Wolfsburg – Hoffenheim 2:1 (koniec) | Freiburg – FC Koln 2:1 (koniec)
SC Freiburg
2:1 (1:1)
1. FC Koln
Niedziela 12.02.2017, 17:30 • Badenova-Stadion, Freiburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 20

SC Freiburg ostatecznie wygrywa z FC Köln 2:1! Beniaminek Bundesligi nieoczekiwanie ma szanse wywalczyć możliwość gry w kwalifikacjach do Ligi Europy! Spotkanie kończące 20. kolejkę mogło zdecydowanie podobać się kibicom. Obie ekipy miały swoje okazje na powiększenie dorobku bramkowego, ale komplet punktów pozostaje na stadionie we Freiburgu! Może brakowało jeszcze więcej strzałów celnych, mimo tego rywalizacja stała na wysokim poziomie. Dziękujemy za uwagę i do usłyszenia! (19:25:16)

90+3

90+3
    Maroh próbował zaskoczyć golkipera Freiburga strzałem z woleja, ale Słoweniec źle trafił w futbolówkę.

90+2
    Rzut wolny dla gości na połowie rywali! Kessler wbiega w pole karne Schwolowa!

90
    Arbiter doliczył minimum dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Zmiana w drużynie SC Freiburg: z boiska schodzi Vincenzo Grifo, na boisku pojawia się Aleksandar Ignjovski.

88
    Freiburg przesuwa się z piłką na połowę rywali zabierając gościom czas i miejsce na rozegranie akcji. "Kozły" pressingiem zmuszają gospodarzy do popełnienia błędu.

86
    Fatalny błąd w wybiciu piłki popełnił Schwolow, który trafił w Zollera! Futbolówka powędrowała do Rauscha, który zdecydował się na strzał z woleja z lewego skrzydła! na szczęście dla gospodarzy, próba nieudana!

85
    Goście rzucają się do ataku. Hector minął się z rywalem i ratował się faulem. Żółta kartka dla piłkarza z Kolonii.

84
    Clemens efektownie wpadł w pole karne Freiburga. Skrzydłowy gości nie miał za bardzo wyjścia i zdecydował się na strzał. Futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

82
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Leonardo Bittencourt, na boisku pojawia się Simon Zoller.

81
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła w kierunku Osako. Japończyk dobrze uprzedzony przez Schwolowa, który piąstkuje futbolówkę.

79
    FC Köln ponownie zamyka gospodarzy na ich połowie, jednak Subotić gubi futbolówkę w głębi pola. Na jego szczęście Maroh zatrzymał Grifo.
    77. Maximilian Philipp (FRE) - 2:1

77
    Gol dla Freiburga!
    Grifo nieoczekiwanie zdecydował się na mocny strzał z rzutu wolnego! Kessler dobrze sparował to uderzenie, ale golkiper gości był bezradny przy dobitce MAXIMILIANA PHILIPPA! Freiburg ponownie na prowadzeniu!

75
    Znów gra często jest przerywana przez gwizdek sędziego. Zawodnicy popełniają dużą ilość fauli. Ponownie przy piłce jest Grifo na około trzydziestym metrze.

73
    Rzut wolny dla gospodarzy z okolic pola karnego Kesslera po faulu na Schusterze! Dobry strzał Grifo obok bramki.

72
    Dośrodkowanie Grifo w pole karne minimalnie za płaskie. FC Köln wychodzi z kontrą, ale Hector został sfaulowany przez Haberera.

70
    Goście zamknęli rywali na ich połowie. Składna akcja prawą stroną zakończona dośrodkowaniem Rauscha i mocno niecelnym uderzeniem Clemensa.

Radosław Łączkowski

Gole: 32. Grifo, 77. Philipp – 39. Modeste

Kartki:   52. Haberer (FRE) – 85. Hector (KLN)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 12:12. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 0:4. Foule: 17:15.
    SC Freiburg: Schwolow – Kübler, Torrejón, Söyüncü, Günter – Philipp, Frantz (68. Schuster), Höfler, Grifo (90. Ignjovski) – Haberer, Niederlechner (56. Petersen).
    Zmiany: Gikiewicz – Ignjovski, Gulde, Abrashi, Bulut, Petersen, Schuster.

1. FC Koln: Kessler – Maroh, Subotić, Heintz – F. Sørensen, Höger (34. Clemens), Hector, Rausch – Ōsako, Modeste, Bittencourt (82. Zoller).
    Zmiany: Müller – Jojic, Zoller, Olkowski, Clemens, S. Özcan, Hartel.

Sędziowie: Robert Hartmann – Christian Leicher, Markus Schüller – Christian Dietz

Widownia: 22000