Bordeaux – Nice 3:2 (koniec) | Monaco – Rennes 7:0 (koniec) | Metz – Toulouse 1:1 (11:10 po rz. karnych)
Lyon – Guingamp 2:2 (3:4 po rz. karnych) | Saint-Étienne – AS Nancy 0:1 (koniec) | PSG – Lille 3:1 (koniec)
AS Monaco
7:0 (3:0)
Stade Rennes
Środa 14.12.2016, 21:05 • Stade Louis II, Monaco. • Puchar Ligi Francuskiej • 1/8 finału

Dziękujemy już Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:58:27)
    Kapitalny mecz w wykonaniu AS Monaco:

Za nami już to bardzo jednostronne widowisko na Stade Louis II. Kibice AS Monaco z pewnością mogą być dumni z postawy swoich ulubieńców. Pokonali oni dzisiaj aż 7:0 zespół z Ligue 1 Stade Rennais. Bohaterem okazał się Mbappé, który był autorem czterech trafień. Do tego należy dodać świetny występ Boschilii. Wpisał się on dwa razy na listę strzelców. Ponadto gola zdobył również Jean oraz samobója zaliczył Cavare. Z pewnością goście nie mogą być zadowoleni z tego spotkania i szybko będą próbować zrehabilitować się swoim kibicom.

90+1

90+1
    To już doliczony czas tej rywalizacji. Gracze Stade Rennais za moment z opuszczonymi głowami będą mogli zejść z murawy Stade Louis II.

90
    To już ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Sędzia nie powinien doliczać zbyt wielu do tego spotkania.

88
    Stade Rennais starają się już teraz ratować twarz, ale mało wskazuje na to, że będą gracze tego teamu w stanie zaliczyć choćby trafienie honorowe.

87
    Mbappé miał okazję na kolejne trafienie. Piłka wpadła nawet po jego strzale do siatki, jednak wcześniej całym obwodem opuściła boisko.
    85. Cavare (ASM) - 7:0

85
    Gol dla Monaco!
    Samobójcze trafienie zalicza CAVARE.

To już jest totalna kompromitacja gości! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska próbował interweniować Cavare! Ostatecznie piłka po zagraniu głową wpadła w sam róg bramki Nardiego!
    83. Jean (ASM) - 6:0

83
    Strzelcem bramki JEAN.

Mało kto spodziewał się dzisiaj aż tak wysokiego wyniku na Stade Louis II! Po kapitalnym zagraniu za linię obrony rywali Jean po przyjęciu na klatkę piersiową stanął sam na sam z golkiperem! Pokonał on pewnym strzałem w róg bramki bezradnego Nardiego!

82
    Gracze portugalskiego szkoleniowca do samego końca kontrolują boiskowe wydarzenia.

81
    Dobrze przed szesnastką zachował się Lenjani! Wypracował on sobie pozycję strzelecką i huknął pod poprzeczkę! Ostatecznie ładną robinsonadą popisał się na linii bramkowej Subasić!

80
    Gospodarze w dalszym ciągu szukają swoich szans na wyprowadzenie szybkich ataków. Giście nie mają z kolei pomysłu na swoją akcję.
    78. Boschilia (ASM) - 5:0

78
    Strzelcem bramki BOSCHILIA.

Piękną trójkową kontrę rozegrali zawodnicy AS Monaco! Finalne dogranie było autorstwa Carrillo, a już później Boschilia nie miał najmniejszego trudu, żeby pokonać bramkarza strzałem z dziesiątego metra! To jest prawdziwy pogrom na Stade Louis II!

77
    Goście cofnęli się całym zespołem na własną połowę boiska. Miejscowi z kolei wymieniają podania w okolicach szesnastki Stade Rennais.

75
    Początkowo świetnie z kontrą wychodził zawodnik przyjezdnej drużyny, ale górą w ostatnim momencie okazał się być niezawodny Glik.

74
    Subasić bodaj pierwszy raz w tym meczu musiał się wykazać i bez najmniejszego trudu wyłapał wysoką centrę z rzutu rożnego.

73
    Przyjezdni piłkarze wymieniają sporo podań na własnej połowie boiska. Nie zbliżają się jednak do pola karnego rywali. Ostatecznie po niezłej centrze Kamil Glik wybija futbolówkę na korner.

72
    Goście walczą jeszcze o honorowe trafienie. Lenjani szarżuje lewym skrzydłem, jednak stracił piłkę będąc już w szesnastce.

71
    Bardzo bliski kolejnej bramki dla AS Monaco był teraz Traore. Uderzył on technicznie z 25. metra, ale piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Nardiego!

70
    Do końca spotkania pozostało już jedynie dwadzieścia minut. Obaj szkoleniowcy już teraz wykorzystali wszystkie zmiany.

69
    Z pewnością zespół gości chciałby, aby ten mecz dobiegł już końca. Pewni awansu do kolejnej rundy są gracze portugalskiego szkoleniowca.

68
    Sporo szczęścia miał w tym momencie Subasić. Niezłe podanie na wolnym polu otrzymał napastnik gości, ale nie zdołał zdążyć do minimalnie zbyt mocnego zagrania.

67
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Diallo, na boisku pojawia się Cavare.
    To już trzecia dzisiaj bramka napastnika AS Monaco:

66
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Dirar, na boisku pojawia się Jean.

66
    Kolejne ofensywnej akcje konstruuje miejscowy team. Na chwilę obecną AS Monaco wydaje się jednym z głównych kandydatów do tego trofeum.

65
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Bakayoko, na boisku pojawia się Traore.

64
    Golkiper miejscowej drużyny nie musiał nawet interweniować po ciekawej próbie Saida. Futbolówka jednak po koźle mija bramkę Subasicia.

63
    Za moment Subasić może być w opałach. Do uderzenia z trzydziestego metra zbiera się powoli Said. Ten stały fragment gry zapowiada się niezwykle obiecująco.
    62. Mbappe (ASM) - 4:0

62
    Strzelcem bramki MBAPPÉ.

To jest zdecydowanie wieczór tego snajpera! Zastępujący dzisiaj nieobecnego Falcao młodszy zawodnik wpisuje się już trzeci raz na listę strzelców!

60
    To już godzina tej rywalizacji za nami. Gospodarze w drugiej części nie grają już tak efektownie, ale nadal utrzymują wysokie prowadzenie.

59
    Fatalnie centrował w tej sytuacji z dalszej odległości Dirar. Skrzydłowy powinien zagrać futbolówkę w kierunku rozpędzonego Toure.

58
    Kapitan gospodarzy starał się wywalczyć pressingiem aut dla swojego teamu. Podczas walki z rywalem przekroczył on jednak przepisy gry.

57
    Gdyby goście grali tak od początku spotkania, to moglibyśmy spodziewać się bardziej zaciętej rywalizacji. Aktualnie to oni starają się przejąć inicjatywę na boisku.

56
    Kamil Glik posyła dalekie podanie na wolne pole do rozpędzonego Toure. Ten starał się centrować w pełnym biegu, ale ostatecznie dobrze interweniuje defensywa gości.

55
    Po dośrodkowaniu Moutinho w pole karne bez większego trudu zdołał interweniować Nardi. Szybko również rozpoczął kontrę Stade Rennais.

54
    Dirar rozpędził się nieźle na prawej stronie boiska i był faulowany przez wracającego Diallo. Od rzutu wolnego w efekcie wznowią miejscowi.

53
    Mogła się podobać kombinacyjna akcja miejscowego teamu przed szesnastką rywali. Finalnie jednak do podania nie doszedł Mbappé.
    Dwie zamiany w przerwie dokonał trener gości:

52
    Znowu z kapitalną kontrą wyszli miejscowi piłkarze. Jak się jednak okazało na bardzo wyraźnym ofsajdzie był Carrillo.

51
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieznacznie obok słupka uderzał głową Diallo. Chwilę wcześniej było blisko trafienia samobójczego, ale piłka przeleciała tuż obok bramki.

49
    Gospodarze również po przerwie zbliżyli się niebezpiecznie pod szesnastkę rywali, ale na ofsajdzie było dwóch graczy z Księstwa.

48
    Goście po przerwie starają się dłużej rozgrywać piłkę i wychodzi im to całkiem nieźle. Konstruują swoje akcje w ataku pozycyjnym.

46
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Diakhaby, na boisku pojawia się Fernandes.

46
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Janvier, na boisku pojawia się Erasmus.

46
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Sidibe, na boisku pojawia się Diallo.

46
    AS Monaco pewnie prowadzi do przerwy:

Ten mecz może się podobać, ale tylko i wyłącznie dzięki świetnej postawie miejscowej drużyny. Zespół z Księstwa prowadzi 3:0 do przerwy z Stade Rennais. Dwie bramki zdobył świetnie spisujący się dzisiaj Mbappé, a później jeszcze jedną dołożył Boschilia. Co ciekawe goście nie sprawdzili jeszcze dzisiaj umiejętności Subasicia, który jest kompletnie bezrobotny. Z pewnością liczymy jeszcze na spore emocje w drugiej części meczu!

45+2

45+2
    AS Monaco stara się spokojnie rozegrać swój atak pozycyjny i zagrozić jeszcze bramce niezbyt pewnego dzisiaj Nardiego.

45+1
    Sędzia zdecydował się doliczyć aż dwie minuty do pierwszej odsłony rywalizacji na Stade Louis II.

45
    Sidibe podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny, ale w samą porę odpowiednim wślizgiem powstrzymał go Mexer.

44
    Raggi wraca już na boisko. Wydaje się, że ten doświadczony obrońca dogra jeszcze do końca pierwszej części spotkania.

43
    Sędzia z pewnością doliczy kilka minut do tej części gry. Mieliśmy dwa razy pomoc medyczną na boisku, gdy kontuzjowani byli gracze obu drużyn.

42
    Raggi walczył z Pedro Henrique i ostatecznie doświadczony defensor był faulowany przez rywala. Potrzebuje on szybkiej pomocy medycznej.

41
    Za moment grę od wrzutu wznowią miejscowi piłkarze. Co ważne dla widowiska cały czas szukają oni okazji na podwyższenie wyniku.

40
    To już ostatnie pięć minut tej połowy meczu. Nie wydaje się, że któraś z drużyn była w stanie zdobyć jeszcze bramkę w tej części gry.

39
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy tej rywalizacji. AS Monaco bardzo pewnie kroczy do wygrania kolejnego spotkania.

38
    Wydaje się, że Nardi jest już w stanie kontynuować grę w spotkaniu. Wymagał on jednak krótkiej pomocy medycznej po starciu z rywalem.
    Strzelec trzeciego gola dla Monaco:

37
    Tym razem poprawił się w piąstkowaniu Nardi i przy okazji golkiper gości był faulowany przez Bakayoko.
    35. Boschilia (ASM) - 3:0

35

Ależ uderzeniem popisał się w tym momencie Boschilia! Wymienił on szybkie podania z partnerem na dwudziestym metrze i bez zastanowienia uderzył w róg bramki Nardiego! Piłka ostatecznie wpadła do siatki tuż przy słupku i tym samym gospodarze prowadzą już 3:0!

34
    Dobre dośrodkowanie powędrowało ze stałego fragmentu gry w pole karne gospodarzy, ale defensorzy tej drużyny interweniują bez zastrzeżeń.

33
    Fatalnie w swoim polu karnym zachował się Nardi. Bramkarz wyszedł do dośrodkowania, ale minął się z piłką. Ostatecznie jednak żaden z graczy gospodarzy nie wykorzystał jego błędu.

32
    Toure podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny. Po jego dośrodkowaniu w pole karne i interwencji gracza gości będzie rzut rożny.

31
    Kamil Glik od początku tego meczu podkreśla swoją klasę. Tym razem wybija on piłkę na korner po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

30
    Już pół godziny tej rywalizacji za nami. Gospodarze bardzo szybko wypracowali sobie dwubramkową przewagę i dominują na boisku.

29
    Świetnie w tym spotkaniu spisuje się Dirar. Jego centra z prawego skrzydła znalazła Carrillo, ale ten niecelnie uderzał głową z szóstego metra.

28
    Pedro Henrique stworzył sobie okazję strzelecką na dwudziestym metrze. Za bardzo odchylił się jednak w momencie strzału i Subasić nie musiał nawet interweniować.

27
    Armand nie jest zbyt pewny w swoich poczynaniach w tym meczu. Po jego niecelnym zagraniu zawodnik gospodarzy miał okazję strzelecką, ale na raty broni Nardi.

26
    Raczej trudno w tym momencie przypuszczać, że Stade Rennais będzie w stanie powalczyć z AS Monaco o awans do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek.

25
    Mają teraz goście okazję na wyjście z akcją w ataku pozycyjnym. Gospodarze cofnęli się wszystkimi graczami na własną połowę.

24
    Tym razem to dryblujący w środkowej strefie boiska zawodnik gospodarzy był faulowany. Chwilę później Armand wybija piłkę na korner po akcji Dirara.

22
    Gracz przyjezdnej drużyny był w tym momencie faulowany przez jednego z rywali. Szybko wyszli goście z akcją i Glik musiał wybijać piłkę na aut.
    21. Mbappé (ASM) - 2:0

21

Fatalnie najpierw stracił piłkę przed własnym polem karnym zawodnik gości i przejął futbolówkę Carrillo! Po szybkim rajdzie zacentrował na trzeci metr do wbiegającego Mbappé, a ten bez trudu strzałem na wślizgu pokonał bezradnego golkipera!

20
    Kompletnie nie klei się dzisiaj gra przyjezdnej drużyny. Cofnięci goście czekają cały czas na swoje okazje do wyjścia z kontrą.

19
    Raggi próbował dalekim podaniem znaleźć rozpędzonego Mbappé, ale ten finalnie przegrał pojedynek z Mexerem.

18
    W krótkim odstępie czasu mieliśmy dwa dośrodkowania z rzutów rożnych w szesnastkę gości, ale udanie piąstkuje golkiper Stade Rennais.

17
    Dirar rozpędził się na skrzydle i starał się centrować w pełnym biegu, ale ostatecznie wywalczył jedynie korner.

15
    Kwadrans tej rywalizacji już za nami. Gospodarze w pełni zasłużenie prowadzą ze Stade Rennais 1:0 po bramce Mbappé.

14
    Goście starają się momentalnie odgryźć, jednak po akcji na prawej stronie boiska nie zdołali nawet wejść w szesnastkę.
    11. Mbappé (ASM) - 1:0

11

Drugi celny strzał AS Monaco kończy się już bramką dla gospodarzy! Bezradni w tej sytuacji okazali się próbujący interweniować goście. Faworyt bardzo szybko wychodzi na prowadzenie!
    Strzelec gola dla gospodarzy:

10
    Niezła okazja przed zespołem AS Monaco. Finalnie na niezłej pozycji znalazł się Mbappé, ale nie zdołał pokonać Nardiego.

8
    Nie mieliśmy nadal żadnego uderzenia na bramkę. Żadna z ekip nie zdołała stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej.

7
    Moutinho stara się kreatywnie rozegrać piłkę w środku pola. Nie pokazał mu się jednak na wolnym polu żaden z zawodników.
    Startujemy:

6
    Gracze portugalskiego szkoleniowca od pierwszych minut mają przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekłada się to na sytuacje strzeleckie.

4
    Warto zauważyć, że dzisiaj na boisku od pierwszej minuty występuje Kamil Glik. Jego imiennik z zespołu Stade Rennais nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

3
    Defensywa gospodarzy wymienia kolejne podania na własnej połowie boiska. Nie decydują się pressing goście z Rennais.

2
    Rozpoczynamy mecz na Stade Louis II. Pierwszą ofensywną akcję wyprowadzają gracze miejscowego teamu.

1

AS Monaco: Subasić – Sidibe, Raggi, Glik, Toure – Dirar, Moutinho, Bakayoko, Boschilia – Carrillo, Mbappé.
    Rezerwowi: De Sanctis, Diallo, Silva, Traoré, N’Doram, Germain, Jean.

Stade Rennais FC: Nardi – Zeffane, Mexer, Armand, Diallo – Janvier, Poha, Lenjani, Diakhaby – Said, Henrique.
    Rezerwowi: Costil, Cavare, Erasmus, Fernandes, Gnagnon, Habibou, Hunou.

Główny: Frank Schneider
    Asystenci: Djemel Zitouni, Nicolas Henninot.

Zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie na to spotkanie już w najbliższą środę o godzinie 21:05 do naszej relacji!
    Stade Rennais było bliskie w ostatnim meczu zdobycia punktów na stadionie Lyonu:

Stade Rennais:

Drużyna ta nieźle spisuje się w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Po siedemnastu spotkaniach ma na koncie 27. punktów i plasuje się na wysokim piątym miejscu w tabeli Ligue 1. Bilans bramkowy tej drużyny jest jednak an niewielkim minucie (18:20). W ostatniej kolejce zespół ten przegrał po zaciętej walce z faworyzowanym Olympique Lyon 0:1. Warto podkreślić, że najskuteczniejszymi strzelcami teamu są Giovanni Sio oraz Kamil Grosicki (po cztery gole).
    Trener AS Monaco wie, że w środę jego drużyna będzie musiała stoczyć ciężki bój z Rennais:

AS Monaco:

Zespół z Księstwa zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli Ligue 1 i do liderującego OGC Nice traci jedynie oczko. Bilans bramkowy tej drużyny jest imponujący (53:16). Do tego należy dodać, że podopieczni Jardima w ostatniej ligowej kolejne bardzo pewnie pokonali Bordeaux 4:0, a trzy z bramek zdobył Radamel Falcao. W rozgrywkach Champions League gracze tego teamu trafili na Manchester City. Z pewnością nie należy jednak skazywać na porażkę zespołu, w którym bardzo dobrze spisuje się polski defensor Kamil Glik.
    AS Monaco wylosowało ostatnio Manchester City w fazie pucharowej Champions League:

Już w najbliższą środę będziemy świadkami bardzo interesującego pojedynku w ramach Pucharu Ligii Francuskiej. AS Monaco na własnym obiekcie zmierzy się ze Stade Rennais. Gospodarze tej rywalizacji są w ostatnim czasie na fali i zajmują drugie miejsce w tabeli Ligue 1. Do tego należy dodać wyjście z trudnej grupy rozgrywek Champions League. Za zespołem z Księstwa znalazł się wyżej notowany Tottenham i mocne CSKA Moskwa. Z kolei Stade Rennais z Kamilem Grosickim w składzie postara się awansować do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek i poprawić sobie nastroje po ostatniej pechowej porażce w lidze z Olympique Lyon. Szykuje się więc emocjonujące widowisko!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Dawid Czempisz

Gole: 11. Mbappé, 21. Mbappé, 35. Boschilia, 62. Mbappé, 78. Boschilia, 83. Jean, 85. Cavare (sam.)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 11:2. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 7:4.
    AS Monaco: Subasić – Sidibe (46. Diallo), Raggi, Glik, Toure – Dirar (66. Jean), Moutinho, Bakayoko (65. Traore), Boschilia – Carrillo, Mbappé.
    Zmiany: De Sanctis, Diallo, Silva, Traoré, N’Doram, Germain, Jean.

Stade Rennes: Nardi – Zeffane, Mexer, Armand, Diallo (67. Cavare) – Janvier (46. Erasmus), Poha, Lenjani, Diakhaby (46. Fernandes) – Said, Henrique.
    Zmiany: Costil, Cavare, Erasmus, Fernandes, Gnagnon, Habibou, Hunou.

Asystenci: Djemel Zitouni, Nicolas Henninot