Man City – Swansea 2:1 (koniec) | Leicester – Man Utd 0:3 (koniec)
Manchester City
2:1 (1:0)
Swansea City A.F.C.
Niedziela 05.02.2017, 14:30 • Etihad Stadium, Manchester • Angielska Premier League • Runda 24

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na dalsze sportowe emocje do naszych relacji! (16:27:55)
    Manchester City zgarnia komplet punktów:

Za nami już to niezwykle emocjonujące spotkanie na Etihad Stadium. Miejscowi Obywatele ostatecznie wygrywają ze Swansea City 2:1 po dwóch trafieniach bohatera tego meczu Gabriela Jesusa. Warto odnotować również niezwykle udane zawody rozegrał David Silva, który dyrygował drugą linią The Citizens. Podopieczni Clementa szczególnie w drugiej odsłonie stawili czoła wyżej notowanym rywalom i w końcówce zdołali nawet doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się ładnym strzałem zza pola karnego Gylfi Sigurdsson. Finalnie jednak trzy punkty zostają w Manchesterze.

90+5

90+5
    W samej końcówce jeszcze okazję na swoje trafienie miał Sergio Aguero! Po centrze Toure uderzał on głową z szóstego metra, ale minimalnie chybił!

90+5
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi David Silva, na boisku pojawia się Fernando.

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Gylfi Sigurdsson (Swansea City A.F.C.).

90+4
    Rozpoczęła się już ostatnia minuta tej rywalizacji. Swansea ma jeszcze szanse na zagrożenie bramce Caballero.
    90+2. Gabriel Jesus (MAC) - 2:1

90+2
    Gol dla City!
    Strzelcem bramki GABRIEL JESUS.

Młodziutki zawodnik The Citizens wyrósł dzisiaj na prawdziwego bohatera tego meczu! Po dośrodkowaniu Silvy z prawej strony boiska uderzał głową Brazylijczyk z szóstego metra! Fabiański zdołał jeszcze wybronić to uderzenie, ale wobec dobitki był już kompletnie bezradny!

90+2
    Sergio Aguero mijał kolejnych rywali przed linią pola karnego, ale ostatecznie jego próba uderzenia została zablokowana.

90+1
    Sędzia ostatecznie zdecydował się doliczyć do tego spotkania aż cztery minuty. Narsingh po minięciu rywala niestety starał się wymusić rzut wolny i Mike Dean słusznie puścił grę.

90
    Za moment dowiemy się ile minut zdecyduje się doliczyć do tej rywalizacji Mike Dean. Poza zmianami nie mieliśmy zbyt wielu przerw w grze.

89
    Podopieczni Guardioli po stracie gola ruszyli do ataków, jednak nie potrafią oni wypracować sobie odpowiednich sytuacji strzeleckich.

88
    Sane stara się minąć zwodem Naughtona i udała mu się ta sztuka. Później mamy mocną centrę w pole karne i po zagraniu Silvy futbolówka odbija się od ręki Sigurdssona. Mike Dean nie wskazuje jednak na wapno, gdyż wszystko było zdaniem sędziego dziełem przypadku.

87
    Fatalnie zachował się w tej sytuacji Baston na lewej stronie boiska i stracił on piłkę, wycofując ją do jednego z partnerów.

86
    Borja Baston stara się teraz przeszkadzać rywalom w rozgrywaniu akcji ofensywnej. Manchester City nie ma pomysłu na zbliżenie się do szesnastki Swansea.
    Oto zdecydowanie najlepszy zawodnik Swansea w obecnym sezonie:

84
    Cały zespół gości znowu cofnął się do głębokiej defensywy. W końcówce Manchester City będzie szukał decydującego trafienia.

Dawid Czempisz

Gole: 11. Jesus, 90+2. Jesus – 81. Sigurdsson

Kartki:   42. De Bruyne (MAC), 44. Sterling (MAC) – 60. F. Llorente (SWN), 74. Cork (SWN), 90+4. Sigurdsson (SWN)

Posiadanie piłki: 69 % : 31 %.
    Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 10:3. Spalone: 4:0. Foule: 9:13.
    Manchester City: Caballero – Fernandinho, Stones, Kolarov, Clichy – De Bruyne (78. Zabaleta), Y. Touré, Silva (90+5. Fernando) – Sterling (83. Agüero), Jesus, Sané.
    Zmiany: Bravo – Kompany, Zabaleta, Fernando, Agüero, Navas, Delph.

Swansea City A.F.C.: Fabiański – Naughton, F. Fernández, Mawson, M. Olsson – Fer, Cork, T. Carroll (75. Dyer) – Routledge (65. L. Narsingh), F. Llorente (83. Bastón), Sigurdsson.
    Zmiany: Nordfeldt – Amat, Britton, Bastón, Dyer, L. Narsingh, Kingsley.

Główny: Mike Dean
    Asystenci: Ian Hussin, Adrian Holmes
    Techniczny: Lee Mason