Wybrzeże Kości Słoniowej – D.R. Konga 2:2 (koniec) | Maroko – Togo 3:1 (koniec)
Wybrzeże Kości Słoniowej
2:2 (1:2)
Demok. Rep. Konga
Piątek 20.01.2017, 17:00 • Stade d'Oyem - Oyem, Gabon • Puchar Narodów Afryki • Grupa C
    Sytuacja grupowa przed wieczornym spotkaniem!

Świetny mecz dobiega końca! Prowadząca do tej pory w grupie Demokratyczna Republika Kongo dwukrotnie obejmowała prowadzenie w tym spotkaniu! Iworyjczycy za każdym razem wyrównywali, a w końcówce meczu mieli mnóstwo okazji na objęcie prowadzenia!
    Tym samym WKS notuje drugi remis w grupie, natomiast DRK do zwycięstwa dokłada podział punktów i wciąż pozostaje na pierwszym miejscu w grupie. Co przyniesie mecz wieczorny? (18:59:17)
    Wybrzeże zdecydowanie przycisnęło, ale ostatecznie udało się wywalczyć tylko remis!

90+4

90+3
    Ostatnie akcje tego spotkania, ale chyba już wielkiego się tu nie zmieni! Matampi rozgrywa piłkę do obrońców, a arbiter gwiżdże po raz ostatni! Remis!
    90+2. Decydująca akcja meczu nie zostaje zaliczona! Kalou na minimalnym spalonym.

90+2
    Kalou pakuje piłkę do bramki Matampiego, ale arbiter tonuje jego szczęście! Bramka nie zostaje uznana, bowiem Kalou był wcześniej na spalonym! DR Kongo musi uważać!

90+1
    3 minuty dłużej potrwają te zawody!

90
    Iworyjczycy są coraz bliżej decydującego trafienia! Aurier popisuje się świetnym uderzeniem "krzyżakiem", ale na słupku stał jeden z obrońców, a w dodatku piłkę wyłapał Matampi! Robi się gorąco!

89
    "Słonie" mają ochotę tylko na 3 punkty w tym meczu! Kolejne ataki, tym razem podanie dociera do Kalou! Uderzenie Iworyjczyka zostaje jednak przyblokowane i będzie jeszcze jeden rzut rożny!
    Czy to była akcja meczowa?

87
    Dlaczego to nie wpadło!? Aurier główkował, ale przestrzelił obok bramki. Jeden z jego partnerów miał okazję zamknąć akcję na dalszym słupku, ale nie zdołał wpakować piłki do pustej bramki!

86
    Bony rozpędza się z kolejnym atakiem, ale ten zawodnik jest zupełnie niewidoczny w drugiej odsłonie. Będzie rzut rożny dla Iworyjczyków! To może się udać!

85
    Matampi rozgrywa dzisiaj bardzo dobre zawody! Aurier zagrywał z prawego skrzydła, chociaż na dobrą sprawę wyszło z tego uderzenie. I tak pewnie zachował się golkiper DR Kongo!

83
    Ciekawe, czy obie drużyny poszanują ewentualny punkt, czy poszukają jeszcze pełnej puli?! Ewentualna porażka byłaby bardzo boląca, każdy punkt może być ostatecznie na wagę awansu.

82
    Kalou postawił na techniczny strzał w okolice słupka! Piłka i tak spada obok bramki, ale Matampi był gotowy do ewentualnej interwencji! Ta nie była jednak konieczna.

81
    Następne przewinienia, tym razem ze strony Mulumby, który zatrzymał akcję rywali. Kalou będzie szukał uderzenia z ponad 30 metrów! Czy to może się powieść?

80
    Groźne dośrodkowanie w pole karne Iworyjczyków! Był tam tylko jeden napastnik, ale Gbohouo i tak dość niepewnie interweniuje! To mogło zaskoczyć, brakło kilkunastu centymetrów!

80
    Ostatnie 10 minut przed nami! DR Kongo wykorzystała już wszystkie zmiany i "goście" będą jeszcze chcieli wygrać ten mecz! W przypadku remisu pozostaną oni na pierwszym miejscu w Grupie C. WKS miałby 2 punkty.

79
    Zmiana w drużynie Demokratyczna Republika Kongo: z boiska schodzi Hervé Kage, na boisku pojawia się Jonathan Bolingi.
    Liczymy na rozstrzygnięcia!

77
    Zaha ma dzisiaj ochotę na gole! Kolejna akcja tego zawodnika, ale znów brakło dokładności w decydującej fazie ataku, uderzenie z bardzo ostrego kąta leci tuż nad poprzeczką bramki Matampiego!

76
    Zmiana w drużynie Wybrzeże Kości Słoniowej: z boiska schodzi Max Gradel, na boisku pojawia się Salomon Kalou.

75
    To także mogło zaskoczyć Matampiego! Aurier chciał technicznie przelobować bramkarza i niewiele brakło do osiągnięcia tego celu! Matampi jednak pewnie interweniuje!

74
    W tym spotkaniu jeszcze wszystko może się wydarzyć! Obie ekipy mają ochotę na zwycięstwo i ostatnie 20 minut będzie niezmiernie ciekawe. Decydują się losy w grupie C!

72
    Zmiana w drużynie Demokratyczna Republika Kongo: z boiska schodzi Jordan Ikoko, na boisku pojawia się Youssuf Mulumbu.

72
    Zmiana w drużynie Demokratyczna Republika Kongo: z boiska schodzi Jacques Maghoma, na boisku pojawia się Rémi Mulumba.

71
    Wydawało się, że będzie kolejny z rzędu rzut rożny dla "gości", ale arbiter pokazuje, że od bramki rozpocznie Gbohouo. Szykuje się podwójna zmiana w ekipie DRK.

70
    Nie dają za wygraną piłkarze DR Kongo, którzy przedzierają się prawą flanką! Będzie kolejny korner w tym meczu!

69
    "Gospodarze" idą za ciosem i próbują kolejnych ataków! Piłka zagrana z prawego skrzydła trafia jednak tylko w boczną siatkę. Wszystko asekurował jeszcze golkiper, który był gotowy do obrony.

68
    Iworyjczycy po raz drugi doprowadzają dzisiaj do wyrównania! Czy DR Kongo będzie w stanie po raz kolejny objąć prowadzenie? Druga połowa nie idzie po ich myśli.
    67. Serey Dié (CIV) - 2:2

67
    Gol dla Wybrzeża Kości Słoniowej!

Jak nie idzie zespołowo, to czasami trzeba wziąć ciężar gry na siebie! Tak też zrobił SEREY DIÉ, który oddał strzał z dystansu, a piłka zahaczyła o nogi Tisseranda i zupełnie zaskoczyła Matampiego! Trochę szczęścia i mamy wyrównanie!

66
    Kapitalna szansa na podwyższenie prowadzenia dla piłkarzy z Kongo! Dwójkową akcję przerywa jednak Gbohouo, który idealnie wyczuł zamiar podania i przejął futbolówkę!

65
    Kessié tym razem już znacznie przesadził i arbiter nie ma wątpliwości wpisując go do własnego notesu. Pierwsza kartka w tym spotkaniu.

64
    Kolejne ataki Iworyjczyków nie przynoszą większych korzyści. W drugiej połowie zupełnie niewidoczny jest również Bony, który błyszczał przed przerwą.

63
    Niestety na razie nie zanosi się na kolejne bramki w Oyem. Może zmiennicy wprowadziliby nieco świeżości na murawę? Liczymy na znacznie więcej!
    Kage "Kabananga" dołącza do listy najlepszych strzelców!

61
    Świetna interwencja Matampiego, który wypiąstkował potężne uderzenie Doukouré z dystansu! Defensywa Kongo powinna przyblokować taki strzał!

60
    Na tym kończy się atak "gości"! Tisserand dość nieumiejętnie zamykał dośrodkowanie na dalszym słupku, ale po jego zagraniu futbolówka opuszcza plac gry. Od bramki będzie grał golkiper "Słoni".

59
    Uderzenie z rzutu wolnego bardzo mocne, ale piłka wpada prosto w mur! Będzie jeszcze jedna próba DRK, tylko z narożnika boiska!

58
    Kanon popełnia przewinienie w powietrznej walce i arbiter natychmiast przerywa zawody. DR Kongo będzie miała okazję na zagrożenie ze stałego fragmentu gry! Arbiter ustawia mur "gospodarzy".

57
    Natychmiast próbują odpowiedzieć "Słonie", które atakują prawym skrzydłem. Zbyt długie podanie do adresata, który nie miał najmniejszych szans na opanowanie futbolówki przed końcem boiska!

56
    Indywidualny atak Mubele, który wpadł w szesnastkę rywali! Uderzenie z ostrego kąta leci jednak tuż obok spojenia bramki Gbohouo! Było blisko, chociaż Gbohouo pewnie i tak wybroniłby ten strzał!

55
    Po długiej przerwie gościmy na połowie Wybrzeża. Z atakiem pozycyjnym wychodzi DR Kongo, ale im także nie jest łatwo skonstruować składnej akcji.

54
    Trzeba przyznać, że jest to dość "czyste" spotkanie i arbiter nie ma na razie powodów do wręczania pierwszych kartek. Są drobne przewinienia, ale o żadnych złośliwościach nie ma mowy.

53
    Zawodnicy z Wybrzeża niezmiennie utrzymują się w posiadaniu piłki. Kolejna akcja nie dochodzi jednak do skutku i od bramki będzie wznawiał Matampi. Czekamy na konkrety!

51
    "Goście" mają na razie spory problem z opuszczeniem własnej połowy. "Słonie" narzuciły spore tempo po przerwie i niezmiernie ciężko odebrać im piłkę. A może reprezentantom Kongo wyjdzie zabójcza kontra?

50
    Zbyt mocne dośrodkowanie Zahy, który przerzucał piłkę w stronę Auriera. Futbolówka ucieka jednak poza linię boczną boiska.

49
    Już zanosi się na wielkie emocje w decydujących 45 minutach! Wybrzeże musi gonić wyniku, ponieważ zaledwie 1 punkt po dwóch meczach może oznaczać olbrzymie kłopoty z awansem z grupy!

48
    Iworyjczycy mają kolejny stały fragment gry i znów zrobiło się groźnie przed bramką Matampiego! Dośrodkowywał Gradel i chyba nikt nie przeciął tej wrzutki, która ostatecznie spada tuż obok słupka!

47
    Dobry rajd Kessié lewym skrzydłem! Świetnie wrócił jednak jeden z obrońców, który skutecznie powstrzymuje go we własnym polu karnym. Co najważniejsze, robi to czysto i nie ma mowy o rzucie karnym!

46
    DR Kongo wznawia grę po przerwie, ale Iworyjczycy wprowadzają w swoje szeregi pierwszego zmiennika. Czy "Słonie" rzucą się do ataku?

46
    Zmiana w drużynie Wybrzeże Kości Słoniowej: z boiska schodzi Adama Traoré, na boisku pojawia się Simon Deli.

46

Reprezentanci powoli wracają na murawę. Za moment rozpocznie się drugie 45 minut!

Byliśmy świadkami całkiem niezłej połowy! Widzieliśmy już 3 trafienia, chociaż trzeba przyznać, że poza golami niewiele więcej się działo. Demokratyczna Republika Kongo pokazuje chęć zdobycia drugiego zwycięstwa i dzisiaj "goście" są naprawdę trochę lepsi. Czy po przerwie zobaczymy kolejne bramki? Zostańcie z nami!
    Do przerwy ciut lepsi piłkarze DRK!

45+2

45+1
    Gbohouo opuszcza własną bramkę i popisuje się pewnym wybiciem poza linię boczną boiska! Na jego błąd już czyhał nacierający napastnik! Arbiter w końcu zaprasza piłkarzy do szatni.

45
    1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy!

45
    Do dośrodkowania dopadł dość przypadkowo Aurier, ale był on zupełnie nieprzygotowany i nie zdołał oddać groźniejszego strzału! Piłka w rękach golkipera!

44
    WKS rozpędza się prawym skrzydłem, ale Mubele świetnie blokuje jego zagranie! Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla Iworyjczyków! To już ostatnie momenty przed przerwą!

43
    Iworyjczycy próbują stworzyć następne sytuacje poprzez atak pozycyjny, ale to nie będzie takie łatwe, aby przedrzeć się przez szczelną defensywę przeciwników.

41
    Aurier bije bezpośrednio z rzutu wolnego, ale świetnie między słupkami był ustawiony Matampi! Pewna interwencja i obyło się tylko na strachu!

40
    "Przyjezdni" coraz częściej faulują, lecz nie są to groźne przewinienia. WKS będzie miało jednak kolejny stały fragment gry, a to zawsze wiąże się z większymi emocjami!

39
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony. Czy któraś z reprezentacji zdecyduje się wprowadzić większe ryzyko i spróbuje strzelić jeszcze jedną bramkę przed zejściem do szatni?

38
    Można stwierdzić, że ten mecz zdecydowanie się wyrównał. W pierwszym okresie znaczną przewagę mieli piłkarze DRK, natomiast teraz Iworyjczycy także potrafią zagrozić. Na koniec liczy się jednak rezultat, a tutaj lepsi są liderzy grupy C.

37
    Spotkanie wraca do sytuacji sprzed kilku minut, a więc WKS ponownie się wycofuje, a przy piłce dłużej utrzymują się "goście". Jaki będzie tego efekt?

36
    Niestety tym razem dośrodkowanie nie było już tak idealne i żaden z partnerów nie zdołał dopaść do futbolówki. Piłkarze DR Kongo natychmiast wykopują piłkę, jak najdalej od własnej bramki.

35
    Będzie kolejny rzut rożny dla "Słoni", którzy zaczynają coraz bardziej naciskać! Czy następny stały fragment przyniesie bramkę wyrównującą?

33
    Znów trochę więcej statycznej gry w środkowej strefie boiska, ale ponownie to Iworyjczycy starają się przejąć inicjatywę. Trafili na godnego przeciwnika.

31
    Kolejny atak reprezentantów DR Kongo! Tym razem zabrakło dokładności zaraz przed bramką Gbohouo, ale "goście" są naprawdę groźni! Mogą zawojować tym turniejem!

30
    Pół godziny gry już za nami, a my jesteśmy świadkami coraz lepszego widowiska! W pierwszych minutach wiało nudą, ale teraz są już za nami 3 gole! Oby padały kolejne!
    28. Hervé KAGE - 1:2

28
    Gol dla DR Konga!

Natychmiastowa odpowiedź "przyjezdnych", którzy ponownie obejmują prowadzenie! Mubele świetnie wystawił piłkę do HERVÉ KAGE, który mocną główką pokonuje bramkarza WKSu!

27
    Wilfried Bony jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w swojej ekipie. Czy teraz Iworyjczycy pójdą za ciosem i znów spróbują zapunktować?
    25. Wilfried Bony (CIV) - 1:1

25

"Słonie" dość szybko doprowadzają do wyrównania! Rzut rożny dla Iworyjczyków, a do dośrodkowania najlepiej wyskoczył WILFRIED BONY, który pewną główką pokonuje Matampiego! Spotkanie zaczyna się od nowa!

24
    Niepewna interwencja Matampiego, który wypuścił futbolówkę z rąk po dośrodkowaniu z prawego skrzydła! Był tam Bony, ale chyba sam nie spodziewał się takiego błędu bramkarza! Nie ma dobitki!

23
    Przypomnijmy, że Wybrzeże Kości Słoniowej zremisowało w pierwszym meczu 0:0. W przypadku dzisiejszej porażki ich sytuacja stanie się naprawdę nieciekawa! A DR Kongo walczy o awans do ćwierćfinału!
    22. Świetna okazja Bony'ego!

22
    Nareszcie doczekaliśmy się świetnej akcji "Słoni"! Kapitalne dośrodkowanie do uciekającego Bony'ego, a ten uderzył dość zaskakująco głową! Piłka leci nad poprzeczką bramki Matampiego!

21
    Zanosiło się na składny atak Iworyjczyków, ale ponownie zabrakło jakiejś koncepcji rozegrania gry już w samym polu karnym rywali.

19
    Zawodnicy WKSu próbują zaskoczyć atakiem pozycyjnym, ale Iworyjczycy dzisiaj są cieniem siebie. Jest problem nawet z opuszczeniem własnej połowy.

18
    Mijają kolejne minuty, a my w dalszym ciągu nie widzimy żadnych konkretów pod którąś z bramek. Oprócz gola nie wydarzyło się jeszcze zupełnie nic. Czekamy na wzrost emocji.
    Na razie właśnie tak wygląda dzisiejsza rywalizacja!

16
    Pierwszy kwadrans gry za nami i już możemy zaobserwować lepszą postawę ekipy, która prowadzi w Grupie C! Wybrzeże na razie nie daje żadnych sygnałów w ofensywie.

15
    Do piłki podbiegł sam strzelec bramki, a więc Kebano. Zdecydowanie zmarnowana okazja ze stałego fragmentu gry, zbyt mocne dośrodkowanie wypada poza boisko.

14
    DR Kongo rusza z kontratakiem, ale ich akcja zostaje nieprzepisowo zatrzymana! Będzie rzut wolny w dogodnej odległości i może dojść do kolejnych emocji pod bramką Gbohouo!

13
    Od razu próbują odpowiedzieć "gospodarze", którzy ruszają do przodu! Dośrodkowanie Zahy było jednak dalekie od ideału!

11
    Demokratyczna Republika Kongo potwierdza aspiracje na wygraną w Grupie C! Pierwszy mecz zwycięstwo, a dzisiaj prowadzą chyba z najgroźniejszym rywalem! Jak zareagują teraz Iworyjczycy?
    10. Neeskens Kebano (KNG) - 0:1

10

Właśnie po wrzucie z autu DR Kongo obejmuje prowadzenie! Świetne zgranie piłki do NEESKENSA KEBANO, a ten przymierzył na dalszy słupek! Gbohouo nie sięga futbolówki i Iworyjczycy już przegrywają!

9
    Fatalna wrzutka na bliższy słupek i Bony natychmiast oddala zagrożenie. Będzie jeszcze wrzut z autu dla "gości".

8
    Dobry rajd Mubele! Napastnik DRK wpadł w pole karne przeciwników i koniec końców wywalczył pierwszy rzut rożny dla swojej ekipy! Będzie zagrożenie z narożnika boiska?

7
    Zaha spróbował dośrodkowania z prawej strony, ale jego wrzutka była zbyt mocna, a w dodatku nie znalazła żadnego adresata. Piłka opuszcza plac gry i DR Kongo będzie wznawiało od bramki.

6
    Niezmiernie wolne tempo na inaugurację spotkania. Nie widzimy żadnych prób przeniesienia gry pod któreś pole karne. Brakuje także uderzeń z dystansu.

5
    Mamy zamianę ról i teraz to Iworyjczycy wymieniają większą ilość podań na własnej połowie. Próba przeniesienia gry do przodu kończy się natychmiastową stratą. Futbolówka w rękach Matampiego.

4
    Spokojny początek spotkania, w którym obie ekipy starają się zabezpieczyć strefy defensywne. W długim ataku pozycyjnym wciąż "goście".

2
    Pierwszy atak ekipy z Kongo, która przedostała się w pole karne Gbohouo! Asystent sędziego podnosi jednak chorągiewkę, a to oznacza spalonego!

1
    Rozpoczynają piłkarze z Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy grają w pomarańczowych koszulkach. DR Kongo w białych koszulkach. Czy WKS odrobi stratę dwóch punktów po pierwszym meczu?

1

Obie reprezentacje są już na murawie! Przed nami hymny obu państw oraz przywitanie zespołów.

Wybrzeże Kości Słoniowej: Gbohouo – Kanon, Zaha, Doukouré, Kessié – Bony, Gradel, Aurier, Ad. Traoré – Dié, Bailly

Rezerwowi: Mandé, Sangaré – Pépé, N'Guessan, L. Koné, Seri, Angban, Kalou, Sio, Kodjia, Deli, Bagayoko.

Demokratyczna Republika Kongo: Matampi – Mpeko, Ikoko, Tisserand, Kage – Mbokani, Kebano, Bokadi, Maghoma – Mubele, Mbemba

Rezerwowi: Kudimbana, Kiassumbua – N'Sakala, Mulumbu, M'Poku, Botaka, Bolingi, Lomalisa, Zakuani, Mulumba, Bakambu, Bokila.

Sędziowie: Janny Sikazwe.
    Znamy wyjściowe jedenastki!

Szykują się ogromne emocje, bo przecież Wybrzeże Kości Słoniowej ma już przysłowiowy nóż na gardle! Demokratyczna Republika Kongo w przypadku drugiego zwycięstwa może pójść w ślady Senegalu i awansować do ćwierćfinału. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na naszym portalu, bądźcie z nami!

Bezpośrednie starcia:

Historia pięciu ostatnich meczów jest bardzo wyrównana! Obie drużyny mają po 2 zwycięstwa, a raz padł remis. Większość z tych spotkań rozgrywała się właśnie w ramach PNA, a ostatni mecz tych reprezentacji miał miejsce w lutym 2015 roku. Wówczas tryumfowało WKS 3:1!
    Gdzie grają strzelcy dotychczasowych bramek? Na czele klasyfikacji Mahrez, Aubameyang oraz Mané z dwoma golami.

Pierwszy mecz grupowy:

Najlepiej w Grupie C spisują się dotychczas piłkarze DRK, którzy na inaugurację pokonali reprezentację Maroko 1:0. Wybrzeże Kości Słoniowej mierzyło się z Togo, lecz tam nie padły żadne bramki i ekipy podzieliły się punktami. Druga kolejka będzie kluczowa i jeszcze wiele może się tu przetasować.

Czas na drugie spotkania w kolejnych grupach Pucharu Narodów Afryki 2017! W piątkowe popołudnie i wieczór zaglądniemy do Grupy C, a w pierwszym spotkaniu Wybrzeże Kości Słoniowej podejmie Demokratyczną Republikę Kongo!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.