Ghana – Uganda 1:0 (koniec) | Mali – Egipt 0:0 (koniec)
Mali
0:0 (0:0)
Egipt
Wtorek 17.01.2017, 20:00 • Stade de Port-Gentil, Port-Gentil • Puchar Narodów Afryki • Grupa D

Spotkanie w Port-Gentil kończy się bezbramkowym remisem! Dużo lepsze wrażenie pozostawiają po sobie reprezentanci Mali, którzy do samego końca walczyli o zwycięstwo. Dziękuję serdecznie za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (21:52:31)

90+3

90+2
    Orły miały rzut wolny na połowie rywali, ale defensorzy Egiptu wybijają piłkę po nie najlepszym dośrodkowaniu.

90+1
    Fathy nieprzepisowo przerywa ofensywną akcję rywali przeprowadzaną lewą flanką i arbiter pokazuje mu żółtą kartkę.

90
    Trzy minuty dolicza arbiter!

90
    Z ogromną łatwością gubią piłkę w środku pola siedmiokrotni mistrzowie Czarnego Lądu. Dla Egipcjan lepiej byłoby, gdyby ten mecz zakończył się lada moment.

89
    Bardzo dobrym piąstkowaniem popisał się El-Hadary. Chwilę później doszło do zamieszania, ale ostatecznie arbiter przerwał grę dopatrując się zagrania ręką przez Sow. Reprezentant Mali został dodatkowo ukarany.

88
    I jeszcze jeden korner dla Mali. Czy tym razem Orłom uda się pokonać dobrze dysponowanego bramkarza rywali?

86
    Znakomita okazja Maregi! Snajper reprezentacji Mali otrzymał idealne podanie w pole karnego rywali, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu golkiper Egiptu!
    85. Essam El-Hadary (EGY)

85
    Zupełnie bezradni w ofensywie są obecnie Faraonowie. Bardzo słabo wygląda gra Egipcjan, z kolei nakręcają się zawodnicy Mali.

84
    Z prawej strony dośrodkowywał Marega, ale w polu karnym nie było nikogo, kto mógłby przejąć piłkę po jego zagraniu.

83
    Zbyt niskie dośrodkowanie z rzutu rożnego i jeden z obrońców wybija piłkę poza linię boczną.

82
    Wygląda to tak, jakby Orłom bardziej zależało na zdobyciu zwycięskiego gola. Reprezentanci Mali właśnie wywalczyli swój piąty korner w tym meczu.

80
    Utrzymują piłkę blisko własnego pola karnego Egipcjanie. Czy faworyci nie tylko tego meczu, ale również całego turnieju zdecydują się na atak w ostatnich minutach?

78
    Zadrżeli kibice Faraonów! Z bliska strzał głową oddał Coulibaly, ale futbolówka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!

77
    Ostatnia roszada w drużynie Faraonów. Mohsena zastępuje Koka.

76
    Zupełnie nieudane wykonanie rzutu wolnego przez reprezentantów Mali, ale Orły szybko z powrotem w posiadaniu futbolówki.

75
    Sporo przewinień obserwujemy w ostatnich minutach. Tym razem faulowany na połowie Egipcjan był Traore.

74
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostał nieco ponad kwadrans. Czy Egipcjanie udowodnią swoją przewagą po przerwie i pokonają golkipera Mali?

73
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego wywalczyły Orły.

72
    A teraz roszady dokonuje selekcjoner reprezentacji Mali. W miejsce Lassany Coulibaly'ego pojawia się Sow.

70
    Druga zmiana w reprezentacji Egiptu. Mohamed Salah zostaje zastąpiony przez Sobhiego.

68
    Kapitan reprezentacji Mali ma problem z podniesieniem się z murawy. Miejmy nadzieję, że i on nie zostanie zmuszony do opuszczenia murawy.

67
    Sięgnął po kartonik sędzia główny! Ukarany za ostre wejście w nogi Sylli został Mohamed Salah.

66
    Sporo walki o środek boiska. Póki co więcej z gry w drugiej części spotkania mają Faraonowie.

65
    Kontuzjowany Yatabare opuszcza boisko. W jego miejsce na placu gry melduje się Bissouma.

63
    Jakiegoś urazu doznał Yatabare, który jest otoczony przez masażystów. Tymczasem selekcjoner Mali szykuje zmianę.

62
    Zablokowane uderzenie Kahraby na bramkę rywali i Egipcjanie wznowią grę od rzutu rożnego.

61
    Dośrodkowanie w pole karne Egiptu, ale zupełnie niegroźne i futbolówkę pewnie przechwytuje El-Hadary.

60
    Kahraba ciągnięty za koszulkę blisko własnego pola karnego i arbiter słusznie używa gwizdka.

59
    Afrykańskie Orły ze spokojem wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska. Trzeba przyznać, że dla Mali remis z Egiptem z pewnością byłby pozytywnym rezultatem.

57
    Ożywili się Egipcjanie po niedawnej okazji strzeleckiej Mohsena. Czy to był dla Faraonów impuls do lepszej gry?
    56. Marwan Mohsen (EGY)

56
    Souleymane Coulibaly faulowany w środkowej strefie boiska i od rzutu wolnego rozpoczną reprezentanci Mali.

54
    To powinien być gol dla Egiptu! Mohsen złożył się do strzału głową z siódmego metra, ale piłkę zmierzającą pod poprzeczkę na rzut rożny odbił efektowną paradą Sissoko!

53
    El-Hadary pewnie wyłapuje futbolówkę i długim wyrzutem uruchamia kolegów z zespołu.

51
    Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Salah, ale strzelił zbyt lekko i Sissoko nie miał kłopotów z interwencją.

50
    Wague powalił na murawę jednego z rywali blisko własnej szesnastki i arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie. Może być groźnie!

48
    Zbyt mocne dośrodkowanie do N'Diaye i futbolówkę wyłapuje El-Hadary.

47
    Żaden z selekcjonerów nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Trzeba przyznać, że do przerwy zdecydowanie lepiej spisują się reprezentanci Mali. Egipcjanie stworzyli sobie maksymalnie jedną groźną akcję, podczas gdy ich rywale cały czas starają się grać jak najbardziej ofensywnie. Temu pojedynkowi brakuje jeszcze tylko goli, oby zmieniło się to po przerwie!

45+3

45+2
    Piłkarze z Mali wywalczyli rzut wolny na połowie rywali. To może być ich ostatnia szansa na stworzenie sobie okazji jeszcze przed gwizdkiem arbitra.

45
    O trzy minuty przedłużył pierwszą połowę tego spotkania arbiter.

44
    Kolejne uderzenie na bramkę Egipcjan, ale póki co skutecznie bronią się siedmiokrotni mistrzowie Afryki!

43
    Z dystansu płaskie uderzenie oddał Marega, ale nawet nie musiał interweniować El-Hadary, piłka daleko od słupka.

42
    Souleymane Coulibaly otrzymał znakomite podanie od Sako z lewej strony, ale minął się z futbolówką! Ogromne szczęście Egipcjan!

41
    Dośrodkowanie Sako z lewej flanki zablokowane, ale nieustannie w natarciu reprezentanci Mali.

39
    Hegazy przerywa akcję Mali wybiciem piłki poza linię końcową. Kolejny rzut rożny dla Orłów.

38
    Mohsen wyraźnie ucierpiał w pojedynku główkowym, ale zdaniem arbitra nie doszło do przewinienia.

36
    Po nie udanej akcji Egipcjan Orły wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

35
    Elneny dopadł do piłki przed polem karnym, ale nie trafił w nią czysto i fatalnie spudłował.

33
    Po dośrodkowaniu z kornera faulowany był El-Hadary i arbiter podyktował rzut wolny dla Faraonów.

32
    Traore nadział się na Fathiego na lewym skrzydle i reprezentanci Mali będą wykonywać swój trzeci w tym spotkaniu rzut rożny.

30
    Niewiele wyniknęło z tego rzutu rożnego dla Orłów i z kontratakiem wyruszają Egipcjanie.

29
    Piłkarze Mali wywalczyli rzut wolny nieopodal pola karnego Egipcjan. Zapowiadało się ciekawie, ale ostatecznie tylko korner dla Mali po uderzeniu w mur.

27
    N'Diaye dośrodkowywał z prawego skrzydła, ale poradzili sobie defensorzy rywali.

26
    Było groźnie! Salah wyłożył piłkę na osiemnasty metr do Elneny'ego, który jednak uderzał niewiele ponad poprzeczką!

25
    Zmiana w drużynie Egipt: z boiska schodzi Ahmed El-Shenawy, na boisku pojawia się Essam El-Hadary.

23
    Niestety, to jest koniec meczu dla golkipera Egiptu! El-Shenawy zmuszony do zejścia z boiska po zaledwie 23 minutach! Ogromny pech tego golkipera.

21
    Po rajdzie na prawym skrzydle Salah zdołał wywalczyć rzut rożny dla swojego zespołu.

20
    Sporo przerw mamy w tej pierwszej połowie spotkania. Tym razem z pomocy lekarzy musiał skorzystać Yatabere.

19
    Marega ładnie pokiwał w narożniku boiska, ale następnie zupełnie nieudanie odegrał futbolówkę przed pole karne.

18
    Egipcjanie wznowili grę od autu, tymczasem jeden z rezerwowych golkiperów Egiptu asekuracyjnie rozpoczął rozgrzewkę.

17
    Gra cały czas nie została wznowiona, jednak wszystko wskazuje na to że bramkarz Egipcjan będzie w stanie dokończyć mecz.

16
    Drobnego urazu doznał El-Shenavy, przy którym znajduje się teraz dwóch masażystów.

15
    Piętnaście minut gry już za nami. Teoretycznie przeważają Egipcjanie, ale jak na razie to reprezentanci Mali zdołali stworzyć sobie dogodną okazję.

13
    Ależ niewiele brakowało! Marega oddał strzał głową w kierunku dłuższego słupka po dośrodkowaniu z lewej flanki, ale końcówkami palców na rzut rożny sparował piłkę golkiper Egiptu!

12
    Udana pułapka ofsajdowa na Kahrabie. Od rzutu wolnego rozpocznie Sissoko.

11
    Seria przewinień reprezentantów Mali w środku pola, ale bez kartek jak na razie w tym pojedynku.

10
    Z dystansu próbował Sako, ale niecelnie i z piątego metra zacznie El-Shenawy.

9
    Tym razem Gabr był spóźniony i sfaulował Maregę, jednak cała sytuacja miała miejsce w środku pola.

7
    Marega otrzymał znakomite podanie za plecy obrońców, ale upadł po starciu z Gabrem. Arbiter uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

6
    A teraz niecelne uderzenie na bramkę El-Shenawy'ego, który wznawia grę z piątego metra.

5
    Said uderzał z ostrego kąta, ale trafił prosto w golkipera rywali. Tylko korner dla Egiptu.

4
    Salah otrzymał podanie na prawą stronę boiska, ale bardzo dobrze został powstrzymany przez jednego z defensorów.

3
    Przy piłce od początku częściej Egipcjanie. Podopieczni Hectora Raula bardzo długo wymieniają się podaniami.

2
    Yatabere ręką chronił twarz przed uderzeniem piłką i arbiter słusznie uznał to za złamanie przepisów.

1
    Znamy podstawowe jedenastki!

Witam Państwa serdecznie! Niedawno zakończył się mecz Ghany z Ugandą, wygrany przez tyhc pierwszych 1:0. My niebawem zaprezentujemy składy na nadchodzące widowisko. Zapraszam na wspólne emocje!

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 20:00. O 17:00 odbędzie się pierwszy mecz tej grupy, Ghana zmierzy się z Ugandą. Bądźcie z nami!

To będzie pierwsze spotkanie obu druzyn od dłuższego czasu. Dwa ostatnie spotkania tych ekip były meczami sparingowymi i w obu zwyciężył Egipy (2008 i 2010 roku). Z kolei w 1994 roku, gdy los skojarzył te zespoły w ćwierćfinale Pucharu Narodów Afryki, 1:0 zwyciężyła reprezentacja Mali.

Zdecydowanie wyżej plasują się Egipcjanie, którzy w rankingu plasują się na 35. miejscu. Piłkarze prowadzeni przez Hectora Raula są jedną z bardziej utytułowanych drużyn Czarnego Lądu. Faraonowie siedmiokrotnie zostali mistrzami kontynentu, ostatni raz w 2010 roku.

Drużyna Mali jest notowana na 64. miejscu w Rankingu FIFA. Populare Orły w ostatnich trzech startach w tych rozgrywkach dwukrotnie zajęły najniższy stopień podium. Czy podopieczni Alaina Giresse będą w stanie powtórzyć ten wyczyn?

Puchar Narodów Afryki rozpoczął się na dobre! We wtorek przyszła pora meczw Grupy D, które zakończą pierwszą kolejkę spotkań. W Port-Gentil reprezentacja Mali zmierzy się z drużyną narodową Egiptu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.