Arka – EKS Start 22:26 (koniec) | Zagłębie – MKS Perła 25:22 (koniec)
Arka Gdynia (K)
22:26 (14:13)
EKS Start Elbląg
Niedziela 19.02.2017, 16:00 • Arena Gdynia • PGNiG Superliga kobiet • 18. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

W ten weekend zostanie rozegrana osiemnasta kolejka PGNiG Superligi Kobiet. Jednym ze spotkań będzie starcie Vistalu Gdynia z KRAM-em Start Elbląg.
    Zaproszenie na niedzielny mecz:

Vistal jest aktualnie na drugim miejscu w tabeli. Gdynianki wygrały czternaście z siedemnastu spotkań, dzięki czemu mają na swoim koncie 28 punktów. Do prowadzącego Selgrosu tracą zaledwie dwa "oczka".

KRAM Start Elbląg radzi sobie w lidze niewiele gorzej. Dotychczas zespół ten wygrał dwanaście meczów, zdobył dwadzieścia cztery punkty i dzięki temu plasuje się na czwartej pozycji.

W poprzedniej kolejce oba zespoły odniosły zwycięstwa. Vistal w Piotrkowie Trybunalskim wygrał 31:21, a KRAM Start Elbląg przed własną publicznością pokonał 20:17 Energę AZS. Warto zaznaczyć, że do przerwy był wynik 6:14!

Spotkanie odbędzie się w Arena Gdynia. Arbitrami wyznaczonymi na to spotkanie są natomiast Jakub Jerlecki i Maciej Łabuń ze Szczecina.

Spotkanie zaplanowano na niedzielę na godzinę 16:00. Wcześniej oczywiście pojawią się składy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego pojedynku na naszym portalu.

Vistal Gdynia: Kamińska, Gapska, Kordowiecka – Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Malankowska, Stanulewicz, Kozłowska, Gutkowska, Lalewicz, Matieli, Szarawaga, Borysławska.

KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga – Balsam, Dankowska, Grobelska, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Kwiecińska, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerczewska, Andrzejewska, Szopińska.

Sędziowie: Jakub Jerlecki (Szczecin) – Maciej Łabuń (Szczecin).
    Delegat: Piotr Brenk (Gniezno)..

Zawodniczki obu zespołów są już na parkiecie. Jesteśmy także po prezentacji, za chwilę początek spotkania!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Rozpoczęły gospodynie, grające na biało-niebiesko. Rywalki w czerwono-czarnych trykotach. (0:0)
    1
    Kozłowska otwiera wynik spotkania. (1:0)
    1
    Świerczewska szybko odpowiada. (1:1)
    2
    Jędrzejczyk przechwytuje piłkę, wyprowadza kontrę i ją wykorzystuje. (1:2)
    2
    Kobylińska doprowadza do remisu. (2:2)

3
    Żółta kartka dla KRAM Start Elbląg (Świerczewska). (2:2)

3
    Fauluje Waga i ogląda żółtą kartkę. (2:2)
    4
    Kobylińska rzuca ze środka. (3:2)
    5
    Przechwytują przyjezdne, podanie do Grobelskiej, a ta pewnie rzuca i mamy remis. (3:3)

5
    Daleki rzut do jednej z przyjezdnych, ale Matieli wyskokiem przecina podanie. (3:3)

6
    Faulowana Matieli przez Wagę i zawodniczka gości dostaje dwie minuty. (3:3)
    6
    Stanulewicz rzuca z lewego skrzydła. (4:3)
    7
    Lalewicz mocnym rzutem z prawego skrzydła pokonuje bramkarkę gości. (5:3)

7
    Timeout dla gości. (5:3)

8
    Stanulewicz fauluje. Rzut karny i żółta kartka. (5:3)
    8
    Lisewska pewnie z rzutu karnego. (5:4)

9
    Po rzucie Szarawagi interweniuje golkiperka gości. (5:4)

9
    Dwukrotnie broni Kordowiecka po rzutach rywalek. (5:4)
    10
    Kozłowska rzuca nad obrończyniami i mamy gol dla Vistalu. (6:4)

10
    Matieli z żółtą kartką za faul. (6:4)

10
    Balsam próbowała lobować ze skrzydła. Skutecznie bramkarka gospodyń. (6:4)
    11
    Lalewicz skutecznie z prawej flanki. (7:4)

12
    Lalewicz rzuca ze skrzydła, ale broni Szywerska. (7:4)

14
    Lisewska rzuca mocno, ale w poprzeczkę. (7:4)
    15
    Kontra gospodyń, którą wykorzystuje Kozłowska. (8:4)

16
    Timeout dla gości. (8:4)

16
    Grobelska ze skrzydła trafia w słupek. (8:4)

16
    Błąd kroków jednej z gospodyń. (8:4)
    17
    Matieli mocnym rzutem podwyższa prowadzenie. (9:4)

18
    Kobylińska dostała dwie minuty i mamy rzut karny. (9:4)
    18
    Lisewska ponownie wykorzystuje rzut karny. (9:5)

19
    Timeout dla gospodarzy. (9:5)

19
    Rzut Kozłowskiej wybroniony. (9:5)
    20
    Stanulewicz ze skrzydła do Matieli, a rzuca z powietrza. (10:5)
    20
    Przechwyciła Stanulewicz, rzuciła do Urbaniak, ta wyszła sam na sam i pokonała bramkarkę. (11:5)
    21
    Lisewska rzuca z prawej strony. (11:6)

21
    Kobylińska rzuca niecelnie ze środka. (11:6)
    21
    Lisewska po raz kolejny trafia. (11:7)
    22
    Lisewska mocnym rzutem z dystansu pokonuje Kordowiecką. (11:8)
    23
    Kwiecińska skutecznie z dalszej odległości. Przyjezdne odrabiają straty. (11:9)
    24
    Szarawaga przedarła się przez defensywę i skutecznie rzuciła. (12:9)
    24
    Od razu odpowiada Lisewska. (12:10)

25
    Waga faulowana pod polem karnym rywalek. (12:10)
    25
    Świerżewska rzuca celnie i mamy już tylko bramkę przewagi Vistalu. (12:11)

26
    Timeout dla gospodarzy. (12:11)

26
    Broni Powaga rzut rywalki. (12:11)

27
    Stanulewicz rzuca ze skrztdła, ale ponownie interweniuje Powaga. (12:11)
    28
    Borysławska rzuca. Broni Powaga, ale piłka i tak wpada do siatki! (13:11)

28
    Ponownie rzucała Borysławska, tym razem jednak górą Powaga. (13:11)
    29
    Rzut karny dla przyjezdnych i po raz kolejny wykorzystuje go Lisewska. (13:12)
    30
    Borysławska trafia po mocnym rzucie. (14:12)

30
    Żółta kartka dla KRAM Start Elbląg (Waga). (14:12)
    30
    Jeszcze po końcowej syrenie mieliśmy rzut wolny dla przyjezdnych. Rzucała Lisewska i trafiła tuż przy spojeniu! (14:13)

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:13)

Po pierwszej połowie zaledwie jedną bramką prowadzą gospodynie. W pierwszych fragmentach tej części meczu Vistal zbudował dużą przewagę, którą potem skrupulatnie goniły przyjezdne. Po takiej pierwszej części meczu wiemy, że w drugiej połowie jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Wracają zawodniczki na parkiet, za chwilę druga część spotkania.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:13)

31
    Świerczewska rzuca w poprzeczkę. (14:13)

32
    Kobylińska z dystansu, ale broni Szywerska. (14:13)
    32
    Dankowska dostaje podanie od koleżanki z zespołu, ma przed sobą tylko bramkarkę i pewnie rzuca! (14:14)

33
    Kobylińska przecina długie podanie do rywalki. (14:14)

34
    Fauluje w ataku jedna z gdynianek. (14:14)
    34
    Kontra przyjezdnych, którą wykorzystuje Jędrzejczyk. Jeszcze Matieli dostała dwie minuty. (14:15)

35
    Dwie minuty dla Kozłowskiej. (14:15)
    35
    Waga rzuca ze środka. Przyjezdne wykorzystują przewagę dwóch zawodniczek. (14:16)

36
    Gapska pięknie broni po rzucie rywalki! (14:16)

37
    Andrzejewska trafia w poprzeczkę! (14:16)
    38
    Kobylińska rzuca nad rywalkami i trafia. (15:16)
    38
    Balsam odpowiada celnym rzutem z prawego skrzydła. (15:17)

39
    Dankowska dostaje dwie minuty i karny dla Vistalu. (15:17)
    39
    Kobylińska skutecznie z rzutu karnego! (16:17)
    40
    Karny dla Startu i Lisewska pewnie go wykonuje! (16:18)
    40
    Kozłowska szybko odpowiada. Cały czas utrzymuje się jednobramkowa przewaga Startu. (17:18)

41
    Świerczewska fauluje i dwie minuty kary dla tej zawodniczki. (17:18)

41
    Za mocne podanie na skrzydło do Urbaniak i piłka wychodzi na aut. (17:18)

42
    Bronisławska przedarła się przez defensywę i oddała rzut, ale skutecznie w bramce interweniowała Szywerska. (17:18)

43
    Gapska broni rzut rywalki z prawego skrzydła. (17:18)
    44
    Balsam wykorzystuje akcję swojego zespołu. (17:19)
    45
    Kozłowska odpowiada. (18:19)

46
    Kobylińska z karnego rzuca w poprzeczkę. (18:19)
    47
    Kwiecińska mocnym rzutem pokonuje Gapską. (18:20)

49
    Kobylińska rzuca, ale broni Szywerska. (18:20)
    49
    Balsam lobuje Gapską z prawego skrzydła. (18:21)

49
    Szarawaga trafia w poprzeczkę! (18:21)
    50
    Ależ mocny rzut Lisieckiej z dystansu. Piłka poleciała idealnie pod poprzeczkę! (18:22)

51
    Broni rzut rywalki Kordowiecka. (18:22)

52
    Faulowana podczas rzutu jedna z gospodyń. Dwie minuty kary dla Muchockiej i rzut karny dla Vistalu. (18:22)
    52
    Matieli trafia z karnego. (19:22)

52
    Kordowiecka po raz kolejny skutecznie w bramce! Jej dobra postawa może być kluczowa w końcówce spotkania dla Vistalu! (19:22)

53
    Teraz skutecznie broni Szywerska. Mamy dzisiaj festiwal skutecznych interwencji golkiperek! (19:22)
    53
    Dankowska celnie i Start dalej ma cztery bramki przewagi! (19:23)

55
    Kwiecińska rzuca wysoko nad bramką. (19:23)

55
    Szywerska po raz kolejny popisuje się skuteczną interwencją. (19:23)
    55
    Broni Szywerska, daleki rzut do Balsam, a ta pewnie wykorzystuje sam na sam. (19:24)
    56
    Kobylińska mocnym rzutem pokonuje Szywerską. (20:24)
    57
    Balsam trafia i już chyba mamy po meczu! (20:25)

58
    Szarawaga faulowana i będzie rzut karny. (20:25)
    58
    Matieli wykorzystuje stały fragment gry. (21:25)
    58
    Kobylińska wykorzystuje kontrę Vistalu. Jeszcze dwie minuty dla Muchockiej. (22:25)

58
    Timeout dla gości. (22:25)

59
    Rzut Lalewicz ze skrzydła broni Szywerska. (22:25)

60
    Urbaniak jeszcze dostaje dwie minuty. (22:25)
    60
    Jeszcze Balsam dobija Vistal. (22:26)

Koniec meczu. (22:26)

Koniec spotkania i wygrana Startu! W pierwszej połowie mieliśmy już kilkubramkowe prowadzenie Vistalu i wydawało się, że gdynianki będą skutecznie zmierzać po dwa punkty. Elblążanki nie dość, że zniwelowały straty w pierwszej części meczu, to potem zdołały jeszcze wypracować znaczną przewagę.

Warto zaznaczyć, że w tym spotkaniu świetne występy zaliczyły bramkarki obu zespołów. Gdyby nie ich postawa, wynik mógłby być znacznie wyższy.

To wszystko z tego spotkania, za uwagę dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na inne relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu. (17:32:09)

Kamil Kazmierczak

Arka Gdynia (K): Kamińska, Gapska, Kordowiecka – Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Malankowska, Stanulewicz, Kozłowska, Gutkowska, Lalewicz, Matieli, Szarawaga, Borysławska.
    EKS Start Elbląg: Szywerska, Powaga – Balsam, Dankowska, Grobelska, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Kwiecińska, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerczewska, Andrzejewska, Szopińska.

Delegat: Piotr Brenk (Gniezno).