Wieliczka – Zduńska Wola 0:3 (koniec) | Szczecin – Red Dragons 2:2 (koniec) | Rekord – Red Devils 7:0 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
2:2 (1:0)
Red Dragons Pniewy
Niedziela 22.01.2017, 17:30 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 14

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Jednym z zespołów, który został pokonany przez Red Dragons w rundzie jesiennej była Pogoń. Smoki zwyciężyły we własnej hali 3:1. Nie mają natomiast dobrych wspomnień z Azoty Areny w Szczecinie, gdzie dotychczas gościły raz i przegrały 1:4.

Wysoka forma Red Dragons Pniewy w rundzie jesiennej nie była może sensacją, ale małym zaskoczeniem. Drużyna z Wielkopolski stara się dostać do grupy mistrzowskiej po sezonie zasadniczym. Żeby zrealizować swój cel nie może zwalniać tempa w nowym roku.

Szczecinianie byli przed 14. kolejką Futsal Ekstraklasy na 4. lokacie. Nad swoimi przeciwnikami Red Dragons mają punkt przewagi. W mieście nad Odrą dojdzie więc do pojedynku sąsiadów w tabeli. Albo Pogoń ucieknie albo zostanie wyprzedzona.

Pogoń rozpoczęła futsalowy rok od dwóch zwycięstw z MKF Solne Miasto Wieliczka oraz FC Toruń. Portowcy są kandydatami do tytułu rycerzy wiosny w Ekstraklasie. Tylko świetna passa pozwoli im włączyć się do walki o mistrzostwo Polski.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Pogoni '04 Szczecin. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego podejmą Red Dragons Pniewy. Początek pojedynku w niedzielę o godzinie 17.30.

Pogoń '04 Szczecin: Lasik (Koszmider) – Bugański, Gepert, Jurczak, Jakubiak – O. Solecki, Jonczyk, D. Solecki, Kubik, Maćkiewicz, Cymański, Szamotij.

Red Dragons Pniewy: Foltyn (Budych) – Piasek, Roj, Ozorkiewicz, Wachoński, Zdańkiewicz, Frajtag, Skrzypek, Hoły, Stankowiak, Błaszyk, Michalski.

Sędziowie: Grabowski, Biel – Modrzejewski.

Drużyny po prezentacji na środku boiska. Pogoń 04 Szczecin zagra w granatowo-bordowych strojach, natomiast przyjezdni z Pniewów na czerwono.

Niespodzianka w podstawowym składzie Portowców. Między słupkami wystąpi Łukasz Koszmider, a nie Kamil Lasik, który we wszystkich poprzednich meczach był numerem jeden.

1

00:20
    Szybko przywitał się z piłką Koszmider. Na początek meczu bramkarz Pogoni zatrzymał szarżującego na prawym skrzydle Frajtaga.

00:55
    Rozgrywają futsaliści Red Dragons i znajdują miejsce na uderzenie zza pola karnego. Między słupkami pewnie Koszmider.

01:20
    Premierowa akcja Pogoni. W tempo wybiegł na przedpole Foltyn i zmniejszył liczbę wariantów przed uderzeniem Geperta. W pojedynku reprezentantów Polski górą bramkarz.

02:05
    Wycofanie przed pole karne do Skrzypka. Strzał zawodnika Red Dragons otarł się o nogę przeciwnika i wyszedł na korner.

02:25
    Pierwszy faul popełnili pniewianie. Pogoń miała rzut wolny z wygodnej pozycji, ale Jurczak przekombinował w komitywie z Gepertem.

03:05
    Dotychczas groźniejsze są akcje Red Dragons Pniewy. Drużyna z Wielkopolski testuje raz po raz dyspozycję Koszmidera. A ona bez zarzutu.

03:25
    Granatowo-bordowi starają się przejąć inicjatywę w centrum boiska. Dobrze ustawieni rywale niekoniecznie na to pozwalają.

04:05
    Na boisku Szamotij, który w końcówce roku leczył kontuzję. Nie ma natomiast w drugiej czwórce Portowców Cymańskiego.

04:35
    Bardzo głębokie dośrodkowanie czerwonych. Na przeciwnej stronie boiska znalazł się Szymon Piasek i huknął z woleja zbyt wysoko.

05:36
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki ARTUR JURCZAK.

Najlepszy strzelec Pogoni Szczecin rozpoczyna strzelanie! Jurczak zdobył gola "krzyżakiem". Przepiękne, techniczne uderzenie po płaskim dośrodkowaniu Jakubiaka!

05:55
    Krótko po zdobyciu gola Portowcy mieli szansę na drugiego. Jakubiak zamknął długi hokejowy zamek uderzeniem mocnym, ale ciut za wysokim.

06:30
    Hoły postraszył dzieci i ich rodziców swoim uderzeniem z powietrza kilka metrów od bramki Koszmidera. Na szczęście bez "ofiar".

07:15
    Nie miał szczęścia Jurczak. Od niego odbiła się piłka ostatnia zanim wyszła na aut. Grę wznowią Red Dragons.

08:10
    Na początku spotkania akcje Red Dragons były składne i interesujące. Z czasem gdzieś to zatracili. Muszą się przeorganizować i wrócić do tego co dobre.

08:35
    Pogoń ustawiła się w obronie. Dobrze zablokowała wszystkie korytarze i Hoły znów strzelił jedynie na wiwat w powietrze.

08:51
    Rajd Ozorkiewicza środkiem boiska. Podbita futbolówka mogła zmylić Koszmidera, ale ten nie miał jeszcze dziś żadnej niepewnej interwencji.

09:33
    Próbował lobować Dominik Solecki. Nie dość, że przewidział to Foltyn, to jeszcze jeden z obrońców. Niebezpieczeństwo zażegnane.

10:15
    Minęło 10 minut w pierwszej połowie spotkania. Na koniec poprzedniego okresu jeszcze jedna, dobra interwencja nogami Koszmidera.

10:35
    Faul Jurczaka na własnej połowie. W przewinieniach jest aktualnie 2:2, więc żadna drużyna nie jest na razie zagrożona przedłużonym rzutem karnym.

10:36
    Przed rzutem wolnym trener Red Dragons zażądał przerwy. Krótka konsultacja z podopiecznymi.

10:37
    Łukasz Frajtag nie wymyślił nic specjalnie kreatywnego i uderzył z rzutu wolnego prosto w dobrze ustawionego Jakubiaka.

11:00
    Piłka wróciła w pole karne Pogoni, gdzie Marek Bugański musiał ratować sytuację wybiciem niemalże z linii bramkowej. Świetna interwencja defensora!

11:35
    Dwie sytuacje sam na sam po przeciwnych stronach boiska. Gepert nadział się na obronę Foltyna, natomiast Frajtag uderzył obok bramki Koszmidera.

12:30
    W hali pojawił się święty Mikołaj. Rychło w czas, ale lepiej późno niż wcale

13:13
    Żółta kartka i czwarte przewinienie Pogoni w pierwszej połowie. Upomniany przez sędziego Maćkiewicz.

13:35
    Maćkiewicz zrezygnował z faulowania, a zabrał się za strzelanie. Próba defensywnego zawodnika obok bramki Red Dragons.

14:05
    Płaskie wstrzelenie Kubika do środka pola karnego. Poszedł wślizgiem na piłkę Jonczyk, który w tym sezonie jest totalnie nieskuteczny.

14:30
    Za długo wznawiali grę pniewianie, więc sędziowie przyznali piłkę Pogoni. Prosta pomyłka bez poważnych konsekwencji.

15:20
    Prawym skrzydłem szarżował Jakubiak. Po akcji byłego zawodnika Chemika Police interweniował Foltyn. Wciąż tylko jedna bramka.

16:32
    Spanikował Koszmider, widząc nadbiegającego przeciwnika, więc wybił piłkę w aut. Po chwili poprawił się i zatrzymał uderzenie Skrzypka.

16:37
    Gra zatrzymana. To Łukasz Żebrowski poprosił o przerwę, by porozmawiać ze swoimi zawodnikami.

17:25
    Kontuzja Skrzypka. Futsalista Red Dragons upadł na boisko i potrzebuje wsparcia medycznego.

17:45
    Jurczak ma nosa! Kawałka buta zabrakło snajperowi Pogoni Szczecin, by dziobnął piłkę z bliska do bramki po sprytnym wstrzeleniu.

18:25
    Próbują Smoki zmienić wynik jeszcze przed przerwą. Koszmider obserwuje próby przyjezdnych i nie wygląda na mocno zestresowanego.

18:52
    Błaszyk przesadził ze swoim wślizgiem na skrzydle. Zdenerwował się Kubik i sędzia, który pokazał żółtą kartkę.

19:04
    Beznadziejne podanie wciąż poruszonego Kubika z rzutu wolnego i skórę swojego kapitana musiał ratować Maćkiewicz.

19:25
    Dużo dzieje się w ostatniej minucie przed przerwą. Dominik Solecki złożył się elegancko do strzału z półwoleja, a Foltyn został w blokach. Pół metra zabrakło reprezentantowi Polski do gola.

20:00

Pogoń Szczecin jest bliżej zwycięstwa po pierwszej połowie meczu z Red Dragons Pniewy. Jedynego dotychczas gola zdobył Artur Jurczak. Identyczny wynik był do przerwy w sobotnim meczu Uniwersytetu Szczecińskiego z Mieszkiem Gniezno. Po przerwie padło tam wiele goli i oby tak samo było w niedzielę.

Futsaliści wracają na parkiet z szatni i za moment rozpoczną drugą połowę meczu.

21

20:38
    Premierowa akcja z obu stron. Pod bramkę Foltyna przedzierał się Kubik. Za dużo było w akcji kapitana Pogoni brawury.

20:47
    Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

2:0 dla Pogoni Szczecin. Doskonale to zmieścił Jakubiak pod ręką Foltyna w sytuacji sam na sam!

20:58
    Gol dla Red Dragons!
    Strzelcem bramki ADRIAN SKRZYPEK.

Po nieco ponad 10 sekundach Skrzypek zdobył gola kontaktowego! Świetnie znalazł się w polu karnym Pogoni i podbił piłkę po mocnym wstrzeleniu. Zdezorientowany Koszmider skapitulował.

22:22
    Łukasz Frajtag próbował sprytnie ominąć Koszmidera. Bramkarz Pogoni zrozumiał intencję przeciwnika i tylko korner dla pniewian.

22:40
    Koszmider nie dał się wybić z rytmu i mimo straty gola, wykazuje się następnymi interwencjami. Tym razem po strzale z dystansu.

23:10
    Można spodziewać się coraz mocniejszej fali ataków Red Dragons. Przyjezdni przekonali się już, że można zdobywać gole w Szczecinie.

23:55
    Dominik Solecki zamieszał w polu karnym pniewian. Pierwsze uderzenie reprezentanta Polski zostało zablokowane, a drugie blokowane być nie musiało.

24:35
    Ale szarża Roja pod bramkę przeciwnika. Musiał wymyślić coś kreatywnego, mając Koszmidera na plecach. Strzał podeszwą obok bramki Portowców.

25:12
    Bugański puścił piłkę między nogami rywala. Efektowne, ale wielkiego pożytku z ryzykownego zagrania nie było.

25:44
    Holy musi uważać. Żółta kartka za przewinienie w bocznym sektorze boiska.

26:21
    Bez sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach. Red Dragons organizują się do ataku po wyrównanie, ale nie mogą też mocno ryzykować.

27:30
    Długie podanie w pole karne Pogoni. Wyskoczył Koszmider odważnie na przedpole i nie pozwolił przyjezdnym na oddanie strzału.

28:07
    Uderzenie Frajtaga zza pola karnego Pogoni nie dość, że anemiczne, to jeszcze niecelne. Gospodarze mogą złapać oddech.

28:55
    Po rykoszecie korner dla Red Dragons Pniewy. Dośrodkowanie prosto na głowę dobrze ustawionego Dominika Soleckiego.

29:14
    Roj podrapał po achillesie Kubika. Żółta kartka dla Smoka.

29:37
    Po prawdzie również Kubik powinien dostać kartonik za swoje przewinienie. Tym razem sędzia pobłażliwy.

30:05
    Maćkiewicz zablokował uderzenie z rzutu wolnego. Do końca spotkania pozostało 10 minut i Pogoń wciąż na prowadzeniu.

30:25
    Nerwowo zrobiło się na boisku. Więcej twardych spięć, pressowania sędziów przez ławki rezerwowych. Żeby tak samo dużo było goli.

30:57
    Jonczyk przyczaił się na drugim słupku i był o włos od zmieszczenia piłki w bramce Red Dragons! Foltyn trochę utrudnił przeciwnikowi zadanie i nie ma trzeciego gola dla Pogoni.

31:44
    Celowe zagranie ręką Wachońskiego i kolejne indywidualne upomnienie dla futsalisty z Wielkopolski.

32:12
    Po poszukiwaniu piłki na trybunach pierwszą kontakt z nią miał strzelający Skrzypek, a drugi broniący Koszmider.

32:58
    Frajtag poszedł na przebój. Coraz więcej indywidualnych rozwiązań stosuje doświadczony zawodnik Red Dragons. Niekoniecznie wychodzą one na dobre drużynie.

33:45
    Dopóki nie zmieni się wynik należy spodziewać się ataków Red Dragons. Coraz mniej pozostało im czasu, by zapunktować w Szczecinie.

34:35
    Zabrakło boiska Maćkiewiczowi, więc grę wznowi od bramki Foltyn. Za moment zainicjuje następny atak Red Dragons.

35:05
    Kapitanie, bezkompromisowo broni Koszmider. Może być ojcem zwycięstwa Pogoni. Bramkarz wyciągnął kolejny strzał z ostrego kąta, nie bacząc na to, że uderzy o słupek.

35:40
    Pogoń odpowiada, kiedy tylko ma ku temu okazję. Dopiero Foltyn zatrzymał strzał rozpędzonego Kubika.

36:25
    Końcówka spotkania i wysoko rozgrywa Foltyn. Drużyna z Wielkopolski korzysta z tego wariantu zamiast wycofywać bramkarza.

37:05
    Przerwa na żądanie trenera gości. Ostatnia szansa, by udzielić podpowiedzi swoim zawodnikom.

37:25
    Red Dragons Pniewy zdecydowali się na wycofanie bramkarza. Przyjezdni ustawiają zamek na połowie Pogoni i szukają miejsca do strzału.

38:10
    Długo ustawiali atak pniewianie aż spudłowali. Pechowcem Zdańkiewicz, który tym samym wrócił na chwilę na ławkę.

38:55
    Minuta do końca spotkania i Red Dragons Pniewy wznowią grę od autu na połowie szczecinian.

39:30
    Gepert przejął piłkę i zakończył solowy rajd na połowę Red Dragons uderzeniem w słupek. To powinien być decydujący cios dla gości!

39:31
    Wachoński ucierpiał i już nie zagra w końcówce spotkania. Z pomocą partnera opuścił boisko.

39:45
    Strzelcem bramki PIOTR BŁASZYK.

15 sekund przed końcem spotkania Błaszyk strzelił precyzyjnie z dystansu. Znakomite uderzenie w sam narożnik i wielka radość w obozie Red Dragons!

40:00

Mateusz Gepert w słupek, a Piotr Błaszyk do siatki. Tak rozstrzygnęło się spotkanie w Szczecinie. Red Dragons uratowali punkt w ostatniej minucie i pozostają w kontakcie ze szczecinianami w tabeli Futsal Ekstraklasy. Niedosyt w obozie Pogoni, radość w obozie gości i piękne podziękowania od nich dla kibiców.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:26:06)

Gole: 6. Jurczak, 21. Jakubiak – 21. Skrzypek, 40. Błaszyk

Kartki:   14. Maćkiewicz (SZC) – 19. Błaszyk (PNI), 26. Holy (PNI), 30. Roj (PNI), 32. Wachoński (PNI)

Pogoń '04 Szczecin: Koszmider (Lasik) – Bugański, Gepert, Jurczak, Jakubiak – O. Solecki, Jonczyk, D. Solecki, Kubik, Maćkiewicz, Cymański, Szamotij.
    Red Dragons Pniewy: Foltyn (Budych) – Wachoński, Frajtag, Skrzypek, Hoły – Piasek, Roj, Ozorkiewicz, Zdańkiewicz, Stankowiak, Błaszyk, Michalski.

Sędziowie: Grabowski, Biel – Modrzejewski