Toulouse – Angers 4:0 (koniec) | Nantes – AS Nancy 0:2 (koniec) | Saint-Étienne – Lyon 2:0 (koniec)
AS Saint-Étienne
2:0 (2:0)
Olympique Lyon
Niedziela 05.02.2017, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Ètienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 23

To już wszystko ze Stade Geoffroy-Guichard. Dziękujemy Państwu za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfy.com! Spokojnej nocy. (23:03:39)
    Saint-Etienne po raz trzeci z rzędu pokonuje Lyon na własnym boisku.

"Zieloni" triumfują w derbach regionu Owernia-Rodan-Alpy!

Sędzia po zajściach w końcowych minutach szybko kończy mecz i jest to najlepsza możliwa decyzja. Graczom obu ekip wyraźnie puściły nerwy, co na pewno pokazuje jakie emocje towarzyszyły dzisiejszym derbom. W ostatecznym rozrachunku Saint-Etienne w pełni zasłużenie pokonuje Olympique Lyon 2:0 i zbliża się do "Les Gones" na jeden punkt w ligowej tabeli. To sprawia, że walka o puchary we Francji nabiera rumieńców. Z kolei przyjezdni mogą już pożegnać się z marzeniami o grze w przyszłorocznej Champions League.

90+4
    90+3. Brutalne wejście Tolisso było punktem zapalnym całej awantury.

90+3
    Niestety złe emocje w końcówce dzisiejszych derbów. Rzucają się na siebie Lemoine oraz Tolisso używając pięści. Wszystko zaczęło się jednak od bandyckiego faulu piłkarza "Les Gones"! Sędzia bez namysłu wysyła obu panów do szatni. Trzy czerwone kartki w ciągu dwóch minut!
    90+2. Bezmyślne zachowanie Ghezzala.

90+2
    Od początku swojego występu nie panował nad emocjami Ghezzal. Przewrócenie rywala bez piłki i będą kończyć w dziesiątkę przyjezdni!

90+1
    Decyduje się na uderzenie sam poszkodowany. Krótki rozbieg Ghezzala i techniczne uderzenie nad murem! Piłka o centymetry mija poprzeczkę.

90
    Tymczasem sędzia dorzuca trzy minuty do drugiej odsłony tego meczu.

89
    Schodzi z prawej strony do środka pola Ghezzal. Faulowany jest zawodnik OL i będzie dobra szansa dla przyjezdnych na zagrożenie bramce rywala bezpośrednio z rzutu wolnego.

88
    Miejscowi fani już zaczynają świętować zdobycie trzech punktów w jakże prestiżowych derbach. Chóralne śpiewy i podskoki na trybunach.

87
    Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Kończy swój występ Hamouma, który żegnany jest owacją na stojąco. Na kilka końcowych minut na murawie melduje się Lemoine.

86
    Arbiter traci cierpliwość i pokazuje Ghezzalowi żółtą kartkę. Trudno się dziwić, nieodpowiedzialne zachowanie zmiennika Olympiuqe.

85
    Mocno przegina teraz Ghezzal. Najpierw ostre przewinienie na połowie rywala, a następnie bardzo sugestywne gesty w kierunku sędziego.

84
    Mocna centra na dalszy słupek bramki "Les Gones". Tam wysoko skacze Perrin i jest uderzenie głową! Nie trafia w bramkę stoper Saint-Etienne.

83
    Ostre wejście w nogi Roux w wykonaniu Ferriego. Do bramki Lopesa metrów jednak sporo. Zobaczymy jak rozwiążą to gospodarze.

82
    Teraz mamy uderzenie z dwudziestego metra w wykonaniu Gonalonsa! Bez najmniejszych problemów wyłapuje Moulin. Długo celebruje wznowienie gry golkiper Saint-Etienne.

Mariusz Nyka

Gole: 9. Monnet-Paquet, 22. Hamouma

Kartki:   68. Søderlund (SET), 74. Pajot (SET) – 43. Fékir (LYO), 61. A. Lacazette (LYO), 86. Ghezzal (LYO)   90+2. Ghezzal (LYO)   90+3. Lemoine (SET) – 90+3. Tolisso (LYO)

Posiadanie piłki: 31 % : 69 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 0:1. Foule: 17:19.