Osmanlispor – Olympiakos 0:3 (koniec) | Besiktas – Hapoel BS 2:1 (koniec) | AS Roma – Villarreal 0:1 (koniec)
Zenit – Anderlecht 3:1 (koniec) | Ajax – Legia 1:0 (koniec) | APOEL – Bilbao 2:0 (koniec)
Lyon – Alkmaar 7:1 (koniec) | Fiorentina – Borussia M. 2:4 (koniec) | Sparta – Rostow 1:1 (koniec)
Tottenham – Gent 2:2 (koniec) | Szachtar – Celta Vigo 0:2 (po dogrywce) | Kopenhaga – Łudogorec 0:0 (koniec)
Genk – Astra 1:0 (koniec)
Osmanlıspor FK
0:3 (0:0)
Olympiakos Pireus
Czwartek 23.02.2017, 17:00 • Osmanlı Stadyumu, Ankara • Liga Europy UEFA • Play-off
    Olympiakos jest już w 1/8 finału Ligi Europy

Z perspektywy wyniku można stwierdzić, że dość łatwo Olympiakos wygrał to spotkanie. Jednak grecka drużyna musiała się trochę nacierpieć szczególnie w pierwszej połowie. W drugich 45 minutach Pireus pokazał ogromną skuteczność i przede wszystkim łatwość przedzierania się przez defensywę gospodarzy dzięki czemu zdobył aż trzy gole. Osmanlispor nie pokazał niczego nadzwyczajnego i nie potrafił nawet zdobyć jednej bramki. Awans "Olimpijczyków" w pełni zasłużony. (18:55:09)

90+4

90+3
    Prochazka podaje z pominięciem drugiej linii. Piłkę zdołał przyjąć Vrsajević, ale został złapany na spalonym.

90+2
    Niepotrzebna nerwowa atmosfera na koniec meczu. Bifouma bardzo ostro wszedł w Ansarifarda czym rozzłościł graczy greckiej drużyny.

90+1
    Jeszcze będzie rzut rożny dla Olympiakosu. Seba rozgrywa go krótko z Androutsosem. Obaj gracze między sobą wymieniają podania w celu zyskania czasu.

90
    Węgierski arbiter dolicza cztery minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

89
    A goście jeszcze przebywają na połowie rywala. Osmanlispor już tylko czeka na koniec tego meczu.
    87. Karim Ansarifard (OLY) - 0:3

87
    Gol dla Olympiakosu!
    Seba odważnie przebiegł środkiem boiska, oddał mocne uderzenie w sam środek bramki. Karcemarskas obronił ten strzał, ale piłkę wybił przed siebie prosto na głowę KARIMA ANSARIFARDA. Ten z takiego prezentu musiał skorzystać.

86
    Zmiana w drużynie Olympiakos Pireus: z boiska schodzi Konstantίnos Fortoúnis, na boisku pojawia się Alaixys Romao.

85
    Ależ Webo zaprzepaścił okazję na honorowego gola! Dosłownie znalazł się w sytuacji sam na sam. Chciał on przelobować Lealiego, ale zrobił to tak źle, ze podniósł piłkę tylko na wysokość jego klatki piersiowej.

84
    Po chwili jeszcze jeden rzut rożny dla tureckiej drużyny. Piłka podania krótko do Bifoumy, który szukał uderzenia wewnętrzną częścią stopy. Trafił tylko w Ansarifarda.

83
    Korner dla Ankarasporu. Maher centruje na przedpole. Do piłki dopada Guven, szuka strzału, lecz trafia tylko w Da Costę.

82
    Webo podał nie w tempo do Bifouma i trafił prosto w jego piętę zamiast przed niego. Kolejna strata ze strony gospodarzy.

80
    Zmiana w drużynie Olympiakos Pireus: z boiska schodzi Tarik Elyounoussi, na boisku pojawia się Giorgos Manthatis.
    79. Karim Ansarifard bliski zdobycia trzeciej bramki dla Olympiakosu

79
    Ansarifard był bliski strzelenia trzeciej bramki! Dostał on dobre podanie na przedpole, gdzie zbyt lekko trącił piłkę i trafił nią wprost w bramkarza Osmanlisporu.

78
    Maher oddaje groźny strzał z prawej nogi, z trudnej pozycji mimo obecności przy nim rywala. Dobrze strzał obronił Leali.

Adrian Trawicki

Gole: 47. Ansarifard, 70. T. Elyounoussi, 87. Ansarifard

Kartki:   67. Maher (OSM), 90+2. Bifouma (OSM)

Osmanlıspor FK: Karčemarskas – Vršajević, Cürüksu (C), Procházka, Pinto (66. Bayir) – Ndiaye, Cagiran (74. M. Güven) – Bifouma, Maher, Regattin (74. Delarge) – Webó.
    Zmiany: Arikan – Szukała, Guven, Carlos, Rusescu, Delarge, Bayir.

Olympiakos Pireus: Leali – Figueiras, Botía (C), M. da Costa, Cissokho – Retsos, Martins (64. Androutsos) – T. Elyounoussi (80. Manthatis), Fortoúnis (86. Romao), Couto Sebá – Ansarifard.
    Zmiany: Choutesiotis – Romao, Bouchalakis, Cardozo, Androutsos, Nikolaou, Manthatis.

Sędziowie: Istvan Vad – Albert, Berettyan (Węgry)
    16.02.2017
    Olympiakos - Osmanlispor 0:0

Kartki:   6. Figueiras (OLY), 11. Retsos (OLY), 45+1. Fortoúnis (OLY), 65. Botía (OLY) – 14. Luíz Carlos (OSM), 27. Ndiaye (OSM), 61. Pinto (OSM), 63. Cürüksu (OSM)   74. Bruno Viana (OLY)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 9:5. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 11:3. Spalone: 3:6. Foule: 16:17.