodniem mediolańczycy przegrali w Neapolu 0:3.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 16. kolejki włoskiej Serie A! Na Stadio Giuseppe Meazza miejscowy Inter Mediolan podejmie Genoę CFC. Zapraszam do lektury krótkiej zapowiedzi.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 38. Brozović, 69. Brozović

Kartki:   53. Murillo (INM) – 24. Ocampos (JAN), 28. Veloso (JAN)

Inter Mediolan: Handanovič – D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo – Candreva, Brozović, Mário (88. Banega), Éder (46. Melo) – Palacio (57. Perišić), Icardi (C).
    Zmiany: Carrizo – Andreolli, Melo, Biabiany, Jovetić, Kondogbia, Banega, Ranocchia, Perišić, Gabriel, Eloge Koffi, Miangue.

Genoa CFC: Perin – Izzo, Burdisso (C), Muñoz – Lazović, Rincón, Veloso, Laxalt (85. Edenilson) – L. Rigoni (80. Pandev), Ocampos (57. Ninković), Simeone.
    Zmiany: Lamanna, Zima – Edenilson, Gentiletti, Cofie, Ntcham, Pandev, Gakpé, Biraschi, Brivio, Fiamozzi, Ninković.