Skra – Cuprum 3:0 (koniec) | ZAKSA – GKS 3:0 (koniec) | Dafi Społem – Indykpol 0:3 (koniec)

0:0
    Chyba nikt nie spodziewał się takiej końcówki w dzisiejszym meczu, Cuprum prezentował się przez większość meczu mizernie, w trzecim secie Bełchatów był już niemal pewien wygranej w trzech setach, jednak wtedy najwyższy tryb trudności zagrywki włączyli goście i po kilku asach i trudnych serwisach nagle zrobił się remis. Jednak sama końcówka należała już do Mariusza Wlazłego, który zapewnił gospodarzom wygraną za pełną pulę punktów, zostając jednocześnie MVP meczu. Dziękujemy za śledzenie tej relacji i zapraszamy na następne. (16:22:30)

25:23
    Trzeci set skończony.

25:23
    Niewygodna piłka, ale Mariusz Wlazły nie zawodzi, koniec meczu!

24:23
    Gorzkiewicz za Łomacza

24:23
    Lisinac nie trafia w boisko

24:22
    Potrójny blok zatrzymuje Kaczmarka, który atakował z beznadziejnie trudnej piłki

23:22
    Na kłopoty Wlazły, atakujący bez najmniejszych problemów punktuje na prawej stronie

22:22
    Mamy remis! Za nisko do Lisinaca dograł Uriarte i przegrał pojedynek na siatce z Boehme

22:21
    Nieoczekiwany zwrot akcji i trener Blain prosi o drugą przerwę dla swojego zespołu

22:21
    Błąd własny gospodarzy, piłka kontaktowa dla Cuprum!

22:20
    Skra bez ataku, Kaczmarek bez problemów na prawej stronie i już tylko dwa punkty przewagi!

21:14
    Uriarte świetnie przerzuca na lewą stronę do Pencheva i ten obija ręce blokujących

7:6
    Ambitnie Uriarte próbował obronić jeszcze piłkę, lecz nie udało już się ta sztuka Argentyńczykowi

7:5
    Tym razem Kurek kiwa w stylu Mateusza Miki

6:5
    Wysoka piłka do Kurka i ten atakuje ponad blokiem

5:5
    Świetna obrona Piechockiego, co zostało wynagrodzone przez kompletnie zepsuty atak Boehme

0:0
    Do momentu, gdy na tablicy widniał wynik 11:11 nic nie zapowiadało tragedii jaka rozegra się za kilka minut w Hali Energia z Bełchatowie. Początek seta był niezwykle wyrównany i zacięty, gra toczyła się punkt za punkt, lecz druga połowa seta to już pełna dominacja gospodarzy, którzy wręcz zmiażdżyli lubinian.

10:11
    Mieli kontrę goście, lecz Kaczmarek został zablokowany przez trzyosobowy mur Skry

0:0
    Pierwszy set zasłużenie pada łupem PGE skry Bełchatów, która przeważała niemal w każdym elemencie. Gospodarze już na samym początku zbudowali kilkupunktową przewagę, której nie oddali aż do samego końca. Obie drużyny grają dzisiaj większość piłek skrzydłami, atakujący grają na wysokich procentach.

23:19
    Kurek dostał zbyt szeroką piłkę lecz poradził sobie atakiem z ostrego odchyłu i zdobył punkt

21:17
    Kolejne problemy w przyjęciu gospodarzy, ale Wlazły ratuje sytuację atakiem z lewej strony

20:17

20:17
    Niedokładne przyjęcie Kurka, a Wlazły próbował rozegrać, ale zagrał podwójną piłkę

19:14
    Nie trafił Kaczmarek w drugiej akcji. Trener Cretu prosi o challenge, sprawdzamy dotknięcie siatki. Punkt dla Bełchatowa

13:11
    Dobry przerzut Łomacza do Tahta na prawe skrzydło i ten mocno obija ręce blokujących

13:10
    Wlazły skutecznie na prawym skrzydle

12:10
    Po raz kolejny Kaczmarek w kontrataku mimo najwyższego bloku Skry: Lisinac -- Kurek

12:9
    Dłuższa akcja i doskonały atak Kaczmarka z trudnej piłki na prawym skrzydle

12:8
    Źle wyrzucił piłkę Boehme i trafił piłką w pół siatki

11:8
    Boehme zaserwował mocno w okolicę końcowej linii, challenge wykaże czy był as czy nie. Punkt dla Cuprum

11:7
    Taht i Boehme blokują Wlazłego

11:6
    Penczev atakuje z odchyłu i po raz kolejny nie zorientowali się w obronie goście

10:6
    Kłos posyła flota w aut

10:5
    Nie dali rady przebić piłki na drugą stronę lubinianie, złe przyjęcie Koumentakisa

7:4
    Chaotyczna akcja, Wlazły atakuje w aut. Challenge wykazał, że piłka zaczepiła po drodze o palce Boehme

1:0
    Początek meczu przyniósł dwie krótkie zagrane z Lisinacem, z których druga okazała się skuteczna

0:0

0:0
    Wyjściowy skład gości: Kaczmarek, Boehme, Taht, Gunia, Koumentakis, Łomacz oraz libero Rusek

Wyjściowy skład gospodarzy: Lisinac, Wlazły, Kurek, Kłos, Uriarte, Penchev oraz libero Piechocki

0:0
    Spotkanie rozpocznie się już za kilka minut.

0:0
    Na relację live z meczu PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin zapraszamy do serwisu Lajfy.com już w sobotnie popołudnie od godziny 14:45. Kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu podamy składy obydwu ekip na ten pojedynek.

0:0
    Tomasz Flis będzie pierwszym sędzią tego spotkania, a w pracy pomagać mu będzie drugi arbiter Maciej Kolendowski.

0:0
    Bezpośrednio te dwa zespoły spotykały się na parkiecie 6 razy. Wszystkie te spotkania padły łupem bełchatowian, którzy dwa razy wygrywali 3:0, dwa razy po 3:1, a także dwa razy 3:2. Jak będzie tym razem? Faworytem są gospodarze, ale Cuprum nie przyjedzie do Bełchatowa jedynie się odhaczyć.
    0:0 Ciekawe czy lubinianie zwycięstwo ze Skrą traktują jako swój obowiązek czy jedynie prawo?

0:0

Cuprum Lubin jest uplasowany wysoko w tabeli. Do tej pory w 22 rozegranych spotkaniach ekipa z Lubina zgarnęła 42 oczka wygrywając tym samym 14 pojedynków, a przegrywając ich 8. Bilans setowy zawodników Cuprumu to 51 partii zdobytych i 33 stracone. Lubinianie mieli by szanse być jeszcze wyżej w tabeli gdyby nie to, że w ostatnim okresie przydarzyła im się wpadka w postaci trzech porażek z rzędu kolejno 1:3 u siebie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, 2:3 na wyjeździe z MKS-em w Będzinie oraz 2:3 w z Asseco Resovią w Rzeszowie. W ostatniej kolejce Cuprum przełamał się i wygrał w Szczecinie z Espadonem 3:0. Jeśli gracze z Lubina zepną się do walki to stać ich nawet jeszcze na awans do czołowej czwórki i włączenie się do walki o medale.
    0:0 W szeregach Skry motywacja na całego. Sezon wchodzi już powoli w decydującą fazę!

0:0

PGE Skra Bełchatów zajmuje w ligowej tabeli 4 miejsce mając po 21 rozegranych meczach na swoim koncie 46 punktów. W tym sezonie Skrze udawało się wygrać 16 razy, a z kolei wyższość rywala bełchatowianie musieli uznawać 5 razy. Ich bilans setowy to 53 partie zdobyte i 24 stracone. Po przegranej Skry 1:3 w finale Pucharu Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle dobra dyspozycja bełchatowian ulotniła się. Od tamtej pory Skra wygrała na wyjeździe 3:1 z ACH Volley Ljubljana, pokonała u siebie w lidze 3:0 Espadon Szczecin, przegrała w Rzeszowie z Asseco Resovią 1:3, znów w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów pokonała u siebie 3:1 ACH Volley Ljubljana, uległa 1:3 Politechnice w Warszawie, zwyciężyła po ciężkim boju w Gdańsku z Lotosem Treflem 3:2 oraz przegrała we Włoszech z Azmiutem Modena 1:3.

0:0
    W sobotnie wczesne popołudnie w bełchatowskiej Hali Energia dojdzie do pojedynku drużyn z górnej części tabeli. W ostatnim czasie nieco gorzej spisująca się PGE Skra Bełchatów podejmie lubiący sprawiać niekiedy niespodzianki Cuprum Lubin. To kolejny mecz, który w kontekście walki o finał PlusLigi jest bardzo ważny.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.

Piotrek Niedbala

PGE GiEK Skra Belchatow: Lisinac, Wlazły, Marcyniak, Kurek, Kłos, Bednorz, Gladyr, Janusz, Uriarte, Szalpuk, Winiarski, Penchev
    Libero: Piechocki, Milczarek

KGHM Cuprum Lubin: Malinowski, Kaczmarek, Pupart, Malicki, Michalski, Gorzkiewicz, Boehme, Taht, Gunia, Koumentakis, Grobelny, Hain, Łomacz
    Libero: Rusek, Kryś

Sędziowie: Tomasz Flis – Maciej Kolendowski