Lublin – Jelcz-Laskowice 2:1 (koniec) | Rzeszów – Ruda Śląska 5:5 (koniec)
AZS UMCS Lublin
2:1 (1:0)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Niedziela 08.01.2017, 17:00 • Hala Sportowo-Widowiskowa Globus • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 12

Na tarczy do domów powrócą zawodnicy Orła Jelcz-Laksowice. Gracze AZS UMCS okazali się mało gościnni i utrzymują fantastyczną serię zwycięstw w Lublinie. Kibice zgromadzeni w lubelskiej Hali Globus nie mają czego żałować, ich ulubieńcy kontrolowali przebieg spotkania i prowadzili w całym meczu od 8 minuty aż do samego końca. Warto wspomnieć o Grzegorzu Fularskim, który swoimi dwiema bramkami poprowadził lublinian do zwycięstwa i umocnienia się w czubie tabeli. Za śledzenie relacji z tego spotkania serdecznie dziękujęmy i zapraszamy na kolejne mecze I Ligi Futsalu i nie tylko na lajfy com! (18:52:00)

39:51
    W tym meczu już nic się nie wydarzy.

39:40
    Po rzucie rożnym goście oddają kolejny niecelny strzał.

39:38
    Rożny dla Orła.

39:00
    Wankiewicz strzela niecelnie.

38:41
    Zawodnicy AZS UMCS chcą utrzymać piłkę jak najdalej własnego pola karnego.

38:28
    Drobny chaos zapanował w środku boiska.

38:02
    Czas na prośbę trenera AZS UMCS. Wyraźnie chcę on uspokoić swoich graczy i nakreślić plan na samą końcówkę spotkania.

37:41
    Orzeł próbuję zdobyć wyrównującą bramkę, jednak piłka po strzale jednego z zawodników mija światło bramki.

37:20
    Ze względu na bramkę kontaktową końcówka zapowiada się wyśmienicie. Do końca nieco ponad 2 minuty,

36:32
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    Bramkę po składnej akcji zdobywa Krajewski. Piłka po jego precyzyjnym strzale z bliskiej odległości mija Zawiślaka i ląduję w siatcę.

36:28
    Zawodnicy AZS UMCS w ostatnich minutach skupiają się głównie na obronie.

35:12
    Niecelnie strzela zawodnik AZS UMCS.

35:00
    Do końca spotkania pozostało 5 minut.

34:02
    Boniaszczuk oddaję strzał z około 12 metrów jednak jest zablokowany przez ofiarną interwencję zawodnika gości.

33:39
    Gracze Orła raz po raz próbują pokonać bramkarza gospodarzy jednak piłka wciąż mija obramowanie bramki o dobre kilka metrów.

33:00
    Zagrożenie zostało oddalone od bramki gospodarzy.

32:50
    Rzut rożny dla Orła.

32:49
    Niebezpieczna akcja przyjezdnych, jednak strzał zablokowany.

32:15
    Rożny dla AZS. Obrona Orła radzi sobie bez żadnych problemów po tym stałym fragmencie gry.

32:01
    Faul gospodarzy. (3:1)

31:34
    Niedokładna centra zawodnika gości. Od bramki AZS.

31:09
    Ręką zagrywa Wankiewicz.

31:01
    Przerwa dla Orła Jelcz-Laskowice.

30:17
    Faul na Fularskim. W drugiej połowie spotkania statystyka fauli to 1:1.

29:37
    Boniaszczuk oddaję bardzo mocne uderzenie, jednak na linii strzału staję gracz Orła.

28:40
    Piłkę szybko rozgrywa AZS UMCS, widać spokój i pewność na twarzach zawodników gospodarzy.

28:01
    Niedokładna akcja ze strony futsalistów Orła, piłka wychodzi poza linię końcową i od bramki grę wznawia AZS.

27:18
    Niecelnie na bramkę Orła uderza Tarkowski. Piłka mija słupek o kilka metrów.

26:42
    Naciskają gracze gości.

26:00
    Futsaliści AZS UMCS wyczekują na dogodną okazję na przeprowadzenie kontrataku. Teraz kiedy mają przewagę dwuch bramek zdecydowanie mogą sobie na to pozwolić.

25:14
    Kolejny rożny da zawodników Orła i kolejny raz nie stwarzają sobie sytuacji strzeleckiej.

24:28
    Znów dobra obrona bramkarza gospodarzy, Zawiślak jest dziś w bardzo dobrej dyspozycji.

22:30
    Gracze AZS szybko wybijają piłkę spod własnego pola karnego.

22:28
    Rożny dla Orła Jelcz-Laskowice.

22:05
    Bardzo dobra interwencja na linii bramkowej Zawiślaka.

21:39
    Chyba nikt obecny w Hali Globus nie przewidywał takiego rozpoczęcia drugiej połowy.

21:02
    Druga bramka Fularskiego! Zawodnicy AZS świetnie wykorzystali odbiór piłki na własnej połowie i w mgnieniu oka przemieślili się pod bramkę rywali gdzie znów skuteczny okazał się Fularski.

21:00
    Szybki odbiór piłki i kolejny niecelny strzał oddają goście.

21:00
    Drugą połowę od strzału na bramkę przeciwnika rozpoczęli gracze Orła.

21

Więcej sytuacji bramkowych mieli gracze AZS UMCS, stąd też nie powinien dziwić wynik spotkania po pierwszej połowie. Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy powinno być dobrym prognostykiem na drugą połowe tego spotkania. Jestem pewny, że gracze obu zespołów nie odpuszczą i zarówno jedni jak i drudzy będą dążyć do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Pamiętajmy, że w futsalu jedna bramka nie jest przewagą, która może dawać jakikolwiek komfort. Zapraszamy na druga połowę już niebawem!
    (AZS UMCS Lublin 1:0 KS Futsal Jelcz-Laskowice)

20

19:50
    Ostatnim ukaranym przez sędziego po dyskusjach na parkiecie zostaję.

19:50
    Żółtą kartkę otrzymuje Szafrański (AZS UMCS Lublin).

19:50
    Żółtą kartkę otrzymuje Martinez (Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice).

19:50
    Żółtą kartkę otrzymuje Gutierrez (Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice).

19:50
    Na sam koniec pierwszej połowy wybucha sprzeczka między futsalistami obu drużyn. Posypią się kartki.

19:45
    Od bramki po niecelnym strzale z lewej flanki rozpoczyna bramkarz AZS UMCS.

19:32
    Ostrzeliwana bramka gości. Tym razem szczęścia z półdystansu próbował Walęciuk. Niestety po raz kolejny niecelnie.

19:12
    Kolejny groźny strzał piłkarza UMCS. Wankiewicz uderza niecelnie.

18:17
    Do końca pierwszej połowy niespełna dwie minuty.

17:30
    Zawodncy obu drużyn wyraźnie nie chcą stracić gola do szatni.

17:02
    Ależ okazja Tarkowskiego! Gdyby nie spudłowany strzał niechybnie na tablicy widniałoby dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. A tak wciąż mamy 1:0.

16:41
    Wkraczamy w ostatnie minuty pierwszej połowy.

16:21
    Gracze obu ekip wyraźnie uspokajają grę.

15:28
    Mocny strzał z około 10 metrów piłkarza przyjezdnych, lecz na drodze piłce znów staję gracz gospodarzy.

14:50
    Niebezpieczny rzut rożny w wykonaniu graczy Orła. Piłka jednak nie znajduję drogi do bramki ze względu na udany wyblok obrońcy AZS.

13:27
    Gra się wyraźnie zaostrzyła, kolejne przewinienie. Tym razem sędzia upomina faulem piłkarza gości.

12:40
    Gracze gospodarzy popełniają czwarte przewinienie. Natomiast ich dzisiejsi rywale na koncie mają jedynie jeden faul.

11:31
    Szybka wymiana podań piłkarzy Orła zdaję się na nic, znów nie udało się im stworzyć sytuacji po której mogła by paść braka wyrównująca.

10:18
    Trener popularnych "Dzików" koryguję ustawienie swoich podopiecznych i namawia ich do jeszcze większego zaangażownia w pressing.

9:13
    Goście starają się stworzyć groźną sytuację po szybkim kontrataku, niestety dla nich obrona gospodarzy wciąż bardzo czujna.

8:49
    Gospodarze wydają się bardzo zmotywowani zdobyciem pierwszej bramki. Każdy obecny w hali czuję zapach kolejnych bramek!

8:00
    Gol dla Lublina!
    Fularski znajduję się w dogodnej sytuacji, odpowiednio dokłada nogę i na prowadzenie wychodzą gospodarze.

6:01
    Czerwoną kartkę za zagranie ręką otrzymuję kapitan gości, Kamil Kozak.

5:49
    Goście starają się szybkimi podaniami oszukać obrońców AZS jednak Ci pozostają skupieni.

5:14
    Kolejna sytuacja bramkowa dla AZS UMCS Lublin.

4:28
    Goście grają dokładnie w defensywie przez co znacznie utrudniają przedostanie się pod swoją bramkę graczom AZS.

3:40
    AZS UMCS stara się utrzymywać przy piłce.

3:02
    Niebezpieczny strzał z dystansu gracza przyjezdnych. Piłka mija bramkę Zawiślaka o ponad metr.

2:44
    Kolejna sytuacja podbramkowa dla gospodarzy! Niestety po raz kolejny nieskuteczne wykończenie akcji.

2:18
    Chwila dekoncentracji futsalistów Orła Jelcz-Laskowice, lecz sytuacja niewykorzystana przez piłkarza gospodarzy.

1:32
    Obie drużyny zdają się czuć presję dzisiejszego spotkania. Zarówno gospodarze jak i goście rozgrywają bezpiecznie piłkę.

1

Składy obu zespołów w dzisiejszym spotkaniu prezentują się następująco:

AZS UMCS Lublin: Zawiślak (Hajkowski) – Zawiślak, Mietlicki, Boniaszczuk, Walęciuk, Fularski, Ławicki, Wankiewicz, Szafrański, Tarkowski, Kozieł, Zgierski, Paździor

KS Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Viegels (Konieczny) – Dziubczyński, Matejko, Martinez, Majerz, Witek, Zagórski, Gutierrez, Jaskólski, Kozak, Krajewski

To spotkanie będą mieli przyjemność poprowadzić:

I sędzia – Marcin Sprzączka (Ostrowiec Św.)

II sędzia – Tomasz Kondrak (Kielce)

Sędzia czasowy – Maciej Szyduk (Lublin)

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania na lajfy com prosto z lubelskiej Hali Globus! Widowisko zapowiada się na pełne emocji i obfite w bramki, musicie być z nami! Do zapoznia się ze składami zapraszamy około dwudziestu minut przed meczem.

Największym atutem najbliższego przeciwnika futsalistów AZS UMCS Lublin jest ofensywa. Grafitowo-pomarańczowi zdobyli najwięcej bramek, spośród wszystkich zespołów rywalizujących na parkietach grupy południowej I ligi. Mimo to należy spodziewać się wymiany ciosów podczas niedzielniej konfrontacji z racji licznych i wyjątkowej urody bramek autorstwa popularnych "Dzików".

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice podobnie do gospodarzy najlepiej czuje się przed swoją publicznością. Na wyjazdach ekipa z Dolnego Śląska triumfowała tylko jeden raz na cztery próby.

Nieznacznym faworytem niedzielnej konfrontacji wydają się gospodarze. Dziki zajmują niższe miejsce w tabeli od swojego najbliższego rywala, ale w tym sezonie we własnej hali mogą się pchwalić kompletem zwycięstw.

Niedzielnym popołudniem zapraszamy do śledzenia relacji meczu 12 kolejki pierwszej ligii futsalu. W lubelskiej Hali Globus miejscowi piłkarze AZS UMCS podejmą drużynę Orła Futsal Jelcz-Laskowice. Ze względu na zajmowane miejsca w tabeli oraz poziom sportowy mecz zapowiada się bardzo interesująco!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Konrad Buszko

Gole: 8. Fularski, 22. Fularski – 37. Krajewski

Kartki:   20. Szafrański (LBL), 20. Kozieł (LBL) – 20. Gutierrez (JLA), 20. Martinez (JLA)   7. Kozak (JLA)

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Viegels (Konieczny) – Dziubczyński, Matejko, Martinez, Majerz, Witek, Zagórski, Gutierrez, Jaskólski, Kozak, Krajewski

Sędziowie: Marcin Sprzączka – I sędzia, Tomasz Kondrak – II sędzia, Maciej Szyduk – sędzia czasowy