KS Bestios – Warmia 22:27 (koniec)
KS Bestios Białystok
22:27 (9:12)
Warmia Traveland Olsztyn
Środa 14.12.2016, 17:00 • Hala PG6, ul. KEN 1, Białystok • PGNIG Puchar Polski Mężczyzn • 1/16 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami 1/16 Pucharu Polski, w której Warmia Taraveland Olsztyn udaje się do stolicy Podlasia, gdzie zmierzy się z drużyną KS Bestios Białystok. Goście są zdecydowanymi faworytami tego starcia. Inny rezultat, niż zwycięstwo olsztynian, zostanie odebrane jako spora niespodzianka.

Bestios w rozgrywkach ligowych spisuje się kiepsko. Zajmuje obecnie ostatnią pozycję w tabeli 2 ligi, a w poprzednim spotkaniu zostali rozgromieni w Radomiu przez tamtejszą ekipę Uniwersytetu. W meczu z Warmią postarają się zrehabilitować, ale będzie to zadanie niezwykle trudne.

Traveland wygląda zdecydowanie lepiej. Jest w tej chwili na trzecim miejscu w 1 lidze, tylko za zespołem z Malborka i Spójnią Gdynia. W ostatnim starciu olsztynianie pokonali we własnej hali SMS ZPRP Gdańsk 35-19. Warmia w meczu PP będzie musiała sobie radzić bez Damiana Przytuły, który został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów.

Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji z tego spotkania na portalu Lajfy.com. Start w środę o godz. 17:00. Bądźcie z nami!

Składy obu zespołów:

KS Bestios Białystok: Gregorczuk, Maksymczuk, Czekotowski, Olech, Bartoszuk, Jadczak, Szwech, Borowski, Castellano, Stec, Konopko, Kuczyński, Jaskurzyński, Gorczak, Puchalski, Kowalczyk.

Warmia Traveland Olsztyn: Zakreta, Dzido, Deptuła, Fugiel, Pakulski, Sikorski, Dworaczek, Dzieniszewski, Malewski.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
    1
    Puchalski otwiera wynik tego spotkania. Chwilę wcześniej świetnie wybronił rzut rywala Castellano. (1:0)

2
    Niecelny rzut Dzido. Akcja Bestiosu. (1:0)
    3
    Rehabilitacja Dzido. Przechwycił piłkę na swojej połowie, pognał przed Castellano i sprytnym rzutem umieścił piłkę w bramce. Przy okazji zawodnik gospodarzy obejrzał żółtą kartkę. (1:1)

4
    Zakreta broni mocną próbę przeciwnika. (1:1)
    5
    Olsztynianie już na prowadzeniu. Castellano bez szans. (1:2)

6
    Jeszcze jedna bardzo dobra interwencja Zakrety. Przy piłce przyjezdni. (1:2)
    7
    Udanie zaatakował Fugiel. Goście podwyższają prowadzenie. (1:3)
    7
    Błyskawiczna odpowiedź białostoczan. (2:3)
    8
    Kolejne trafienie zawodników Warmii. (2:4)
    8
    Ambitni gospodarze łapią kontakt z rywalem. (3:4)

9
    Niewykorzystany rzut karny przez Traveland. Chwilę wcześniej gracz Bestiosu obejrzał żółtą kartkę. (3:4)

10
    Kolejny rzut karny gości. Żółta kartka dla jednego z białostoczan. (3:4)
    11
    Fugiel tym razem pewnie z siódmego metra. (3:5)
    12
    Szczęśliwe trafienie gospodarzy ze środka. Niewiele brakowało, a Zakreta wybroniłby ten rzut. (4:5)
    12
    Fugiel wymanewrował dwóch przeciwników, łatwo wyszedł przed Castellano i sprytnym rzutem daje kolejną bramkę Warmii. (4:6)
    13
    Olech wykorzystał dobre zgranie do skrzydła i pewnym wejściem pokonał bramkarza gości. (5:6)
    14
    Potężny rzut Deptuły z dalszej odległości przez ręce rywali. Ponownie dwubramkowa przewaga przyjezdnych. (5:7)

15
    Udana obrona Castellano po rzucie przeciwnika ze środka. (5:7)
    17
    Bartoszuk chwilę wcześniej rzucał niecelnie z trudnej pozycji. Traveland ruszył z kontratakiem zakończonym celnym rzutem. (5:8)

17
    Castellano wybronił bardzo dobrą okazję gości ze środka. Arbiter jednak dyktuje rzut karny po faulu Olecha. Dodatkowo zawodnik Bestiosu dostaje karę dwóch minut. (5:8)
    17
    Fugiel ponownie pewnie wykorzystuje rzut karny. Powiększa się prowadzenie olsztynian. (5:9)
    18
    Pomyślna odpowiedź Bestiosu. (6:9)
    18
    I natychmiastowa reakcja Travelandu. Niewiele brakowało, a Castellano wyciągnąłby ten rzut przeciwnika. (6:10)
    20
    Śmiałe wejście Dzido. Nie dał się powstrzymać dwóm rywalom, po czym oddał celny rzut. (6:11)

22
    Nieporozumienie z udziałem Dziniszewskiego. Sędzia nakazuje jednak wznowić grę przyjezdnym. (6:11)
    23
    Najpierw Castellano doskonale stopuje doskonałą szansę rywala, a następnie Bartoszuk wykorzystuje szybką kontrę. (7:11)

23
    Dwie minuty kary dla Bartoszuka. (7:11)

23
    Zakreta przechwycił piłkę, pognał przed Castellano, ale trafił w słupek! (7:11)

24
    Przerwa na żądanie gospodarzy.

24
    Żółtą kartką ukarany Dzido. (7:11)

26
    Dłuższy fragment gry bez żadnego trafienia. Przed momentem bardzo niecelnie próbował Fugiel. (7:11)

28
    Bestios po wielu próbach w końcu powstrzymał na dobre akcję Warmii. Piłkę przejął Castellano, lecz podał prosto w ręce Zakrety. (7:11)
    29
    Skuteczna kontra gospodarzy zakończona rzutem ze środka, z czystej pozycji. (8:11)
    30
    Odpowiedź Warmii na pół minuty przed końcem pierwszej odsłony. (8:12)
    30
    Pomyślna akcja białostoczan zakończona znakomitą próbą Bartoszuka. (9:12)

30
    Pierwsza połowa skończona. (9:12)

Traveland prowadzi do przerwy z Bestiosem 12-9. Przewaga olsztynian jest bardzo duża. Zawodnicy Warmii mają o wiele lepsze warunki fizyczne, większe doświadczenie. Białostoczanie nadrabiają ambicją. Liczymy na emocje w drugiej połowie.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (9:12)

32
    Kiepskie wyprowadzenie przez gospodarzy. Wcześniej nieudanie próbował Jadczak. Obrona Zakrety. (9:12)
    33
    Bardzo ładne trafienie w wykonaniu Dzieniszewskiego. (9:13)
    33
    Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy. (10:13)
    34
    Znowu pomyślną akcję przeprowadzili przyjezdni. Cztery bramki przewagi Warmii. (10:14)
    34
    Śmiałe wejście Steca zakończone celnym rzutem. (11:14)

35
    Zablokowany rzut Puchalskiego. (11:14)

36
    Fugiel do Dworaczka, ale ten nie zdołał przejąć piłki przed samym Castellano. (11:14)

37
    Dworaczek wykluczony na dwie minuty. (11:14)
    37
    Świetnie ze skrzydła wrzucił piłkę do bramki Olech. Już tylko dwie bramki straty do faworytów. (12:14)

38
    Efektowna parada Castellano. Uratował swój zespół przed utratą bramki. (12:14)

38
    Kara dwóch minut dla Deptuły i rzut karny Bestiosu! (12:14)

38
    Zakreta broni rzut karny wykonywany przez Puchalskiego. (12:14)
    40
    Rewelacyjne wejście ze skrzydła Jadczaka. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze. (13:14)
    40
    Mocno i celnie rzucił Fugiel z rzutu karnego. Castellano wyjmuje piłkę z siatki. (13:15)
    41
    Sprytne zachowanie Sikorskiego i akcja zakończony kolejnym trafieniem Warmii. (13:16)
    42
    Białostoczanie ponownie doskakują na dwie bramki straty. (14:16)
    42
    Atak za atak. Bramkarze w tym fragmencie gry bezradni. (14:17)
    42
    Bestios skutecznie ripostuje. (15:17)
    44
    Doskonały rzut Puchalskiego. Oszukał rywala i mocnym rzutem po koźle pokonał Zakrete. (16:17)

45
    Dzido mocno zdenerwował arbitra i na dwie minuty siada na ławkę. Bestios będzie grał w przewadze. (16:17)
    46
    Pewne wejście Sikorskiego ze skrzydła i celny rzut. Castellano pokonany. (16:18)
    46
    Szczęśliwy rzut Bartoszuka. Piłka przeszła między nogami Zakrety. Niewiele brakowało, a zatrzymałaby się na linii. (17:18)

47
    Czas na żądanie gości.

48
    Kara dwóch minut dla Steca. Rzut karny. Kuczyński zastąpił Castellano. (17:18)
    48
    Fugiel jednak się nie pomylił, a Kuczyński nie uratował gospodarzy. (17:19)

48
    Puchalski przwerócony przez Deptułę. Drugie wykluczenie zawodnika Warmii. (17:19)
    49
    Rewelacyjna akcja białostoczan zakończona celnym rzutem ze skrzydła w wykonaniu Kowalczuka. (18:19)
    49
    Efektowne trafienie Dzieniszewskiego ze środka w samo okienko bramki strzeżonej przez Castellano. (18:20)

51
    Rzut karny dla Warmii i dwuminutowa kara Jaskurzyńskiego. (18:20)
    51
    Castellano wybronił rzut karny, ale na dobitkę nie miał już nic do powiedzenia. (18:21)
    51
    Pomyślna odpowiedź Bestiosu. (19:21)

53
    Castellano broni rzut ze skrzydła. Ciągle jednak przy piłce olsztynianie. (19:21)
    53
    Podanie do środka do Dworaczka, a ten pewnie po koźle pokonuje Castellano. (19:22)

54
    Bardzo dobra obrona Zakrety. W natarciu ponownie przyjezdni. (19:22)
    54
    Następne trafienie Travelandu. Już cztery bramki przewagi. (19:23)

55
    Piłka po rzucie Puchalskiego zatrzymała się na słupku! (19:23)

55
    O jeszcze jeden czas poprosili goście z Olsztyna.
    57
    Udany rzut jednego z graczy Bestiosu ze środka. (20:23)
    57
    Fugiel robi znaczną różnicę w tym meczu. Śmiało wszedł między rywali i mocnym rzutem zaskoczył bramkarza gospodarzy. (20:24)

58
    Zakreta wybronił rzut Jadczaka. Końcówka pojedynku. Już tutaj nic się nie zmieni. (20:24)
    59
    Pomyślny szybki rzut Dzieniszewskiego. (20:25)
    59
    Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy. Rozpoczyna się ostatnia minuta meczu. (21:25)
    60
    Fugiel ponownie śmiało wbiega między rywali i potężnym rzutem nie daje szans bramkarzowi Bestiosu. (21:26)
    60
    Jeszcze jedno trafienie białostoczan. (22:26)
    60
    W ostatnich sekundach Warmia dorzuca bramkę, po czym sędzia kończy spotkanie. (22:27)

60
    Koniec meczu. (22:27)

Warmia Traveland Olsztyn pokonuje KS Bestios Białystok. Pewne zwycięstwo gości, choć przez moment wydawało się, że białostoczanie pokuszą się o sprawienie niespodzianki. Bestios złapał kontakt na jedną bramkę, ale to tylko dodatkowo zmobilizowało Warmię do cięższej pracy w końcówce. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (18:30:40)

Krzysztof

KS Bestios Białystok: Gregorczuk, Castellano, Kuczyński – Maksymczuk, Czekotowski, Olech, Bartoszuk, Jadczak, Szwech, Borowski, Stec, Konopko, Jaskurzyński, Gorczak, Puchalski, Kowalczyk.
    Warmia Traveland Olsztyn: Zakreta – Dzido, Deptuła, Fugiel, Pakulski, Sikorski, Dworaczek, Dzieniszewski, Malewski.