Pogoń – Rad Belgrad 2:1 (koniec) | Wisła K. – FCSB 4:3 (koniec) | Jagiellonia – Czernomorec 2:0 (koniec)
Wisła Kraków
4:3 (1:2)
FC Steaua Bukareszt
Wtorek 31.01.2017, 15:30 • Belek, Turcja • Spotkania towarzyskie • Mecz towarzyski

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Steaua to najbardziej utytułowany klub z Rumunii. 26 razy była mistrzem kraju, a po puchar sięgnęła w 22 sezonach. Wielokrotnie reprezentowała Rumunię w europejskich pucharach, a w 1986 roku zdobyła Puchar Mistrzów Klubowych.

Steaua Bukareszt to wicelider w lidze rumuńskiej. Na koniec jesieni przegrała z lokalnym rywalem Dynamem, a także zremisowała z Botosani, przez co spadła w tabeli za Viitorul Constanta. W 21 kolejkach Steaua zdobyła 40 punktów.

Przed Wisłą Kraków walka o wejście do grupy mistrzowskiej w Lotto Ekstraklasie. Piłkarską jesień zakończyła na 10. lokacie z niewielką stratą do górnej połowy tabeli. Zimą dołączył do niej między innymi Semir Stilić.
    Steaua przegrała poprzedni sparing.

Wisła Kraków zaplanowała trzy mecze kontrolne podczas zgrupowania w Belek. Przegrała 1:2 z Paksi FC, po czym odniosła pierwsze w roku zwycięstwo 2:1 z MSK Żilina. Przed zespołem Kiko Ramireza mecz z renomowanym przeciwnikiem.

Wisła Kraków podsumuje zgrupowanie w Belek sparingiem ze Steauą Bukareszt. Początek we wtorek o godzinie 15.30 czasu polskiego. Zapraszamy na relację na żywo.

Dobiega końca rozgrzewka. Ostatnie sprinty zawodników, którzy za moment rozpoczną mecz.

1

2
    Wisła Kraków w czerwonych strojach, natomiast przyjezdni z Bukaresztu na biało. Pierwszy atak przeprowadziła Steaua.

4
    Nita zrobił dwa kroki do przodu i złapał piłkę po dośrodkowaniu Boguskiego. Po chwili bramkarz Steauy z trudem zatrzymał brawurowy lob Małeckiego.

6
    Sprytne rozegranie Wiślaków, po którym mieli rzut rożny. Dośrodkowanie Popovicia trącił Głowacki, jednak nie skierował piłki w światło bramki. Grę wznowił więc Nita.

7

Wisła Kraków: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Spicić – Boguski, Popović, Mączyński, Małecki – Zachara, Ondrasek.

Rezerwowi: Miśkiewicz – Żemło, Uryga, Mójta, Bartosz, Stilić, Brożek, Laskoś, Słomka.

FC Steaua Bukareszt: Nita – Balasa, Moke, Tamas, Momcilović – Pintilii, Sulley – Jakolis, Alibec, De Amorim – Gnohere.

Rezerwowi: Stanciolu – Simion, Filip, Tudorie, TTanase, Mihalcea, Achim, Popescu, Boldrin, Enache, Man.

8
    Dla odmiany korner dla Steauy Bukareszt. Płaskie wstrzelenie z narożnika boiska nie zaskoczyło specjalnie zespołu Kiko Ramireza.

10
    Piłka na połowie Rumunów, ale Biała Gwiazda nie zmontowała tam nic specjalnie kreatywnego.

11
    Zachara przejął piłkę na połowie przeciwnika, dynamicznie zabrał się z nią, po czym odbił się od pierwszego defensora. Akcja jeźdźca bez głowy.

12
    Ponowienie Wisły Kraków! Dośrodkowanie z prawego skrzydła za linię obrońców, gdzie wbiegli dwaj napastnicy i nieomal wbili piłkę do siatki. Zabrakło pół metra do prowadzenia.

13
    Futbolówka w bramce Steauy Bukareszt po niepewnym wyjściu na przedpole Nity. Sędziowie zobaczyli jednak, że Boguski złamał przepisy i nie uznali gola!

15
    Kilka składnych akcji zespołu z Krakowa. Ten kwadrans należał do niego, a Steaua od święta gości pod bramką Załuski.

17
    Tymczasem budzi się drużyna z Bukaresztu i ma rzut wolny blisko linii pola karnego. Szansa na objęcie prowadzenia.

18
    Gol dla Steauy!
    Strzelcem bramki GABRIEL TAMAS.

Potężne, płaskie uderzenie z rzutu wolnego zaskoczyło Załuskę i wszystkich obrońców Wisły Kraków. Tamas wyprowadził Steauę na prowadzenie, choć przeważał przedstawiciel Lotto Ekstraklasy!

20
    Była krótka przerwa spowodowana urazem De Amorima. Skrzydłowy Steauy nie doznał poważnej kontuzji i kontynuuje grę.

21
    Wisła próbuje odrobić stratę gola i zabiera się do wysokiego pressingu na połowie przeciwnika.

23
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki ZDENEK ONDRASEK.

Wyrównanie po efektownym rajdzie! Ondrasek wparował w pole karne Steauy Bukareszt, ośmieszył zwodem przeciwnika, po czym wykorzystał wypracowaną sobie pozycję. Celne uderzenie na 1:1!

25
    Drużyna spod Wawelu idzie za ciosem. Szybko przetransportowała piłkę z jednego na drugie skrzydło, ale nie posłała dokładnego dośrodkowania.

27
    Trudno przypomnieć sobie kontakty Steauy z piłką w polu karnym przeciwnika. Swojego gola zdobyła potężnym strzałem zza szesnastki.

28
    Podobnie źle zakończyła się poprzednia akcja Rumunów, więc piłka toczy się ponownie od nogi do nogi zawodników Wisły Kraków.

30
    Po dwóch kwadransach trener Steauy zaczął zmieniać w swojej jedenastce. Na boisko wbiegł Achim.

32
    Faul w bocznym sektorze boiska. Steaua zdecydowała się na dośrodkowanie, z którym poradzili sobie dobrze ustawieni krakowianie.

34
    Jeszcze jeden stały fragment dla Steauy i tym razem mogła mieć korzyść. Po rzekomym zagraniu ręką Ondraska sędzia podyktował rzut karny, który Steaua celowo zepsuła.

35
    Piłkę obok słupka posłał z rzutu karnego Denis Alibec. Nawet nie próbował udawać, że chce wykorzystać jedenastkę!

36
    Płaskie podanie w pole karne Wisły Kraków, do którego wyskoczył w tempo De Amorim. Akcja spuentowana strzałem. Na posterunku jest Załuska i sparował futbolówkę na korner!

38
    Strzelcem bramki DENIS ALIBEC.

Podobna akcja do tej, którą kilka minut temu przeprowadził De Amorim, tyle że zakończona strzałem do bramki. Alibec wyprowadził Steauę na prowadzenie 2:1!

40
    Podanie za linię obrony Rumunów. Za wcześnie wyskoczył tam Boguski i sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

41
    Errata do sytuacji z 34. minuty. Sędzia nie anulował swojej decyzji, jedenastka faktycznie była, ale podobnie jak w meczu Pogoni Szczecin z Astrą Giurgiu, została celowo zepsuta.

43
    Ondrasek obrócił się z piłką w polu karnym przeciwnika mimo defensora na plecach, po czym huknął płasko pół metra obok słupka.

44
    Ostatnie akcje zespołu z Krakowa przed przerwą. Za bramkami rozgrzewają się już piłkarze, którzy wejdą na boisko po przerwie.

45
    Strata Mączyńskiego w centrum boiska nie doczekała się nauczki w postaci gola. Alibec strzelił obok spojenia słupka z poprzeczką.

45

Pasjonująca była pierwsza połowa sparingu Wiślaków ze Steauą. Trzy gole, kolejna tej zimy kuriozalna jedenastka, do tego płynna i dość składna gra. Wiśle nie należał się tak surowy wynik jak 1:2, ponieważ przez dwa kwadranse przeważała, ale jednak nie ustrzegła się błędów w obronie i po przerwie będzie gonić Rumunów.

46

46
    Dwie zmiany w zespole z Krakowa. Na boisko weszli Stilić oraz Uryga, a nie ma już Głowackiego i Ondraska.

48
    Piłka na obrzeżach pola karnego Steauy Bukareszt. Wisła, po drobnych korektach personalnych, rusza po wyrównanie.

50
    Futbolówka niemal nieustannie w posiadaniu Białej Gwiazdy. Steaua rozpoczęła drugą połowę bardzo spokojnie.

53

Kolejna zabójcza riposta Steauy Bukareszt! Genialne podanie prostopadłe Achima w kierunku Alibeca, który w pierwszym tempie trafił w Załuskę, ale zdążył się zaasekurować i uderzył na 3:1!

55
    Może czuć się zdemobilizowana drużyna z Krakowa. Znów atakowała i znów straciła gola, a na wyrównanie coraz mniej czasu.

56
    Po stracie trzeciego gola odpowiedział Cywka, którego uderzenie z dystansu zatrzymał Nita. Dobra decyzja, ale nie idealne wykonanie.

58
    Pierwsze kontakty z piłką Semira Stlicia. Nie znalazł miejsca na kreatywne podanie między defensorami z Bukaresztu.

59
    Na dwa kwadranse przed końcem sparingu następna zmiana w Wiśle. Brożek zastąpił Zacharę.

61
    Przewinienie Sulleya w centrum boiska. Sędzia przyznał piłkę drużynie z Małopolski.

62
    Podanie prostopadłe w pole karne Steauy Bukareszt. Był tam Brożek, ale sędzia asystent wstrzymał szarżę i zasygnalizował spalonego.

64
    Kolejne podanie Stilicia w kierunku Brożka. Tym razem bez spalonego, ale bramkarz Rumunów wybiegł w tempo i uprzedził doświadczonego napastnika.

65
    Szansa na gola kontaktowego! Z piłką w szesnastce Steauy obrócił się Denis Popović i strzelił bardzo niebezpiecznie. Piłkę zatrzymał Nita, a jeszcze otarła się o słupek. Niewiele zabrakło Wiślakom.

67
    Wisła próbuje niestrudzenie odbierać piłkę na połowie przeciwnika. Krótko trwają akcję zespołu w białych koszulkach.

69
    Tym razem przesadził z agresją w pressingu Brożek. Gra przerwana gwizdkiem sędziego.

70
    Za mocne podanie na lewe skrzydło. Był tam Momcilović, ale został umiejętnie przyblokowany przez defensora z Krakowa.

71
    Zamieszanie w polu karnym Rumunów. W efekcie korner dla Wisły Kraków, z którego Stilić dośrodkował prosto na głowę przeciwnika.

72
    Strzelcem bramki DENIS POPOVIĆ.

Druga sytuacja podbramkowa i tym razem Słoweniec nie pomylił się! Popović dostał podanie na wolne pole od Brożka i ulokował piłkę w narożniku bramki. Wisła ma już tylko gola straty!
    Tak padła piąta bramka!

74
    Stilić sfaulowany przed polem karnym przeciwnika. Bośniak ma świetną pozycję, by zdobyć gola z rzutu wolnego.

75
    Nieudane uderzenie Stilicia z rzutu wolnego. Nowy-stary pomocnik Wisły Kraków huknął w głowę defensora stojącego w murze.

77
    Jeszcze jedno podanie Brożka do Popovicia. Nie zabrał się dobrze z piłką Słoweniec i ta uciekła za linię bramkową. Grę wznowił Nita.

79
    Uderzenie daleko od bramki Wisły Kraków. Nie było to groźne, ale obrońcom należy się bura za dopuszczenie do strzału.

81
    Zmiana odmładzająca jedenastkę Wisły Kraków. Na boisku Bartosz, odpoczywa Boguski.

83
    Ostre spięcie w centrum boiska z udziałem wprowadzonego Bartosza. Sędzia zobaczył przewinienie zmiennika.

85
    Alibec jest wyróżniającym się piłkarzem w Steaule. Autor dwóch goli ponownie przebiegł się po połowie rywali i wywalczył rzut rożny.

86
    Po rzucie rożnym strzelił Achim i Załuska musiał ratować sytuację interwencją na linii. Dobra reakcja bramkarza z Krakowa!

88
    Trochę zmęczeni piłkarze z Krakowa, ale jeszcze próbują uniknąć porażki. Powoli rozgrywają piłkę w bocznym sektorze boiska.

89
    Strzelcem bramki PAWEŁ BROŻEK.

Wyrównanie tuż przed końcem sparingu! Paweł Brożek urwał się obrońcom, wyskoczył do dośrodkowania z lewego skrzydła i co prawda na raty, ale skutecznie, strzelił na 3:3.

90
    Na koniec sparingu dwa uderzenia z rzutu wolnego po przeciwnych stronach boiska. Najpierw Załuska, a następnie Nita zatrzymali piłkę.

90+1
    Strzelcem bramki PATRYK MAŁECKI.

Krótkie rozegranie rzutu rożnego i Patryk Małecki zapewnił Wiślakom zwycięstwo 4:3 po indywidualnym rajdzie w pole karne!

90+2

Wisła Kraków zwyciężyła 4:3 ze Steauą Bukareszt, choć na początku drugiej połowy miała już dwa gole straty do przeciwnika. Ambitna walka w końcówce zaowocowała odrobieniem strat z nawiązką. To była pasjonująca gra kontrolna, w której Biała Gwiazda zaprezentowała się bardzo poprawnie. Kibice mają prawo do zadowolenia, ponieważ Wisła udanie spuentowała zgrupowanie w Turcji. Cieniem na sparingu położyło się sędziowanie, ale nie odbiera ono Wiślakom smaku zasłużonego zwycięstwa.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:32:17)

Gole: 23. Ondrasek, 72. Popović, 89. Brożek, 90+1. Małecki – 18. Tamas, 38. Alibec, 53. Alibec

Spudłowany karny!: 35. Alibec (STB), nietrafiony

Wisła Kraków: Załuska – Cywka, Głowacki (46. Uryga), Gonzalez, Spicić – Boguski (81. Bartosz), Popović, Mączyński, Małecki – Zachara (59. Brożek), Ondrasek (46. Stilić).

Zmiany: Miśkiewicz – Żemło, Uryga, Mójta, Bartosz, Stilić, Brożek, Laskoś, Słomka.

FC Steaua Bukareszt: Nita – Balasa, Moke, Tamas (72. Simion), Momcilović – Pintilii (64. Filip), Sulley (79. Rick) – Jakolis (46. Enache), Alibec, De Amorim (72. Tanase) – Gnohere (30. Achim).

Zmiany: Stanciolu – Simion, Filip, Tudorie, Tanase, Mihalcea, Achim, Popescu, Boldrin, Enache, Man.