Jeonbuk – Mamelodi 4:1 (koniec) | Atlético Nacional – Kashima 0:3 (koniec)
Club Atlético Nacional
0:3 (0:1)
Kashima Antlers
Środa 14.12.2016, 11:30 • Suita City Football Stadium, Osaka • Klubowe Mistrzostwa Świata • Półfinał
    Na ten moment to już wszystko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Wielka radość na trybunach stadionu Suita City Football Stadium w Osace! Pierwszy półfinał Klubowych Mistrzostw Świata kończy się niemałą niespodzianką. Stawiana w roli faworyta drużyna Club Atletico Nacional przegrała z niżej notowaną Kashimą Antlers. To właśnie Japończycy zagrają w finale tych rozgrywek! Przypomnijmy, że gole na koncie zwycięskiej ekipy zapisywali Shoma, Endo oraz Suzuki. (13:24:39)

90+3

90+1
    Kolumbijczycy próbują walczyć o honorową bramkę, ale niewiele z tego wynika. Japoński zespół nadal prezentuje doskonałą grę w defensywie, nie pozwala rywalom na oddanie celnego uderzenia.

90
    Węgierski sędzia przedłużył ten mecz o trzy minuty.

88
    Kolejne niecelne uderzenie w tym spotkaniu zainkasował Borja. Fatalna próba. Futbolówka poszybowała dość daleko obok bramki strzeżonej przez Sogahatę. Wciąż mamy pewne prowadzenie Japończyków!

87
    W finale czeka nas niespodzianka. Nie zobaczymy Clubu Atletico Nacional, a jedynie mistrza Japonii – Kashimę Antlers. Tutaj już nic się nie zmieni, Kolumbijczycy nawet nie atakują.

86
    Zmiana w drużynie Club Atlético Nacional: z boiska schodzi O. Berrio, na boisku pojawia się A. Rodriguez.
    85. Juma (KAS) - 0:3

85
    Gol dla Kashimy Antlers!
    Strzelcem bramki YUMA SUZUKI. Ależ wejście smoka w wykonaniu tego zawodnika! Przed momentem pojawił się na murawie i już pokonał Armaniego. Wyborna akcja Japończyków. Ekipa z Kolumbii na kolanach!

84
    Zmiana w drużynie Kashima Antlers: z boiska schodzi Nakamura, na boisku pojawia się Suzuki.
    83. Endo (KAS) - 0:2

83
    Strzelcem bramki YASUSHI ENDO. Potężnie zamieszanie w polu karnym Kolumbijczyków ze stoickim spokojem wykorzystał Endo. Zawodnik Kashimy uderzył na pustą bramkę piętką. Japończycy na dwubramkowym prowadzeniu!

81
    Bezradni są w tych ostatnich minutach zawodnicy z Kolumbii. Wciąż grają bardzo schematycznie, dzięki czemu rywale szybko neutralizują zagrożenia. Nic się nie zmienia, a do zakończenia spotkania pozostało około 10 min.

80
    Posiadanie piłki: 63-37%.

79
    Wydaje się, że Japończycy mają wszystko pod kontrolą. Należy jednak pamiętać, że to jest futbol – tutaj najmniejszy moment dekoncentracji może skutkować utratą gola.

78
    Berrio ładnie wbiegł w pole karne Kashimy Antlers, a następnie oddał przyzwoite uderzenie. Piłka odbiła się od jednego z defensorów japońskiego zespołu, a następnie trafiła w objęcia Sogahaty!

77
    Piłka nie trafiła do Shomy Doia. Kiepskie dośrodkowanie w wykonaniu jednego z jego partnerów. Futbolówka powróciła w posiadanie ekipy z Kolumbii. Zawodnicy Atletico Nacional ze spokojem wymieniają się podaniami.

76
    Niewykluczone, że Kolumbijczycy pożegnają się dziś z rywalizacją o tytuł Klubowego Mistrza Świata. Club Atletico Nacional w dalszym ciągu stara się odrobić straty, ale Japończycy stawiają twarde warunki w defensywie.

75
    Małe zamieszanie po stronie Kashimy Antlers z zimną krwią zażegnał Sogahata. Jak już wcześniej wspominaliśmy, bramkarz jest dziś jednym z silniejszych ogniw japońskiego zespołu.

74
    Kolumbijczycy mieli szansę na przeprowadzenie szybkiej kontry, ale jeden z zawodników niedokładnie podawał do Borji. Inicjatywa ponownie znalazła się w posiadaniu Japończyków.

73
    Kolejna akcja Clubu Atletico Nacional spaliła na panewce. Trzeba przyznać, że ta pierwsza połowa była znacznie ciekawsza od drugiej. Aktualnie brakuje konkretów. Nie mamy zbyt wielu celnych strzałów.

72
    Bardzo dobrze spisuje się dziś defensywa Kashimy Antlers. Na słowa uznania zasłużył także golkiper japońskiego zespołu – Sogahata. Bramkarz ten zaprezentował kilka parad na bardzo wysokim poziomie.

71
    Był faul, jest żółta kartka. Ukarany został Mateus Uribe. Słuszna decyzja sędziego z Węgier. Nie mógł zachować się inaczej. To była spóźniona interwencja. Kolumbijczykom zaczyna brakować pomysłów.

70
    Za około dwadzieścia minut pierwszy półfinał KMŚ zostanie zakończony. W dalszym ciągu nic się nie zmienia – mamy jednobramkowe prowadzenie zawodników Kashimy Antlers. Starania Kolumbijczyków nie przynoszą pożądanego efektu.

68
    Mosquera był dziś całkiem mocnym punktem Kolumbijczyków, szczególnie w pierwszej połowie. Doskonale pamiętamy, że to właśnie on dwukrotnie ostemplował poprzeczkę bramki strzeżonej przez Sogahatę.

67
    Zmiana w drużynie Club Atlético Nacional: z boiska schodzi Mosquera, na boisku pojawia się Dajome.

66
    Zagrania Clubu Atletico Nacional są bardzo czytelne. Dzięki temu Japończycy bez większych problemów neutralizują wszelakie zagrożenia. Kolumbijczycy, chcąc odrobić straty, muszą coś zmienić w swych poczynaniach.

65
    Strzały ogółem: 18-7
    Strzały celne: 8-5

64
    Japończycy grają dość wysokim pressingiem, co przysparza rywalom wielu problemów. Aktualnie Club Atletico Nacional ma spory kłopot z przedarciem się przez zasieki obronne Kashimy Antlers.

63
    Na pewno nie tak wyobrażali sobie ten pojedynek piłkarze Atletico Nacional. To właśnie oni byli faworytem dzisiejszego półfinału KMŚ, a tymczasem męczą się z niżej notowanymi Japończykami.

62
    Do zakończenia pierwszego półfinału Klubowych Mistrzostw Świata pozostało już tylko pół godziny. Niebawem już wszystko będzie jasne. Bez wątpienia, Kolumbijczycy dołożą wszelkich starań, by osiągnąć lepszy rezultat.

61
    Zmiana w drużynie Club Atlético Nacional: z boiska schodzi Arias, na boisku pojawia się Guerra.

60
    Przed chwilą futbolówka wpadła do bramki Kashimy Antlers, ale gol nie został uznany. Sędzia słusznie zauważył, że faulowany był golkiper japońskiej drużyny – Sogahata.

59

58
    Zdecydowanie częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się Kolumbijczycy. Przed momentem kolejny celny strzał zainkasował Borja. Sogahata był jednak na posterunku. Pewna robinsonada tego bramkarza!

57
    Zmiana w drużynie Kashima Antlers: z boiska schodzi Ogasawara, na boisku pojawia się Nagaki.

56
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Przed momentem węgierski sędzia postanowił ukarać Charalesa. Wydaje się, że to była właściwa decyzja arbitra głównego.

55
    Nic się nie zmienia, jeśli chodzi o wynik. Poziom rywalizacji również pozostaje niezmienny. Widać, że Kolumbijczycy bardzo chcą, starają się zaskoczyć Sogahatę, ale ich wysiłki nie przynoszą efektu.

54
    Poza boiskiem jest już Akasaki. Nie można powiedzieć, że był on najsłabszym ogniwem Kashimy Antlers. Mimo tego trener Kashimy Antlers miał z pewnością w pamięci stuprocentową sytuację, której jego gracz nie wykorzystał.

53
    Zmiana w drużynie Kashima Antlers: z boiska schodzi Akasaki, na boisku pojawia się Kanazaki.

52
    Za moment będziemy mieli premierową zmianę w tym spotkaniu. Do roszady dojdzie po stronie Kashimy Antlers. Najwidoczniej szkoleniowiec japońskiego zespołu dopatrzył się jakiegoś słabszego ogniwa.

51
    Japończycy robią wszystko, żeby ponownie nie dać się zepchnąć pod własną bramkę. Kolumbijczycy zaczynają się denerwować. To oni byli faworytem dzisiejszego starcia, a tymczasem muszą gonić wynik.

50
    Pięć minut rywalizacji w ramach drugiej połowy już za nami. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie Kashimy Antlers. Kolumbijczycy częściej znajdują się przy piłce, jednak mają problem z oddaniem celnego strzału.

49
    Atletico Nacional próbuje zaatakować, ale nic z tego nie wynika. Z bardzo dobrej strony prezentują się obrońcy Kashimy Antlers. Zawodnicy japońskiego klubu stanowią teraz mur nie do przejścia.

48
    Na trybunach w dalszym ciągu panuje bardzo dobra atmosfera. Nic w tym dziwnego. Publiczność stanowią w głównej mierze sympatycy Kashimy Antlers, która prowadzi jednym trafieniem.

47
    Kashima Antlers szybko ruszyła do ataku, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. Po raz kolejny na wysokości zadania stanęli zawodnicy Clubu Atletico Nacional. Potencjalne niebezpieczeństwo zostało oddalone.

46
    Druga odsłona dzisiejszego starcia w Osace rozpoczęta! Zarówno Japończycy, jak i Kolumbijczycy przystąpili do tej części spotkania bez zmian w składach. Zrozumiała decyzja trenerów, w obu drużynach nie było zbyt wielu słabych punktów.

46
    Za kilka chwil początek drugiej połowy!

Premierowa odsłona dzisiejszego spotkania w Osace już za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie Kashimy Antlers. Przypomnijmy, że w 33. minucie gola z rzutu karnego zainkasował Shoma Doi. To było perfekcyjne uderzenie. Armani kompletnie nie wyczuł intencji przeciwnika. Trzeba przyznać, że zespół z Kolumbii miał wiele okazji, by zainkasować trafienie, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Czy w drugiej połowie Atletico Nacional odrobi straty? Zobaczymy!

45+4

45+3
    Kolejna poprzeczka! Znów ostemplował ją Mosquera. Sporo szczęścia miał teraz golkiper Kashimy Antlers. Za moment pierwsza część tego spektaklu zostanie zakończona. Tu już nic się nie zmieni.

45+2
    Kolejny niecelny strzał w wykonaniu jednego z zawodników Clubu Atletico Nacional. Piłka ponownie poszybowała obok bramki strzeżonej przez Sogahatę. Mocno rozregulowane są celowniki Kolumbijczyków.

45+1
    Premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku w Osace została przedłużona o trzy minuty!

45
    Borja ładnie podał do Mateusa, który po raz kolejny posłał futbolówkę wysoko ponad poprzeczką. Fatalna postawa tego zawodnika. Miał świetną szansę na oddanie celnego strzału, ale kompletnie ją zaprzepaścił.

43
    Bardzo ciekawy jest ten dzisiejszy pojedynek w Osace. Ani Kolumbijczycy, ani Japończycy nie przebierają w środkach. Widać, że obie ekipy chcą w maksymalnym stopniu wykorzystywać swój potencjał.
    43. Niezła próba!

42
    Borja fenomenalnie uwolnił się spod opieki defensorów, ale nie zdołał pokonać Sogahaty! Golkiper Kashimy Antlers wyciągnął się jak struna, dzięki czemu odnotował skuteczną interwencję. Kapitalna postawa tego bramkarza!

41
    Kashima Antlers potrafi zaskoczyć. Potrafi też dobrze zagrać w defensywie, co udowadnia w ostatnich minutach. Japończycy doskonale odpierają natarcia ze strony Clubu Atletico Nacional.

40
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli jednobramkowe prowadzenie Japończyków. Przed momentem nieźle centrował Berrio, ale Mosquera nie zdołał dopaść do piłki.

38
    Kolumbijczycy popełniają sporo błędów w kluczowych fazach akcji. Gdyby nie to, mogli zdobyć już przynajmniej dwa gole. Cóż, taki jest futbol – często nie wybacza nawet najmniejszych niedociągnięć.

37
    Borja znalazł się w dobrym położeniu, mógł oddać strzał, ale ostatecznie postanowił podawać do jednego z partnerów. To była zła decyzja. Futbolówka trafiła w posiadanie Kashimy Antlers.

36
    Posiadanie piłki: 59-41%.

35
    Club Atletico Nacional w sporych tarapatach. Śmiało można stwierdzić, że to właśnie Kolumbijczycy lepiej sprawowali się od początku spotkania. Mimo tego na prowadzeniu znajdują się Japończycy.

34
    Japończycy nabrali wiatru w żagle i wyprowadzają coraz śmielsze ataki! Przed momentem Shibasaki dobrze dośrodkowywał z rzutu rożnego, a następnie Ueda miał świetną szansę na zdobycie gola. Z olbrzymimi problemami interweniował Armani!
    33. Doi Shoma (KAS) - 0:1

33
    Bramkę z rzutu karnego zdobył DOI SHOMA. Pewnie wykonana jedenastka. Zawodnik japońskiej drużyny zachował zimną krew i ze spokojem pokonał Armaniego. Kashima Antlers na prowadzeniu!

31
    Sędzia obejrzał powtórkę, po czym podyktował rzut karny dla Kashimy Antlers! Za moment ekipa z Japonii będzie miała szansę na objęcie prowadzenia! Faulował Mosquera.

30
    Za około kwadrans zawodnicy obu ekip zostaną zaproszeni na zasłużony odpoczynek. W dalszym ciągu lepiej sprawują się goście z Kolumbii. Piłkarze Kashimy Antlers grają nieźle, ale nie oddają zbyt wielu celnych strzałów.

28
    Borja może grać dalej. Przed momentem Japończycy egzekwowali korner, ale nie zdołali oddać celnego uderzenia. Futbolówka wróciła w posiadanie Atletico Nacional. Kolumbijczycy wymieniają podania na własnej połowie.

27
    Niezła akcja Japończyków! Zza pola karnego postanowił uderzyć Endo, ale futbolówka trafiła prosto w jednego z przeciwników. Kilka chwil później w starciu z rywalem ucierpiał Borja. Gra przerwana.

26

25
    Korner nie przyniósł Kolumbijczykom żadnych korzyści. W dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis, a do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dwadzieścia minut.
    24. Spore zamieszanie pod bramką Japończyków!

24
    Zakotłowało się pod bramką Sogahaty! Wpierw Mosquera trafił w poprzeczkę, a następnie skutecznej dobitki nie zdołał odnotować Berrio. Goście z Kolumbii wywalczyli jedynie wznowienie z narożnika boiska. Premierowy gol wisi w powietrzu!

23
    Tymczasem tuż obok bramki futbolówkę posłał Mateus! Uwidacznia się przewaga Clubu Atletico Nacional. Japończycy mają spory kłopot z wyprowadzeniem składnego ataku.

22
    Borja otrzymał dobre dośrodkowanie w pole karne, po czym oddał soczysty strzał z pierwszej piłki. Po raz kolejny interweniować musiał Sogahata. Trzeba jednak przyznać, że golkiper Kashimy zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

21
    Na trybunach panuje bardzo dobra atmosfera. Zasiadło na nich wielu sympatyków Kashimy Antlers. Warto jednak podkreślić, że w Osace są obecni również kibice Clubu Atletico Nacional.
    20. Tak prezentowały się obie ekipy podczas minuty ciszy.

19
    Tymczasem niebezpieczną akcję ofensywną przeprowadzili zawodnicy Kashimy Antlers, jednak ostatecznie skuteczną interwencję odnotował Armani. Zagrożenie zostało oddalone, inicjatywa znów w posiadaniu Kolumbijczyków.

18
    Japończycy nieźle rozgrywają piłkę. Problemy pojawiają się jednak wtedy, kiedy goście z Kolumbii przyspieszają grę. Club Atletico Nacional już kilkakrotnie pokazał, że potrafi wrzucić wyższy bieg.

16
    Mateus zdecydował się na oddanie strzału zza pola karnego. To nie była najlepsza próba. Futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Sogahatę. Jęk zawodu na trybunach.

15
    Mijają kolejne minuty, a na tablicy wyników w dalszym ciągu bezbramkowy remis. Znacznie bliżej odnotowania premierowego gola byli goście z Kolumbii. Kashima Antlers prezentuje niezły poziom, ale nie potrafi zagrozić bramce Armaniego.

14
    Widać, że obie drużyny są bardzo mocno zmobilizowane. Ciekawie rozpoczyna się ten pojedynek. Zarówno Kolumbijczycy, jak i Japończycy wyprowadzają wiele ataków. Wciąż jednak brakuje solidnych strzałów, dotychczas odnotowaliśmy zaledwie dwa celne uderzenia.

13
    Posiadanie piłki: 60-40%.

12
    Borja znalazł się w polu karnym, ale ostatecznie nie zdołał skierować piłki w światło bramki strzeżonej przez japońskiego golkipera. Po kilku chwilach celny strzał oddał Berrio.

11
    Pierwsze groźne ostrzeżenie ze strony Atletico Nacional! Borja doskonale dośrodkował do jednego z partnerów, który popisał się soczystym strzałem w kierunku japońskiej bramki. Ze sporymi problemami interweniował Sogahata!

10
    Dziesięć minut rywalizacji już za nami. Trzeba przyznać, że jesteśmy świadkami dość ciekawego pojedynku, choć brakuje celnych uderzeń. Mało tego, brakuje jakichkolwiek strzałów. Oby wkrótce to się zmieniło.

9
    Chyba już wszystko dobrze. Inicjatywę przejęli Kolumbijczycy, po czym ruszyli z dynamiczną kontrą. Dośrodkowanie jednego z zawodników Atletico Nacional było niecelne. Piłka znów po stronie drużyny z Japonii.

8
    Straciliśmy łączność z Osaką. Kłopoty te są niezależne od nas. Wierzymy, że wszelakie niedociągnięcia szybko zostaną wyeliminowane. Przed kilkoma chwilami atak pozycyjny zaczynali kreować gracze Kashimy Antlers.

7
    Teraz wkradło się trochę niedokładności. Futbolówka często zmienia właściciela i opuszcza murawę. Miejmy nadzieję, że jakość gry szybko wróci na właściwy poziom.

6
    Obie drużyny są usposobione bardzo ofensywnie. Zarówno Kolumbijczycy, jak i Japończycy śmiało kreują kolejne ataki. Nie ma mowy o jakichś przestojach. Początek spotkania może się podobać, sporo dzieje się na murawie.

5
    Pierwsza próba Atletico Nacional nie zakończyła się celnym uderzeniem. Czujną postawę zaprezentowali defensorzy Kashimy Antlers. Widać, że kolumbijski zespół usiłuje wrzucić wyższy bieg.

4
    Japończycy próbują przyspieszyć, ale niewiele z tego wynika. Kolumbijczycy bardzo dobrze spisują się w obrębie własnego pola karnego. Potencjalne zagrożenia są szybko oddalane.
    3. Przed rozpoczęciem spotkania upamiętniono ofiary katastrofy lotniczej.

2
    Nieźle zapowiadająca się akcja Japończyków została przerwana. Na pozycji spalonej przebywał Akasaki. Dobra sygnalizacja arbitra liniowego. To był ewidentny ofsajd. Ekipa z Kolumbii powróciła w posiadanie inicjatywy.

1
    Rywalizacja rozpoczęta! Club Atletico Nacional zagra w czarnych strojach, natomiast Kashima Antlers prezentować się będzie w białych kompletach. Miejmy nadzieję, że doświadczymy niemałych emocji!

1
    Rozgrzewkę czas zacząć! Na trybunach panuje wyborna atmosfera.

Szatnia gości przygotowana.

Znamy już składy obu ekip:

Club Atlético Nacional: Armani – Bocanegra, Aguilar, Mateus, D. Arias, Borja, Mac, Charales, F. Diaz, Mosquera, O. Berrio.

Rezerwowi: C. Bonilla, C. Vargas – Miller, Najera, Rescaldani, E. Blanco, Nieto, A. Guerra, Bernal, E. Velasco, A. Rodriguez.

Kashima Antlers: Sogahata – Shoji, Shoma, Shibasaki, Nakamura, Shuto, Akasaki, Daigo, Ueda, Endo, Ogasawara.

Rezerwowi: Kushibiki, Kawamata – Nagaki, Fabricio, Seok Ho, Bueno, Misao, Ito, Taro, Mu, Yuma, Hirato.

Sędziowie: Kassai – Ring, Toth (Węgry) – Sikazwe (Zambia).

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Club Atlético Nacional – Kashima Antlers. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 11:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!
    To już dziś!

Faworytem konfrontacji Club Atlético Nacional – Kashima Antlers jest bez wątpienia zespół z Kolumbii. Kurs na zwycięstwo tejże ekipy oscyluje w granicach 1,60. Należy jednak pamiętać, że piłka nożna jest nieprzewidywalnym sportem. Japończycy na pewno tanio skóry nie sprzedadzą, co zwiastuje spore emocje!

W drugim półfinale Klubowych Mistrzostw Świata meksykański Club América zmierzy się z hiszpańskim Realem Madryt. Spotkanie to odbędzie się w czwartek, również o godzinie 11:30.
    Kolumbijczycy bardzo pieczołowicie przygotowywali się do dzisiejszego starcia.

Natomiast Kashima Antlers rywalizuje w japońskiej J-League. Śmiało można powiedzieć, że jest to ligowy przeciętniak. Zespół ten plasuje się na jedenastym miejscu w zestawieniu. Dotychczas Kashima Antlers zdołała wywalczyć 20 "oczek", notując sześć triumfów, dwa remisy i aż dziewięć przegranych. Drużyna z Japonii, podobnie jak Club Atletico Nacional, nie może pochwalić się jakimikolwiek osiągnięciami w rozgrywkach KMŚ.

Club Atlético Nacional na co dzień występuje w kolumbijskiej Primera Division. Ekipa ta wygrała rundę zasadniczą, uzyskując 37 punktów. Na wspomniany dorobek złożyło się dziewięć zwycięstw, dziesięć remisów, a także zaledwie jedna porażka. Nieco słabiej Club Atletico Nacional spisał się w play-offach – zwyciężył w ćwierćfinale, ale w półfinale został pokonany przez Santa Fe. W poprzednich latach Kolumbijczycy nie błyszczeli w Klubowych Mistrzostwach Świata. Teraz stanęli przed szansą osiągnięcia historycznego sukcesu.

Przed nami półfinał Klubowych Mistrzostw Świata. Podczas tej relacji gościć będziemy w Osace, gdzie Club Atletico Nacional zmierzy się z Kashimą Antlers. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 11:30. Emocji zabraknąć nie powinno!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:30.