Przodkowo – Red Dragons 3:1 (po dogrywce) | Szaflary – AZS UŚ 3:9 (koniec) | Tychy – Wieliczka 0:5 (koniec)
Rzeszów – Słomniki 3:7 (koniec) | Karczew – Warszawa 3:5 (koniec) | Grudziądz – Szczecin 5:6 (po dogrywce)
GI Malepszy – Oborniki 2:5 (po dogrywce) | SAN Łódź – Zduńska Wola 5:7 (koniec) | Iława – FC Toruń 0:7 (koniec)
Uniw. Zielona Góra – Głogów 4:3 (koniec) | Ruda Śląska – Pyskowice 3:1 (koniec)
GKS Futsal Tychy
0:5 (0:3)
MKF Solne Miasto Wieliczka
Niedziela 12.02.2017, 15:30 • Hala Sportowa, Tychy. • Halowy Puchar Polski • 1/16 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami bardzo ciekawie zapowiadającego się pojedynku w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. GKS Futsal Tychy zmierzy się na własnym obiekcie z MKF Solne Miasto Wieliczka. Faworyta tej rywalizacji ciężko jest wskazać. Tyszanie bardzo solidnie spisują się na własnym parkiecie w rozgrywkach pierwszoligowych, a z kolei ich najbliższy rywal dzielnie stawia czoła zespołom z najwyższej klasy rozgrywkowej. Możemy więc być pewni sporej dawki emocji w tyskiej hali sportowej.
    Przedstawiamy ankietę z zawodnikiem niedzielnych gości:

GKS Futsal Tychy:

Zespół ten niezbyt dobrze spisuje się w obecnym sezonie I Ligi grupy Południowej. Po trzynastu kolejkach plasuje się na szóstym miejscu w tabeli, ale do drugiej lokaty traci obecnie aż jedenaście punktów. Trudno więc przypuszczać, aby tyszanie byli w stanie powalczyć jeszcze o awans do Ekstraklasy. W ostatniej ligowej kolejce podopieczni Michała Słoniny ulegli na wyjeździe Malwee Łódź aż 7:2.
    W tej rundzie pucharu mieliśmy już niespodziankę:

MKF Solne Miasto Wieliczka:

Zespół ten jest beniaminkiem Futsal Ekstraklasy i dzielnie walczy o utrzymanie w elicie. Póki co team plasuje się na miejscu barażowym i ma na koncie dziesięć oczek. W ostatniej ligowej kolejce drużyna ta przegrała z faworyzowanym, Piastem Gliwice zaledwie 2:3. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest z kolei Kamil Jeleń, który ma na koncie siedem trafień w tym sezonie. Tuż za jego plecami w klasyfikacji strzelców znajduje się Piotr Myszor (sześć bramek), który jest byłym zawodnikiem tyskiego zespołu.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 15:30 do naszej relacji!

Składy obu ekip:

GKS Futsal Tychy: Modrzik (M. Sitko) – Matusz, Filip Biernat, Słonina, Piotr Pytel – Józefowicz, Fabian Biernat, Kochanowski, Krzyżowski, Kołodziejczyk, B. Sitko, Paweł Pytel.

MKF Solne Miasto Wieliczka: Brzenk (Jaszczyński) – Grochalski, Jeleń, Przybył, Skórski – Kaczmarczyk, Bukowiec, Doroszko, Gąsior, Myszor, Lekki, Cebula, Ławrowski.

Główny: Piotr Koloczek (Zabrze)
    Drugi: Damian Grabowski (Wałbrzych)
    Czasowy: Marcin Stoń (Tychy).
    Rozpoczynamy mecz w Tychach

1

0:15
    Spotkanie rozpoczyna się od rozgrywania piłki na własnej połowie przyjezdnego zespołu. Przed meczem mieliśmy jeszcze wyróżnienie dla Piotra Myszora, byłego gracza GKS-u Tychy.

0:33
    Pierwszą ofensywną akcję przeprowadzili przyjezdni gracze, ale niecelnie z ostrego kąta uderzał Jeleń. Później ten zawodnik był faulowany.

1:00
    Potężne uderzenie z rzutu wolnego Kamila Jelenia paruje przed siebie golkiper miejscowego teamu.

1:18
    Po bardzo ładnej akcji gracza gości na lewej stronie boiska mamy dośrodkowanie i uderzeni Bukowca! Pięknie interweniuje jednak Modrzik!

2:05
    Od samego początku spotkania zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki mają goście, ale nadal utrzymuje się bezbramkowy remis.

2:45
    Gospodarze mają problem, aby wyjść z piłką na połowę rywali. Świetnie wygląda gra MKF z początku spotkania.

3:19
    Tym razem tyszanie wysokim pressingiem starają się zmusić rywali do błędu, ale umiejętnie podania wymieniają goście.

3:56
    Przy piłce znajduje się Krystian Brzenk i po chwili krótkim podaniem uruchamia akcję swojego teamu.

4:19
    Dwa zablokowane uderzenia z dystansu graczy przyjezdnego zespołu. Od autu wznowi za moment MKF Solne Miasto.

4:50
    Bardzo ładnie do środka schodził w tej sytuacji Kamil Jeleń i zdecydował się na strzał z dystansu, ale wyraźnie chybił celu.

5:07
    Faulowany był Marek Kołodziejczyk przez Kamila Jelenia na ósmym metrze od bramki Krystiana Brzenka.

5:45
    Zablokowane zostało uderzenie z rzutu wolnego Dawida Kochanowskiego. Później dobrze blokował dostęp do piłki Kołodziejczyk.

6:20
    Bardzo aktywny na początku spotkania jest Kamil Cebula, który konstruuje kolejne ofensywne akcje swojego teamu.

6:33
    Gol dla MKS-u Solne Miasto Wieliczka!
    Strzelcem bramki KONRAD CEBULA.

Ależ w tej sytuacji pomylił się Michał Słonina! Dryblował on nieudanie we własnym polu karnym i wyłuskał futbolówkę jego rywal! Strzelił on w krótki róg bramki Modrzika i nie dał bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencję!
    Gol Konrada Cebuli

7:29
    Kolejne akcje wyprowadzają przyjezdni piłkarze. Niecelnie uderza jednak z dość ostrego kąta Paweł Doroszko.

7:56
    Kolejny raz swoich sił strzałem z dalszej odległości spróbował Doroszko, ale piłka po rykoszecie wychodzi na korner.

8:16
    Znowu Paweł Doroszko urwał się rywalowi i huknął mocno z dziesiątego metra! Piłka finalnie przelatuje tuż obok okienka bramki.

8:49
    Kompletnie nie kleją się kolejne akcje gospodarzy. Goście z kolei szukają swoich okazji na drugie trafienie.

9:17
    Piotr Myszor starał się w efektowny sposób trafić do bramki rywali! Uderzał on podcinką z bliskiej odległości, ale w ostatniej chwili skutecznie interweniuje Zbigniew Modrzik!

9:38
    Tyszanie stosują w tym meczu bardzo dużą rotację, ale na niewiele się to zdaje. MKF Solne Miasto Wieliczka kontroluje boiskowe wydarzenia.

10:30
    To już ponad dziesięć minut tego spotkania za nami. Faworyzowani przedstawiciele Ekstraklasy Futsalu prowadzą 1:0 po trafieniu Konrada Cebuli.

11:00
    Michał Skórski starał się uderzać technicznie zza pola karnego, ale futbolówka po rykoszecie przelatuje tuż obok słupka!

11:35
    Timeout dla gospodarzy.

12:15
    Michał Słonina otrzymał dobre podanie przed polem karnym i starał się uderzać po ziemi, jednak dość znacznie się pomylił.

12:39
    Sporo miejsca miał przed polem karnym Skórski, ale bez trudu z jego strzałem poradził sobie Modrzik. Później mocny strzał Matusza trafił w boczną siatkę.

13:10
    Nikt z zawodników gości nie zorientował się, że powinien zagrać od autu i w efekcie za moment grę wznowią gospodarze.

13:27
    Starcie dwóch kapitanów kończy się przewinieniem Kamila Jelenia. Od rzutu wolnego za moment grę wznowi Słonina.

14:00
    Kamil Jeleń otrzymał świetne podanie podanie na wolne pole od Piotra Myszora, ale później trzy razy nie zdołał pokonać Modrzika strzałami z bliskiej odległości!
    Zmarnowana szansa Kamila Jelenia

14:44
    Źle wygląda dzisiaj gra miejscowego zespołu. Zdecydowanie lepiej prezentują się goście. Znowu w roli asystenta mógł wystąpić Myszor, ale jego zagrania nie zdołał wykorzystać Konrad Cebula!

15:28
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy tego meczu. Cały czas utrzymuje się minimalne prowadzenie MKF Solne Miasto Wieliczka.

15:51
    Strzelcem bramki PAWEŁ DOROSZKO.

Podwyższają swoje prowadzenie przyjezdni piłkarze! Po świetnej wymianie podań i dobrym odegraniu Michała Skórskiego z bliskiej odległości piłkę do siatki skierował Paweł Doroszko! Futbolówka jeszcze przeleciała między nogami próbującego interweniować Zbigniewa Modrzika!

16:34
    Faulowany jeszcze na własnej połowie boiska był Bartłomiej Sitko. Jest to dopiero trzecie przewinienie w tej odsłonie meczu gości.

17:04
    Dawid Kochanowski odebrał piłkę rywalowi na środku boiska i później popędził już sam na sam z bramkarzem! Jego uderzenie wybronił jednak w świetnym stylu Brzenk!

17:26
    Timeout dla gości.

18:00
    Do końca tej odsłony pozostały już tylko dwie minuty. Zdecydowanie gospodarze będą potrzebowali solidnej motywacji w szatni.

18:16
    Strzelcem bramki PIOTR MYSZOR. Asysta Cebula.

Po dokładnym podaniu z rzutu rożnego idealnie w futbolówkę trafił Piotr Myszor i skierował ją strzałem w sam róg bramki tyskiego teamu! Tym samym wydaje się już niema pewne, że to goście awansują do kolejnej rundy Pucharu Polski!
    Gol Piotra Myszora

18:22
    Żółtą kartkę otrzymuje Cebula (MKF Solne Miasto Wieliczka).

19:10
    Goście w samej końcówce utrzymują się przy piłce i szukają swojej okazji do podwyższenia wyniku rywalizacji.

19:50
    Piękna akcja przyjezdnego zespołu i na wolną pozycję wypuszczony został Kamil Jeleń! Jego potężny strzał broni jednak Zbigniew Modrzik!

20

Za nami już pierwsza połowa tej rywalizacji. Gospodarze nie potrafią się dzisiaj odnaleźć na parkiecie i zdecydowanie przegrywają z wyżej notowanym rywalem. Gole dla przyjezdnego teamu zdobywali póki co Konrad Cebula, Paweł Doroszko oraz Piotr Myszor. Tyszanie również mieli swoje szanse, ale zdecydowanie więcej wykreowali ich sobie gracze MKF Solne Miasto. Liczymy jednak na dalsze emocje w drugiej odsłonie meczu w tyskiej hali sportowej.

21

20:17
    Kolejna pomyłka GKS-u Tychy w rozgrywaniu piłki i minimalnie z bliskiej odległości niecelnie uderzał Cebula.

20:46
    Kapitalnie poradził sobie z rywalem na skrzydle Konrad Cebula, ale po jego dograniu fatalnie skiksował na czwartym metrze Arkadiusz Lekki!

21:11
    Matusz starał się na szybkości mijać doświadczonego Myszora, ale były zawodnik tyskiego teamu wybił piłkę na aut.

21:51
    Michał Słonina wrócił na własną połowę boiska i pomógł młodszym partnerom z drużyny wybić piłkę na aut spod nóg Myszora.

22:09
    Odważnie w tej sytuacji wyszedł z bramki Modrzik i zapobiegł groźnej akcji rywali. Później paruje on nad poprzeczkę uderzenie Grochalskiego.

22:19
    Potężnie z dalszej odległości przymierzył Michał Skórski, jednak odpowiednio odbija piłkę do boku Zbigniew Modrzik!

23:00
    W drugiej połowie cały czas znajdujemy się z piłką na połowie tyskiej drużyny. Całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia goście.

23:44
    Na ogromnej szybkości wyprowadzają swoje akcje w atakach pozycyjnych goście z Wieliczki. Po jednej z nich zdołali gospodarze wyjść z kontrą, ale niecelnie uderzał Bartłomiej Sitko.

24:06
    Zdecydowanie brakuje zgrania dzisiaj tyszanom w akcjach ofensywnych. Nie kreują oni sytuacji strzeleckich.

25:00
    Pięć minut drugiej połowy już za nami. Nadal utrzymuje się wynik z pierwszej części spotkania, ale również przewaga cały czas jest po stronie przyjezdnych piłkarzy.

25:36
    Bliski zdobycia honorowej bramki był Piotr Pytel! Otrzymał on dalekie podanie w pole karne, ale chytrym strzałem z pierwszej piłki nie zdołał zaskoczyć Krystiana Brzenka!

26:14
    Pytel stracił piłkę na połowie rywali, a później z szybką kontrą poszedł Cebula. Zbyt daleko wypuścił on sobie jednak piłka i ta wyszła za linię końcową.

26:53
    Nieczysto zagrywał w tej sytuacji Słonina i był to zarazem pierwszy faul obu drużyn po przerwie.

26:56
    Żółtą kartkę otrzymuje Grochalski (MKF Solne Miasto Wieliczka).

27:11
    Bardzo ładnie piłkę na połowie rywali odzyskał Sitko i odegrał bez zastanowienia do Kochanowskiego! Ten mocno uderzył z linii pola karnego, ale nie zaskoczył dobrze ustawionego Brzenka!

27:42
    Niemal przez cały czas tego spotkania utrzymuje się wysoki pressing przyjezdnej drużyny. Tyszanie nie mają okazji wyprowadzić spokojnie ofensywnej akcji.

28:03
    Bardzo aktywny jest w ostatnich minutach Kochanowski! Kolejna jego próba uderzenia zza pola karnego została wybroniona przez doświadczonego Brzenka!

28:36
    Również gospodarze zdecydowali się teraz na wyższe podejście pressingiem i daje to pozytywny efekt.

29:30
    Fatalnie w tej sytuacji zachował się Marek Kołodziejczyk, który najpierw niecelnie zagrywał na własnej połowie, a później źle zagrywał we własnym polu karnym! Finalnie zawodnik gości strzałem z kilku metrów trafił wprost w Modrzika!
    Po błędzie Marka Kołodziejczyka goście marnują świetną okazję

30:09
    Strzelcem bramki KAMIL JELEŃ.

Fatalnie w tym meczu grają w defensywie tyscy piłkarze. Tym razem goście zagrali odpowiednio aut na prawej stronie boiska, a później już tylko formalności strzałem z bliska musiał dopełnić Kamil Jeleń!

31:12
    To już praktycznie kończy nam emocje w tym spotkaniu. Nie wydaje się obecnie możliwym, żeby gospodarze zdołali doprowadzić choćby do dogrywki.

31:48
    Widać w tym momencie sporą rezygnację u zawodników GKS-u Futsal Tychy. MKF Solne Miasto Wieliczka wznowi grę od autu.

31:48
    Strzelcem bramki GRZEGORZ ŁAWROWSKI.

Goście podwyższają swoje prowadzenie! Niecelnie zza pola karnego uderzał w tej sytuacji Paweł Doroszko, ale i tak odbił piłkę nogami Modrzik! Na drugim metrze już czaił się Ławrowski, który spokojnie trafił do siatki!
    Gol Grzegorza Ławrowskiego

32:50
    GKS Futsal Tychy nie decyduje się nawet na wprowadzenie lotnego bramkarza. Szuka jednak ambitnie swoich kolejnych szans na zdobycie honorowego trafienia! Sytuacyjny strzał Kochanowskiego wybronił na raty Brzenk!
    Strzał Dawida Kochanowskiego wybronił Krystian Brzenk

33:41
    Nie widzimy już na boisku zbyt wysokiego podejścia pressingiem ze strony przyjezdnych piłkarzy. Są oni już pewni końcowego tryumfu.

34:00
    Do końca spotkania pozostaje już tylko sześć minut. Walczą jeszcze tyszanie o swoją bramkę przed własną publicznością.

34:50
    Oba zespoły na chwilę obecną zgromadziły po trzy akumulowane przewinienia. Raczej nie będziemy mieli okazję oglądać przedłużonych rzutów karnych.

35:32
    Na bramce zespołu MKF Solne Miasto Wieliczka pojawił się w samej końcówce rezerwowy bramkarz Krystian Jaszczyński.

35:55
    Za moment sędziowie będą mogli zakończyć już to spotkanie. Przez pewien czas mieliśmy emocje w tyskiej hali, ale zdecydowanie lepszą drużyną byli goście.

36:22
    Arkadiusz Lekki starał się zejść dryblingiem do środka boiska i uderzyć zza pola karnego, ale ostatecznie piłka po rykoszecie wyszła na korner.

37:00
    W jeszcze lepszej sytuacji również pomylił się Arkadiusz Lekki. Piłka tym razem mija bramkę Modrzika o kilka metrów.

37:47
    Kolejne podania na własnej połowie boiska wymieniali przyjezdni piłkarze. Ostatecznie futbolówkę niecelnie do boku zagrywał Krystian Grochalski.

38:27
    Ależ sytuację na honorowe trafienie zmarnował Biernat! Lobował on wychodzącego z bramki Jaszczyńskiego, ale trafił tylko w poprzeczkę!
    Filip Biernat trafia w poprzeczkę

39:00
    Potężnie z rzutu wolnego huknął Michał Słonina, ale piłka odbiła się od zawodnika w murze i minimalnie minęła bramkę!

39:28
    Powoli zbliżamy się do zakończenia spotkania w tyskiej hali sportowej. Z pewnością zawodnicy GKS-u będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o tym meczu.

Za nami już to bardzo jednostronne spotkanie w tyskiej hali sportowej. Do kolejnej rundy Pucharu Polski awansuje MKF Solne Miasto Wieliczka, które wygrywa aż 5:0 z GKS Futsal Tychy. Bramki dla gości zdobywali dzisiaj Cebula, Doroszko, Myszor, Jeleń oraz Ławrowski. Gospodarze również mieli swoje szanse na honorową bramkę, jednak zabrakło im zdecydowanie skuteczności. (16:53:38)
    MKF Solne Miasto Wieliczka wygrywa 5:0 z GKS Futsal Tychy