Rennes – Nice 2:2 (koniec) | Saint-Étienne – Lorient 4:0 (koniec) | Nantes – Olympique 3:2 (koniec)
FC Nantes
3:2 (2:0)
Olympique Marsylia
Niedziela 12.02.2017, 21:00 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 25

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy.com (23:02:27)
    5 bramek w meczu i zwycięstwo ekipy Mariusza Stępińskiego!

Kapitalne spotkanie na Stade de la Beaujoire i ważne, lecz niespodziewane zwycięstwo FC Nantes. Trzeba przyznać, że gospodarze zagrali dzisiaj bardzo dobrze, ofensywnie i zasłużyli na zwycięstwo. Cieszy bramka strzelona przez aktywnego i mającego okazje Mariusza Stępińskiego. To pierwszy mecz w sezonie, kiedy "Kanarki" strzelają 3 bramki w jednym spotkaniu. Gracze OM mieli swoje szanse, ale zabrakło precyzji w ich zagraniach, a sporo szczęścia mieli też gospodarze.

90+3
    Jeszcze Samson posyła piłkę z rzutu wolnego, lecz skutecznie bronią się gospodarze.

90+2
    Wciąż atakują goście. Payet robi co może posyłając piłki w szesnastkę "Kanarków", ale dobrze interweniują obrońcy. Strzał oddał Sarr, ale futbolówką odbija się od przeciwnika i będzie korner.

90+1
    Dośrodkowanie Evry z prawej strony murawy, mija się z piłką Diego Carlos i Anguissa uderza na bramkę głową, lecz strzał był niecelny.

90
    Trzy minuty doliczone przez arbitra.

89
    Marsylia cały czas naciska i dąży do strzelenia wyrównującej bramki. Diego Carlos wybija piłkę na rzut rożny.

88
    FC Nantes zamknięte na własnej połowie. Dośrodkowanie Sansona wybite przez Djidji'ego. Niemal całą "11" bronią się głęboko we własnym polu karnym gospodarze.

87
    Oliviera znów nieprzepisowo powstrzymuje przeciwnika, ale sędzia wciąż nie ukarał tego zawodnika.

86
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Valentin Rongier, na boisku pojawia się Oswaldo Vizcarrondo.

84
    Ostatnie minuty to nieco większa dominacja OM, którzy utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie rywala. Centra Samsona wychodzi na aut.

83
    Wrzutka Evry wybita przez Djidji'ego. Jeszcze dośrodkowuje Sakai i Diego Carlos interweniuje na rzut rożny.

82
    Jeszcze jeden korner dla "Kanarków". Olivieira ze stałego fragmentu do Moimbe, który posłał futbolówkę w pole karne, ale niedokładne zagranie i już ruszają z akcją goście.

81
    Moimbe na ofsajdzie!

81
    Piłkarze FC Nantes budują cierpliwie swoją akcję na połowie rywala. Dryblingiem popisał się Sala, a Rolando wybija futbolówkę na rzut rożny.

80
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Felipe Pardo, na boisku pojawia się Wilfired Moimbé.

Krystian Kocerba

Gole: 12. Diego Carlos, 20. Stępiński, 50. Thomasson – 49. B. Gomis, 61. B. Gomis

Kartki:   52. Djidji (NAT) – 43. Thauvin (OMA)

Posiadanie piłki: 37 % : 63 %.
    Strzały celne: 15:14. Strzały niecelne: 7:11. Rzuty rożne: 8:7. Spalone: 5:2. Foule: 14:9.
    FC Nantes: Riou (C) – Dubois, Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Pardo (80. Moimbé), Rongier (86. Vizcarrondo), Gillet, Thomasson – Sala, Stępiński (72. S. Oliveira).
    Zmiany: Dupé – Vizcarrondo, Moimbé, A. Touré, Iloki, S. Oliveira, Kolo Muani.

Olympique Marsylia: Pelé – H. Sakai, Fanni, Rolando, Evra – Maxime López (30. Zambo Anguissa), Vainqueur, M. Sanson – Cabella (30. Thauvin), B. Gomis (C) (66. B. Sarr), Payet.
    Zmiany: Samba – M. Dória, Rekik, Sertic, B. Sarr, Thauvin, Zambo Anguissa.

Sędziowie: François Letexier – Eric Danizan, Cyril Mugnier – Jérémy Stinat