Szczecin – AZS UŚ 2:2 (koniec) | Głogów – Wieliczka 3:1 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
2:2 (0:1)
AZS UŚ Katowice
Niedziela 19.02.2017, 14:00 • Hala MOSRiR, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 16

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:28:50)

Podział punktów w Szczecinie po zaciętym pojedynku. AZS UŚ Katowice doprowadził do kompromisowego 2:2 na 11 sekund przed ostatnią syreną. Pogoń straciła punkty w podobnych okolicznościach w drugim, domowym meczu z rzędu. Po pierwszej połowie Akademicy mieli skromną przewagę 1:0. Portowcy byli skuteczniejsi w drugiej części,a dzięki dwóm trafieniom Jurczaka i Jakubiaka wyszli na prowadzenie 2:1 i byli o włos od zwycięstwa. O wyniku zdecydowało jednak uderzenie ostatniej szansy Salisza. Wielka radość gości, wielka złość Portowców.

40:00

39:49
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF SALISZ.

Szalona radość przyjezdnych, ponieważ akcja "lotnego" bramkarza Salisza zakończyła się celnym strzałem na 2:2!

38:45
    Nieco ponad minuta nadziei katowiczan. W niedawnym meczu z Red Dragons Pniewy Portowcy stracili gola w końcówce. Nie chcą powtórki.

38:20
    Ratunkowa interwencja Jakubiaka pod własną bramką. Autor trzeciego dziś gola był ostatnią instancją Pogoni.

37:45
    Piłka ponownie w grze i Pogoń próbuje utrzymają ją jak najdłużej w swoim posiadaniu, by studzić werwę przeciwnika.

37:20
    Katowiczanie wycofali bramkarza na mniej niż trzy minuty przed końcem spotkania. Trener Łukasz Żebrowski poprosił o czas.

36:40
    Kmiecik nie przebił się przez Dominika Soleckiego, który do końca stał twardo na nogach w bocznym sektorze boiska.

36:11
    Rafał Krzyśka zatrzymał uderzenie z przedłużonego rzutu karnego Jurczaka! Dzięki tej interwencji przyjezdni są wciąż blisko swojego przeciwnika!

36:10
    Przedłużony rzut karny dla Pogoni. Żółta kartka dla protestującego bardzo żywiołowo rezerwowego Bednarczyka.

35:45
    Z rzutu wolnego spróbował zdobyć gola Kubik. Ominął wszystkich obrońców z Katowic, ale trafił prosto w dłonie bramkarza.

35:20
    Piąty faul AZS UŚ Katowice, czyli jest bezpośrednie zagrożenie przedłużonym rzutem karnym.

34:59
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

Pięć minut przed końcem spotkania Pogoń jest po raz pierwszy na prowadzeniu! Po krótkim zwodzie przed polem karnym Mateusz Jakubiak zaskoczyć Krzyśkę płaskim strzałem przy krótkim słupku!

33:45
    Po pudle Maćkiewicza przyjezdni szybko wznowili grę i po dużym zamieszaniu Dominik Solecki wybił piłkę z okolic linii bramkowej.

33:15
    Dominik Solecki wybiegł z piłką poza boisko, więc ta trafiła w posiadanie AZS UŚ Katowice.

32:50
    Haase został lekko przyblokowany w momencie oddawania płaskiego strzału, co ułatwiło zatrzymanie piłki bramkarzowi Pogoni.